Košičanky neprekvapili. S Euroligou sa rozlúčili hladkou prehrou

Basketbalistky Good Angels Košice prehrali v stredajšom súboji A-skupiny Euroligy žien na palubovke ruského tímu UMMC Jekaterinburg 52:75 (35:44). Bolo to posledné vystúpenie Košičaniek v prestížnej európskej súťaži v tejto sezóne.

11.02.2015 17:04 , aktualizované: 20:38
Crystal Langhornová, Langhorneová, Good Angels... Foto: ,
Pivotka Good Angels Košice Crystal Langhornová.

V základnej A-skupine dosiahli bilanciu dve víťazstvá a desať prehier a skončia na poslednom 7. mieste. Pod Uralom senzačné tretie víťazstvo podľa predpokladov nepridali, hoci vysokému favoritovi UMMC boli najmä v prvom polčase relatívne vyrovnaným súperom. Po zmene strán a najmä v záverečnej štvrtine sa už prejavila nepochybná domáca kvalita.

Košice už skôr prišli o možnosť zabojovať o postup do play off, o čo sa teraz v „áčku“ usilujú družstvá na 3. – 6. mieste. Okrem Jekaterinburgu (bilancia 10 víťazstiev – 1 prehra) má vyraďovaciu časť EL 2014/2015 istú už aj Kursk.

A-skupina EL žien – výsledok:
UMMC Jekaterinburg (Rus.) – Good Angels Košice (SR) 75:52 (23:13, 21:22, 15:11, 16:6)
Najviac bodov: Torrensová 17, Taurasiová 15 (3 trojky), Grudová a C. Parkerová po 14 – Langhornová 14, Rodgersová 11 (3 trojky), Hruščáková a Oblaková po 6

Po trojke Žirkovej viedli Košičanky v Jekaterinburgu 11:5, ale potom prišla 14-bodová šnúra domácich hráčok a prvú štvrtinu vyhral UMMC 23:13. Na začiatku druhej Torrensová zvýšila na 25:13, ale hostky potom zabrali a v 24. min priblížila Košičanky opäť na dostrel trojkou Bärová (27:24). Záver prvého polčasu opäť znamenal zvýšenie domáceho náskoku (44:33). V tretej štvrtine sa Košičankám podarilo znížiť na 8-bodový rozdiel (54:46), ale bližšie k súperkám sa už nedostali. Posledná desaťminútovka sa odohrávala v réžii ruského favorita, ktorý v nej dovolil dosiahnuť hosťujúcemu tímu len 6 bodov.

Hlasy (zdroj: fibaeurope.com):
Olaf Lange (tréner UMMC Jekaterinburg): "Som spokojný s hrou, ktorú sme predviedli. V prvom polčase nám nefungovala defenzíva podľa predstáv, ale v druhom sme urobili potrebné zmeny. Som šťastný z toho, čo sme doteraz dosiahli, kde sa nachádzame.

Maroš Kováčik (tréner Good Angels Košice): „Jekaterinburg je obrovská sila na hracej ploche aj lavičke. Hrali sme dobre tri štvrtiny, ale to nestačilo. Mladé hráčky strávili takmer polovicu času na palubovke, a to je len dobré. Som hrdý na moje mladé družstvo. V januári sme urobili pomerne veľa zmien v tíme a začali sme hrať lepšie. Dosiahli sme síce len jedno víťazstvo, ale naša hra mala krajšiu tvár. Verím, že táto zmena k lepšiemu nám pomôže aj v lete.“

Ďalšie stredajšie zápasy v A-skupine:
ZVVZ USK Praha (ČR, trénerka Natália Hejková) – Dinamo Kursk (Rus.) 85:87 (18:16, 26:28, 17:22, 24:21)
Wisla Can-Pack Krakov (Poľ., tréner Štefan Svitek) – Basket Lattes Montpellier Agglomération (Fr.) 76:70 (13:21, 26:13, 19:20, 18:16)

Viac na túto tému: #Good Angels Košice #UMMC Jekaterinburg