1 : 0
(0:0, 0:0, 0:0 - 0:0)
Fínsko
Naposledy zmenené pred 5 dňami

Kapitán Roman Červenka premenil rozhodujúci samostatný nájazd a Česko tak nad Fínskom vyhráva pomerom 1:0 po nájazdoch.
Nakoniec tak aj vďaka svojej aktivite počas celého zápasu domáci tím získava bonusový druhý bod a v tabuľke A skupiny sa posúva na druhé miesto.

2:0

V samostatných nájazdoch zvíťazil tím Česko.
Autorom víťazného gólu je ROMAN ČERVENKA.

Samostatné nájazdy začínajú.

Obaja brankári si dokázali počas 65 minút udržať čisté konto a o osude zápasu tak budú musieť rozhodnúť samostatné nájazdy.

65:00

Predĺženie sa skončilo.

63:50

V nebezpečnej šanci bol aj David Kämpf, no zoči-voči Saterimu neuspel.

63:30

Lukáš Dostál predviedol zákrok proti nepríjemnej strele.

62:40

David Tomášek sa dokázal uvoľniť medzi kruhmi. Sateri ale pokryl aj tento puk.

61:50

Česi kombinujú v útočnej tretine, ale zatiaľ sa im nedarí nájsť príležitosť na strelu.

61:15

Tesne po Gudasovom návrate sa Fíni dostali do obrovskej šance, ktorú mal Lehtonen. Dostál sa však stihol presunúť a puk vyraziť.

61:04

Česko hrá v plnom počte.

60:40

Granlund vypálil z prvej, no bránu sa mu trafiť nepodarilo.

60:01

Začalo sa predĺženie.

Česku sa nakoniec podarilo zvládnuť prvú časť oslabenia a z tohto zápasu budú mať minimálne bod. Stretnutie totiž mieri do predĺženia a Fíni v ňom budú ešte počas prvej minúty hrať presilovú hru.

60:00

Tretia tretina sa skončila.

59:35

Fíni sa držia v útočnom pásme, ale zatiaľ čakajú na ideálny moment na strelu.

59:04

Vylúčenie v tíme Česko:
Radko Gudas – 2 min., držanie.

58:03

Dominik Kubalík sa pokúsil nájsť si priestor na strelu, ale nakoniec bol aj tak jeho pokus zrazený a Sateri ho chytil.

57:19

Jakub Krejčík – 2 min., zdržiavanie hry / zašľapovanie puku.

Vylúčenie v tíme Fínsko:
Veli-Matti Vittasmäki – 2 min., zdržiavanie hry / zašľapovanie puku.

56:30

David Kämpf dostal skvelú prihrávku pred bránu, no Sateri sa dokázal skvelo presunúť a vychytať ho.

53:50

Fínom sa podarilo nebezpečne zaútočiť, no výborným zákrokom sa predviedol aj Dostál.

53:15

V posledných minútach sa začína hrať celkom opatrne a ani jeden z tímov sa príliš nehrnie do útoku.

51:10

Kaše dobre tečoval nebezpečné nahodenie, ktoré však Sateri vyrazil a nikomu z domácich hráčov sa nepodarilo puk doraziť do brány.

50:57

Kempného delovka bola zrazená mimo brány.

50:43

Juha Jääskä vyslal strelu švihom z dobrej pozície. Dostál na puk však videl a predviedol istý zákrok.

50:10

Gudasove nahodenie bolo tečované a puk nakoniec len tesne preletel vedľa súperovej brány.

49:25

Daniel Voženílek sa dokázal prekľučkovať až do streleckej pozície, z ktorej ho ale Sateri vychytal.

47:25

Jesse Puljujärvi vyslal zaujímavú strelu, ktorá bola ale zrazená mimo brány.

46:55

Valtteri Puustinen sa pokúšal využiť moment, kedy Dostál na puk nevidel. Puk však nakoniec preletel vedľa brány.

45:35

Ondřej Kaše – 2 min., hrubosť.

