To je pro dnešek úplně vše. Přeji hezké sváteční ráno a u dalších přenosů naviděnou.

Střely na bránu: 39 – 52 | Přesilová hra: 2/6 – 0/8 | Trestné minuty: 12 – 16

Igor Šesťorkin (NYR) – 54 zákroků, 3 OG, úspěšnost 94,74 %, odchytal 87:18
Frederik Andersen (CAR) – 35 zákroků, 4 OG, úspěšnost 89,74 %, odchytal 87:24

Martin Nečas (CAR) – 0+0, –1, 3 střely na bránu, TM 0, čas na ledě 25:06

Tři hvězdy utkání

1. Vincent Trocheck (NYR) 1+1
  2. Igor Šesťorkin (NYR) 94,74 %
  3. Alexis Lafrenière (NYR) 2+0

Dlouhé druhé semifinálové utkání mezi New Yorkem Rangers a Carolinou je u svého konce. V druhém prodloužení se povedlo díky přesilovce rozhodnout právě domácímu celku, když si odražený puk našel Trocheck a získal druhý bod v sérii právě pro Rangers. Utkání končí tak stejně jako to první, tedy poměrem 4:3.

Konec zápasu.

87:24

Rangers právě vstřelili branku!
Přesilovka je využita a dlouhý zápas je u konce! Z počátku špatná přesilová hra vedla nakonec k rozhodující brance, protože několik odrazů v brankovišti hráli pro VINCENTA TROCHECKA. Americký centr se dobře zorientoval a uklidit kotouč do sítě. – 4:3. Asistence: Mika Zibanejad a Artěmij Panarin.

87:00

Úvodní souhra je pro domácí neúspěšná. Jordan Staal vyhazuje přes všechny čáry.

86:37

Úplně zbytečně podnikl krosček Brady Skjei a míří na trestnou lavici.

86:18

Ani teď nepotkal úspěch hostující hráče a Vincent Trocheck míří do ofenzivní akce.

85:39

Po výborném vysunutí spoluhráče střílel při ledě k tyči Teuvo Teräväinen. Pohotový brankář byl nachystán se zákrokem.

85:28

Domácí v plném počtu.

85:10

Ani teď to Carolina v přesilovce nezvládne a domácí vyhazují.

84:45

Odražený kotouč si našel ve slotu pohotový Sebastian Aho. Okamžitě z první trefuje hruď Šesťorkina.

84:00

Po dlouhé souhře v deštníku pálil Jake Guentzel. Prudká pumelice z nápřahu trefuje blok.

83:28

Slinou akci Nečase musel pomocí hákování zastavit Artěmij Panarin a míří na dvě minutky.

83:14

Tady to opět zkoušel velice nepříjemně Artěmij Panarin. Frederik Andersen si v klidu počkal a zásah vyrážečkou je úspěšný.

82:38

Včas nedokázal dojet v útoku kotouč Jaccob Slavin a píská se icing.

82:23

Jordan Staal to po uvolnění zkoušel bekhendem z otočky. Těžký zákrok to pro brankáře nebyl.

81:38

Martin Nečas střílel ve velké rychlosti přes obránce. Igor Šesťorkin si počkal svým betonem.

81:06

Vincent Trocheck díky velkému důrazu dostal možnost ke střele. Ta míří tahem o dost mimo.

80:25

Druhé prodloužení dokázalo ovládnout domácí mužstvo, které kombinuje ve středním pásmu.

80:01

Začalo druhé prodloužení.

Další třetina začne přibližně v 05:00.

Střely na branku: 37 – 52

První prodloužení druhého semifinále mezi New Yorkem Rangers a Carolinou je u konce. V této části hry jsme branku neviděli, a tak večírek bude pokračovat a to v druhém prodloužení za stavu 3:3.

80:00

Prodloužení skončilo.

79:33

Barclay Goodrow projel velice brzo přes modrou čáru a je pískán ofsajd.

79:05

Tak tohle byla velká tutovka! Frederik Andersen odmítl konec tohoto dlouhého duelu, když vychytal vyloženou šanci Miky Zibanejada.

