Střely na bránu: 27 – 29 | Přesilová hra: 0/3 – 0/0 | Trestné minuty: 2 – 8

Juuse Saros (NSH) – 28 zákroků, 1 OG, úspěšnost 96,6 %, odchytal 58:54
Arturs Šilovs (VAN) – 27 zákroků, 0 OG, úspěšnost 100,0 %, odchytal 59:26

Filip Hronek (VAN) – 0+0, +1 účast, 1 střela na bránu, TM 0, čas na ledě 21:20

Tři hvězdy utkání

1. Arturs Šilovs (VAN) – 27 zákroků, úspěšnost 100,0 %
  2. Pius Suter (VAN) – 1+0
  3. Brock Boeser (VAN) 0+1

Zápas je u konce. Dlouho to vypadalo, že se ani ve třetí třetině branky nedočkáme. Ačkoliv v prvních dvou třetinách měl navrch právě spíš Nashville, ve třetí třetině výkon Vancouveru hodně stoupl. Vypracoval si hodně zajímavých pozicí, ale nedařilo se mu šance zužitkovat. To zvládl až 99 sekund před koncem Pius Suter, a jelikož už soupeř ani přes přesilovku nedokázal srovnat, zápas skončil výsledkem 1:0 a Vancouver tak postoupil do dalšího kola po šesti utkáních. Arturs Šilovs si mimochodem připsal v takto důležitém čase první shutout v NHL kariéře.

Konec zápasu.

59:40

Nashville drží útočné pásmo a vyslal už pár střel, ale není to přesné, kotouče lítají mimo.

59:27

Absolutní zbytečnost od Lindholma, větší hloupost asi jak on sám, tak fanoušci, trenéři i jeho spoluhráči hodně dlouho neviděli. Nashville bude hrát půl minuty v šesti proti čtyřem a jeho pozice pro vyrovnání se hodně vylepšila.

59:27

Vyloučení v týmu Vancouver Canucks:
Elias Lindholm – 2 min., krosček.

58:21

Vancouver právě vstřelil branku! Osmdesát devět sekund do konce a konečně jsme viděli první branku! Ta otřásla Nashvillem a dostala ho na pokraj vyřazení. PIUS SUTER dostal zpoza branky před brankoviště parádní pas, který jednoduše doklepl do volného prostoru u levé tyče. Asistence: Brock Boeser.

58:00

Probíhají poslední dvě minuty třetí třetiny.

57:39

Vypadá to, že oba týmy už trochu spoléhají na prodloužení. Snaží se hlavně nic nepokazit. Nyní po ofsajdu proběhne vhazování ve středním pásmu.

56:29

Nils Höglander byl v útočné třetině dříve, než touš. Píská se tak ofsajd.

56:01

Michejev si našel kotouč a dojel s ním z levé strany až na levé křídlo, odkud tvrdě, avšak neúspěšně prověřil Sarose.

55:40

Nyní se domácí hokejisté dopustili zakázaného uvolnění. A tak se hra zase přesouvá před branku týmu, kterému v případě prohry hrozí konec sezóny.

55:24

Z velkého úhlu pálil kapitán Nashvillu Roma Josi. Tuto střelu si ale jednoduše pokryl Šilovs, jen pak přerušil hru.

54:31

Hronek si podal soupeře u mantinelu. Následně Vancouver rychle přečíslil soupeře, ale nakonec ani nezakončil.

53:37

Nashville se dostal do přečíslení, nakonec z toho bylo asi pět na tři, ale Predators byli pomalí na to, aby přečíslení nějak zužitkovali.

52:50

Joshua prohrál souboj u mantinelu a Vancouver rychle otočil hru. Jenže pak zaváhal Zadorov a Ian Cole musel upalovat do obrany pro kotouč před Pärssinenem.

52:03

Vancouver dlouho držel pásmo, ale moc se mu nedařilo kombinovat. Nakonec to Hughes zkusil, ovšem trefil nejbližšího soupeře. K jeho štěstí se ale puk od něj odrazil až na druhou stranu na zakázané uvolnění.

