Střely na bránu: 30 – 23 | Přesilová hra: 0/2 – 0/1 | Trestné minuty: 2 – 4

Adin Hill (VGK) – 23 zákroků, 0 OG, úspěšnost 100 %, odchytal 60:00
Jaké Oettinger (DAL) – 28 zákroků, 1 OG, úspěšnost 96,6 %, odchytal 58:44

Tomáš Hertl (VGK) – 0+0, 0 účast, 2 střely na bránu, TM 0, čas na ledě 17:52

Tři hvězdy utkání

1. Noah Hanifin (VGK) 1+0
  2. Adin Hill (VGK) 100%
  3. Mark Stone (VGK) 1+0

Je dobojováno! Domácí zvládli šesté utkání dovézt do vítězného konce a po brankách Noha Hanifina před polovinou třetí třetiny a Marka Stonea do prázdné branky prodlužují svému týmu sezónu a o vítězi série se bude rozhodovat v Texasu!

Konec zápasu.

Dnešní utkání sleduje 18 432 diváků.

59:41

Vegas právě vstřelilo branku!
Domácí definitivně rozhodují dnešní utkání a pošlou sérii do sedmého rozhodujícího zápasu! Tlak Dallasu na konci nevyšel a puku se po přihrávce Karlssona zmocnil v obranném pásmu MARK STONE a střelou přes celé kluziště do odkryté branky srovnává stav série na 3:3! Asistence: William Karlsson a Alex Pietrangelo.

59:33

Dallas stake drží kotouč v útočné třetině.

59:06

Robertsonovi střela od modré čáry příliš nesedla.

59:00

Oddechový čas pro tým Dallas Stars.

59:00

Přesně minutu před koncem základní hrací doby přichází zakázané uvolnění domácích po vyhození Pietrangela.

58:43

Oettinger míří znovu na střídačku!

58:14

Eichel protečoval bruslí kotouč do útočného pásma a Vegas v něm drží cenné vteřinky.

57:51

Oettinger se po střele do ochranné sítě musí vrátit do branky.

57:44

Dallas riskuje více než dvě minuty před koncem s odkrytou brankou!

57:22

Barbašev vyhodil kotouč do středního pásma.

56:44

Pietrangelo dostal přihrávku od Marchessaulta, ke střele se ale neodhodlal a následně ztratil puk.

56:15

Střela od modré čáry se odrazila od zadního mantinelu. Dallas stále pokračuje v útočné akci.

55:52

Howden se ocitl na levém kruhu úplně sám a dostal přihrávku, následně vypálil, jenže jeho ránu zachytil Oettinger.

55:25

Heiskanenovo nahození od pravého mantinelu skončilo odrazem od blokujících hráčů.

54:55

Barbašev teď dělal problémy dvěma obráncům Dallasu, zpět ke kotouči se ale i přes tlak nedostal.

54:25

Stone ztratil kotouč v útočném pásmu a dopředu můžou zamířit hosté.

54:09

Následuje po dalším přerušení jedna z posledních komerčních přestávek.

53:52

Robertson neměl síly zaútočit a přihrává na své spoluhráče dozadu a odjíždí střídat.

53:26

Heiskanenovo nahození od modré čáry na branku Adina Hilla neprošlo.

53:10

Po dalším přerušení hry se bude vhazovat po levici Hilla.

52:29

Marchessault vykličkoval Sutera a následně zakončil, mířil mezi betony Oettingera, ale střela tohoto domácího hráče skončila neúspěchem.

50:54

Stone hledal přihrávkou někoho před brankou a kotouč se tam nebezpečně odrazil, v brance ale neskončil.

49:54

Nakonec jsou to domácí, kteří z nenápadné akce otevírají skóre zápasu! S pukem si od modré čáry vyjel až k pravému kruhu NOAH HANIFIN, zamířil a trefil přesně levou šibenici Oettingerovy branky, brankář Dallasu si na kotouč sáhl, ale zakročit více nedokázal – 1:0! Bez asistence.

48:30

Howden nahazoval z levé strany kotouč do ohně v brankovišti, ale nakonec ho nikdo nedokázal tečovat do branky.