78:20

Jack Drury nedokázal zpracovat kotouč ve slotu, a tak nedokázal ani vystřelit.

77:55

Hokej už to moc není ani z jedné strany. Další vyhození skončilo mimo ledovou plochu.

77:26

Kotouč skončil v hledišti, a tak je na programu vhazování ve útočném pásmu Caroliny.

77:00

Braden Schneider získal lehkou přihrávku do své moci, a hned nahazuje za branku.

76:25

Igor Šesťorkin zareagoval na výbornou přihrávku, jenž vyrazil hokejkou. Domácí vyhazují na icing.

75:55

Carolina začne zpoza své branky, protože nahození domácím vůbec nevyšlo.

75:13

Nepříjemná situace pro Andersena, který se nějakým zázrakem zorientoval a vyrazil mimo.

74:27

Pokus z velké nouze vyslal Sebastian Aho. Slabý pokus dokázal zachytit Igor Šesťorkin.

74:00

Už se spíše hraje taková nahazovaná, momentálně z ní budou těžit Rangers.

73:28

Dmitrij Orlov po dlouhém bránění vyhazuje raději na zakázané uvolnění.

72:55

Jordan Staal pomocí velkého důrazu projel až před branku. Zde se rozhodl ke střele, která letí mimo.

72:17

Vhazovat se bude u brankáře Andersena, protože se píská zakázané uvolnění.

71:46

Rozhodnout mohlo také domácí mužstvo! Zcela sám se objevil před brankou Mika Zibanejad a chytře mířil mezi betony. Frederik Andersen ovšem bezpečně kryje.

71:27

Zablokovaná střela končí na ochranné síti. Vyslal ji tam Jack Roslovic.

71:13

Dalším ofsajdem si pomohli Rangers a vhazování nás bude čekat ve středním pásmu.

70:46

Will Cuylle si nabruslil ke střele z kruhu. Zápěstím míří pouze do bloku obránců.

70:14

Ani po přesilovce se Hurricanes nedostali k nějaké střele, a tak do útoku jde New York.

69:57

69:32

Dobrou pozici ke střelbě měl ze slotu Martin Nečas. Nešťastně trefuje svého spoluhráče.

69:00

Sebastian Aho se po dlouhé době odhodlal ke střele z místa. Igor Šesťorkin ji viděl a kryje na své tělo.

68:40

Zatím Carolina úspěšně kombinuje v útoku. Střela zatím nepřichází.

67:57

Nešťastné podrážení podnikl domácí kapitán Jacob Trouba. Na programu je první přesilovka v prodloužení.

67:44

Jimmy Vesey nebude moc pokračovat se svou ofenzivní akcí, protože je pískán ofsajd.

67:15

Momentálně se kutálí kotouč v rohu kluziště, těžit z toho budou Rangers.

66:39

Igor Šesťorkin dokázal skvěle nastavit svou lapačku a zastavuje nebezpečnou ránu Aha.

66:25

Hned z první ze slotu pálil Jake Guentzel, jenomže prudce míjí domácí svatyni.

65:51

Brent Burns zbytečně poslal prudkou přihrávku, která míří na zakázané uvolnění.

65:15

Jack Roslovic mohl rozhodnout celý duel, když z úniku pálil na zadní tyč. Puk mu sjel po holi, a tak Andersen v klidu chytá.

65:03

Je tady přerušení, jelikož Sebastian Aho svůj pokus nasměroval do ochranné sítě.

64:44

Adam Fox dokázal být rychlejší než útočníci soupeře. Díky tomu může rozehrávat.

64:08

Carolina mohla rozhodnout druhý zápas! Sebastian Aho v klidu projel přes pomalého obránce a dělal kličku do forhendu. S tím počítal Igor Šesťorkin a vychytal ho betonem.

63:33

Slabý pokus vyslal od modré čáry Chris Kreider, na což v pohodě reaguje maskovaný muž.

62:57

Dmitrij Orlov vytáhl puk až před branku domácích, ale dále spoluhráči nedokázal předat.

62:30

Usazení Carolině nepomohlo a po sražené střele musí vjet do středního pásma.

