Pro dnešek je to ode mne vše, děkuji za pozornost a budu se těšit zase někdy příště!

Střely na bránu: 31 – 31 | Přesilová hra: 0/2 – 0/1 | Trestné minuty: 2 – 4

Kdo se postavil do brankoviště?
Jeremy Swayman (BOS) – 30 zákroků, 1 OG, úspěšnost 96,8 %, odchytal 61:54
Ilja Samsonov (TOR) – 29 zákroků, 2 OG, úspěšnost 93,5 %, odchytal 61:54

Česká a slovenská stopa
David Pastrňák (BOS) – 1+0, +1 účast, 4 střely na bránu, TM 0, čas na ledě 21:21

Pavel Zacha (BOS) – 0+0, +1 účast, 1 střela na bránu, TM 0, čas na ledě 20:19

David Kämpf (TOR) – 0+0, –1 účast, 2 střely na bránu, TM 0, čas na ledě 12:05

Tři hvězdy utkání

1. David Pastrňák (BOS) – 1+0
  2. Jeremy Swayman (BOS) – 96,8%
  3. Ilja Samsonov (TOR) – 93,5%

Série mezi Bostonem a Torontem dospěla ke svému závěru a finální tečku za ní dává David Pastrňák, který gólem v prodloužení rozhoduje! Sledovali jsme opravdu vyrovnanou bitvu, po které nakonec důvod k oslavám mají domácí Bruins. Hokejisté Bostonu tak v dalším kole play-off NHL vyzvou Floridu Panthers!

Konec zápasu.

61:54

Boston právě vstřelil branku!
Je hotovo! DAVID PASTRŇÁK právě smazal veškerou kritiku, která se na jeho jméno snášela před sedmým duelem. Hampus Lindholm fantasticky nahodil puk do rohu útočného pásma, odkud se kotouč odrazil směrem před bránu. V ten moment do třetiny prolétl v plné rychlosti český útočník, který rychlou bekhendovou kličkou ukončuje tuto sérii a posílá Bruins dále – 2:1! Asistence: Hampus Lindholm, Brandon Carlo.

61:31

Po několika odrazech zůstal Pavel Zacha osamocen před bránou, ale nerozhodl.

61:18

Bez sebemenších problémů vychytal Swayman Bertuzziho.

61:03

Trent Frederic zakončoval z mezikruží velice nepříjemně, Samsonov si ale puk nakonec našel.

60:49

První zásah má za sebou Jeremy Swayman, kterého ne příliš nebezpečnou střelou přivítal v prodloužení Matthew Knies.

60:28

Marchandovi se nepovedlo předat puk za útočnou modrou na Davida Pastrňáka a dopředu míří Toronto.

60:01

Začalo prodloužení.

Po šedesáti minutách neznáme vítěze rozhodující sedmé bitvy mezi Bostonem a Torontem! Ve třetí třetině jsme se konečně dočkali prvního přesného zásahu, když svižnou kombinaci uzavřel skórující William Nylander. Vedení kanadskému týmu ale vydrželo jen jednaosmdesát vteřin, než Samsonova poprvé překonal Hampus Lindholm. Po základní hrací době tedy přejdeme k prodloužení, kde se bude hrát do rozhodnutí.

60:00

Třetí třetina skončila.

59:58

Tak tady nechybělo mnoho a hosté se mohli radovat! Nylander posílal puk přes šířku hřiště a ten se od brusle Wotherspoona odrazil do levého betonu Swaymana.

59:31

Brankář Ilja Samsonov zastavuje nahození za vlastní brankou a čeká nás jeden z posledních útoku základní hrací doby.

59:00

Probíhá poslední minuta třetí třetiny.

58:51

Simon Benoit z vlastní třetiny hledá nějaké varianty, kam předat puk.

58:15

McAvoy udržel pásmo pro svůj tým, následně ho Bruins ovšem ztrácí.

57:55

Nebezpečný projektil poslal golfákem David Pastrňák a jeho bomba jen o milimetry minula pravou tyčku!

57:29

Přes celé střední a útočné pásmo nyní s pukem projel Hampus Lindholm, ale ke střele se nedostal.

56:49

Max Domi nalezl křížnou přihrávkou přes útočné pásmo Joela Edmundsona, jehož pokus ale zdaleka minul Swaymanovu branku.