48:04

Pietrangelovo nahození trefili jednoho z bránících hráčů a kotouč se následně odrazil do středního pásma.

47:12

Barbašev obehrál svého protihráče a mohl se vydat dopředu, jenže na další útok už neměl síly a pouze nahodil kotouč dopředu.

46:35

Dellandrea neměl rychlost a Hanifinovi se vyhnout nedokázal.

45:53

Eichel byl teď úplně sám mezi kruhy, ale na přihrávku českého útočníka Tomáše Hertla nedosáhl.

45:24

Následně byla černá guma sražená na střídačku Zlatých rytířů.

45:19

Seguin nahodil kotouč do útočného pásma, Dadonov se k němu ale nedostal.

44:54

Kotouč mají za brankou hokejisté v bílých dresech.

44:29

Hra se nám trochu uklidnila a dopředu si to namířil Chandler Stephenson.

43:26

Střela Heiskanena se od betonu Hilla odrazila do předbrankového prostoru, jenže tam nikdo v bílém nedokázal kotouč dorazit do odkryté klece.

43:09

Rána se ihned po vhazování odrazila k pravému mantinelu, útok Dallasu bude pokračovat.

43:06

Kotouč se odrazil na domácí střídačku, vhazovat se bude v útočném pásmu Hvězd.

42:53

Čárový rozhodčí chybně odpískal zakázané uvolnění, protože za pukem dojel Oettinger. Vhazovat se tak bude ve středním pásmu.

42:15

Následné dorážky před hostující brankou skončily neúspěšně.

42:00

Kotouč zavezl do útočného pásma Stephenson, předal ho Pietrangelovi, jehož rána z mezikruží skončila na rameni Oettingera.

41:26

Teď už se to prvnímu elitnímu útoku vyšlo, ale Jack Eichel nedokázal dostat kotouč od mantinelu do žádné šance.

40:43

Do útočného pásma se dostávala první útočná formace Zlatých rytířů, Tomáš Hertl ale ihned po přechodu modré čáry ztratil kotouč.

40:08

Pro úvodní buly museli dojet hokejisté Dallasu až do obranného pásma k zadnímu mantinelu, kde následně ztratili puk a Vegas mohlo zaútočit.

40:01

Začala třetí třetina.

Třetí třetina začne přibližně v 5:59.

Druhá třetina tohoto šestého zápasu Čtvrtfinále Západní konference mezi Vegas a Dallasem je minulostí, ani jeden z týmů se stále nedokázal prosadit, šancí jsme viděli hodně, ale o výsledku musí rozhodnout až třetí třetina, případně prodloužení. Duel se více vyrovnal, aktivnější na střely jsou teď hosté.

Střely na branku: 17:18
Hity: 22:16

40:00

Druhá třetina skončila.

39:55

Sražená přihrávka Marchessaulta skončila v ochranné síti, vhazovat se bude po levici Oettingera.

39:19

Johnston hledal před brankou Seguina, tomu se na poslední chvíli zamotal kotouč mezi nohami, a tak nedokázal zakončit.

38:27

Nepřesná přihrávka teď vyhnala Dallas z útočné třetiny.

37:57

Další závar před domácí brankou skončil neúspěchem a Zlatí rytíři následně vyhodili kotouč přes všechny čáry.

37:26

Vegas se poprvé v oslabení osvobozuje.

37:07

Vyloučení v týmu Vegas Golden Knights:
William Carrier – 2 min., držení.

36:28

Ihned po výjezdu z trestné lavice ujížděl sám na branku právě Miro Heiskanen, jenže jeho bekhendová klička nepřinesla první branku, protože finský obránce trefil pouze boční síť.

36:19

Hosté v plném počtu.

35:59

Následné dorážky skončily vedle branky Dallasu.

35:25

Marchessaultova rána skončila na pravé tyči Oettingerovy branky!

34:55

Dellandrea se následně vydal do protiútoku, jeho rána propadla Hillovi, jenže na brankovišti před čarou dokázal kotouč jeden z domácích odpálit!

34:38

Nahození Hanifina od modré čáry bylo zablokované a Dallas se dostává z obranného pásma.