61:54

Martin Nečas mohl spěchat do slibné příležitosti. Zastaven byl čistým hitem u mantinelu.

61:20

Skvěle se před branku prokličkoval Jake Guentzel. Následně bekhendem netrefuje svatyni.

60:50

Artěmij Panarin byl prvním, který vystřelil v prodloužení. Slabší pokus dokázal Andersen vyrazit.

60:22

Hosté v plném počtu.

60:01

Začalo prodloužení.

Prodloužení začne přibližně v 04:05.

Střely na branku: 29:42 (11 – 13, 9 – 12, 9 – 17)

Druhé semifinále mezi New Yorkem Rangeres a Carolinou se bude prodlužovat. Domácím se podařilo zásluhou Kreidera vyrovnat. Dokonce mohli i ke konci zápasu rozhodnout, ale svou přesilovku proměnit nedokázali. Za stavu 3:3 nás tedy čeká prodloužení.

60:00

Třetí třetina skončila.

59:33

Mika Zibanejad vystřelil velice brzy a to stojí Rangers pásmo. Hurricanes vyhazují.

59:05

Opět se Carolině podařilo vyhodit a zatím je v bezpečí.

58:40

Zablokovaný pokus zastavila obětavá obrana a hosté vyhazují přes všechny čáry.

58:22

Tohle je pro Carolinu komplikace. Brady Skjei totiž míří na dvě minuty za podrážení.

58:00

Ze zákrytu vypálil při ledě Jalen Chatfield. Gólmana ovšem neohrozil, protože míří o dost mimo.

57:23

Z velké dálky se odvážil vyslat golfák Teuvo Teräväinen. Na pokus si Šesťorkin počkal a vyrazil.

56:46

Chris Kreider byl velice dobře rozjetý na útočnou akci. Nabídka spoluhráčů nebyla velká, proto obrací dozadu.

56:00

Jalen Chatfield vybojoval v souboji tělo na tělo kotouč a Carolina přechází do útočného tlaku.

55:34

Vysoká hůl je pískána domácím borcům, a tak je na programu další komerční pauza.

54:49

Mohlo být téměř rozhodnuto! Brady Skjei vyjel opět z obranné činnosti ke zajímavému pokusu. Ten vyslal prudce nad břevno, ale skvělý Igor Šesťorkin vyráží ramenem.

54:25

Svou hru si nekomplikuje Jacob Trouba, a tak hned zběsile nahazuje do útoku.

53:53

Špatně to vyřešil v ofenzivě Jake Guentzel a soupeř posílá puk do bezpečné zóny.

53:06

Další postavení mimo hru. Tentokrát se ochudili o útok domácí zásluhou Wennberga.

52:51

Martin Nečas byl nešťastníkem, jelikož se objevil v ofsajdovém postavení. Čeká nás komerční přestávka.

52:27

Jacob Trouba neváhal po výborné nahrávce vypálit. Golfák mu nesedl a letí o dost mimo.

51:54

51:30

Vincent Trocheck po několika odrazech dostal možnost ke střele do poloodkryté svatyně. Sražení od obránce končí mimo.

50:55

Brady Skjei to opět celé vysunul do útoku a pálil v oslabení. Slabší střelou trefuje masku brankáře.

50:20

Dlouhé kombinace vedou ke svižným střelám. Fox ovšem dvakrát za sebou netrefil branku.

49:54

Jordan Martinook nešetrně podrazil v útočném pásmu Gustafssona a oslabuje na dvě minuty svůj tým.

49:31

Rozhodčí přerušili hru. Vhazovat se bude po levici Šesťorkina, což bude znamenat ohrožení jeho svatyně.

49:00

Na druhé straně vypálil z nadějné pozice Artěmij Panarin. Zápěstím trefuje pouze blokujícího obránce.

48:34

Teuvo Teräväinen dostal výborně nabito na pokus z první. Tvrdá bomba proletěla mimo branku.

47:58

Carolina hladce zvládla přechod do útočného pásma. Zde vypálil Nečas a Burns, ale ani jeden na brankáře nevyzrál.

47:28

Igor Šesťorkin po dlouhé době připsal nějaký zákrok. Jednoduše vyráží beton pokus z velkého úhlu.