Arttu Hyry – 2 min., hrubosť.

45:34

Pekka Jormakka vyslal z pravej strany tvrdú strelu príklepom, ktorú však Dostál chytil.

44:30

Beránek vyslal na bránu nepríjemnú strelu, ktorú však Sateri dokázal vyraziť.

43:20

Nepresná fínska rozohrávka končí zakázaným uvoľnením.

42:17

41:50

Česi vyhodili puk cez všetky čiary a tomuto oslabeniu sa tak pravdepodobne ubránia.

41:20

Granlund teraz svojou strelou opečiatkoval tyčku a puk sa odrazil mimo nebezpečného priestoru.

40:17

Radko Gudas – 2 min., podrazenie.

40:01

Začala sa tretia tretina.

V druhej tretine sme opäť videli hernú prevahu Čechov, ktorú sa im aj v závere tretiny podarilo využiť. Gól Ondřeja Paláta však nakoniec neplatil a nakoniec tak aj do tretej tretiny budeme vstupovať za bezgólového stavu.

40:00

Druhá tretina sa skončila.

38:18

Česko dalo gól!
Na tento český nátlak sa už Fínom nepodarilo nájsť odpoveď, keď si puk tesne za bránou prevzal ONDŘEJ PALÁT a strelou z veľkého uhla prekonal Sateriho.
Po trénerskej výzve fínskeho celku sa nakoniec rozhodlo, že gól kvôli bráneniu brankárovi platiť nebude. Stav tak ostáva 0:0.

36:15

David Tomášek trafil Sateriho do masky a puk sa chvíľu pohyboval v bránkovisku. Ani jednému z jeho spoluhráčov sa ale nepodarilo pretlačiť puk do brány.

34:20

David Kämpf sa snažil natlačiť puk do brány, ale nakoniec sa zasekol na betónoch Harriho Sateriho.

33:06

Arttu Hyry prešiel s viacerými spoluhráčmi do protiútoku a nakoniec aj vystrelil. Dostálovi sa ale podarilo puk vytesniť mimo bránu.

32:15

Už dlhšiu dobu sa hrá bez prerušenia a ani jeden z tímov sa nedostáva do žiadnej šance.

30:34

Z otočky teraz vypálil Voženílek. Puk sa ale nedostal do priestoru brány.

29:45

Fíni sa po dlhšom čase pokúsili dostať do útoku, ale nepodarilo sa im dostať do nejakej vážnejšej strely.

27:52

Hostia v plnom počte.

27:50

Po strele Špačka sa ešte ďalší hráči pokúšali puk dotlačiť do brány, ale Sateri naďalej ostáva neprekonaný.

27:01

Fíni opäť vyhodili puk cez všetky čiary.

26:22

Čechom sa zatiaľ nedarí usadiť v útočnom pásme a musia začať akciu od vlastnej brány.

25:52

Rasmus Rissanen podrazil jedného z Čechov a domáci tím si tak zahrá prvú presilovku.

24:10

Daniel Voženílek sa dostal do úniku a prepracoval sa až k brankárovi. Nakoniec ale Sateri jeho backhandové zakončenie vyrazil.

23:10

Strelecké šťastie skúšal aj Gudas, ale puk sa k Saterimu ani nedostal.

22:43

Iiro Pakarinen vyslal strelu taktiež od modrej čiary, no Dostálovi sa podarilo puk vytlačiť mimo brány.

21:45

Kempného nahodenie od modrej čiary bolo zablokované.

20:01

Začala sa druhá tretina.

V prvej tretine sme videli pomerne jasnú prevahu Česka, keďže domáci tím prestrieľal Fínov pomerom 10:1. Napriek tomu sme ale gól nevideli a pred ďalším priebehom je tak zápas úplne otvorený.

20:00

Prvá tretina sa skončila.

19:50

Libor Hájek vypálil od modrej čiary, ale puk napokon preletel len nad bránou.