56:18

Charlie McAvoy poměrně zariskoval ve vlastním pásmu, když mezi kruhy málem ztratil kotouč.

55:56

Pastrňákovi v rohu kluziště trochu překážel hlavní sudí, puk tedy získali hráči Toronta, kteří jej ale dopravili pouze na zakázané uvolnění.

55:41

Přihrávka rukou zastavuje časomíru a bude se znovu vhazovat ve střední části.

55:18

Opravdové hokejové šachy nyní sledujeme v TD Garden, Maple Leafs čekají se založením akce ve své třetině a nakonec volí jistotu, pouhé nahození do útočného pásma.

54:25

Další střelecký pokus má na svědomí Justin Brazeau, připravený Samsonov vyráží.

53:42

Morgan Geekie obkroužil celé pásmo Toronta s kotoučem na holi a na poslední chvíli jej chtěl předložit Pastrňákovi, který ale s takovým řešením již nepočítal.

53:24

William Nylander po levém mantinelu vybruslil ke střele, která ale nebyla pro Swaymana příliš nebezpečná.

53:08

Dostatek klidu na rozehrávku má za vlastní bránou Jake McCabe, který čeká na vystřídání obou dvou týmů.

52:27

Na ledě je znovu David Pastrňák, který ve třetí třetině dostává spoustu prostoru.

52:21

Nebezpečně pálil z mezikruží Justin Brazeau, ale i tentokrát předvedl výborný zákrok brankář Samsonov.

51:59

Mason Lohrei zkusil od modré zakončit, jeho ne příliš nebezpečné zakončení zklidnil Samsonov.

51:51

Po zisku puku snaha o rychlé založení protiútoku Toronta, tu však kazí icing.

51:37

Velmi rychle napadají bostonští hokejisté rozehrávku Toronta.

50:54

A Bruins vyrovnání nestači a hokejisté domácího celku tlačí na svého soupeře.

50:22

Domácí jsou odměněni za zvýšenou aktivitu a srovnávají skóre! Kotouč si na vrcholku levého kruhu porovnal HAMPUS LINDHOLM a procpal svou střelou puk až za Samsonova – 1:1! Asistence: James van Riemsdyk, Justin Brazeau.

49:46

Další velkou šanci tentokrát nevyužil Noah Gregor, jenž proklouzl obranou Bruins a narazil na pozorného Swaymana.

49:01

Toronto právě vstřelilo branku!
A máme tu první gól zápasu, který i přes předcházející dobrou pasáž domácích dávají hráči Maple Leafs! Brandon Carlo ztratil puk při rozehrávce a Matthews pohotově našel volného WILLIAMA NYLANDERA, jenž trefil odkrytou klec – 0:1! Asistence: Auston Matthews, Tyler Bertuzzi.

48:19

DeBrusk prozkoušel Samsonova, který ramenem vytěsnil střelu mimo bránu.

48:03

Rozehrávka Toronta ve středním pásmu po teči jedné z bostonských hokejek opustila hrací plochu a vhazovat se bude v neutrální zóně.

47:51

Marchandova klička na modré čáře zapříčinila ofsajd, do kterého se dostal Jake DeBrusk.

47:24

Timothy Liljegren za vlastní bránou nerozehrál přesně a v útoku zůstávají Bruins.

46:57

Krásnou akci si připravil David Pastrňák, který se stahovačkou mezi brusle zbavil Ljubuškina. Následné bekhendové zakončení mezi betony si ohlídal brankář hostů.

46:34

McAvoy ihned po přechodu útočné modré napálil puk směrem na bránu, ale minul.

46:29

Ve třetí třetině zatím čekáme na výraznější moment. Oba týmy přistupují k této části zápasu za stavu 0:0 velmi zodpovědně a především nechtějí vyrobit chybu, která by mohla tento duel rozhodnout.

46:29

Ofsajdové postavení hostů, čeká nás další komerční přestávka.

46:07

Z otočky zakončoval David Pastrňák pouze mimo.

45:29

Elegantním manévrem se uvolnil přes střední pásmo William Nylander, následně však pouze posunul puk za branku Bruins a míří na střídačku.

45:02

Ilja Samsonov zastavil kotouč za vlastní brankou a vypomůže s rozehrávkou.