47:04

Opět nám to mírně hořelo ve slotu Rangers. Kaapo Kakko zde ovšem nedokázal vypálit.

46:30

Kotouč se nám při letu opřel o střídačky a vhazování je na programu ve středním pásmu.

46:07

V přesilové hře je stav vyrovnán! Úplně osamocený byl na pravém kruhu Vincent Trocheck, a tak mohl vyslat pohotovou střelu, kterou dokázal Andersen vyrazit. V brankovišti se nejlépe na dorážku zorientoval CHRIS KREIDER a přes ležícího gólmana vyrovnává. – 3:3. Asistence: Vincent Trocheck a Artěmij Panarin.

45:51

Seth Jarvis svým důrazem nadělal paseku domácí souhře a vyhazuje přes všechny čáry.

45:22

Nutně musel zastavit útok domácích Dmitrij Orlov. Podrážením se mu to povedlo, ale musí na trestnou lavici.

44:44

Nepříjemnou teč přišla ze strany New Yorku. Prudká rána Millera ovšem zní pouze na zadním mantinelu.

44:10

Poslední třetina tohoto střetnutí pokračuje v rychlém tempu bez přerušení. Toto časové pásmo je zastaveno zákrokem Andersena.

43:29

Na hůl už to měl velice dobře připravené Sebastian Aho. Střelu bohužel pro něj ani nevyslal, jelikož váhal.

43:00

Erik Gustafsson se nepáral s kotoučem a místo jakékoliv přihrávky volí prudké nahození.

42:22

Rangers budou stále aktivnější na puku, což potvrzují souhrou ve středním pásmu.

41:34

Hattrick mohl být na světě! Frederik Andersen vyrazil ostrou střelu od modré čáry pouze před sebe. Na dorážku byl nachystán Alexis Lafrenière, ale přestřelením odmítl vyrovnání.

41:03

Sebastian Aho poslal až moc prudkou přihrávku, která končí na jasném icingu.

40:28

Hned na začátek poslední části je aktivnější domácí tým. Schneider nedokázal propálit defenzivu.

40:01

Začala třetí třetina.

Další třetina začne přibližně v 03:12.

Střely na branku: 20 – 25 (11 – 13, 9 – 12)

Prostřední část druhého semifinále mezi New Yorkem Rangers a Carolinou je u konce. K vidění byly dvě trefy, které stále znamenají vedení hostů. Nejprve ovšem dokázal po nádherné souhře snížit pohotový Lafrenière. Následně se hra vyrovnala, a tak ke konci třetiny přišla branka z ničeho nic, kterou obstaral Guentzel. Druhá pauza se tedy ponese za výsledku 2:3.

40:00

Druhá třetina skončila.

39:44

Barclay Goodrow nedokázal dobře překročit modrou čáru a píská se mu ofsajd.

39:11

Rangers zamířili do útočného přečíslení. Matt Rempe vše vyřešil špatnou přihrávkou.

38:18

Carolina právě vstřelila branku!
Prakticky z ničeho si berou Hurricanes vedení zpět! V rohu ledové plochy dokázal pro sebe vybojovat kotouč Sebastian Aho. Finský nahrávač zvedl hlavu a viděl na ose najíždějícího JAKA GUENTZELA a ten si jednoduchou střelou zapsal gól na své konto. – 2:3. Asistence: Sebastian Aho a Anthony DeAngelo.

37:53

V obranném pásmu se rozhodl k nahození Jacob Trouba. Jeho útočníci s tím nepočítali, a tak z toho nic nebude.

37:15

Ideálně nepodnikl orientaci Jordan Staal a okrádá tak svůj celek o hrací předmět.

36:41

Jack Roslovic byl rychlejší než jeho spoluhráči, ale přeci jen dokázal vybojovat vhazování v útoku.

36:19

Ofsajdová pozice zastavuje přečíslení New Yorku a na programu je komerční přestávka.

35:52

K'Andre Miller zamotal hlavy napadajícím útočníkům a zakládá rychlý útok.

35:14

Seth Jarvis už po několikáté vypálil zápěstím na přední tyč. Tentokrát netrefuje ani prostor tří tyček.

