Hľadať
Denný / nočný režim
Sledujte nás
Pravda Pravda Domov MS v hokeji Výsledky výsledky

Žijem, som tu, vravel Sagan po tom, čo sa vyhol pádu desiatok jazdcov. Pomohla mu jedna vec

Po skončení sobotňajšej 14. etapy na 110. ročníku cyklistických pretekov Tour de France sa hovorilo predovšetkým o hromadnom páde v jej úvode, do ktorého boli zapletené desiatky pretekárov.

16.07.2023 10:44
Tadej Pogačar Foto:
Jeden z favoritov na celkový triumf Tadej Pogačar počas prerušenej etapy.
debata

Medzi nimi však nebol Slovák Peter Sagan, ktorý v dosiaľ najnáročnejšej etape tohtoročnej edície úspešne prišiel do cieľa.

Pri stúpaniach sa držal popri šprintéroch a kontroloval si časový limit. Napokon skončil na 141. mieste.

Peter Sagan Čítajte aj Keby aspoň pokutovali tých, čo... Sagan svojsky okomentoval ťah, ktorý mu rozhodcovia neodpustili

„Hneď na štarte to tam spadlo… Neviem, či po dvoch alebo troch kilometroch. Bola prehánka a cesta bola mokrá. Neviem, či tam nespadlo možno až 50 ľudí.

Neutralizovali štart, vypustili to do konca a odtiaľ som už putoval v grupette až do cieľa. Žijem, som tu, prišiel som v limite, takže je to v poriadku,“ povedal pre RTVS Sagan a pokračoval:

„Bol som skôr na konci balíka. Som rád, že som nebol v jeho strede, lebo tam sa to udialo. Ukontroloval som si to, aby som nespadol.“

Tadej Pogačar Čítajte aj Neakceptovateľné, hromžia v Pogačarovom tíme. Slovinca zablokoval motorkár a organizátori konali

Sagan mal v cieli manko 37:57 min na víťazného Carlosa Rodrígueza. Španiel v službách tímu INEOS Grenadiers v závere etapy unikol dvom najväčším ašpirantom na celkové víťazstvo.

Pred Slovincom Tadejom Pogačarom (UAE Team Emirates) a Dánom Jonas Vingegaardom (Jumbo-Visma) triumfoval s náskokom piatich sekúnd.

V celkovej klasifikácii vedie minuloročný šampión Vingegaard o desať sekúnd pred Pogačarom. Rodríguez sa posunul na 3. miesto a na lídra stráca 4:43 min.

Tour de France Čítajte aj Pätnástu etapu Tour de France sme sledovali ONLINE

„Keď som zaostal na poslednom stúpaní, už som nepočítal s tým, že by som sa mohol vrátiť späť. Viem, že mám dobré zjazdy, tak som to chcel využiť. Cieľom dnešného dňa bolo dostať sa bližšie k pódiu. To sa mi podarilo, a víťazstvo je obrovský bonus,“ povedal 22-ročný pretekár z Andalúzie.

V nedeľu je na Tour de France 2023 na programe horská 15. etapa s dĺžkou 179 kilometrov, ktorá povedie z Les Gets les Portes du Soleil do Saint-Gervais Mont-Blanc. V pondelok si pretekári užijú voľný deň.

Pätnásta etapa pohľadom cyklistického experta Lukáša Timka
Video
Prerušená etapa Tour s pádmi a súboj topfavoritov Fotogaléria - 17 fotiek Všetky fotky
Cyklisti čakajú na štart 14. etapy Tour de...
debata chyba
Viac na túto tému: #Tour de France #Peter Sagan