Hádzanári v Pohári EHF doma prehrali. Prešov o dva góly, Hlohovec o päť

Hádzanári Tatrana Prešov utrpeli v skupinovej fáze Pohára EHF mužov 2013/2014 prvú domácu prehru.

22.02.2014 20:08 , aktualizované: 21:12
Tomáš Urban, hádzaná, Prešov Foto: ,
Tomáš Urban strelil Szegedu päť gólov

Zverenci trénera Petra Hatalčíka nestačili v sobotňajšom zápase 3. kola C-skupiny na maďarský Pick Szeged a lídrovi tabuľky podľahli vo svojej Tatran handball aréne 29:31 (14:18). Szegedčania si upevnili vedúce postavenie v „céčku“ s plným počtom 6 bodov, Prešovčania majú na konte 2 body sú tretí. Úradujúci slovenský šampión vstúpi do odvetnej časti skupinovej fázy v sobotu 15. marca od 18.30 h na pôde Szegedu.

Tatran Prešov (SR) – Pick Szeged (Maď.) 29:31 (14:18)

• Zostava a góly Tatrana: Krupa, Verkič – Rábek 1, Hrstka 3, Michal Urban, D. Krok 7, Krištopans 3, Sadovij 3, Radčenko, L. Urban, Tumidalský, T. Urban 5/3, Číp, Guzy, Pejovič 3, Krzysztofik 4
  • Najviac gólov za Szeged: Larholm 8/2, Balogh 7/1, Prce 5
  • Pok. hody: 3/3 – 6/3, vylúčení: 5 – 5, rozhodovali: Baranowski a Lemanowicz (obaja Poľ.)

Skóre duelu otvoril hosťujúci Ancsin, ale na začiatku 6. min bolo 3:1 pre domácich. Szegedčania o chvíľu neskôr predviedli štvorgólovú šnúru a z 2:4 otočili na 6:4 v 10. min. Potom prišli tri prešovské góly (7:6). Skóre sa ďalej prelievalo ako na hojdačke, ale záver I. polčasu patril hráčom Picku. Z 12:11 v 23. min zvýšili v priebehu nasledujúcej päťminútovky na 17:12 a Šarišania stihli do prestávky už len mierne skorigovať (14:18).

Tatran vstúpil do druhého dejstva dvoma gólmi mladíka Kroka a v 37. min sa po Hrstkovom zásahu dotiahol na 20:21. Vyrovnania sa domáci dočkali v 39. min, keď bol z pokutového hodu úspešný T. Urban (22:22). Maďarský vicemajster necelú štvrťhodinu pred koncom strelili tri góly za sebou a v 51. min vyhrával 30:26. V 53. min Krok znížil na 28:31, ale potom sa sedem a pol minúty strelci na oboch stranách nedokázali presadiť. Až tesne pred koncom opäť Krok upravil na konečných 29:31.

Peter Hatalčík (tréner Tatrana Prešov): „Gratulujem súperovi k víťazstvu. Nechcem sa vyhovárať, ale v mužstve máme veľkú maródku. Szeged mal v zápase prevahu, a preto zvíťazil. Prehra nás mrzí, ale hádzanársky život ide ďalej.“

Juan Carlos Pastor (tréner Picku Szeged): „Družstvá predviedli rýchlu hádzanú. Po prvom polčase sme vyhrávali o štyri góly, ale potom Tatran zvýšil tempo. Na konci duelu sme dobre bránili, udržali si náskok a zaslúžene zvíťazili.“

Tabuľka C-skupiny:
1. Szeged 3 3 0 0 85:79 6
2. Nantes 2 1 0 1 64:55 2
3. Prešov 3 1 0 2 93:98 2
4. Kristianstad 2 0 0 2 53:63 0

V D-skupine sa hádzanári HC Sporta Hlohovec ani vo svojom treťom vystúpení v skupinovej fáze nedočkali prvých bodov. Zverenci trénera Martina Liptáka vo svojej hale na Zábraní živili tri štvrtiny sobotňajšieho stretnutia 3. kola D-skupiny nádej na prekvapenie, ale napokon podľahli tímu Chambéry Savoie Handball 24:29 (12:13).

Ľubomír Ďuriš z Hlohovca sa snaží presadiť sa... Foto: SITA, Martin Havran
Ľubomír Ďuriš, hádzaná, Hlohovec Ľubomír Ďuriš z Hlohovca sa snaží presadiť sa medzi dvojicou hráčov z Chambéry Savoie.

Hlohovčania pôjdu do odvetnej časti s nulou na konte zo 4. miesta v tabuľke. Najbližšie ich čaká odveta so Chambéry, ktorú odohrajú na francúzskej pôde v nedeľu 16. marca so začiatkom o 19.00 h.

HC Sporta Hlohovec (SR) – Chambéry Savoie Handball (Fr.) 24:29 (12:13)

• Zostava a góly Hlohovca: Olejár, Kašťák, Žernovič – Mazur 3, Kožík, Čačič, Laho 1, M. Baláž 1, Miženko 1, Ľ. Ďuriš 1, Petrov 4, Janíček, Ivanov, S. Mažár, F. Zaťko 9/2, Dudáš 4
  • Najviac gólov za Chambéry: N'guessan 6, Traoré a Panič po 4, Marroux 4/1
  • Pok. hody: 3/2 – 2/1, vylúčení: 5 – 8, rozhodovali: San José a Rodríguez Murcia (obaja Šp.)

Od úvodných minút predvádzali aktéri vyrovnanú partiu. Chambéry v 7. min vyhrávalo 4:2, ale Sporta sa držala súpera ako kliešť. Nielen vyrovnala, ale viackrát sa dostala aj do tesného vedenia. Hlohovčania však na viac ako jeden gól nedokázali odskočiť. Naopak, boli to opäť hráči francúzskeho tímu, ktorí získali v 27. min gólom Paniča znovu dvojgólový náskok (12:10). Domáci, ktorých strelecky ťahal krídelník Zaťko, následne zmazali manko, ale polčasový rezultát na 13:12 pre hostí stanovil Traoré.

Po zmene strán však Baláž v 33. min poslal slovenského vicemajstra do vedenia (14:13). To prvýkrát narástlo na dva góly v prospech Hlohovca v 44. min, keď sa v rýchlom slede presadili Petrov a Dudáš (19:17). O štyri minúty neskôr však svietil na ukazovateli skóre stav 19:21, a tak si kouč Lipták zobral oddychový čas. Vzápätí Traoré upravil už na 22:19 a keď ten istý hráč zvýšil vedenie Chambéry na 25:21, opäť zareagoval tréner Sporty timeoutom. Hostia pridali ďalší gól (26:21) a v zostávajúcom čase si už v pohode udržali víťazstvo (29:24).

Martin Lipták (tréner Sporty Hlohovec): „Súperovi gratulujem k víťazstvu. Diváci videli dobrý zápas. V polovici druhého polčasu sme vyhrávali o dva góly, ale proti takémuto súperovi to nič neznamená. Mrzí ma, že sme prehrali o päť gólov, no nezvládli sme posledných desať minút. Táto prehra je podľa priebehu vysoká, ale sme nováčik na tejto úrovni a stále sa učíme.“

Mario Cavalli (tréner Chambéry Savoie Handball): „Veril som, že v dnešnom zápase uspejeme. Aj v druhom polčase, keď sme zaostávali o dva góly, som bol presvedčený, že moji hráči výsledok otočia. Za najlepšie hráča Hlohovca považujem Ďuriša.“