34:48

K'Andre Miller velice slabě vystřelil do těla Andersena. Díky tomu nás čeká reklamní brejk.

34:35

Z nouze vypálil od modré čáry Jacob Trouba, jenomže z jeho pokusem si poradil lapačkou Andersen.

34:06

Brent Burns neposlal úplně ideální střelu, a tak poslal naopak na druhé stranu New York.

33:30

Velký závar vznikl díky Rangers v jejich útočném pásmu. Vše zde dokázal vyřešit roztažením Andersen.

32:46

Zbytečně vystřelil z těžké pozice Vincent Trocheck. Proto jeho šance míří mimo.

32:10

Frederik Andersen musel ukázat svou práci hokejkou. Tu zmáknutou, protože úspěšně rozehrál.

31:47

31:33

Mika Zibanejad měl štěstí, že se k němu odrazil kotouč. Domácí forvard ovšem nedokázal zakončit.

31:09

Vše vzal na sebe Artěmij Panarin a úspěšně se mu povedlo udržet puk před hostující brankou.

30:56

30:22

Alexis Lafrenière hraje dnes velice dobrý duel, jelikož teď zavezl úspěšně puk do útočné třetiny.

29:47

Jake Guentzel neudržel emoce a při ataku porazil protihráče k ledu. Na dvě minuty míří za hrubost.

29:47

Bekhendovou kličku zkusil udělat před brankou Seth Jarvis, ale tu namířil pouze do betonu Šesťorkina.

29:15

Hned v přesilovce to zkoušel z pokleku Brent Burns. Gólman domácích pokus viděl a chytá do lapačky.

28:56

Zcela zbytečné podrážení podnikl Jacob Trouba a jde si odpočinout na dvě minuty.

28:10

Tentokrát se hned po brance bojuje ve středním pásmu. Zde se lépe daří hostům.

27:32

V prostřední části se domácím podařilo vyrovnat! Skvěle rozjetá situace New Yorku vedla již od obranného pásma. Nejvýraznější roli vzal na sebe zejména už v útoku Adam Fox, který dostal velký prostor k přemýšlení. To proměnil ve výbornou přihrávku na ALEXISE LAFRENIÈREHO, jenž vsítil do prázdné svatyně svou druhou trefu v zápase. – 2:2. Asistence: Adam Fox a Artěmij Panarin.

26:41

Igor Šesťorkin zachytil do lapačky jednoduchou přihrávku a odstartoval komerční přestávku.

26:32

Až moc pozdě zkoušel nahození Erik Gustafsson, a tak trefuje obětavého blokujícího borce.

25:59

Brady Skjei prokázal dobrou rychlost, když byl jako první u nahozeného kotouče za svou svatyni.

25:20

Tady mohla jít Carolina do dvoubrankového vedení! Odstavení obránce na jedničku zvládl Andrej Svečnikov a proháčkoval se k pokusu forhendem. Táhlou ránou orazítkoval břevno Šesťorkina, jenž si může oddychnout.

24:43

Zajímavou pozici měl před brankou Jordan Staal. Ošemetný kotouč mu ovšem neskočil ideálně na hůl.

24:16

24:14

23:55

Výrazně se odehrála situace čtyři na čtyři ve středním pásmu. Ani jeden z týmů neměl větší šanci.

23:21

Překvapivě do obrany pospíchal Artěmij Panarin a byl pro svůj celek platný.

22:49

Mika Zibanejad si věřil na průnik přes bránícího Aha. Domácí forvard to nezvládl a ztrácí puk.

22:16

Přesilovka dlouho netrvala. Za nedovolené bránění pozastavuje hostující činnost Andrej Svečnikov.

22:14

Na svou hůl si nedal pozor Jacob Trouba a po zásahu do protihráče míří na trestnou lavici.

22:07

Zajímavou střelou z pozice slotu vyslal Martin Nečas. Na domácího brankáře nevyzrál.

21:31

Zkušenost svou střelou chtěl prokázat Jordan Martinook. Nakonec zablokovaná dělovka končí v ochranné síti.

21:09

Oba týmy v plném počtu.

