Hľadať
Denný / nočný režim
Sledujte nás
Pravda Pravda Domov MS v hokeji Výsledky výsledky

Ruska Djačenková prespala na letisku. Poľská spoločnosť ju nepustila do lietadla

Poľská letecká spoločnosť LOT Airlines neumožnila nastúpiť do lietadla ruskej tenistke Vitaliji Djačenkovej, ktorá o tom informovala na sociálnej sieti, Poliaci to potvrdili ruskej agentúre RIA Novosti. Djačenková preto musela stráviť noc na letisku v Káhire.

25.04.2023 12:04
Vitalijia Djačenková Foto:
Vitalijia Djačenková.
debata (36)

Na ruskú tenistka sa vzťahuje zákaz po rozhodnutí ministerstva vnútra Poľska. Krajina zakázala Rusom vstup do krajiny leteckou a námornou dopravou. Tridsaťdvaročná hráčka mala štartovať na turnaji WTA vo francúzskom Nice, do dejiska turnaja sa mala dostať po trase Káhira-Varšava-Nice.

"Mala som všetky podporné listy od WTA, ITF, ale pravidlá v dnešnom tenise v skutočnosti nič neznamenajú. Okrem toho som mala odporúčací list od môjho otca, ktorý sa narodil na Ukrajine a pracuje pre Organizáciu Spojených národov.

V tomto liste sa uvádzalo, že som jeho dcéra, keďže pravidlá leteckej spoločnosti umožňujú lietať rodinným príslušníkom občanov, ktorí majú diplomatický pas, ale všetky letecké spoločnosti teraz zrazu odmietajú tieto dokumenty pre pôvod krajiny vášho narodenia," napísala tenistka.

Dominik Hrbatý Čítajte viac Vrchol schizofrénie a paranoje. Hrbatý: Slovenský tenis dnes pre mňa zomrel

Výsledkom celej kauzy bolo, že na káhirskom letisku uviazla na 18 hodín. "Spala som na lavičkách, nemala som žiadne jedlo a ani som nemala ako opustiť letisko. Strávila som na ňom celú noc, zaobchádzali so mnou ako s treťotriednym človekom, minula som pár tisíc eur a teraz sa už nemám ako dostať na turnaj.

Nakoniec musím účasť odmietnuť a jedinou možnosťou je vrátiť sa domov a pre túto situáciu vynechať ďalší turnaj. Som profesionálny športovec, ktorý hrá bez akejkoľvek vlajky a nereprezentuje žiadnu krajinu, len sa snaží žiť svoj život a pokračovať v kariére, ktorú som celý život milovala.

Je toto fér voči športovcom, ktorí s touto smutnou situáciou nemajú nič spoločné? Nemám nič s politikou, rasizmom a nacizmom. Chcem len pokoj a jasné nebo, prosím!" dodala Djačenková.

Tenisoví boháči. Ako sú na tom Slováci a Slovenky? Fotogaléria - 29 fotiek Všetky fotky
Získali kvantum trofejí, zarobili desiatky...
36 debata chyba
Viac na túto tému: #Vitalija Djačenková