44:26

James van Riemsdyk vnikl za útočnou modrou čáru, kde byl ale okamžitě zpracován obranou Toronta.

44:14

Ofsajdu se dopustili domácí.

44:06

Justin Brazeau prolétl po individuální akci do útoku a krásnou kličkou se zbavil Morgana Riellyho. Jeho střela se po kontaktu s vyrážečkou Samsonova ocitla v ochranné síti.

43:54

Od pravého mantinelu z ničeho nic z otočky vystřelil Matthews, pozorný Swayman likviduje tento pokus.

43:41

Nahození vyslal za bránu Toronta Hampus Lindholm, hosté však obrací hru.

43:29

I s trochou štěstí dokázal na své hokejce udržet kotouč Charlie McAvoy, ale přes dvojici beků neměl dostatek prostoru na nebezpečnější zakončení.

43:14

Znovu icing ze strany Maple Leafs.

43:07

Zakázané uvolnění zastavuje hru a další vhazování proběhne po levici Samsonova.

42:52

Nyní musel být v pozoru Samsonov, který ale proti Pastrňákovi nakonec zasahovat nemusel.

42:36

Nepovedené založení útoku hokejistů kanadského Toronta, píská se ofsajd.

42:11

Connor Dewar si nahodil kotouč do rohu a sám za ním dobruslil jako první.

41:45

Trent Frederic pouze protečoval puk do středního pásma a k puku se rychle vrací hosté.

41:22

Jeremy Swayman si poradil v rozkleku proti střele Joela Edmundsona z velkého úhlu.

41:08

Rychlý útok Toronta vedl Mitchell Marner, který si nevšiml ještě lépe postaveného McCabea. Tohle mohla být velká příležitost.

40:41

Pas Brada Marchanda Coylea nenašel a hrát mohou s pukem Maple Leafs.

40:17

Zacha posunul puk na levé křídlo pro Geekieho, jehož si pohlídala hostující obrana.

40:01

Začala třetí třetina.

Ani tři přesilové hry nepomohly tomu, aby jeden z týmů v prostřední třetině dokázal otevřít skóre zápasu. Střelecky aktivnější byli v této části sedmého duelu hokejisté hostujícího Toronta, na obou stranách však sledujeme jisté výkony brankářů. Drama vrcholí, do třetí periody půjdeme za vyrovnaného stavu 0:0.

40:00

Druhá třetina skončila.

39:59

William Nylander se sirénou zakončil do připravené lapačky Swaymana a uzavřel tím druhou část zápasu.

39:59

Ještě jedno přerušení po zakázaném uvolnění Bostonu.

39:49

Dobrá defenzivní činnost Hampuse Lindholma, který si pohlídal nepříjemný výpad dvojice hostujících útočníku.

39:38

Icing Maple Leafs a jdeme zpět před Ilju Samsonova.

39:33

Pavel Zacha zavezl kotouč zpátky do útočné třetiny, Toronto ho však získává znovu pro sebe.

39:16

Další sražená střela do ochranné sítě z hole Pastrňáka.

39:12

Kotouč zůstal ve skrumáži v rohu, hra je přerušena a znovu se rozběhne po pravé ruce Samsonova.

39:00

Probíhá poslední minuta druhé třetiny.

38:55

Jake DeBrusk pracuje poblíž Samsonovy branky s pukem na hokejce a hledá volného spoluhráče.

38:26

Po odvážné individuální akci se vytočil přes bránícího Kämpfa David Pastrňák, jenž mezírku u pravé tyče nenašel.

37:59

Boston v posledních desítkách sekund přebírá iniciativu a Maple Leafs reagují pouhým vyhozením obloučkem mimo své území.

37:19

Znovu domácí rychle vlétli do pásma Toronta, pokus o zakončení končí v ochranné síti.

36:55

Velkou šanci měl mezi kruhy střílející Mason Lohrei, jehož střelu na poslední chvíli vytáhl Ilja Samsonov!

36:39

Bruins se pokusí obrátit hru a dostat se také k ohrožení branky svého soupeře.

36:25

Zakončení posílal na Swaymana Morgan Rielly, střela byla ale zblokována.

36:13

Maple Leafs nyní jistě usazeny v útočném pásmu.

35:44

Nebezpečná střela z levého kruhu vylétla z hokejky Marnera, ale netrefila vzdálenější šibenici.