21:03

Jake Guentzel zavezl jednoduše puk do útočného pásma, jenomže dále neměl nabídku spoluhráčů.

20:24

Úvodní buly prostřední části ovládli domácí Rangers. Ti se postupně dostanou do kombinační hry.

20:01

Začala druhá třetina.

Další třetina začne přibližně v 02:11.

Střely na branku: 11 – 13

Úvodní perioda druhé semifinále mezi New Yorkem Rangers a Carolinou je u svého konce. Do kabin odchází spokojenější hostující mužstvo, které vede o jednu branku. Právě to bylo aktivnější, ale přeci jen se povedlo otevřít skóre Lafrenièremu. Jenže Hurricanes se ještě více zvedli a v 16.minutě vyrovnal Guentzel. A když šest sekund před koncem tečoval nahození Orlov, tak hosté otočili celé skóre. Přestávka se ponese za stavu 1:2.

20:00

První třetina skončila.

19:54

Teč je znovu pro hosty gólová! Ve vyrovnaném počtu mužů na ledě vytáhli už Hurricanes všechny síly do útoku. Brady Skjei v této brance sehrál důležitou roli, když vyslal nahození přesně na teč. Na ni byl před domácí svatyní připraven obránce DMITRIJE ORLOV, který si se svou holí poradil jako zkušený mazák. – 1:2. Asistence: Brady Skjei a Sebastian Aho

19:09

Vyloučení v týmu New York Rangers:
Barclay Goodrow – 2 min., vysoká hůl.

Vyloučení v týmu Carolina Hurricanes:
Stefan Noesen – 2 min., krosček.

18:57

New York zvládl svou obrannou činnost velice dobře a dostává se do klidné části kluziště.

18:13

Volný prostor na modré čáře dostal Martin Nečas. Přes několik obránců neměl nárok a ztrácí puk.

17:40

Hrací předmět nám vyletěl mimo hrací plochu. Vhazování se bude konat v obranném pásmu hostů.

17:10

S nepříjemnou situací před svou brankou si poradil Ryan Lindgren. Rangers díky němu budou kombinovat.

16:26

Anthony DeAngelo dostal po svém vyvezení ze středního pásma obrovský prostor. Ten využil ke střele zapěstím, ta končí mimo.

15:41

Byla to Carolina, která se odvážila k dalšímu střeleckému pokusu. Ten přes několik těl letí mimo.

15:07

Je tady zasloužené vyrovnání! Za domácí svatyní odvedl výbornou práci Andrej Svečnikov, jenž odmítl protihráče a vyslal kotouč na modrou čáru. Zde vypálil z nápřahu Sebastian Aho a jeho prudkou ránu dokázal před brankovištěm tečovat JAKE GUENTZEL. Na tuto možnost nemohl reagovat přesouvající se Šesťorkin. – 1:1. Asistence: Sebastian Aho a Andrej Svečnikov.

14:45

Vhazování nás bude čekat před brankářem New Yorku. To vše až po komerční přestávce.

14:05

13:28

Znovu se výrazně v brankovišti obracel Frederik Andersen. Díky jeho zásahu je podniknuto vyhození.

13:00

Obrovská příležitost pro Rangers. V přesilové hře došlo k rozebrání obrany a ke konečné teči Mika Zibanejada. Forhendová šikovnost skončila v pohotové lapačce brankáře Andersena.

12:39

Zatím velice dobře je orientována formace Rangers v útoku. Souhra ovšem nevede ke střele.

12:05

Andrej Svečnikov nevybíravě sundal k zemi domácího brankáře Šesťorkina a míří na jednoznačné dvě minuty.

11:35

Carolina se okamžitě snaží o nějakou odpověď, jenže přihrávky v útoku nevycházejí.

10:53

Domácí se dostávají skoro z ničeho nic do vedení! Po šťastném odrazu za brankou byla naskytnutá souhra New Yorku v útočné třetině. Vše se vyřešilo nahozením od modré čáry, jenž podnikl K'Andre Miller. Jeho zablokovaný pokus si našel ALEXIS LAFRENIÈRE a lepší střelu na přední tyč zvolit nemohl. – 1:0. Asistence: K'Andre Miller a Alexander Wennberg.

