Florida naložila Bostonu šestku. Kanadský šláger rozhodlo predĺženie

Hokejisti Floridy zvíťazili v treťom stretnutí 2. kola play off NHL na ľade Bostonu 6:2.

11.05.2024 08:32
Connor McDavid Foto:
Connor McDavid doviedol Edmonton víťazstvu.

V semifinálovej sérii Východnej konferencie sa Panthers ujali vedenia 2:1 na zápasy. Na západe Edmonton zdolal Vancouver 4:3 po predĺžení a vyrovnal stav série na 1:1.

Víťazný gól Oilers strelil v šiestej minúte extračasu Evan Bouchard. Jeho spoluhráči Connor McDavid a Leon Draisaitl mali prsty vo všetkých presných zásahoch svojho tímu a dosiahli zhodnú bilanciu gól a tri asistencie.

Hráči Floridy prestrieľali súpera 33:17 a až štyri presné zásahy zaznamenali v početnej výhode. Dva góly v stretnutí zaznamenal Evan Rodrigues, tri asistencie si pripísal Matthew Tkachuk. Štvrtý duel je na programe v pondelok o 0.30 SELČ opäť v Bostone.