50:40

Další akce dva na jednoho, ale Boeser opět nedokázal překonat finského gólmana ve službách Predators. Klička do bekhendu nebyla ideální volbou.

49:46

Hronek udržel pásmo a poslal kotouč nahozením na branku. Ten se odrazil na levý kruh, kde si sjel Michejev, ale taktéž v obrovské šanci nedokázal Sarose překonat. Kotouč mu naservíroval přímo do lapačky.

49:21

Akce čtyři na dva v podání Vancouveru opět nebyla dobře využita. Jeden z hráčů se nakonec trochu zbrkle rozhodl pro střelu, kterou poslal přímo do nejbližšího obránce.

48:41

Juuso Pärssinen se z ničeho nic dostal k puku na slotu. Otočil se a pálil, ale jeho ránu nakonec pokryl Šilovs, který přerušil hru.

48:09

Garland a jeho spoluhráč nyní vyprodukovali střely na branku. Saros ale drží svůj tým. A nerozhodí ho ani neustálé najíždění soupeřů do jeho brankoviště.

47:43

Po střele jednoho z hostů zůstal Sarosovi kotouč v lapačce. Následně se tedy vhazovalo před finským brankářem.

46:50

Dakota Joshua byl příliš rychlý. Kotouč do útočného pásma dostal až po své maličkosti, takže se pískal ofsajd.

46:25

Suter dostal kotouč kousek za brankou, stáhl si ho před ní a vypálil bekhendem. Ovšem kotouč za brankáře dostat nedokázal.

45:23

Šilovs jednoduše vyrazil kotouč za svou branku. Tam ho sebral Nashville, který se dostal snad poprvé v třetí třetině do delší kombinace. Ale ta střelou neskončila.

44:55

Saros měl opět plné ruce práce se střelou od modré čáry. Následně se kotouč odrazil zpět na hokejky hokejistů Canucks.

44:44

Nils Höglander pálil od modré čáry. Jeho ránu ale zastavil Saros, který pak přerušil hru.

43:37

Obrovská příležitost pro Piuse Sutera, který ale neměl tak rychlé ruce, jak by chtěl. Do následné rány Zadorova pak padli dva hráči.

42:42

Rychlý protiútok Vancouveru zakončoval na pravé stran Di Giueppi. Tvrdá technická střela ale nebyla problémem pro Sarosův beton.

42:14

Kotouč po krátkém a rychlém přechodu Canucks do útočného pásma skončil v hledišti. Vhazuje se ve střední třetině.

41:46

Michejev míchal s kotoučem na levé straně, následně přenechal kotouč Zadorovovi, jehož rána ale nebyla přesná.

41:26

K brance si z levé strany sjížděl jeden z hráčů, kterému ale kotouč sjel za branku.

40:01

Začala třetí třetina.

Druhá třetina je u konce. A ani po dalších dvaceti minutách jsme neviděli úvodní branku. Oba týmy se více rozstřílely, ale žádné pořádné ohrožení jsme stále moc neviděli. Je to boj, který může rozhodnout klidně jediná branka. Ale na tu si ještě musíme počkat.

40:00

Druhá třetina skončila.

39:00

Probíhá poslední minuta druhé třetiny.

38:24

Čistě vyhrané vhazování pro Hronka, ten pak kotouč poslal zadovkou za sebe, ale jeho spoluhráč trefil při ráně kotouč špatně, a soupeř obrátil hru.

38:05

Buly před finským gólmanem vyhráli hosté, kteří si ale kotouč stáhli mimo třetinu, kotouč jim trochu utekl.

37:36

Hronek nyní pohlídal situaci a nepustil za sebe soupeře. Kotouč tak doputoval přes všechny lajny na zakázané uvolnění, a hra se znovu přenesla před Sarose.