34:19

Vyloučení v týmu Dallas Stars:
Miro Heiskanen – 2 min., hákování.

34:18

Nepřesná McNabbova střela skončila vedle a před branku se zpět tlačil Marchessault, jenže nedokázal zpoza branky před ní někoho ve zlatém dresu najít. Nicméně se bude vylučovat.

33:38

Po přihrávce rukou se bude vhazovat ve středním pásmu.

33:19

Karlsson vypálil před prostorem mezi kruhy, kotouč se odrazil na levé křídlo k jednomu z domácích, který nahazoval kotouč před branku, ale černá guma nikoho ve zlatém nenašla.

32:35

Amadio udělal v útočném pásmu kličku a následně vypálil švihem, Oettingerovu branku ale netrefil a dopředu můžou zamířit Hvězdy.

32:23

Dallas se následně vydal do protiakce a byla z toho velká šance! Hintz hledal před brankou Benna, následně se kotouč odrazil před odkrytou branku k jednomu z hostů, jenže ten do ní kotouč nedokázal zamířit.

31:51

Domácí tlačí svého soupeře a dokázali prostřídat do útočného pásma, ale první branka z toho zatím nebude.

31:11

Nakonec se touš odrazil k Theodoreovi, jehož rána z pravého kruhu byla nejspíš zablokovaná.

30:52

Eichel přihrál nepřesně na Marchessaulta, a tak se k puku dostávají hosté.

30:22

Píská se další ofsajd domácích hokejistů a hra je vykázána do útočného pásma Dallasu.

30:00

Přesně v polovině základní hrací doby zachytil Adin Hill kotouč do své lapačky a vhazovat se bude po jeho pravici.

29:12

Špatný přechod domácích přes modrou čáru končí odpískaným ofsajdem. Vhazovat se bude ve středním pásmu.

28:48

Whitecloud nahodil kotouč na zadní mantinel, větší šance z toho pro domácí nebude.

28:17

Hertl byl na útočné modré čáře sražený k zemi Suterem, hlavní rozhodčí zůstávají v klidu a nedovolený zákrok neodpískali.

27:54

Dallas vyhodil kotouč opět na zakázané uvolnění.

27:20

Nepřesná Martinezova střela proletěla vedle Oettingerovy branky.

26:58

Střela od modré čáry se poté nebezpečně odrazila z předbrankového prostoru těsně vedle domácí branky.

26:53

Hill si připisuje další lehký zákrok a budeme pokračovat až po komerční přestávce.

26:47

Rána od modré čáry na Oettingera neprošla a do útoku už míří hokejisté v bílých dresech.

26:34

26:22

Dallas se znovu osvobozuje.

25:37

Hanifinova střela od modré čáry byla nebezpečná, protože se před brankářem Dallasu ukazoval Tomáš Hertl, první branka utkání z této šance ale nepadla.

25:07

Další rána na Oettingera neprošla a Dallas následně znovu vyhazuje.

24:45

Vegas vyhrálo vhazování, Hanifin ale dostal puk pouze na zadní mantinel, odkud Dallas vyhazuje kotouč přes všechny čáry.

24:34

Ryan Suter – 2 min., sekání.

24:18

Po dotyku jedné ze střídaček se bude vhazovat ve středovém kruhu.

24:04

Vegas drží kotouč v útočném pásmu, následné nahození McNabba bylo zablokované.

23:35

Jamie Benn nemůže v útoku pokračovat dále, píská se ofsajd.

23:20

McNabb poté vyzkoušel pozornost Oettingera na druhé straně, ale brankář Dallasu byl připravený.

23:10

Pavelski se snažil obtočit kolem branky a dokázal i zakončit, ale Hilla nepřekonal.

22:30

Následná útočná akce Vegas zákrokem Oettingera neskončila.

21:50

Adin Hill se teď výrazně vyznamenal, nejprve po chybě ujížděl sám na branku jeden z hostů, Hill jeho úmysl mezi betony pokryl, dorážku zvládl pokrýt též a následná rána zpoza branky skončila také zákrokem Hilla!

