Hľadať
Denný / nočný režim
Sledujte nás
Pravda Pravda Domov MS v hokeji Výsledky výsledky

Má odstrániť havarijný stav Steel arény. Domovský stánok košických hokejistov prejde rekonštrukciou za milióny

Steel aréna sa v najbližších mesiacoch dočká najväčšej investície od svojho otvorenia v roku 2006. Od konca apríla do polovice septembra 2024 sa v domovskom stánku HC Košice vykonajú stavebné práce v hodnote cca 5,71 milióna eur, ktoré majú znížiť jej energetickú náročnosť. Informoval o tom oficiálny web košického magistrátu.

29.09.2023 16:43
SR hokej TEL extraliga finále Košice Zvolen KEX Foto: ,
Zaplnená Steel Aréna.
debata

Samotný projekt bude pozostávať z troch častí. Takmer 3,5 milióna eur bude stáť výmena technológie chladenia a vzduchotechniky, výmena strešného svetlíka a obnovy zázemia Steel arény má vyjsť na 1,34 milióna eur a výmena osvetlenia na takmer 900 000 eur (všetky sumy sú bez DPH).

Rekonštrukciou dôjde podľa krízového manažéra Steel arény Martina Schwarca k vyriešeniu havarijného stavu strešného opláštenia haly a problémom so zatekajúcou zrážkovou vodou.

Takisto sa výrazne znížia náklady na energie a na teplo. Na financovaní modernizácie Steel Arény sa prevažnou mierou bude podieľať Fond na podporu športu (FNPŠ), ktorý na ňu prispeje sumou 5 miliónov eur.

Video

Štvrtá investícia v Košiciach

Financie na rekonštrukciu Steel arény získa Občianske združenie (OZ) Košická aréna, ktoré ju prevádzkuje.

V OZ disponuje mesto Košice a Slovenský olympijský a športový výbor (SOŠV) zhodne s 33,33-percentným podielom na hlasovacích právach.

Okrem nich vlastnia podiely ako súkromné osoby aj Martin Joščák (17 percent), Ľubomír Veme a Anton Jura (obaja po 8,17 percenta).

Andrej Sekera, Ladislav Nagy, Michal Čajkovský Čítajte viac Hrdý Košičan Nagy: Slovanu sa bude dariť, trénera nemal vyhadzovať. Slovenské talenty? V extralige ich zabíjame, preto utekajú

Plánovaná modernizácia Steel arény bola aj jednou z hlavných tém aj počas dnešného slávnostného podpísania Memoranda o spolupráci medzi HC Košice, OZ Košická aréna a mestom Košice.

Ako skonštatoval primátor mesta a druhý viceprezident OZ Košická aréna Jaroslav Polaček, vďaka ústretovosti všetkých partnerov bude z tejto investície, ktorá výrazne zníži náklady na jej prevádzku, profitovať nielen áčko, ale aj všetky mládežnícke celky HC Košice.

Siekel: Dobré veci sa nerodia ľahko

Prezident Slovenského olympijského a športového výboru Anton Siekel si v tejto súvislosti zaspomínal ako sa pred pár rokmi rozprávali s primátorom o rozvoji športu v meste a padla tam myšlienka o potrebe rekonštrukcie Steel Arény a Mestskej krytej plavárne tak, aby vzniklo Národné olympijské centrum plaveckých športov, kde sa budú môcť organizovať aj medzinárodné súťaže.

valabik hc kosice Čítajte viac Slovenský hokej na tom musí byť dobre, keď je oň taká bitka. Valábik: Ruský štýl? Nikdy sa mi nepáčil

"Vtedy to znelo možno neuveriteľne, ale pri dobrých veciach platí, že sa nerodia ľahko. Som rád, že sa nám racionálnymi argumentami spolu podarilo presvedčiť správnu radu FNPŠ o potrebe takýchto investícií, ktoré sa už realizujú, resp. sa s nimi začne na jar.

Steel aréna patrí medzi športovú infraštruktúru národného významu a preto by sme boli radi, aby umožnila čo najefektívnejšie fungovanie športových klubov a mohli sa v nej konať aj kultúrno-spoločenské podujatia.

Ekonomická udržateľnosť je jeden z najvýznamnejších aspektov dlhodobého fungovania. Musíme sa preto zamerať, aby bol šport dostupný pre všetkých a kluby aj vďaka týmto investíciám mohli šetriť náklady."

Reaguje aj šéf „oceliarov“

Steel aréna je domovským stánkom hokejistov HC Košice a má kapacitu 8347 miest na sedenie. Fanúšikovia bývalých VSŽ Košice ju poznali ako Zimný štadión Ladislava Trojáka, niektorí ju volali aj „stodola“.

Po prestavbe v rokoch 2004–2006 dostala súčasný názov. Aj prezident HC Košice a viceprezident U.S. Steelu Július Lang vidí pozitíva v tomto investičnom zámere, ktorý prinesie stabilizáciu a ďalší rozvoj Steel arény.

edwards Čítajte viac Zákrok na kriminál, hromadná bitka. Kanaďan dostal trest na 25 zápasov, pozrite sa za čo

„HC Košice víta všetky investície do arény, ktoré znížia jej prevádzkové náklady, alebo zvýšia komfort našich fanúšikov, hráčov, zamestnancov a zápasového personálu.

V rámci spolupráce s Košickou arénou a mestom Košice budeme ako vždy maximálne nápomocní a pevne veríme, že sa nám spoločnými silami podarí zlepšiť podmienky na fungovanie hokejového klubu i organizáciu iných športových a kultúrnych podujatí."

Nateraz posledná významnejšia investícia do Steel arény počas jej vyše 17,5-ročnej prevádzky sa uskutočnila v rokoch 2018 – 2019. Pred majstrovstvami sveta (MS) v hokeji 2019 sa uskutočnili úpravy v interiéri hlavnej plochy.

Vymenili sa napr. pôvodné mantinely, kamerový systém, réžia a plexisklá nad hracou plochou.

Vynovili sa striedačky aj trestné lavice, vymenili sa batérie v existujúcich sprchách a sociálnych zariadeniach.

Okrem toho sa zakúpili dve nové rolby, korčuliarska guma pre striedačky a trestné lavice, doplnili sa reklamné LED pásy za bránkami a vymenila sa multifunkčná kocka.

Majstrovské oslavy víťaza extraligy HC Košice Fotogaléria - 18 fotiek Všetky fotky
Ako prebiehal víťazný duel a oslavy s pohárom...
debata chyba
Viac na túto tému: #Steel aréna