35:06

David Kämpf se nyní pokoušel po rychlém protiútoku překonat domácího brankáře.

34:56

Prudkou střelu zápěstím Trenta Frederica kryje Samsonov a přerušuje hru.

34:34

Čistý hit nám předvedl James van Riemsdyk proti Marnerovi.

34:20

McAvoy ve spolupráci s Lohreiem zakládá další útočný pokus Bostonu Bruins.

33:59

Mason Lohrei si našel prostor u levého mantinelu, jeho střílená přihrávka ale prolétla do protějšího rohu bez kontaktu s kýmkoliv.

33:36

Po delší době se snaží před Samsonovem hrozit i domácí.

32:54

Další šance Toronta! Tavares našel zadovkou na hranici brankoviště zcela osamoceného Nylandera, který byl ale příliš blízko na nebezpečnější zakončení.

32:17

Trestné střílení nařízeno nebylo, vhazovat se bude ve středním pásmu.

32:17

Matthew Knies po rychlé přihrávce zpracoval puk na útočné modré a v nájezdu na bránu po kontaktu s Shattenkirkem pa­dá!

32:06

Hosté v plném počtu.

31:47

Swayman dnes nepůsobí v práci s hokejkou zrovna dvakrát jistě, i tentokrát mu puk proskočil za jeho brankou.

31:39

Bruins mají na ledě druhou přesilovkovou formaci.

31:28

Ztráta při přechodu na útočnou polovinu vyústila v samostatný únik Connora Dewara, jehož zakončení mezi betony si Jeremy Swayman dokázal pohlídat!

30:57

Charlie McAvoy zastavil svůj nápřah, ale následný pokus o nalezení Pastrňáka nevyšel.

30:42

Po návratu zpět do útočné třetiny předložil Marchand nahrávku Davidu Pastrňákovi do jeho oblíbené pozice, rychle se přesouvající Samsonov zasahuje.

30:17

Snažení domácích však kazí rychle osvobození Toronta.

30:08

Pavel Zacha vyhrál vhazování a hráči Bostonu se staví do svých pozic.

30:06

Vyloučení v týmu Toronto Maple Leafs:
Jake McCabe – 2 min., hákování.

30:02

Pastrňák si šikovně vyměnil přihrávku s Geekiem a prošel přes bránícího McCabea, český forvard si vynutil trest na svou osobu a Bruins si tak podruhé zahrají přesilovku.

29:26

Dobré sólo Tavarese, jenž proti přesile puk ale přece jenom neudržel.

28:56

Auston Matthews zatím odehrál něco málo přes osm minut, nyní ho vidíme v souboji v útočném pásmu, kde ale kotouč nakonec neudržel.

28:30

Zakázané uvolnění Bruins.

28:18

Nepřesnost v kombinaci Toronta posouvá puk na hokejky domácího výběru.

28:13

Joel Edmundson sebral kotouč ve vlastním pásmu a po nabrání rychlosti se snaží zpoza své branky vybruslit do útoku.

27:56

Icing tentokrát odpískán v neprospěch kanadského týmu.

27:48

Nyní už se povede všem zbývajícím hráčům dorazit na střídačku.

27:25

Bruins stále nevystřídali kompletní pětici a někteří z hráčů už mnoha silami nedisponují.

27:01

Zakázané uvolnění alespoň na chvíli utlumí tlak Toronta.

26:36

Domácí v plném počtu.

26:19

Další pokus McCabea těsně vedle, následně to zkoušel po obtočení brány také Järnkrok. Jeremy Swayman teď drží Boston.

26:04

Svižný pokus Jakea McCabea pouze zazněl o zadní mantinel.

25:50

Calle Järnkrok se dostal po přechodu do útoku k dobré střelecké pozici, odkud ho vychytal domácí gólman.

25:42

Marchand získal kotouč na vlastní modré čáře a rozhodl se zaútočit, střela švihem z levého kruhu mu ale vůbec nesedla a končí mimo.

25:21

Toronto zpátky na puku v útočné třetině.

25:04

První vyhození Bostonu, který tak může rychle vystřídat.

24:44

Auston Matthews okamžitě po buly tvrdě pálil do betonu Swaymana.

24:36

První početní převahu si nyní vyzkouší také Toronto, které v této sérii zatím využilo pouze jedinou z dvaceti příležitostí!