37:15

Filip Hronek nyní výraznou dělovkou poslal kotouč na Sarose. Ten ale ohrožení odmítl, a kotouč vyrazil.

36:52

Quinn Hughes protáhl kotouč podél pravého mantinelu do útočné třetiny, kde se Vancouver usadil, ale zatím nevyslal ránu.

36:19

Vancouver nahodil kotouč do pásma, ale tam už ho nevybojoval. Predators pak otočili hru a usadili se v útočné zóně.

35:35

Predators se dokázali uvolnit pouze za cenu icingu. Hra se tak vrací před jejich svatyni.

35:15

Jason Zucker si sjel z levé strany do brankoviště sám, hodil si kotouč na bekhend a chtěl ho zasunout za Šilovse. Ten ale vysunul hokejku a tuto myšlenku mu znemožnil.

34:28

Fabrova rána šla z nebezpečné pozice, ale nebezpečná nakonec vůbec nebyla, protože mířila asi o metr vedle branku.

34:18

Oba týmy jsou již kompletní a hrají tak v pěti hokejistech.

33:36

Dlouhý vyčerpávající souboj u mantinelu nyní převedli dva hráči u branky Vancouveru. Nakonec vytěžili kotouč hráči hostů.

32:25

Carson Soucy si nyní nevybíravě poradil s Romanem Josim, který oxidoval u branky soupeře. Poslal ho tvrdě k zemi.

32:18

Vyloučení v týmu Nashville Predators:
Mark Jankowski – 2 min., hrubost.

Nikita Zadorov – 2 min., hrubost.

32:15

Mark Jankowski trefil Šilovse při dorážce, i když měl už brankář Vancouveru kotouč pod kontrolou. Pak přišla odpověď od Zadorova, a asi tedy uvidíme vyloučení na obou stranách.

31:56

Canucks se zbytečně dostávají pod tlak. Nyní sice vyhodili kotouč, ale zase jen do středního pásma.

30:28

Hosté v plném počtu.

30:12

Střela Evangelisty z levé strany nebyla vůbec přesná. Kotouč šel pouze na zadní mantinel, přestože před hokejistou Predators zela výrazná odkrytá část Vancouverské branky.

29:45

A další vyhození Vancouveru. McDonagh musel rychle spěchat do svého pásma pro kotouč a rozjet další akci.

29:23

Po Josiho ráně si připsal úspěšný blok Filip Hronek, který tak pomohl Šilovsovi, jenž toho moc neviděl.

28:48

A je tady další výhoz přes všechny čáry. Dvě minuty jsou dávno minulostí, a Predators se tedy moc nevytáhli. Ještě ale mají další téměř dvě minuty.

28:19

Ellias Pettersson se tentokrát dokonce dostal rychle k střele při vlastním oslabení, ale naštěstí pro Sarose to nebyla tak dobře provedená střela, aby si jí nemohl najít lapačkou a ukrýt ji tam.

27:41

Tentokrát se Josi snažil před brankou najít O'Reillyho, který by chtěl dorážet, ale nakonec se k němu puk nedostal.

27:20

Josiho rána nebyla z nejlepších, ani netrefila branku. Kotouč se ale i tak odrazil příhodně do kombinace.

26:28

Predators vyhráli kotouč na buly, ale pak dokonce dva hráči Nashvillu uklouzli, a Vancouver tak mohl vyhodit až na druhou stranu ledové plochy.

26:28

Brock Boeser – 2+2, vysoká hůl.

26:01

Po Josiho střele vyrazil Šilovs kotouč jen před sebe, ale pak si ho rychle vyhledal, skočil po něm a hru raději přerušil.

25:27

Evagelista si chystal kotouč na střelu, ale nakonec nevypálil, protože byl až ve příliš velkém úhlu.

25:01

Elias Lindholm pálil tvrdě z levé strany z křídla, což ale Šilovsovi nenadělalo žádné problémy.

24:15

Za brankou Sarose vybojovali kotouč hosté, jenže pak zase obral Garlanda Schenn, a Predators vyvezli kotouč.

