Hľadať
Denný / nočný režim
Sledujte nás
Pravda Pravda EURO 2024 EURO 2024 Výsledky výsledky

Prekoná Slafkovského? Lopušanová môže získať prestížne ocenenie

Slovenská hokejistka Nela Lopušanová sa dostala medzi päticu kandidátov a kandidátiek na Cenu Piotra Nurowského pre najlepšieho mladého športovca Európy v roku 2023.

28.04.2023 15:55
Nela Lopušanová Foto:
Nela Lopušanová.
debata

O držiteľovi ocenenia v 8. ročníku ankety sa bude rozhodovať na seminári Európskych olympijských výborov (EOV) 12. mája 2023 v Paríži. Vlani skončil Juraj Slafkovský v tejto ankete na 2. mieste.

O ocenenie sa môžu uchádzať mladí športovci vo veku 14 do 18 rokov, ktorých nominovali národné olympijské výbory zo 48 európskych krajín. Ich zástupcovia potom hlasovaním vybrali trojicu finalistov, ďalších dvoch vybrala odborná komisia Európskych olympijských výborov.

Už druhý rok za sebou oslovili Európske olympijské výbory návrh Slovenského olympijského a športového výboru. Vlani SOŠV navrhol Juraja Slafkovského.

Nela Lopušanová Čítajte viac Potvrdené, Lopušanová bude študovať a hrať v USA. Teším sa na novú výzvu, hlási

Lopušanová predviedla počas sezóny 2022/23 naplno svoj talent na MS hokejistiek do 18 rokov vo Švédsku a na zimnom Európskom olympijskom festivale mládeže Friuli Venezia Giulia 2023, kde sa najväčšou mierou podieľala na historickom striebre slovenských dievčat.

Na MS do 18 rokov sa stala najužitočnejšou hráčkou celého podujatia a zaujala aj svojou prácou s hokejkou. Už pred svojimi pätnástimi narodeninami, ktoré oslávila vo februári, nastupovala v najvyššej ženskej hokejovej súťaži na Slovensku.

Cena Piotra Nurowského sa udeľuje mladému športovcovi, ktorý v uplynulom roku vynikal vo svojom športe a stelesňoval olympijské hodnoty v rámci súťaží aj mimo nich, pripomenul oficiálny web Slovenského olympijského a športového výboru.

finalisti Ceny Piotra Nurowského 2023
1. Mia Brookesová (V. Brit.) snoubording
2. Eric Canovi (Tal.) skialpinizmus
3. Nela Lopušanová (SR) ľadový hokej
4. Oleksandra Merkušinová (Ukr.) biatlon
5. Nina Pinzarroneová (Belg.) krasokorčuľovanie

Nela Lopušanová Čítajte viac Pocta pre zázračnú Nelu. Po prvýkrát sa predvedie v seniorskej repre
debata chyba
Viac na túto tému: #Slovensko #hokej #Nela Lopušanová