23:08

Boston je konečně zpátky v pásmu a staví opět pětičlennou formaci na přesilovku.

22:57

Velkou minelu při rozehrávce vyrobil za vlastní brankou Jeremy Swayman, nakonec se situace obešla bez přímého ohrožení domácí svatyně.

22:32

Bruins se nedokáží po vyhození Toronta vrátit zpět do útoku a opakovaně zakládají útočnou akci.

22:15

Van Riemsdyk přistrčil puk na Kevina Shattenkirka, jehož bomba se zastavila na výstroji Samsonova.

22:09

Uvidíme první přesilovku tohoto zápasu, na ledě elitní speciální formace Bostonu.

22:09

Timothy Liljegren – 2 min., podrážení.

21:57

Icingu se nyní dopustili hráči Maple Leafs.

21:37

Střelu Tylera Bertuzziho vyráží Jeremy Swayman a zapisuje první zásah v rámci druhé periody.

21:11

Ani David Kämpf, ani nikdo jiný v bílém dresu Toronta neudržel hru na území domácích.

20:42

Noah Gregor si při souboji čtvrtých útočných formací sebral puk v rohu a posunul ho do středního pásma.

20:24

Zajímavá možnost pro Pavla Zachu, který po dobře vyřešené situaci tři na dva vystřelil z hranice kruhů do připraveného Samsonova.

20:01

Začala druhá třetina.

První dvacetiminutovka rozhodujícího duelu prvního kola play-off mezi Bruins a Maple Leafs je minulostí. Oba týmy vstoupily do utkání velmi svižně a hra se přelévala z jedné strany na druhou. Boston si dokázal vytvořit v první polovině úvodní části větší tlak, ze kterého si ale větší příležitost nevypracoval. Tu největší na straně druhé pak nevyužil William Nylander, a tak půjdeme do druhé třetiny za bezbrankového sta­vu.

20:00

První třetina skončila.

19:50

Sražený pokus Johna Tavarese a ještě poslední šance pro Toronto skórovat v úvodní periodě.

19:19

Nápřah Mitche Marnera vypadal nebezpečně, Swayman toho moc neviděl, ale nakonec se střela mezi tři tyče nevešla.

19:00

Probíhá poslední minuta první třetiny.

18:39

Střelecký pokus Justina Brazeaua zblokován hostujícím obráncem Simonem Benoit.

18:09

Nebezpečný pas zamýšlel Domi zpoza brány pro připraveného Bertuzziho, k tomu se ale puk přes pozornou defenzivu nakonec nedostal.

18:01

Toronto i přes prohrané vhazování udrželo hru v blízkosti domácí branky a další zákrok si musel Jeremy Swayman připsat proti střele Domiho.

17:52

Po pravém mantinelu se do útočného pásma vřítil William Nylander, kterého ale do lepší střelecké pozice obrana Bostonu nepustila. Kotouč nakonec švédskému kanonýrovi utekl a skončil u Swaymana.

17:28

Domácí hokejisté stále čekají na svou první velkou šanci, zdánlivě ze hry zatím mají více, avšak do gólových šancí je Toronto nepouští.

16:58

To už však neplatí, vrátit se na území soupeře snaží Patrick Maroon.

16:38

Parker Wotherspoon těsně udržel pásmo pro Bruins, kteří tak prozatím zůstávají v útočné třetině.

16:24

Hra znovu přerušena, Morgan Rielly vyhodil puk na zakázané uvolnění.

16:17

Ztráta kotouče na úrovni kruhů by se vyplatit nemusela, nyní však James van Riemsdyk trefil pouze střed brány.

15:56

Vynikající práce Matthewa Kniese, který si skvěle prohodil v útočném pásmu DeBruska a předložil puk na osu pro Nylandera. Toho skvělým zákrokem lapačkou zastavil Jeremy Swayman!

15:40

Brad Marchand zkoušel z otočky poslat puk na bránu, v tom mu ale zabránil jeden z hráčů Toronta.

15:23

McAvoyovo lehké nahození schoval hostující brankář v rukavici.

15:16

Na ledě po komerční přestávce zůstává lajna s Pastrňákem a Zachou.

15:16

Těsně nestihl David Pastrňák zachytit nahozený kotouč za svatyní Maple Leafs, a tak si ho sebral u mantinelu Lindholm, jehož propagační pokus si bez problémů pohlídal Ilja Samsonov.

