Hľadať
Denný / nočný režim
Sledujte nás
Pravda Pravda Domov podcast Výsledky výsledky

Novak vie, kto bol na jeho strane. Legenda sa vrátila k peklu v Melbourne. Prebudilo to šelmu

Legendárny Španiel a v súčasnosti televízny expert Alex Corretja je presvedčený, že tenisový svet je svedkom najlepšej verzie Novaka Djokoviča po tom, ako v januári 2022 prežil škandalózne udalosti počas Australian Open.

17.11.2023 07:00
Novak Djokovič Foto:
Novak Djokovič počas zápasu na Turnaji majstrov.
debata (2)

Pre pripomenutie, 36-ročného Djokoviča vtedy deportovali z Melbourne po tom, čo mu austrálske úrady odobrali vízum, keďže nebol očkovaný proti ochoreniu covid-19. Následne mu nebolo umožnené obhajovať titul na Australian Open.

Corretja sa nedávno vyjadril pre Eurosport, že celý incident urobil z Djokoviča nekompromisnú šelmu na tenisových kurtoch.

Djokovič postúpil do semifinále
Srbský tenista Novak Djokovič sa stal tretím semifinalistom turnaja majstrov v Turíne. Obhajcovi titulu pomohol k postupu Talian Jannik Sinner, ktorý v záverečnom dueli zelenej skupiny zdolal Dána Holgera Runeho 6:2, 5:7, 6:4. Sinner obsadil s tromi víťazstvami v tabuľke prvé miesto, Djokovič skončil s dvoma triumfami druhý.

„Myslím si, že to, čo sa mu stalo v Austrálii, ho priviedlo k hlbokému sebapoznaniu. Ponoril sa do seba a pochopil, kto je. Odkedy sa dostal hlboko do svojej duše, tela a mysle, všetko chápe a zvláda lepšie,“ uviedol Corretja.

Španiel skonštatoval, že svetová jednotka lepšie spoznala aj svojich tenisových súperov. „Novak zistil, kto bol na jeho strane a kto nie. Akoby tie udalosti v ňom prebudili beštiu a teraz ovláda všetky emócie oveľa lepšie ako predtým.“

Novak Djokovič Čítajte viac Hrdý Djokovič znova na absolútnom vrchole: Je to jedna z najnáročnejších vecí, túži po tom každý tenista

Podľa Corretju jeho výkony a vstupovanie viac oceňujú okrem iných tenistov aj fanúšikovia po celom svete. „Je autentický, prirodzený, je sám sebou a nesnaží sa ísť s masou a hovoriť veci, aby boli všetci spokojní,“ povedal víťaz 17 titulov na okruhu ATP.

Obdobie po spomínanom Australian Open označil v prípade Djokoviča za pravdepodobne najlepšie v jeho úspešnej kariére. „Vidíme zrejme najlepšiu verziu Novaka Djokoviča.“

Stefan, Tara a Jelena. Alebo šťastní Djokovičovi Fotogaléria - 42 fotiek Všetky fotky
Fotografie Novaka Djokoviča a jeho v New Yorku...
2 debata chyba
Viac na túto tému: #Novak Djokovič #Australian Open #Alex Corretja