Útočník St. Louis pripomenul Demitru, Pospíšil ukončil deväťzápasovú sériu bez bodu

Hokejisti Calgary Flames, v zostave so Slovákmi Adamom Ružičkom a Martinom Pospíšilom, prehrali v nočnom zápase NHL na ľade Vegas Golden Knights 4:5 po predĺžení.

13.12.2023 06:14 , aktualizované: 10:10
Martin Pospíšil Foto:
Martin Pospíšil zaznamenal šiesty bod v tejto sezóne NHL.

Pospíšil zaznamenal na pôde obhajcu Stanleyho pohára asistenciou, keď prihrával na gól Nazema Kadriho na 2:1 na začiatku druhej tretiny. Slovenský útočník ukončil deväťzápasové bodové suchoty a zaznamenal šiesty bod v sezóne (3+3).

V stretnutí zaznamenal okrem asistencie aj plusový bod, jeden hit, strelu na bránu a odohral 7:46 min. Ešte menej času na ľade strávil jeho krajan a spoluhráč Adam Ružička, ktorý odohral 6:05 min. Druhý Slovák v stretnutí nebodoval a do štatistík si pripísal dve strely.

Alexander Ovečkin Čítajte viac Zvykne vravieť, že ruská mašina sa nikdy nepokazí, no rakete z Moskvy náhle zvlhol pušný prach. Kam sa podeli Ovečkinove góly?

Celkovo boli v noci na stredu v akcii štyria Slováci. Arizona s Milošom Kelemenom prehrala na ľade Pittsburghu 2:4, Tampa Bay s Erikom Černákom zas nestačila vonku na Vancouver 1:4.

Penguins zvíťazili v jedenástom vzájomnom zápase s Arizonou za sebou. Hostia zaznamenali štvrtú prehru v rade, domáci ukončili rovnako nepriaznivú šnúru práve proti Coyotes.

Brankár domácich Connor Ingram dosiahol napriek trom inkasovaným gólom 93-percentnú úspešnosť so 40 zákrokmi. Jeho slovenský spoluhráč mal svoj druhý najnižší ice time v NHL, keď odohral len 5:53 minúty a pripísal si jednu strelu na bránku.

Tomáš Tatar Čítajte viac Cítim obrovskú úľavu. Tatar si po premiérovom góle vydýchol, fanúšikovia ho napriek tomu odpisujú: Vyhodené peniaze

Tampa išla do vedenia po 95 sekundách hry zásluhou Braydena Pointa, ďalší gól však už nepridala. O necelých päť minút neskôr vyrovnal Andrej Kuzmenko a nasledoval čistý hetrik jeho spoluhráča Brocka Boesera.

Černák hral v elitnej formácii a na ľade strávil 18:39 minúty. Zápas ukončil s mínuskou, dvoma trestnými minútami za držanie a rozdal tri hity.

V St. Louis, ktoré na domácom ľade prehralo 4:6 s Detroitom, si pripomenuli legendárneho slovenského útočníka Pavla Demitru. Kevin Hayes totiž strelil dva góly bluesmanov v rozmedzí 31 sekúnd. Naposledy to rýchlejšie dokázal práve Demitra, v novembri 2000, za 25 sekúnd.

Útočník St. Louis strelil dva góly v rozpätí 31 sekúnd.

NHL – sumáre:
New York Rangers – Toronto Maple Leafs 3:7 (1:4, 2:0, 0:3)
Góly: 6. Wheeler, 37. Zibanejad (Panarin, Fox), 39. Wheeler (Zibanejad, Trouba) – 4. Matthews (Nylander, Gregor), 6. Timmins (Järnkrok, Domi), 16. Järnkrok (Tavares), 16. Marner (Matthews, Lagesson), 42. Marner (Rielly, Matthews), 58. Matthews (Nylander, McCabe), 59. Kämpf (Brodie). Brankári: Šesťorkin – Jones, strely na bránku: 31:30

Ottawa Senators – Carolina Hurricanes 1:4 (1:1, 0:3, 0:0)
Góly: 8. Norris (Brännström, Giroux) – 19. Nečas (Skjei, Drury), 33. Aho (DeAngelo, Teräväinen), 34. Jarvis (Aho, Orlov), 38. Aho (Pesce, Skjei). Brankári: Korpisalo – Kočetkov, strely na bránku: 32:28