14:44

John Tavares vypomohl ve vlastním pásmu v souboji a vyváží kotouč za modrou čáru.

14:11

Toronto se osvobozuje zakázaným uvolněním.

14:07

Po skvělé práci dvojice Brazeau-Frederic obdržel přihrávku těsně za kruhy McAvoy, jenž trefil prvního bránícího hráče před sebou.

13:48

Parker Wotherspoon poslal puk za bránu Toronta, obdobná situace jako před okamžikem na druhé straně. Holmberg přebírá puk pro svůj celek a bude se snažit o založení akce.

13:09

Tyler Bertuzzi nahazuje po mantinelu kotouč do útočné třetiny, tam ho ale sbírá domácí kapitán Marchand a obrací hru.

12:56

Další přerušení zapříčinila přihrávka rukou Hampuse Lindholma ve středním pásmu.

12:48

Charlie McAvoy vlétl do pásma hostů a zkusil překonat Samsonova, ten ale puk zkrotil na svém hrudníku.

12:15

Dobré střídání první formace Maple Leafs, nyní u kotouče znovu Boston a oba týmy střídají.

11:43

Marner přenechal na ose puk pro Edmundsona, jenž nepropálil hradbu těl před bránou domácích.

11:35

Hodně tvrdou ránu vyslal na Swaymana Benoit, ale brankář Bostonu střelu viděl a skvěle zasáhl svou lapačkou.

11:15

Aktuální poměr střel na branku:
Boston 8:3 Toronto

11:15

Dobrá šance domácích Mědvědů. Lindholm poslal puk na bránu Samsonova, který nepříjemnou střelu pouze vyrazil pro připraveného Jakea DeBruska, jenž však nedotlačil puk za brankáře hostů.

10:58

Charlie Coyle po přechodu modré čáry pouze nahodil kotouč do rohu.

10:22

Po rozehrávce Lohreie protečovával puk neúspěšně ve střední třetině Pastrňák, Toronto se přesouvá do útoku.

09:56

Icing Bostonu, vhazování po pravici Swaymana.

09:45

Brazeau v souboji za bránou Samsonova kotouč pro svůj tým nezískal, útok zakládá Toronto.

09:04

Rychlá výměna puku Bruins nakonec dovedla Justina Brazeaua k nahození do útočné třetiny, kde si puk sebral Frederic a následně trefil bránícího hráče.

08:46

Další střelou z levé strany se prezentoval John Beecher.

08:25

Hampus Lindholm poslal od modré puk na bránu, ale střelu nakonec nikdo nedorážel. Tlak domácího celku však výrazně sílí.

08:10

Jake DeBrusk rychle pronikl po levém mantinelu a prozkoušel brankáře Maple Leafs.

08:01

Bruins sbírají puk ve středním pásmu a rychle se vrací na území Toronta.

07:18

Hodně času měl na střelu také Mason Lohrei, ale proti němu šel na zem Simon Benoit a předvedl obětavý blok.

07:01

Morgan Geekie byl možná až sám překvapen, kolik dostal v bezprostřední blízkosti brány prostoru, Samsonov si však svou vzdálenější tyčku ohlídal.

06:53

Simon Benoit poslal puk na dlouhou cestu přes všechny čáry a hra se stěhuje před Samsonova.

06:39

Ofsajd, ve kterém byl přistižen William Nylander, klíčová postava šestého zápasu série.

06:19

Noah Gregor po přechodu útočné modré ztratil kotouč a dopředu míří domácí.

06:00

David Kämpf nahodil puk na brankáře Bruins, ale tenhle pokus naději na úspěch neměl.

05:30

Toronto se snaží nahazovat puky na bránu, ale obrana Bostonu je pozorná a kotouče na Swaymana neprochází.

05:11

Nepřesný přechod do pásma ze strany Bruins a teprve druhé přerušení v zápase.

04:47

Jake McCabe trochu uklidňuje velmi svižný začátek utkání a čeká s pukem na holi na dostřídání svých spoluhráčů.

04:22

Coyle přenechal za sebe puk pro Jakea DeBruska, který prozkoušel Ilju Samsonova, jenž pravým betonem vykopává.

