2 : 5
(0:3, 1:1, 1:1)
Nórsko
Naposledy zmenené pred 13 dňami

Nórsko vyhráva dnešný zápas 5:2 a môže oslavovať záchranu. Briti naopak zostupujú. Zajtra ešte odohrajú zápas proti Rakúsku. Ja sa lúčim a prajem ešte pekný večer.

59:15

Duggan pálil z ľavého kruhu. Haukeland puk chytil vystrojou a prerušil hru.

58:01

Prebiehajú posledné dve minúty tretej tretiny.

57:45

Veľká Británia je v plnom počte.

57:11

Perlini bol rýchlejší ako puk. Píska sa ofsajd Veľkej Británie.

56:08

Mosey vyhodil puk cez všetky čiary.

55:45

Vylúčenie v tíme Veľká Británia:
Sam Ruopp – 2 min., držanie hokejky.

55:13

Olsen sa dostal do zakončenia. Jeho pokus švihom Whistle vyrazil.

54:07

Nóri držia puk pri mantineli a zbierajú cenné sekundy.

52:38

Nóri získali puk a len ho vyhodili z tretiny. Do útoku sa už príliš nehrnú.

51:28

Veľká šanca Britov! Moyses pálil z tesnej blízkosti! Trestuhodne však minul.

50:10

Zápas sa prehúpol do poslednej desaťminútovky.

49:11

Briti po góle ožili. Kirk zakončil z ľavej strany. K dorážke sa dostal Norris, ale prestrelil bránu.

47:25

Veľká Británia dala gól! Pekná akcia Britov končí gólom. OLIVER BETTERIDGE si prebral prihrávku na ľavom krídle. Natlačil sa pred Haukelanda a bekhendovým zakončením ho prekonal. Asistencie Ben Lake, Evan Mosey.

46:57

Perlini hľadal prihrávkou pred bránou Kirka, ale cez množstvo tiel sa puk k britskému útočníkovi nedostal.

45:27

Dnešný zápas je už pravdepodobne rozhodnutý. Nóri kontrolujú dianie na ľadovej ploche.

44:36

Nórsko dalo gól! Nóri pridávajú svoj piaty gól v zápase! Pred bránou Whistleho nastal opäť zmätok. ESKILD BAKKE OLSEN dostal výbornú prihrávku a presnou strelou skóroval. Asistencie Michael Brandsegg-Nygård.

43:21

Perlini dostal prihrávku pred Haukelanda. Dobre zakončil, ale nórsky brankár dobrým zákrokom podržal svoje mužstvo.

42:01

Ruopp nahadzoval puk na bránu. Haukeland ho chytil lapačkou a prerušil hru.

41:07

Liam Kirk zakončoval z pravej strany. Jeho pokus zablokoval Solberg.

40:01

Začala sa tretia tretina.

Po druhej tretine vedú Nóri jasne 4:1. Sledujeme dominanciu severského celku. Uvidíme či sa to zmení v tretej tretine.

40:00

Druhá tretina sa skončila.

39:01

Prebieha posledná minúta druhej tretiny.

38:43

Martinsen v dobrej šanci. Jeho strela bola zablokovaná. Nóri majú veľký tlak.

37:42

Zuccarello opäť zakončil z pravej strany. Whistle chytá lapačkou a prerušuje hru.

36:57

Philips vyslal bombu od modrej čiary. Jeho pokus Haukeland vyrazil betónom.

35:19

Rennild opäť zakončoval. Jeho pokus opäť Whistle chytá a prerušuje hru.

34:51

Rennild pálil z osi klziska. Jeho pokus našiel len pripraveného Whistleho.

33:26

Zuccarello pálil z pravého kruhu. Whistle vyrazil. Následne dorážal Thoresen, ale ani ten nebol úspešný.

32:27

Perlini hľadal pred bránou Neilsona, ale ten si puk nedokáza spracovať.

31:59

Johnny Curran – 2 min., príliš veľa hráčov na ľade.

31:10

Olsen získal puk a vyhodil ho cez všetky čiary.

30:51

Vylúčenie v tíme Nórsko:
Stian Solberg – 2 min., sekanie.

30:36

Sledujeme teraz hluchšiu pasáž zápasu.

29:45

Lake zakončoval z ľavého kruhu. Jeho pokus bol zrazený na ochrannú sieť. Následuje reklamná prestávka.

29:00

Briti sa ubránili a sú v plnom počte.

28:43

Salsted pálil z osi klziska. Jeho zakončenie však Whistle dokázal vytlačiť mimo brány.

28:11

Nóri zvierajú svojho súpera. Needokážu však dobre zakončiť.

27:00

Benjamin Davies – 2 min., podrazenie.

26:34

Batch získal puk a vyhadzuje ho cez všeky čiary.

25:57

Sam Ruopp – 2 min., hrubosť.

25:56

Veľká šanca Nórov! Solberg pálil z tesnej blízkosti a trafil tyč!

24:56

Veľká Británia dala gól! Briti využívajú chybu Nórov v obrane. BRETT PERLINI si prebral prihrávku spoza brány do Roberta Dowda a presnou strelou prekonáva Haukelanda. Asistencie Robert Dowd.

24:00

Nathanael Halbert – 2 min., hrubosť.

Emilio Pettersen – 10 min. osobný trest, hrubosť + 2 min., sekanie.

23:42

Steen vykorčuloval spoza brány a zakončil. Jeho pokus chytá pozorný Whistle.

22:43

Nóri pokračujú vo svojom tlaku. Briti dnešný zápas zatiaľ nezvládajú.