24:03

Velký tlak Vancouveru, který kombinoval v pásmu proti čtyřem hokejistům (pátý neměl hokejku), a který soupeře nepustil přes minutu a tři čtvrtě z ledu, nakonec ovšem neskončil ani pořádnou střelou na branku.

23:34

Quinn Hughes pálil velice tvrdě od modré čáry, ale jeho rána nebyla vůbec přesná. Tvrdě narazila o zadní mantinel asi dva metry od branky.

23:03

Jason Zucker se dostal z levé strany do samostatného úniku, který zakončoval střelou na vzdálenější tyčku. Jenže branku úplně minutl.

22:23

Přihrávka na Eliasse Petterssona v obraně Vancouveru nevyšla a soupeř se tak dostal jednoduše ke kotouči, čehož ale nevyužil k překvapení Šilovse.

21:46

Evangelista poslal dopředu Novaka, ten ale kotouč po chvíli ztratil a do šance se tak nedostal.

20:01

Začala druhá třetina.

První třetina je u konce. Gól jsme padnout neviděli. A že by to byl nějaký krásný hokej, to se asi také říct nedá. Byla to spíše válka, velký boj. Hodně hitů, zisků a ztrát kotouče, srážek, soubojů, ale málo střel. Vancouver vypálil pouze čtyřikrát, Nashville přidal o dvě střely více. Tak uvidíme, zda se obraz hry nějak změní, ještě je před námi 40 minut.

20:00

První třetina skončila.

19:01

Di Giuseppe pálil z dálky, jeho rána ale byla zblokována a mířila do ochranné sítě. Bude se vhazovat před Sarosem.

19:00

Probíhá poslední minuta první třetiny.

18:28

Saros je téměř bez práce. Vancouve sice nyní pálil, ale opět to nebylo přesné, a tak mu zůstávají dvě střely na branku.

17:40

Carrier se nyní prezentoval parádní dělovkou od modré čáry, který proletěla přes všechny hráče až k brance, a skončila výborným zákrokem Šilovse.

17:24

Nyquist nyní zkusil překvapit Šilovse z velkého úhlu, ten to nečekal, ale nakonec předvedl docela jistý zákrok.

17:08

Michael McCarron dlouho hledal, komu vlastně v pásmu může přihrát, až to nakonec dopadlo sražením kotouče mimo hřiště.

16:46

Dvě rychlé střely nyní vyprodukoval Vancouver. A to po úseku deseti minut, kdy vůbec na branku nevypálil. Přes Sarose ale nic nepročlo.

14:48

Predators zase zkoušeli vyvinout na soupeře tlak v pásmu, Quinn Hughes ale tentokrát jednoduše kotouč přebral a soupeře z pásma vyprovodil.

14:16

Vancouver přečíslil soupeře nejdříve 3–2 a následně 4–3, J. T. Miller ale nedokázal na levé straně nikomu přihrát, a zajímavé přečíslení tak zůstalo nevyužito.

13:29

Hra je velice dlouho bez přerušení. Vancouver se nyní konečně na nějakou dobu dostal z tlaku, vyvezl kotouč do útočného pásma a vystřídal.

12:49

Fabro přihrával Sherwoodovi. Ten nejdřív nezakončil, pak si kotouč znovu navedl před branku, ale jeh oránu pokryl bezpečně Šilovs.

11:59

A znovu v hlavní roli Evangelista, ten se tentokrát rozhodl pro vylepšení pozice místo střely. Jeho spoluhráč ale zakončit nedokázal.

11:37

Přečíslení dva na jednoho skončilo nakonec pouze střelou Lukea Evangelisty. Ten si ale kotouč hodil na bekhend, a jeho zakončené nebylo vůbec dobré.

10:03

Predators vyhráli buly, ale pak špatně komunikovali a vyhodili kotouč přes celé hřiště na zakázané uvolnění. Znovu se tak vhazuje na stejném místě.