21:30

Stoneovo zakončení proletělo vedle branky Dallasu.

20:59

Eichel předal kotouč na levé křídlo Tomáši Hertlovi, jehož střela skončila vyražená brankářem Oettingerem.

20:38

Další zakázané uvolnění Dallasu, vhazovat se bude po pravici Jacka Oettingera.

20:30

Hvězdy si nerozuměly v rozehrávce a píská se zakázané uvolnění.

20:05

Druhá třetina začala nahozením Zlatých rytířů do útočného pásma.

20:01

Začala druhá třetina.

Druhá třetina začne přibližně v 5:03.

Šestý duel v play-off mezi Vegas a Dallasem branku nenabídl, aktivnější jsou zatím domácí hráči, kteří ale nedokázali využít své šance a na úvodní branku tedy budeme čekat minimálně do začátku druhé třetiny.

Střely na branku: 10:7
Hity: 14:7

20:00

První třetina skončila.

19:50

Hertl před brankou nadělal Oettingerovy problémy, ale první třetinu dohrajete bez branky.

19:22

Stankoven se vyhnul svému soupeři a najížděl do útočného pásma sám, ale nedokázal s pukem proti dvěma obráncům nic udělat.

19:00

Poslední minuta první třetiny!

18:18

Střela od modré čáry skončila sražená u pravého mantinelu, kde si ho sebrali domácí hráči, kteří ihned míří dopředu.

17:49

Nahození jednoho z hostů ze středního pásma skončilo až v lapačce brankáře Adina Hilla.

17:22

Za pukem se do útočné třetiny dral Tomáš Hertl, Heiskanen mu sáhl do zpracování, a tak se český útočník do šance nedostal.

17:01

Odpískané zakázané uvolnění hostů.

16:27

Přihrávku dostával před branku, ke kotouči se ale nedostal a ten pouze proletěl brankovištěm Oettingera.

15:52

Touš do útočné třetiny nahodil také Heiskanen, jenže Dallasu se nedaří dostávat do šancí.

15:25

Stephenson zavezl kotouč do útočného pásma, zakončit ale nedokázal.

14:45

Pobyt Dallasu v útočném pásmu neskončil žádnou šancí a dopředu míří Vegas.

14:31

Další domácí velká šance! Nicolas Roy dostal přihrávku od Carriera před branku a jeho zakončení málem skončilo brankou, Oettinger ale předvedl parádní zákrok a hlavní rozhodčí přerušuje hru. Následuje komerční přestávka!

14:10

Vegas nahodilo kotouč do útočného pásma a odjelo střídat.

13:39

Z ničeho nic se teď do samostatného úniku dostal Jevgenij Dadonov, jeho rána se ale odrazila od břevna a skončila na zadním mantinelu a Hill zasahovat nemusel!

13:24

Po nejspíše hře vysokou holí se bude vhazovat ve středním pásmu.

13:17

Po lehkém zákroku Oettingera je hra přerušená a přichází druhá reklamní přestávka za sebou.

13:11

Nahození Robertsona na zadní mantinel nepřineslo žádné ovoce a dopředu míří Zlatí rytíři.

12:47

Nahození před branku mohl tečovat nebo dorážet Barbašev, jenže se mu to nepovedlo a do útoku míří Dallas.

12:20

Dallas se snaží napadat rozehrávku Zlatých rytířů, jenže ti si s pukem zatím v tomto zápase rozumí a jsou lepším týmem.

11:47

Theodore nadvakrát střílel od modré čáry, ale kotouč na branku nejspíše nedoletěl a skončil na zadním mantinelu.

11:30

Střela od pravého mantinelu skončila v náruči Jacka Oettingera. Následuje první reklamní přestávka.

10:40

Vegas vybojovalo kotouč v obranném pásmu a odjíždí dopředu.

10:09

Stone mohl zakončovat do odkryté branky, ale nakonec ji netrefil a dorážka zpoza brankové čáry skončila odrazem za branku od Oettingera!

09:17

S šancemi se teď roztrhl pytel, nejprve Stone přihrával před branku, ale domácí nedokázali kotouč za čáru dorazit a následně měl šanci i Dallas, ale skvělý zákrok Hilla drží bezgólový stav.

