Stačilo odohrať skupinu a boli z nich milionári. Na turnaji majstrov sa rozdávali rekordne štedré odmeny

20.11.2023 07:58
823196243 Foto:
Novak Djokovič si pripísal už siedme víťazstvo na tradičnom turnaji
debata (2)

Na tohtoročnom vyvrcholení tenisovej turnajovej sezóny si hráči prišli na svoje. Turnaj majstrov, ktorý sa konal v talianskom Turíne, bol z finančného hľadiska opäť o niečo štedrejší ako v minulosti.

Hráči si medzi sebou rozdelili rovných 15 miliónov dolárov, čo je oproti vlaňajšku 1,7 percentný nárast.

14. Rafael Nadal Čítajte viac Nadal oznámil návrat na dvorce. Má môj rešpekt a obdiv, reagoval Djokovič

Napríklad víťaz mohol získať 4 801 500 milióna, čo je doteraz najviac v histórii záverečného sezónneho turnaja ATP. Toľko však dostal iba v prípade, ak na turnaji ani raz neprehral.

Aktuálny šampión Novak Djokovič počas minulého týždňa okúsil porážku, za výhru vo finále tak zarobil „iba“ 2 201 000 dolárov.

Srbský tenista Novak Djokovič vo finálovom... Foto: TASR/AP, Antonio Calanni
Novak Djokovič Jannick Sinner Srbský tenista Novak Djokovič vo finálovom súboji proti Jannickovi Sinnerovi.

Na pekné peniaze si prišli aj tí, ktorým sa na turnaji až tak nedarilo. Iba za účasť na turnaji ATP vyplatila každému hráčovi 325 000. Za jednu výhru si hráč mohol prilepšiť o 390 000. Za postup do semifinále hráčovi pribudlo na účet ďalších 1 495 000.

Novak Djokovič Čítajte viac Novak vie, kto bol na jeho strane. Legenda sa vrátila k peklu v Melbourne. Prebudilo to šelmu

Čo sa bodov týka, za vyhraný zápas dostal hráč 200 bodov do rebríčka, za postup medzi najlepšiu štvorku turnaja 400 a za postup do finále 500 bodov. Víťaz turnaja získal 1 500 bodov.

Deepika Padukoneová, údajná milenka Djokoviča Fotogaléria - 31 fotiek Všetky fotky
Na sociálnych sieťach ju sledujú milióny ľudí....