18:43

Česi sa dopustili zakázaného uvoľnenia a hra sa tak presunie pred Dostála.

18:20

Pekka Jormakka sa ocitol v postavení mimo hry a vhadzovať sa tak bude v strednom pásme.

16:23

Ruttova delovka od modrej čiary skončila len nad bránou.

15:55

Nahodenie Špačka od modrej čiary skončilo len na zatiaľ bezchybnom Saterim.

14:40

Do veľkej šance si to namieril Kaše. Jeho backhandové zakončenie však skončilo len na brankárovi.

13:25

V posledných minútach sa hrá v pomalšom tempe a aj Fíni sa snažia dostať dopredu.

11:50

Flek sa ocitol v ofsajde.

11:05

Česko momentálne tlačí na svojho súpera a od modrej sa pokúsil presadiť Kundrátek. Sateri však jeho pokus vyrazil.

10:12

Strela Krejčíka skončila v Sateriho lapačke.

09:56

Gudasove nahodenie vyrazil Sateri vedľa brány.

09:50

Fínom sa teraz nepodarila rozohrávka a je im pískané zakázané uvoľnenie. Vhadzovať sa tak bude pred Saterim.

08:35

Do koncovky sa teraz dostal aj Iiro Pakarinen, ale ani on nebol presný.

07:21

Lukáš Sedlák sa v strednom pásme zmocnil puku a nakoniec aj vystrelil. Priestor brány sa mu ale trafiť nepodarilo.

06:18

Mikael Granlund si chystal puk na strelu, ale na poslednú chvíľu mu ho jeden z českých hráčov vypichol.

05:10

Už pomerne dlhšie sa hrá bez prerušenia a pri puku sú momentálne Fíni.

04:01

Oliwer Kaski vypálil tvrdo od modrej čiary. Puk však preletel tesne vedľa brány a Dostál tak nemusel zasahovať.

03:02

Koncovka Ondřeja Paláta bola zblokovaná jedným z fínskych obrancov.

02:18

Špačkova strela bola stečovaná a preletela len vedľa brány.

01:10

Palát posielal puk pred bránu, ale napokon ho ani jeden z jeho spoluhráčov nespracoval.

00:25

Strela Ondřeja Kaše bola zblokovaná a puk skončil vedľa brány.

00:01

Úvodné zostavy:

Česko: Dostál (Mrázek) – Gudas (A), Krejčík, Kempný, Rutta, Hájek, Kundrátek, Špaček – Červenka ©, Sedlák, Kaše – Palát (A), Tomášek, Kubalík – Voženílek, Kämpf, Stránský – Beránek, Kondelík, Flek.

Fínsko: Säteri (Larmi) – Määttä (A), Lehtonen (A), Rissanen, Kaski, Riikola, Saarijärvi, Vittasmäki, Mattila – Jääskä, Granlund ©, Puustinen – Innala, Kapanen, Puljujärvi – Puistola, Hyry, Jormakka – Mäenalanen, Björninen, Pakarinen.

Všetkým hokejovým fanúšikom prajem pekný večer a vítam Vás pri našom online prenose z majstrovstiev sveta. O večerný zápas skupiny A sa postará Česko a Fínsko.

Česko
Česko sa ako domáci tím bude pokúšať o úspešný vstup do šampionátu. Proti sebe však bude mať veľmi ťažkého súpera v podobe Fínska. Posledné zápasy v príprave pritom naším susedom nevyšli úplne podľa predstáv, keď na Českých hokejových hrách prehrali so Švajčiarskom, Švédskom a napokon aj Fínskom.

Fínsko
Fíni patria už tradične do okruhu favoritov na medailové umiestnenie a potvrdili to aj v samotnej príprave. Na už spomínanom turnaji dokázali zdolať Čechov, Švajčiarov a dokonca aj Švédov po nájazdoch. Posledné majstrovstvá pre nich ale skončili sklamaním, keď ich cestu turnajom už vo štvrťfinále ukončila Kanada.

Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 20:20.