Čierna séria pre Slafkovského, skončil v treťom útoku. Obranca Fehérváry s jubilejným bodom

Minnesota Wild zdolala v zápase NHL Washington Capitals v zostave s obrancom Martinom Fehérvárym 5:3. Montreal Canadiens na ľade s Jurajom Slafkovským prehral s Ottawou Senators 1:4.

24.01.2024 06:19 , aktualizované: 10:27
Juraj Slafkovský Foto:
Juraj Slafkovský v súboji o puk s Joshom Norrisom z Ottawy.

Montreal prehral tretí zápas za sebou a slovenskému útočníkovi stretnutie nevyšlo. Slafkovský odohral necelých 18 minút, mal jednu strelu na bránu, jeden blok a dva mínusové body. Spomedzi útočníkov Canadiens mal tretie najhoršie hodnotenie v stretnutí.

Natiahol tak sériu nevydarených duelov, keďže pri posledných prehrách v Ottawe (2:6), v Bostone (4:9) a teraz doma s Ottawou (1:4) zaznamenal Slafkovský až osem mínusových bodov. Počas zápasu ho tréner Martin St. Louis preradil do tretieho útoku.

demitra rodina blues Čítajte viac Rodina slovenskej legendy s úprimným poďakovaním. Američania vábia Demitru juniora do zámoria

Obranca Fehérváry bodoval pri prehre v Minnesote v treťom zo štyroch posledných zápasov. Zaznamenal jubilejný desiaty bod v sezóne za asistenciu.

Hráči Minnesoty triumfovali v treťom stretnutí v rade, pričom za triumfom nad Washingtonom vykročili vydareným úvodom zápasu. Už od 5. minúty viedli 2:0, keď sa presadili Brock Faber a Marcus Foligno.

Fehérváry dosiahol 10. bod (ôsmu asistenciu) v sezóne v polovici duelu, keď v strednom pásme prihral Anthonymu Manthovi, ktorý po následnej spolupráci s Jevgenijom Kuznecovom znížil na priebežných 3:1.

Slovenský obranca odohral v prvej obrannej dvojici Capitals 20:07 minút a okrem asistencie si pripísal aj dva mínusové body, jednu strelu na bránku a dva hity. Bodoval v treťom z uplynulých štyroch zápasov.

Hašek lego Čítajte viac Aktivista alebo pokrytec? Hašek sa kajal po návšteve USA: Moja obrovská chyba!

Hokejisti Edmontonu Oilers dosiahli už 14. víťazstvo za sebou, keď zdolali Columbus Blue Jackets 4:1. Edmonton neprehral od 20. decembra, keď podľahol domácim NY Islanders 1:3.

Proti Columbusu naplno zabodoval po viac než dvoch rokoch, podľahol mu v troch predošlých zápasoch. Blue Jackets prehrali v siedmom z uplynulých deviatich duelov a naďalej sú na poslednom 16. mieste v tabuľke Východnej konferencie.

Útočník Nikita Kučerov sa tromi gólmi a asistenciou podieľal na víťazstve Tampy Bay na ľade Philadelphie 6:3. Ako prvý hráč v prebiehajúcej sezóne sa dostal na métu 80 bodov (31+49) a vrátil sa na priebežné prvé miesto kanadského bodovania súťaže pred Nathana MacKinnona (77).

Tampe chýbal slovenský obranca Erik Černák, ktorý pre zranenie vynechal piaty zápas v rade. Domácej Philadelphii chýbal brankár Carter Hart, ktorý požiadal vedenie klubu o voľno z osobných dôvodov.

420136202 1348016559190669 6075948567384651445 n Čítajte viac Najkrajšie gesto prišlo na konci. Fanúšik zastavil Demitrovú pred odletom, aby jej mohol odovzdať vzácny dar

Hráči New Yorku Islanders prvýkrát prehrali pod vedením nového trénera Patricka Roya, keď na domácom ľade nestačili na obhajcu Stanleyho pohára Vegas Golden Knights. Gól, ktorý sa ukázal ako víťazný, strelil menovec domáceho trénera Nicolas Roy.

Martin Pospíšil pre zranenie nenastúpil v drese Calgary a na súpiske „plameňov“ nefiguroval ani jeho krajan Adam Ružička. Flames podľahli na domácom ľade St. Louis 3:4, keď víťazný gól hostí strelil 48 sekúnd pred koncom tretej tretiny Brandon Saad.

poprad - koval Čítajte viac Veľkohubé vyhlásenia odo mňa nečakajte. Finančná situácia v klube? Je to vizitka majiteľov, vraví manažér Popradu

Hokejisti Anaheimu zvíťazili doma prvýkrát po šiestich dueloch (od 28. decembra) a nad Buffalom triumfovali 4:2. Zápas bol špeciálny pre asistentov trénera domáceho tímu Craiga Johnsona a Brenta Thompsona, ktorí mali v tíme hostí svojich synov – obrancu Ryana Johnsona a útočníka Tylera Thompsona. Pre Ducks to bolo prvé víťazstvo po troch prehrách, Sabres nebodovali druhýkrát za sebou.