Pittsburgh Penguins – Arizona Coyotes 4:2 (2:2, 0:0, 2:0)
Góly: 2. Guentzel (Crosby, Puustinen), 17. Carter (O'Connor), 45. Carter (Letang, Smith), 59. Guentzel (Malkin, Pettersson) – 11. Crouse (Zucker, Välimäki), 16. Maccelli (Crouse, Bjugstad). Brankári: Jarry – Infram, strely na bránku: 44:21

St. Louis Blues – Detroit Red Wings 4:6 (1:2, 3:1, 0:3)
Góly: 6. Saad (Bučnevič, Kapanen), 22. Hayes (Leddy, Parayko), 23. Hayes, 37. Scandella – 14. Walman, 16. Berggren (Petry, Sprong), 30. Seider (Rasmussen), 41. Raymond (Veleno, Kane), 47. Fabbri (Raymond, Copp), 59. Rasmussen (Veleno). Brankári: Binnington – Huss, strely na bránku: 37:32

Nashville Predators – Philadelphia Flyers 3:2 po predĺžení (1:0, 1:1, 0:1 – 1:0)
Góly: 10. Nyquist (Carrier, Forsberg), 24. McCarron (Schenn, Smith), 61. Forsberg (Josi, O'Reilly) – 40. Couturier (Farabee, Atkinson), 47. Sanheim (Konecny, Couturier). Brankári: Saros – Ersson, strely na bránku: 22:39

Seattle Kraken – Florida Panthers 4:0 (0:0, 1:0, 3:0)
Góly: 24. Yamamoto (Borgen, Bellemare), 46. Bellemare (Evans, Yamamoto), 50. Wennberg (Borgen, Kartye), 57. Tolvanen (Dunn). Brankári: Daccord – Bobrovskij, strely na bránku: 23:24

Vancouver Canucks – Tampa Bay Lightning 4:1 (1:1, 2:0, 1:0)
Góly: 7. Kuzmenko (Q. Hughes, Miller), 30. Boeser (Miller, Höglander), 37. Boeser (Q. Hughes, Hronek), 59. Boeser (Q. Hughes) – 2. Point (Sergačjov, Hagel). Brankári: Demko – Vasilevskij, strely na bránku: 22:29

Vegas Golden Knights – Calgary Flames 5:4 po predĺžení (1:1, 1:2, 2:1 – 1:0)
Góly: 14. Stephenson (Marchessault, Stone), 26. Barbašev (Stone), 46. Stone (Karlsson, Marchessault), 57. Karlsson (Stephenson, Marchessault), 62. Stone (Eichel, Pietrangelo) – 7. Weegar (Backlund, Coleman), 23. Kadri (Zary, POSPÍŠIL), 38. Šarangovič (Lindholm), 59. Šarangovič (Hanifin, Kadri). Brankári: Thompson – Wolf, strely na bránku: 39:31

Edmonton Oilers – Chicago Blackhawks 4:1 (2:1, 1:0, 1:0)
Góly: 10. Nugent-Hopkins (McDavid, Bouchard), 19. Gagner (Ryan), 34. Draisaitl (Ceci, Gagner), 41. Hyman (McDavid, Bouchard) – 4. Bedard (Vlasic, Crevier). Brankári: Skinner – Mrázek, strely na bránku: 29:23

San Jose Sharks – Winnipeg Jets 2:1 (1:1, 0:0, 1:0)
Góly: 10. Bailey (Hoffman, Rutta), 56. Eklund (Granlund, Duclair) – 17. Dillon. Brankári: Blackwood – Brossoit, strely na bránku: 32:37

Slováci v akcii:
Miloš Kelemen (Arizona) 05:53 0 0 0 0 1 0
Martin Pospíšil (Calgary) 11:57 0 1 1 +1 2 0
Adam Ružička (Calgary) 08:06 0 0 0 0 3 0
Erik Černák (Tampa Bay) 18:39 0 0 0 –1 0 2
/pozn.: počet odohratých minút, góly, asistencie, body, +/-, strely na bránku, trestné minúty/