03:48

David Pastrňák schytal za brankou Toronta tvrdý hit od Joela Edmundsona, český útočník ale bude v pořádku.

03:21

John Tavares se rychle obtočil kolem branky a zkusil zakončit, gólman domácích připraven.

02:37

Maple Leafs se drží na puku v útočné třetině, ale Swayman na svůj první zákrok stále čeká.

01:58

Nebezpečná situace Bostonu! Justin Brazeau dojížděl nenápadnou střelu z otočky Jespera Boqvista, ale Samsonov se stihl přesunout.

01:31

Přihrávka Domiho byla překažena a kotouč končí mimo hrací plochu.

01:13

Charlie Coyle napadal rozehrávku hostů, Simon Benoit si však poradil.

00:48

Bruins se drželi nějaký čas v útočném pásmu, přímé ohrožení branky Samsonova ale nepřišlo.

00:23

Zakázané uvolnění Toronta.

00:14

Pastrňák nahazuje kotouč do útočného pásma, tam si ho ale rychlé přebírá defenziva Maple Leafs.

00:01

Utkání právě začalo.

V TD Garden nyní zní státní hymny.

Začátek utkání bude opožděn o několik minut, v tuto chvíli nastupují na led oba týmy. Za malý okamžik začíná rozhodující bitva!

Torontu dnes není k dispozici brankář a jeden ze strůjců dvou předešlých výher Joseph Woll, po dvouzápasové absenci se však do sestavy vrací nejlepší střelec základní části Auston Matthews!

Úvodní sestavy:

Boston Bruins: Swayman (Ullmark) – McAvoy (A), Lohrei, Carlo, H. Lindholm, Shattenkirk, P. Wotherspoon – Pastrňák (A), Zacha, DeBrusk – Geekie, Coyle, Marchand © – Brazeau, Frederic, J. van Riemsdyk – Maroon, J. Boqvist, Beecher.

Toronto Maple Leafs: Samsonov (Jones) – Ljubuškin, Rielly (A), McCabe, Benoit, Liljegren, Edmundson – Marner, Domi, Bertuzzi – W. Nylander, Tavares ©, Knies – Järnkrok, Matthews, Holmberg – Gregor, Kämpf, Dewar.

BOSTON BRUINS
Svěřenci trenéra Jima Montgomeryho stojí před podobnou situací jako v loňském prvním kole play-off. Proti Torontu nebyli rozhodně takovými favority jako před rokem proti Floridě, stejně tak ale vedli v sérii 3:1 a nakonec museli až do sedmého rozhodujícího zápasu. Fanoušci Bruins budou chtít v TD Garden dotlačit svůj tým do dalšího kola a zraky mnohých z nich budou upřeny na kapitána a nejproduktivnějšího hráče Bostonu Brada Marchanda. Výraznější výkon si však jistě slibují od Davida Pastrňáka. Český forvard zatím zapsal 4 kanadské body a po skvělé základní části byla očekávání vyšší, což potvrdilo po šestém zápase i vyjádření trenéra Montgomeryho. Velký podíl práce by měla odvést také jednička Bruins Jeremy Swayman, jenž chytá v play-off s vynikající úspěšností zákroků 94,7%.

Nejproduktivnější hráči týmu v play-off:

1. Brad Marchand – 3+5
  2. Jake DeBrusk – 3+2
  3. David Pastrňák – 2+2

TORONTO MAPLE LEAFS
Hokejisté Toronta dokázali přerušit nepříznivou sérii šesti po sobě jdoucích domácích proher v rámci play-off NHL, která se táhla již od loňských vyřazovacích bojů, a proti Bostonu si na třetí pokus konečně připsali první vítězství na svém ledě. Sérii se povedlo ze stavu 1:3 na zápasy srovnat i přes absenci největší hvězdy a nejlepšího střelce základní části Austona Matthewse, jenž Maple Leafs chyběl právě v posledních dvou duelech. Zda zasáhne do rozhodující sedmé bitvy zatím není jisté. Američana však v šestém utkání zastoupil jiný kanonýr, Švéd William Nylander, který vstřelil obě branky svého týmu. Za úspěchem jednoho ze sedmi kanadských zástupců v NHL stojí také změna v brankovišti, které od pátého zápasu hájí Joseph Woll. Pětadvacetiletý Američan si prozatím drží neuvěřitelnou úspěšnost 96,4%.