Hráči New Yorku Rangers viedli na ľade San Jose 2:0 po dvoch tretinách, no napokon prehrali po predĺžení. Sharks dvomi gólmi v záverečnej časti vyrovnali a český útočník Tomáš Hertl v predĺžení rozhodol o triumfe 3:2. Pre „žralokov“ to bolo tretie víťazstvo v rade, Rangers prehrali tretí z uplynulých štyroch duelov. San Jose je naďalej najslabším tímom súťaže, no s 30 bodmi sa už vyrovnali Chicagu, ktoré má o jeden odohratý zápas menej.

NHL – sumáre:
Detroit Red Wings – Dallas Stars 4:5 (2:1, 0:4, 2:0)
Góly: 15. Perron (Gostisbehere, Raymond), 17. DeBrincat (Sprong), 52. Larkin (Raymond), 57. Compher (DeBrincat, Larkin) – 4. Benn (Robertson, Harley), 21. Marchment (Duchene, Seguin), 25. Hintz (Johnston, Harley), 32. Lindell (Jonston, Hintz), 36. Hintz (Johnston). Brankári: Lyon (41. Reimer) – Oettinger, strely na bránku: 34:38

Montreal Canadiens – Ottawa Senators 1:4 (0:2, 0:1, 1:1)
Góly: 53. Kovacevic (Caufield, Suzuki) – 8. Greig (Brännström, Norris), 9. Sanderson (Zub, Stützle), 27. Pinto (Giroux), 58. Joseph. Brankári: Allen – Korpisalo, strely na bránku: 25:28

Philadelphia Flyers – Tampa Bay Lightning 3:6 (0:2, 2:2, 1:2)
Góly: 10. Atkinson (Farabee, Walker), 35. Drysdale (Frost, Atkinson), 41. York (Frost) – 2. Point (Crozier), 19. Kučerov (Hagel, Raddysh), 23. Kučerov (Point, Stamkos), 38. Eyssimont (Kučerov, Hedman), 60. Hagel (Cirelli, De Haan), 60. Kučerov (Cirelli, Perbix). Brankári: Ersson – Vasilevskij, strely na bránku: 32:23

New York Islanders – Vegas Golden Knights 2:3 (0:1, 1:2, 1:0)
Góly: 24. Nelson (Romanov, Dobson), 50. Pageau (Holmström, Pelech) – 12. Barbašov (Pietrangelo), 28. Rempal (Roy, Pietrangelo), 30. Roy (Marchessault, Barbašov). Brankári: Sorokin – Hill, strely na bránku: 43:27

Minnesota Wild – Washington Capitals 5:3 (2:0, 1:1, 2:2)
Góly: 2. Faber (Zuccarello, Rossi), 5. Foligno (Boldy, Eriksson Ek, 27. Johansson (Bogosian), 42. Eriksson Ek (Foligno, Brodin), 54. Johansson (Hartman, Maroon) – 31. Mantha (Kuznecov, FEHÉRVÁRY), 58. Oshie (Carlson, Pacioretty), 59. Mantha (Malenstyn, Dowd). Brankári: Gustavsson – Kuemper, strely na bránku: 30:34

Calgary Flames – St. Louis 3:4 (1:0, 2:2, 0:2)
Góly: 12. Weegar (Andrsson, Kadri), 32. Hanifin (Šarangovič, Tanev), 33. Šarangovič (Huberdeau, Lindholm) – 29. Saad (Parayko, Ledyd), 38. Schenn, 47. Kyrou (Thomas), 60. Saad (Parayko, Leddy). Brankári: Markström – Binnington, strely na bránku: 35:26

Edmonton Oilers – Columbus Blue Jackets 4:1 (1:1, 0:0, 3:0)
Góly: 8. Foegele (Kane, Nurse), 45. Kane (Foegele, Nugent-Hopkins), 46. McDavid (Draisaitl, Ceci), 56. Holloway (Brown, Kulak) – 16. Voronkov (Johnson). Brankári: Skinner – Merzlikinš, strely na bránku: 24:28

Anaheim Ducks – Buffalo Sabres 4:2 (1:0, 2:0, 1:2)
Góly: 6. Silfverberg (Gudas, Fowler), 24. Carrick (Zellweger, Terry), 25. Silfverberg (McTavish), 59. Henrique – 55. Greenway (Dahlin, Cozens), 58. Okposo (Thompson, Greenway). Brankári: Gibson – Luukkonen, strely na bránku: 36:30

San Jose Sharks – New York Rangers 3:2 pp (0:1, 0:1, 2:0 – 1:0)
Góly: 43. Sturm, 45. Carpenter (Rutta, Zadina), 62. Hertl (Rutta, Barabanov) – 8. Fox (Lafreniere, Trocheck), 22. Panarin (Fox, Miller). Brankári: Blackwood – Šesťorkin, strely na bránku: 22:31

Slováci v akcii:
Martin Fehérváry (Washington) 20:07 0 1 1 –2 1 0
Juraj Slafkovský (Montreal) 17:54 0 0 0 –2 1 0
/pozn.: počet odohratých minút, góly, asistencie, body, +/-, strely na bránku, trestné minúty/