Humenné sa rýchlo spamätalo z debaklu a vo finálovej sérii sa ujalo vedenia

Hokejisti HC 19 Humenné po nedeľnej vysokej prehre 0:7 zvíťazili v treťom zápase finále play off Tipos SHL na domácom ľade nad tímom Vlci Žilina 2:1.

19.04.2023 22:15 , aktualizované: 22:35
Jozef Tibenský Foto: ,
Jozef Tibenský (Vlci Žilina) a Damián Novický (HC 19 Humenné) na archívnej snímke.

V sérii sa ujali vedenia 2:1. Štvrtý duel je na programe vo štvrtok opäť v Humennom.

HC 19 Humenné – Vlci Žilina 2:1 (0:0, 2:0, 0:1) - stav série: 2:1
Góly: 24. Lačný (Vrábeľ, Novický), 31. Krajňák – 50. Koyš (Sýkora). Rozhodovali: Korba, Smrek – Bogdaň, Drblík, vylúčení: 4:5 na 2 min, presiovky a oslabenia: 0:0
HC 19 Humenné: Durný – Lenďák, Novota, Novický, Pulščák, Ťavoda, Kudin, Ragan, Jacko – Lačný, Vrábeľ, Vaško – Horvát, Krajňák, Borov – Legalin, Trandin, Safaraleev – Frič, Markuš, Zahradník
VLCI Žilina: Romančík – Novák, Grebenchshikov, Šidlík, Pohl, Pacalaj, Sloboda, Bečka, Růžička – Varga, Halama, Kluka – Macek, Jakubík, Koyš – Sýkora, Tibenský, Melcher – Rehák, Paukovček – Lopušan

Pred sedemnástimi rokmi Humenné nezvládlo ani jeden finálový súboj druhej najvyššej súťaže proti Banskej Bystrici a sériu prehralo jednoznačne 0:4. Tentokrát majú východniari na svojom konte už dva triumfy. Z krutej kanonády pod Dubňom sa „levy“ bleskovo spamätali.

O ich víťazstve rozhodlo úvodných desať minút druhého dejstva, keď sa dokázali presadiť dvakrát. V skrumáži pred bránkou sa najskôr najlepšie zorientoval Lačný a neskôr využil zaváhanie Grebenčšikova pri rozohrávke Krajňák.

Peter Stano Čítajte rozhovor Jeden deň na ľade, druhý v jadrovej elektrárni. Keď najlepší rozhodca nastúpi do práce, je ako Homer Simpson

Na spoľahlivo chytajúceho brankára Durného našli Žilinčania recept až v záverečnej tretine. Druhý gól Patrika Koyša v tohtoročnom play-off bol zároveň jediným v podaní hostí. „Vlci“ sa k vabanku odhodlali tri minúty pred záverečným klaksónom, avšak vytúženého vyrovnania sa nedočkali.

Ivan Boržík, asistent trénera HC 19 Humenné: „Dnešný výkon ukázal všetkým, že hokej hrať vieme. Zápas odštartoval vo vysokom tempe, hra sa prelievala od bránky k bránke. V druhej tretine boli dôležité naše dva góly. Bol to boj od prvej do poslednej minúty.“
Jarrod Skalde, hlavný tréner Vlci Žilina: „Domáci hrali rýchly hokej, boli sme naň pripravený, ale využili naše chyby. Najmä tú druhú, prihrávku cez stred do úniku. Humenský brankár predviedol veľa výborných zákrokov.“ (zdroj: hockeyslovakia.sk)