21:18

Nórsko dalo gól! Nóri využívajú presilovú hru a pridávajú tak štvrtý gól v zápase! MICHAEL BRANDSEGG-NYGÅRD dostal ideálnu prihrávku do Patricka Thoresena a chladnokrvne zakončil. Asistencie Patrick Thoresen, Mats Zuccarello.

20:45

Zuccarello dostal krížnu prihrávku na pravý kruh a z prvej vypálil. Whistle jeho pokus so šťastím vyrazil.

20:01

Začala sa druhá tretina.

Nórsko vedie po prvej tretine jasne 3:0. Briti by sa mali prebrať ak chcú pomýšľať na záchranu. Uvidíme čo nám ponúkne druhá tretina.

20:00

Prvá tretina sa skončila.

19:53

Patrick Thoresen sa tlačil do brány z ľavej strany. Whistle však puk za svoj chrbát nepustil.

19:33

Josh Batch – 2 min., krosček.

18:29

Píska sa zakázané uvoľnenie Veľkej Británie.

17:37

Nóri sú v prvej tretine aktívnejší. Olsen pálil z ľavého kruhu. Jeho pokus Whistle vyrazil.

16:52

Johannesen nahodil puk na bránu a Pettersen ho perfektne tečoval. Whistle puk so šťastím vytlačil mimo brány.

16:15

Kirk dostal prihrávku na modrej čiare. Chystal si to na strelu, ale cez Solberga to nedokázal.

15:12

Následuje reklamný brejk.

15:01

Píska sa icing Nórska.

14:02

Thoresen bol vo veľkej šanci! Whistle vytiahol parádny zákrok a vytiahol z brány čistý gól!

13:32

Nórsko zatiaľ jasne dominuje.

12:25

Nórsko dalo gól! Tretí nórsky gól je na svete! Briti nestihli vystriedať a doslova ťahali nohy pred bránou. Pred Whistleom vznikol zmätok v ktorom sa najlepšie zorientoval ESKILD BAKKE OLSEN a poslal puk do brány. Asistencie Noah Steen, Michael Brandsegg-Nygård.

12:16

Thoresen hľadal pred bránou Zuccarella. Jeho prihrávku zblokoval Mosey.

11:08

10:45

Veľa hokejovej krásy nevidíme. Je to skôr boj o každý puk.

09:48

Pettersen si naviedol puk na os klziska a zakončil. Whistle jeho pokus schoval vo výstroji.

09:18

08:32

Neilson zakončil švihom cez Solberga. Nórsky obranca jeho pokus zblokoval na ochrannú sieť.

07:22

Mosey pálil od modrej čiary. Jeho pokus minul bránu Nórska.

06:55

06:46

Nórsko dalo gól! Briti spravili obrovskú chybu v rozohrávke vo vlastnejt tretine. Puk získal PATRICK THORESEN, ktorý sa natlačil pred bránu a presnou strelou prekonal brankára Veľkej Británie.

05:17

Nóri sú po góle aktívni. Zuccarello sa snažil natlačiť pred bránu. Puk jemne poslal na bránu. Whistle puk zaľahol a prerušil hru.

04:34

Nórsko dalo gól! Nórsko ide do vedenia v dnešnom zápase! MARKUS VIKINGSTAD vyskúšal šťastie z ľavého kruhu. Jeho prekvapujúca strela zapadla za Whistleho. Asistencie Max Krogdahl, Sander Vold Engebråten.

04:19

Haukeland prikryl puk a prerušil hru.

03:42

Sledujeme viacero nepresností v rozohrávke na oboch stranách.

02:31

Hansen pálil od modrej čiary. Jeho pokus Whistle vyrazil. Následne zakončoval Vikingstad. Whistle puk chytil a prerušil hru.

01:24

Kirk sa dostával do zakončenia. Solberg mu však zablokoval hokejku.

00:01

Briti získali úvodné buly.

00:01

Úvodné zostavy:

Veľká Británia: Bowns (Whistle) – Mosey, Halbert, Phillips, O'Connor, Ruopp, Richardson, Batch – Perlini, Kirk, Curran – Dowd ©, Lake, Neilson – Lachowicz, Norris, Betteridge – Davies, Critchlow, Duggan – Shudra.
Tréner: Russell

Nórsko: Haukeland (Arntzen) – Johannesen, Solberg, Hansen, Kåsastul, Engebråten, Krogdahl, Hurrød – Martinsen, Zuccarello, Thoresen © – T. Olsen, Berg-Paulsen, Vikingstad – E. Salsten, H. Salsten, Rønnild – Pettersen, Brandsegg-Nygård, E. Olsen.
Tréner: Johansson

Rozhodca: Fraňo (CZE), Pearce (CAN) – Ondráček (CZE), Zunde (LAT).

Hokejisti Veľkej Británie zatiaľ nezískali na šampionáte ani jediný bod. Stále však majú reálnu šancu na záchranu. V doterajšom priebehu šampionátu prehrali všetky svoje zápasy. Dnešný zápas proti Nôrsku je kľúčový. Ak ho zvládnu víťazstvom za tri body predstavia sa na šampionáte aj na budúci rok. Pokiaľ nie zostúpia.

Nórsko

Nóri sú na tom o niečo lepšie ako ich dnešný súper. Na svojom konte majú tri body za víťazstvo 2:0 nad konkurentom z Dánska. Na istotu záchrany im to však nestačí. Dnes potrebujú bodovať a je jedno akým spôsobom. Stačí im jeden bod a predstavia sa aj na šampionáte o rok vo Švédsku. Uvidíme kto to napokon zvládne lepšie.

Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 16:20.