Hľadať
Denný / nočný režim
Sledujte nás
Pravda Pravda EURO 2024 EURO 2024 Výsledky výsledky

Súťaž zručností na olympiáde? Faselov možný nástupca predostrel inovácie

Kandidát na prezidenta Medzinárodnej hokejovej federácie (IIHF) Henrik Bach-Nielsen navrhol zvýšiť počet hokejových disciplín na zimných olympijských hrách.

14.09.2021 17:25
All Star, ilustračná Foto:
Ilustračná snímka.
debata

"Ostatné medzinárodné federácie vyvinuli pre olympiádu viac disciplín, stále niečo inovujú. V hokeji máme dlhé roky iba jeden turnaj mužov a žien.

Zlatá medaila v ľadovom hokeji je jednou z najťažšie dostupných trofejí, turnaj sa týka iba 12 najlepších krajín, ktoré sa tam dostanú.

Navrhujem, aby sme priniesli nové nápady a inšpirovali sa príkladom iných federácií, pokiaľ ide o zvýšenie počtu disciplín, na to by som sa chcel zamerať," uviedol pre portál insidethegames.biz.

Ilustračná snímka Čítajte viac Do Pekingu zrejme pustia len zaočkovaných hráčov. Fasel: Čaká nás veľa práce

Bach-Nielsen povedal, že súčasťou hokeja na ZOH by mohol byť turnaj 3 na 3, zápasy miešaných tímov či súťaže zručností.

„Ak by sme našli riešenie s viacerými disciplínami, myslím si, že mnohé krajiny by si mohli splniť sen o účasti na olympiáde,“ povedal dánsky funkcionár a dodal:

„Na olympiáde je napríklad plážový volejbal alebo basketbal 3 na 3 a v Tokiu sa objavilo lezectvo. Myslím si teda, že aj hokej sa môže vyvíjať aj v rámci olympijského hnutia.“

Alexander Lukašenko Čítajte viac Nútil hráčov podporovať Lukašenka. Prezident zväzu po zákaze činnosti skončil

Prezidentské voľby IIHF sa budú konať na kongrese v Petrohrade 25. septembra. Švajčiar René Fasel viedol organizáciu od roku 1994, ale z úradu odíde v septembri.

Kandidáti na jeho miesto sú Nemec Franz Reindl, Čech Petr Břiza, Francúz Luc Tardiff, Bielorus Sergej Gončarov a Bach-Nielsen.

debata chyba
Viac na túto tému: #ZOH #IIHF #Henrik Bach-Nielsen