Hľadať
Denný / nočný režim
Sledujte nás
Pravda Pravda EURO 2024 LOH 2024 Výsledky výsledky

Hudáček reaguje na českého experta i Radosu: Som obeť nenávistnej kampane. Proti toxickým fanatikom sa budem brániť

Bývalý reprezentačný brankár Július Hudáček prvýkrát zareagoval na vyjadrenia voči jeho osobe. Rodák zo Spiša čelil kritike po podpise zmluvy s českým Kladnom. Médiám zaslal otvorený list.

10.01.2024 17:35
Július Hudáček Foto: ,
Július Hudáček.
debata (131)

"V súvislosti s udalosťami posledných dní a negatívnou mediálnou kampaňou, ktorá je proti mne vedená, chcem týmto stanoviskom uviesť veci na pravú mieru a vyvrátiť tie najhoršie lži a nezmysly.

Robím tak najmä kvôli svojej rodine a mojim deťom, ale aj s ohľadom na kohokoľvek iného, kto by sa mohol v podobnej situácii veľmi ľahko ocitnúť," píše v úvode svojho stanoviska, ktoré zverejnil aj na Facebooku.

V stanovisku Hudáček uvádza, že vždy bol jednoznačne proti vojne na Ukrajine.

„Rovnako tak chcem úplne jednoznačne zdôrazniť, že som nikdy, verbálne, ani žiadnym gestom ani ničím iným nevyjadril podporu ruskému režimu. To je holý fakt a snaha podsúvať mi čokoľvek iné, je účelová manipulácia,“ mieni Hudáček.

Július Hudáček Čítajte viac KHL je pre mňa priorita. Kým som zdravý, chcem čo najviac zarobiť, vraví Hudáček. Reaguje aj na kritiku voči Slovákom pôsobiacim v Rusku

Spomína na to, ako žil v Rusku už pred vojnou kvalitný život so svojou rodinou.

„Napriek tomu som sa, bohužiaľ, stal obeťou nenávistnej kampane, v ktorej si ľudia typu pána Koreisa či Radosy vybíjajú svoje frustrácie na mojej osobe a pod zástavou strážcov falošnej morálky ničia životy a kariéry normálnych hokejistov,“ odsúdil útoky na svoju osobu Hudáček.

Vyhodili by ste aj doktora, či učiteľa?

Upozorňuje na to, že útoky, ktoré boli mierené voči nemu, prerástli z hokejového prostredia do celej spoločnosti.

"Stali sa ukážkovým prípadom, ako je možné zničiť kariéru človeka a napríklad mu ukončiť pracovnú zmluvu, aj keď ju nijako neporušil. A to len kvôli domnelým názorom a evidentnému ohováraniu v médiách.

V mojich 35 rokoch si s tým už viem poradiť, ale čo by niečo podobné urobilo s kariérou 20-ročného hokejistu, je zrejmé. Doba, keď ľudia boli za svoje i len domnelé názory vyhadzovaní z práce, nie je tak vzdialená a ja sa do nej určite nechcem vracať," hodnotí Hudáček.

Satan - Radosa Čítajte viac Hlasný kritik Putina i Šatana: Nie som rusofób, ale Slovák s dostatočným IQ. Na vulgárnych úbožiakov reagujem slušne

V liste konštatuje, že osobne pozná mnoho ľudí, ktorí aj v momentálnej situácii pracujú v Rusku.

"Sú to doktori, učitelia, právnici či podnikatelia. Síce nie sú pod takým mediálnym lynčom ako my hokejisti, ale bol by som veľmi nerád, keby napríklad doktor, ktorý lieči pacientov v Rusku, bol vyhodený z práce keď sa po nejakej dobe vráti na Slovensko či kamkoľvek inam.

Pretože je to rovnaké, ako keby ste niekoho vyhodili len kvôli jeho rase, náboženskému presvedčeniu alebo sexuálnej orientácii, čo je v rozpore s Listinou základných práv a slobôd," píše slovenský brankár.

Bude sa brániť súdnou cestou

V liste zdôrazňuje, že v KHL naposledy nepôsobil v ruskom klube ale v kazašskom tíme.

"V mojom prípade je situácia o to absurdnejšia, pretože v roku 2022 som odišiel hrať do Kazachstanu, do tímu Barys Astana. Kazachstan je samostatným štátom, Astana jeho hlavným mestom.

Samozrejme, klub hrá súťaž KHL aj proti množstvu ruských klubov. Ide však o kazašský klub a môj život v Kazachstane. Ak je toto dôvod k verejnému lynčovaniu, potom si myslím, že svet nie je v poriadku," konštatuje Hudáček.

Jaromír Jágr Čítajte viac Nesúďte, aby ste neboli súdení. Jágr sa vyjadril k prípadu Hudáček. Slovenský brankár si medzitým našiel nový klub

Okrem napísania otvoreného listu sa bude brániť aj súdnou cestou.

"Pôvodne som chcel nad celou touto podivnou mediálnou kauzou mávnuť rukou a nekaziť si čas podobnými toxickými fanatikmi, ako sú páni Koreis či Radosa. Ale po tom, čo prišla s plačom domov aj moja malá dcéra, som svoje rozhodnutie zmenil a rozhodol sa brániť.

Ako týmto verejným prehlásením, tak aj právnou cestou. Zlu, ohováraniu aj obyčajným lžiam a manipuláciám je nutné sa brániť. A ubezpečujem pána Radosu, že vysúdené peniaze venujem na dobročinné účely," píše Hudáček v závere svojho listu.

Ruskí športovci, ktorí podporili vojnu na Ukrajine Fotogaléria - 44 fotiek Všetky fotky
Šport bol vždy výkladnou skriňou Ruska....
131 debata chyba
Viac na túto tému: #Július Hudáček