08:40

Martinez vystřelil od levého mantinelu, ale cíl mezi třemi tyčemi netrefil.

08:18

Teď už se Vegas osvobodilo a odjíždí střídat.

07:42

Tečovaná střela Taneva nadělala problémy Hillovi, ten nakonec dokázal puk vyrazit, nicméně jsou Hvězdy stále na kotouči.

06:48

Kolesar dostal přihrávku na levou stranu a trefil pouze tyčku Oettingerovy branky!

06:20

Martinez dostal přihrávku na modrou čáru a zamířil směrem na Oettingera, puk ale proletěl vedle branky a Oettinger nemusel zasahovat.

05:48

Barbašev si posunul kotouč na forhend a vypálil z prostoru mezi kruhy, ale připraveného Oettingera trefil pouze do břicha.

05:24

Dallas se dostal z tlaku a následná dlouhá přihrávka přes skoro celé kluziště končí zakázaným uvolněním.

05:10

Hertl se parádně zpoza branky otočil a zakončil puk na Oettingera, ale brankáře Dallasu překonat nedokázal.

04:12

Seguin byl teď tvrdě dohraný od Howdena, ale od mantinelu se už zvedá a odjíždí na střídačku.

03:47

Po špatném přechodu Vegas do útočného pásma se píská další postavení mimo hru.

03:13

Barbašev hledal před brankou Stephensona, jenže ten skákavý puk nedokázal zkrotit.

02:44

Hertl našel na pravém křídle v situaci tří proti dvěma Sheu Theodorea, jehož následná rána byla sražená na zadní mantinel.

02:38

Hvězdy zavezly kotouč do útočného pásma, ale u mantinelu se ho opět zmocnili Zlatí rytíři.

02:24

Vhazovat se bude v útočném pásmu Vegas po dotyku hostující střídačky.

01:58

Další kratší pobyt v útočném pásmu žádnou příležitostí pro domácí neskončil.

01:30

Do příležitosti se řítil Stephenson společně s Barbaševem, ale ani jeden nedokázal Oettingera překonat.

01:11

Do první šance už se tlačil i Wyatt Johnston, jenže přechod přes modrou čárou končí ofsajdem. Vhazovat se bude ve středním pásmu.

00:40

Vegas se už opět nachází v útočném pásmu a snaží se kombinovat podél mantinelu.

00:07

Ihned po buly přišlo nastřelení na Oettingera, ten ale nemusel zasahovat.

00:01

Utkání právě začalo.

Oba týmy najíždí na hrací plochu v Nevadě a za pár minut utkání započne! Níže si zatím můžete prohlédnout sestavy obou mužstev.

Úvodní sestavy:

Vegas Golden Knights: Hill (L. Thompson) – Martinez, Pietrangelo (A), McNabb, Theodore, Hanifin, Whitecloud – Hertl, Eichel, Marchessault – Barbašev, Stephenson, Stone © – Howden, W. Karlsson (A), Amadio – W. Carrier, N. Roy, Kolesar.
Trenér: Bruce Cassidy

Dallas Stars: Oettinger (Wedgewood) – Harley, Heiskanen (A), Lindell, C. Tanev, R. Suter, Lundkvist – J. Robertson, Hintz, Pavelski (A) – Benn ©, W. Johnston, Stankoven – Dadonov, Duchene, Seguin – Dellandrea, Steel, Cr. Smith.
Trenér: Peter DeBoer

Rozhodčí: St-Laurent, Kozari – Gawryletz, Murchison.

Šestý zápas série – Vegas – Dallas – 3:2 na zápasy

Společně tedy budeme sledovat šesté utkání play-off mezi oběma týmy. Dokáže Dallas proměnit svůj první matchball a postoupit do semifinále Západní konference, nebo Vegas zdramatizuje sérii a vyrovná ji na 3:3?