09:56

Domácí se provinili hrou vysokou holí. Hra se tak přesouvá k jejich brance, kotouč se uvede do hry po Sarosově pravici.

09:33

Ryan McDonagh si stáhl kotouč do obrany, za svou branku, chvíli ho tam podržel a pak rozehrál další akci z obrany.

08:49

Nashville si zajímavě najížděl, ovšem nedokázal si pohlídat modrou čáru, a při přechodu do pásma tak porušil pravidlo o ofsajdu.

08:24

Ani jednomu z týmů se nyní nedařilo proniknout do útočné třetiny. Kotouč se měnil a hra přelévala ze strany na stranu.

06:52

Lotyšský gólman Arturs Šilovs měl nyní plné ruce práce. Nakonec si ale se vším poradil, včetně zákroku lapačkou proti střele Romana Josiho.

06:02

Obrovská příležitost Brocka Boesera s Quinnem Hughesem. Nakonec ale bez úspěchu, protože druhý jmenovaný netrefil při zakončení prázdnou branku.

05:46

Nashville se nyní provinil zakázaným uvolněním. Hra se tak přesunuje zpět před brankáře Sarose.

05:05

Vancouver šikovně vyhodil. Tak, aby to nebyl icing, a aby hráči na ledě stihli své síly prostřídat.

04:31

Schenn tvrdě narazil na mantinel Lafertyho. Hráč se ale rychle oklepal a pokračoval ve hře.

03:30

Kotouč nyní byl dvakrát tečován před brankou Nashvillu, ale Saros zasahovat nemusel.

02:43

Elias Pettersson tak napůl střílel, napůl nahrával. I tak ale jeho rána skončila pouze na hokejce domácího obránce.

02:15

Phillip Di Giuseppe nahodil kotouč na branku, Sarosovi projel puk pod bruslemi, ale mimo branku, k ohrožení nedošlo.

01:10

Roman Josi si vzal kotouč na sebe na modrou čáru. A následně pálil do ohně v nepřehledné situaci. Kotouč se ale ani k Šilovsovi nedostal.

01:03

Šillovs si nyní připsal druhý zákrok zápasu, proti střele Anthonyho Beauvilliera, který dorážel kotouč z předbrankového prostoru po asistenci spoluhráče z levé strany.

00:41

Forsberg pálil z levého křídla, ale bylo to z příliš velkého úhlu. Zajímavá rána.

00:01

Vancouver vyhrál úvodní buly šestého zápasu této série.

00:01

Utkání právě začalo.

Úvodní sestavy:

Nashville Predators: Saros (Lankinen) – Fabbro, Josi ©, L. Schenn, McDonagh (A), A. Carrier, Lauzon – Nyquist, O'Reilly (A), F. Forsberg – Evangelista, Novak, Jankowski – Beauvillier, Sissons, Zucker – Sherwood, McCarron, Pärssinen.

Vancouver Canucks: Šilovs (DeSmith) – Hronek, Q. Hughes ©, T. Myers, Soucy, Cole, Zadorov – Boeser, J. Miller (A), P. Suter – Michejev, E. Pettersson (A), Höglander – Garland, E. Lindholm, Joshua – Lafferty, Blueger, Di Giuseppe.

Série mezi Nashvillem a Vancouverem se dostala do svého šestého utkání. Vancouver neproměnil první mečbol za stavu 3:1 na zápasy. Dosavadní vývoj série byl následující: Vancouver 4:2, 1:4 Nashville, 1:2 Vancouver, 3:4pp Vancouver, 1:2 Nashville. Co se absencí týče, u Predators visí otazník u nemocného Schenna a ztraněného Stastneyho. Na druhé straně chybí kvůli zranění kolena Demko a kvůli zranění hlavy Poolman. A co se nejúspěšnějších hráčů v kanadském bodování týče, na straně Predators je to Forsberg s 6 body (2+4). Ve Vancouveru je to J. T. Miller se stejným počtem bodů (1+5).

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 01:00.