V Česku darebák, v Nemecku hrdina. Frankfurt oslavuje Hudáčka po ďalšom parádnom výkone

Slovenský hokejový brankár Július Hudáček slávil v piatom zápase v drese Frankfurtu štvrté víťazstvo.

27.01.2024 06:12
Hudáček Foto:
Július Hudáček v drese Frankfurt Löwen.
debata (56)

V piatkovom večernom stretnutí nemeckej DEL výrazne pomohol k triumfu „levov“ na ľade Schwenninger Wild Wings 3:2 po samostatných nájazdoch.

Hudáček vykryl v riadnom hracom čase a predĺžení 35 z 37 striel súpera, v rozstrele ho neprekonal ani jeden z piatich domácich hráčov. O triumfe hostí rozhodol v piatej sérii Dominik Bokk.

Frankfurt pritom prehrával ešte v 51. minúte 0:2. V tabuľke si drží desiate miesto, ktoré ako posledné zaručuje postup do predkola play off.

Fanúšikovia Frankfurtu boli z ďalšieho výborného výkonu slovenského gólmana nadšení.

hudáček Čítajte viac Nazývame sa bratmi, pre KHL si však Česi a Slováci nadávajú. Hudáček? Zastal som si ho, ale teraz s ním nesúhlasím

„V Česku darebák, u nás hrdina. Hudáček podržal mužstvo presne vtedy, keď to najviac potrebovalo,“ napísal jeden z priaznivcov.

„Tím predviedol bojovného ducha až do záveru a bol za to odmenený. Hudáčkov výkon neviem ani opísať slovami. Je to mašina, dúfam, že u nás zostane čo najdlhšie,“ znela ďalšia z reakcií.

Najbližší zápas odohrá Frankfurt v nedeľu, keď na domácom ľade hostí Wolfsburg.

Hudáček Spartak Čítajte viac Od Jágra k Ficovi. Kauza Hudáček ukazuje, že politika do športu skrátka patrí, píšu Česi