Pátý zápas série – Dallas 3:2 Vegas – 3:2 na zápasy

Čtvrteční utkání, které rozhodlo o tom, který s týmů uzme do zápasu ve Vegas matchball, začlo hned od začátku velmi gólově. Po čtyřech minutách se trefil po parádní teči a clonícím Hertlem před brankou kapitán Mark Stone. Ihned za minutu ujeli do přečíslení dvou na jednoho Stankoven s Jevgenij Dadonovem, který lehkou dorážkou do odkryté branky vyrovnal. Za tři minuty dokázaly Hvězdy otočit skóre zásluhou dorážky v přesilovce od Matta Duchenea. Vše do parády si potom vzal William Carrier a po obkroužení zpoza branky vyrovnal.

Ve druhé třetině opět vrátil Dallas do vedení ze zbytečné přesilovky Jason Robertson a touto brankou rozhodl toto utkání, protože se Zlatí rytíři ve třetí třetině už prosadit nedokázali.

Čtvrtý zápas série – Vegas 2:4 Dallas – 2:2 na zápasy

Ve čtvrtém utkání mezi oběma celky v letošním play-off začali lépe hokejisté ve zlatých dresech. Svůj úvodní vysoký tlak dokázal využít dorážkou na brankovišti Michael Amadio. I přes sílící tlak ale domácí první třetinu do vítězného konce nedotáhli, protože se necelé dvě minuty před jejím koncem z velkého úhlu prosadil Jevgenij Dadonov. Toť bylo z první třetiny vše.

Na začátku druhé třetiny vrátil Zlaté rytíře do vedení Jack Eichel po dorážce střely od Marchessaulta. Vegas poté ale opět přestalo hrát a těsně před polovinou základní hrací doby vyrovnal z přesilovky Wyatt Johnston. Špatná hra Vegas ve druhé třetině pokračovala dál a minutu a půl před jejím koncem poslal Dallas poprvé do vedení Ty Dellandrea.

Třetí třetinu si hosté s přehledem pohlídali a dopředu se vůbec neznali, spíše vyhazovali kotouče a čekali na návrat Vegas do útočného pásma. Závěrečný tlak domácím nevyšel a utkání rozhodl gólem do prázdné branky Roope Hintz.

Třetí zápas série – Vegas 2:3pp Dallas – 2:1 na zápasy

Třetí zápas této série začal úplně jinak, než by si domácí fanoušci představovali, domácím se nedařilo kombinovat a dostávat se do útočného pásma, naopak přechody Dallasu do útočné třetiny byly rychlé a vedení Dallasu viselo na vlásku, jenže v bráně byla nepřekonatelná zeď Logan Thompson, jenž pochytal hrozné množství velkých šancí Hvězd. Skóre otevřel v čase 11:11 Wyatt Johnston, který se nejlépe zorientoval na brankovišti a dorazil kotouč za Thompsona. Toto bylo z první periody vše.

Ve druhé třetině tlak Dallasu sílil a vznikla z toho i druhá branka a vedení o dvě branky. Situaci tří proti dvěma Hvězdy parádně sehrály a zakončující Miro Heiskanen poslal střelou o levou tyč hosty do dvougólového vedení. Od poloviny utkání se z Vegas stal úplně jiný tým a po brance Braydena McNabba od modré čáry se vrátili Zlatí rytíři zpět do zápasu. Poté v oslabení po chybě hostující obrany ujel do situace dvou na jednoho Jonathan Marchessault s Jackem Eichelem a právě Jack Eichel svou parádní ranou vyrovnal na 2:2. Z druhé třetiny to bylo také vše.

Ve třetí třetině hráči Vegas zvýšili svou aktivitu, ale vedoucí branku nevstřelili a o utkání muselo rozhodnout prodloužení.

V prodloužení byly výrazně aktivnější Hvězdy a po zásluze také v čase 76:23 vstřelil vítěznou branku krásnou střelou z úhlu Wyatt Johnston a snížil stav série.

Druhý zápas série – Dallas 1:3 Vegas – 0:2 na zápasy

Druhý zápas této série se odehrál znovu na ledě Dallasu v Texasu. Poprvé v sérii šli do vedení hokejisté Stars, po přesilovkové trefě Jasona Robertsona v sedmnácté minutě první třetiny, vedení domácím ale dlouho nevydrželo, protože minutě a dvaceti dvou vteřinách vyrovnal po situaci dva na brankáře po krásné přihrávce Jacka Eichela Jonathan Marchessault.

