Exhibícia Slovákov, najvyššie víťazstvo za 17 rokov. Ramsay: Takto si to predstavujem

Slovenská hokejová reprezentácia deklasovala v úvodnom stretnutí domáceho Kaufland Cupu Nórsko 9:0. Ide o najvyššie víťazstvo národného tímu za viac ako 17 rokov.

13.12.2023 20:11 , aktualizované: 21:09
SR Hokej KC 2023 Turnaj Slovensko Nórsko BAX Foto: ,
Na snímke slovenskí hokejoví reprezentanti zľava Oliver Okuliar, Alex Tamáši a Marek Hrivík, ktorý pri deklasovaní Nórska zaznamenal dva góly a asistenciu.
debata (3)

Naposledy reprezentácia takým vysokým rozdielom zvíťazila v medzinárodnom stretnutí 14. apríla 2006, keď v prípravnom súboji zdolala v Piešťanoch rovnakého súpera 11:2.

Dvoma gólmi v stretnutí v Bratislave zažiarili dve najväčšie hviezdy národného tímu, kapitán Marek Hrivík a Peter Cehlárik.

zvolen oremus Čítajte viac Ahoj Peter, ahoj Andrej. A verím, že dovidenia. Vicemajstrovi došla trpezlivosť. Zvolen končí spoluprácu s oboma trénermi

Nad severanmi mali prevahu počas celého zápasu, brankár Stanislav Škorvánek kryl všetkých 18 striel súpera.

Na zimnom štadióne Ondreja Nepelu v Bratislave nastúpia vo štvrtok od 18.00 Nóri proti Lotyšom. Turnaj sa uzavrie v piatok, keď sa v rovnakom čase stretnú Slováci s Lotyšskom.

Kaufland Cup 2023:
SLOVENSKO – Nórsko 9:0 (4:0, 4:0, 1:0)
Góly: 4. Okuliar (Hrivík, Lantoši), 6. Lamper (Čacho, Mucha), 11. Zuzin, 19. Cehlárik (Cingel, Bodák), 21. Hrivík (Okuliar, Lantoši), 33. Mudrák (Gajdoš), 35. Čacho (Bodák, Kašlík), 39. Tamáši (Kašlík, Beňo), 54. Cehlárik (Cingel). Rozhodovali: Hronský, Žák – Durmis, D. Konc ml., vylúčení: 3:1, presilovky: 1:0, oslabenia: 0:0, 5490 divákov.
Slovensko: Škorvánek – Marinčin, Gajdoš, Beňo, Golian, Bodák, Bačik, Mudrák, Stacha – Lantoši, Hrivík, Okuliar – Cehlárik, Cingel, Zuzin – Kudrna, Tamáši, Kašlík – Lamper, Čacho, Mucha
Nórsko: Holm (41. Breivold Johansen) – Ostby, Vold-Engebrathen, Krogdahl, Larsen, Lilleberg, Kasastul, Faret, Wasenden – Bakke Olsen, Trettenes, Strandborg – Olsen, Ostrem Salsen, Berg-Paulsen – Brandsegg-Nygard, Vesterheim, Steen – Elvsveen, Edvardsen, Borvik

Slováci začali aktívne, dostávali sa do ofenzívy a rýchlo si vytvorili prevahu aj v počte striel. Ako prvý prekonal brankára Holma útočník Okuliar v 4. minúte, keď využil presilovú hru. O dve minúty neskôr využil dôraz v bránkovisku Lamper a zvýšil na 2:0.

V 11. minúte vzal súperovi puk Zuzin a v nájazde nezaváhal – 3:0. Až po tomto momente sa Nóri dostali do niekoľkých zakončení, ale Škorvánek ich pokusy vykryl. Skóre prvej tretiny uzavrel po peknej kombinácii Cehlárik.

Martin Pospíšil Čítajte viac Útočník St. Louis pripomenul Demitru, Pospíšil ukončil deväťzápasovú sériu bez bodu

V druhej časti hry sa hralo len 42 sekúnd, keď Okuliar posunul puk Hrivíkovi a kapitán Slovákov strelil piaty gól. V polovici zápasu mali slovenskí hokejisti blízko ku gólu, keď Lantoši napálil do hornej žŕdky, no vzápätí vystrelil od modrej čiary Mudrák a zaznamenal svoj prvý reprezentačný gól. Do konca druhej tretiny inkasoval Holm ešte dvakrát, prekonali ho Čacho a Tamáši.

V tretej tretine sa už slovenskí reprezentanti nehrnuli do ofenzívy, no naďalej mali prevahu. Holma v bránke Nórska nahradil v tretej tretine Breivold Johansen, ten inkasoval iba raz z hokejky Cehlárika.

hlasy po zápase:
Craig Ramsay, tréner SR: „Hrali sme rýchlo, boli sme efektívni, som veľmi spokojný. Takto si to predstavujem. Musím pochváliť každého hráča.“
Róbert Lantoši, útočník SR: „Nebolo to také jednoduché ako hovorí výsledok, Nóri ‚jazdili‘. Ale my sme boli pripravení, napadalo nám to. V tretej tretine sme už vymýšľali.“
Dávid Mudrák, v zápase dal svoj prvý reprezentačný gól: „Nebol som si istý, či som ho dal ja, myslel som si, že ho dal Hrivík. Ale potom mi Marek priniesol puk, za čo som vďačný. Ale nebolo to ľahké, Nóri dobre korčuľovali a dohrávali súboje.“
Peter Cehlárik, autor dvoch gólov v zápase: „Mali sme dobrý vstup do zápasu, v druhej tretine bolo ťažké sa sústrediť. Chceme hrať našu hru celých 60 minút, ale je to ťažké. Každý jeden má šancu ukázať sa dopredu, každý môže dať gól a dopadlo to tak ako dopadlo.“
Oliver Okuliar, autor prvého gólu v zápase: „Dobre sme sa nastavili a každý plnil svoje veci čo mal. A góly prichádzali. Keď vyhrávame po prvej tretine o štyri góly, hrá sa ľahšie, nebol na nás taký tlak.“