Hľadať
Denný / nočný režim
Sledujte nás
Pravda Pravda Domov MS v hokeji Výsledky výsledky

Ramsay pricestoval po nepríjemnej chorobe. Nový asistent? Prvotriedny človek

Tréner slovenskej hokejovej reprezentácie Craig Ramsay sa po prekonaní pľúcnej infekcie už presunul na Slovensko.

05.11.2022 15:12
Craig Ramsay, Peter Frühauf Foto: ,
Craig Ramsay a Peter Frühauf na snímke z apríla 2022.
debata (1)

V pondelok 7. novembra privíta na prvom reprezentačnom zraze sezóny hráčov, ktorých čaká od 10. novembra Nemecký pohár v Krefelde.

„Cesta bola náročná a som z nej trošku vyžmýkaný aj vzhľadom na chorobu, ktorá ma sužovala v uplynulých týždňoch,“ uviedol Ramsay pre hockeyslovaki­a.sk.

Presun z USA do Európy bol pre 71-ročného Kanaďana únavný. Z Tampy letel do Chicaga a odtiaľ do Viedne. Na letisku pristál v piatok doobeda.

"Tešil som sa na moment, keď sa budem môcť vrátiť do práce. Je milé byť späť a vidieť starých známych, priateľov a kolegov. Potrvá mi pár dní, kým prekonám únavu, pretože cesta bola náročná. Pôjdem domov, ľahnem si a odpočiniem si. Dúfam, že o deň či dva budem pripravený vrátiť sa do práce,“ povedal Ramsay.

Pľúcna infekcia mu dala zabrať a k stopercentnému zotaveniu mu ešte ostáva získať späť stratenú hmotnosť:

"Moje pľúca sa podarilo vyčistiť. Teraz potrebujem zosilnieť. Stratil som aj zopár kíl, no väčšinu som, našťastie, nabral späť.

Potrebujem sa aklimatizovať, začať sa opäť výživne stravovať a vrátiť sa do práce. Oddych mi pomôže skoncentrovať sa a cítiť sa najlepšie, ako viem."

Čína ZOH2022 Peking Hokej o bronz SR Švédsko Čítajte viac Šatan s Ramsaym oznámili nomináciu. Hráčov z KHL vynechali

Sezóna 2022/2023 bude pre neho už šiesta v pozícii hlavného trénera slovenského tímu. Prvá reprezentačná akcia bude tradične Nemecký pohár. Reprezentačný zraz je na programe v pondelok 7. novembra v Bratislave.

V nominácii nechýba viacero osvedčených mien, ale ani viacerí nováčikovia ako obrancovia Michal Beňo (Slovan) a Samuel Hain (Zvolen) či brankár Samuel Hlavaj (Slovan), ktorý by mal absolvovať iba výcvikový tábor.

"Bude zaujímavé sledovať chlapcov v akcii na Nemeckom pohári. Som si istý, že budú hrať tvrdo a ukážu sa v dobrom svetle. Musia si uvedomiť, že toto je pre nich príležitosť napredovať a ukázať nám, čo dokážu a naznačiť, že chcú bojovať o miesto v tíme.

Pre tento účel sú turnaje ako Nemecký pohár vynikajúce. Máme aj pár nových tvárí, ktoré nepoznám, ale určite ich spoznám. Spolieham sa na svojich asistentov, že ma zorientujú a spoločne nasmerujeme chlapcov správnym smerom,“ zdôraznil Ramsay, ktorý privíta novú tvár aj v realizačnom tíme.

Tréner Craig Ramsay pri debate s Tomášom Tatarom a Jurajom Slafkovským. Čítajte viac Slovensko na Svetovom pohári? V zámorí poodhalili ďalší krok

K stálym asistentom Andrejovi Podkonickému a Jánovi Lašákovi pribudol Peter Frühauf, ktorý bude zároveň aj reprezentačný skau­t.

„Spolupracovali sme už v minulej sezóne počas prípravy na MS. Je to prvotriedny človek. Som si istý, že bude odvádzať skvelú prácu. Takú, ako robil už v apríli. Skúšal kontaktovať nových hráčov, zhováral sa s nimi. Som si istý, že k nám zapadne,“ poznamenal Ramsay.

Slovákov čakajú na Nemeckom pohári súboje s Rakúskom, Dánskom a domácim Nemeckom.

Nominácia SR na výcvikový tábor v Bratislave a Nemecký pohár v Krefelde:

Brankári: Matej Tomek (Kometa Brno), Dominik Riečický (HC Košice), Samuel Hlavaj (HC Slovan Bratislava)
Obrancovia: Michal Beňo (HC Slovan Bratislava), Peter Čerešňák (HC Dynamo Pardubice), Andrej Golian (HC Slovan Bratislava), Mário Grman (HC Vítkovice Ridera), Samuel Hain (HKM Zvolen), Patrik Koch (HC Vítkovice Ridera), Dávid Mudrák (HKM Zvolen), Mislav Rosandič (Bílí Tygři Liberec)
Útočníci: Martin Faško-Rudáš (Bílí Tygři Liberec), Daniil Fominych (HC Slovan Bratislava), Marek Hecl (HKM Zvolen), Adrián Holešinský (HK Nitra/Plzeň), Andrej Kollár (HC Kometa Brno), Róbert Lantoši (BK Mladá Boleslav), Mário Lunter (BK Mladá Boleslav), Jakub Minárik (HC Slovan Bratislava), Oliver Okuliar (Mountfield HK), Adam Sýkora (HK Nitra), Matúš Sukeľ (HC Litvínov), Alex Tamáši (HC '05 Banská Bystrica)

Program Nemeckého pohára

štvrtok 10. novembra
16.15 Rakúsko – Slovensko
19.45 Nemecko – Dánsko

sobota 12. novembra
14.00 Slovensko – Dánsko
17.30 Nemecko – Rakúsko

nedeľa 13. novembra
11.00 Dánsko – Rakúsko
14.30 Nemecko – Slovensko

1 debata chyba
Viac na túto tému: #slovenskí hokejisti #Peter Frühauf #Craig Ramsay