Druhá třetina tohoto klání se skoro celá odehrála bez větších příležitostí na obou stranách, ta největší, která se proměnila i v gól, přišla až minutu a sedm vteřin před koncem druhé dvacetiminutovky. Obléhání domácí branky nejdříve gólem neskončilo, poté se ale kotouč odrazil na střelu k Noahu Hanifinovi, jenž svou střelou z levého kruhu propálil Oettingera.

Ve třetí třetině začali hostující hráči poté hrát znovu obranný hokej a podruhé jim to vyšlo, Dallas se nemohl dostat do žádných šancí a vítězství Vegas potvrdil střelou do odkryté branky kanonýr Jack Eichel.

První zápas série – Dallas 3:4 Vegas – 0:1 na zápasy

První utkání této série oba týmy proti sobě sehrály před týdnem od půl čtvrté ráno. Hokejisté z Nevady ihned od začátku zápasu potvrdili, že budou kousat i z osmého místa a nenechají Dallasu nic zadarmo. Zlatí rytíři šli totiž hned po necelé minutě a půl do vedení zásluhou teče Marka Stonea z mezikruží, jenž ihned po svém návratu poslal Las Vegas do vedení. Divoký začátek utkání pokračoval a v osmé minutě se puk odrazil na střelu k Ryanu Suterovi, jehož tečovaná střela zaplula do sítě. Hokejisté Dallasu ale při přechodu do útočného pásma nezvládli přejít modrou čáru a branka kvůli ofsajdu neplatila. Za minutu a jedenáct vteřin naopak zvýšil vedení Vegas Jonathan Marchessault. Po osmi minutách poté vrátil Dallas parádním bekhendovým blafákem zpět do hry Jamie Benn. Za necelé dvě minuty ale odskočili Zlatí rytíři zásluhou dorážky českého útočníka Tomáše Hertla do vedení 1:3, avšak za minutu a půl bylo po brance Jasona Robertsona opět sníženo. Divoká první třetina tedy přinesla šest branek (včetně jedné neuznané).

Vegas ve druhé třetině rychle odskočili opět do vedení o dvě branky. Nahození Braydena McNabba od levého mantinelu u modré čáry skončilo pod břevnem Oettingerovy branky. Druhá třetina se poté od začátku uklidnila a branku jsme poté už neviděli.

Ve třetí třetině začali hrát hokejisté Vegas obranný hokej a netlačili se vůbec dopředu, hráči Dallasu měli velký tlak, ale do velkých šancí se dostat nedokázali. Hvězdy ale necelých osm minut před koncem třetí třetiny poslal zpět do zápasu Mason Marchment, jehož nahození (dá se říci) ze zoufalosti propadlo Thompsonovi do branky. Závěrečný tlak Dallasu už nevyšel a hokejisté Vegas vybojovali na ledě Dallasu cenné vítězství.

Hokejisté Dallasu profrčeli základní částí NHL téměř bez chybiček a pouze jeden bod jim chyběl k tomu, aby vyrovnali vítěze základní části New York Rangers. Hvězdy skončili na jasném prvním místě Západní konference se 113 body a i s českým hokejistou Radkem Faksou budou chtít zaútočit na slavný Stanley Cup.

Zlatí rytíři postoupili do playoff z osmé a poslední postupové pozice v Západní konferenci. Vyšel jim primárně začátek této sezóny, kdy si hráči Vegas užívali každý zápas a z prvních deseti vyhráli devět. Poté přišla ale krize a hokejisté se zlatými dresy začali od prosince a během února hodně prohrávat, nakonec ke konci zabrali a play-off vybojovali.

Krásné sobotní ráno všem hokejovým fanynkám a fanouškům. Vítám vás u šestého zápasu Čtvrtfinále Západní konference NHL a společně budeme sledovat utkání mezi týmy Vegas Golden Knights a Dallas Stars. Zápasem Vás provedu prostřednictvím textového on-line přenosu, jenž započne pár minut po čtvrté ráno.