10:17

Dmitrij Orlov prokázal svou výbornou zkušenost v obraně, jelikož v klidu rozehrál mezi dvěma útočníky.

09:33

Další pokus na své čepeli měl Seth Jarvis. Než dokázal vypálit, tak byl odstaven čistě tělem.

08:42

V lepší aktivitě momentálně pokračuje hostující celek. Igor Šesťorkin si ovšem se snadnou střelou poradil vyrážečkou.

07:55

Úvodní přesilovka Hurricanes byla opravdu slabá. Směrem ke štěstí mířil Vincent Trocheck, jenomže přes několik obránců trefuje lapačku brankáře. To znamená první komerční přestávku.

07:16

06:55

Ani teď Carolina neuspěla v útočném pásmu. Nepomohl tomu ani Martin Nečas.

06:13

New York velice dobře zvládá oslabení. Rieder skvěle přečetl křižnou nahrávku a vyhazuje.

05:46

Sebastian Aho byl prvním, jenž to zkoušel v přesilovce. Zablokovaná střela končí vyhozením.

05:16

Will Cuylle při individuální akci podnikl nedovolené bránění brankáři a sudí ho posílají na trestnou lavici.

05:16

Tohle byla velká šance pro Rangers! Will Cuylle si našel odražený kotouč a několika kličkami projel až k Andersenovi. Ten vytasil svůj beton a zabránil nejhoršímu.

04:40

Mika Zibanejad to po dobré individuální akci zkoušel ostře na přední tyč. Andersen ovšem stačil nastavit beton.

04:00

Zajímavou pozici k přihrávce si vypracoval obránce Brady Skjei. Zadovkou ovšem před prázdnou brankou nikoho nenašel.

03:28

Frederik Andersen se musel ohlížet za nebezpečným nahozením od modré. To letí jen těsně jeho svatyně.

03:01

Hra bude opět v krátkém času přerušena. Po jemné teči vyletěl kotouč do hlediště.

02:43

Velice důležité střídání čeká hosty. Chytré vyhození totiž neznamená icing.

02:05

Rychlý brejk se odehrál na domácí straně. Rychlostně projel kolem obrany Will Cuylle, ale při ledě mířil vedle.

01:30

Výbornou práci odvedl Martin Nečas, když svým rychlým napadáním donutil nepřesnosti Rangers.

00:46

Do prvního vážnější zakončení se dostal domácí Vincent Trocheck. Jeho pokus z mezikruží letí nad branku.

00:27

Hned po úvodním buly jsme viděli první přerušení hry. Na zakázané uvolnění vyslali kotouč hosté.

00:01

Utkání právě začalo.

Všichni aktéři tohoto střetnutí právě nastoupili na ledovou plochu. Za pár okamžiků jdeme do akce.

Úvodní sestavy:

New York Rangers: Šesťorkin (Quick) – Fox, R. Lindgren, Schneider, K. Miller, Trouba ©, E. Gustafsson – Roslovic, Zibanejad (A), Kreider – Lafrenière, Trocheck, Panarin – Kakko, Wennberg, Cuylle – Rempe, Goodrow (A), Vesey.
Trenér: Peter Laviolette

Carolina Hurricanes: Andersen (Kočetkov) – Burns, Slavin, DeAngelo, Skjei, Chatfield, Orlov – Svečnikov, S. Aho II, Guentzel – Jarvis, J. Staal ©, Teräväinen – Nečas, Drury, Martinook (A) – Noesen, Kotkaniemi, Comtois.
Trenér: Rod Brind'Amour

Rozhodčí: Sutherland, Furlatt – Alphonso, Murray.

Dosavadní průběh série

1.zápas – 5.5.2024

4:3

Branky a nahrávky: 3. Zibanejad (Roslovic, Fox), 11. Zibanejad (Kreider, Trocheck), 17. Trocheck (Zibanejad, Kreider), 49. Panarin (Lafrenière) – 4. Slavin (S. Aho II, Guentzel), 43. Nečas (Martinook, Orlov), 59. Jarvis (S. Aho II, Burns)