Parádny gól zabudnutého Tatara. Ovečkin prekonal jeden z rekordov Gretzkého

Slovenský hokejista Tomáš Tatar strelil v noci na nedeľu gól v zápase zámorskej NHL. Jeho Seattle však prehral na ľade Philadelphie 2:3.

11.02.2024 06:47 , aktualizované: 12:42
Tomáš Tatar Foto:
Tomáš Tatar zaznamenal jubilejný 20. bod v tejto sezóne.

V akcii boli aj ďalší Slováci, no z trojice Martin Fehérváry (Washington), Šimon Nemec (New Jersey) a Erik Černák (Tampa Bay) nebodoval nikto.

Philadelphia dosiahla tretie víťazstvo za sebou, v bránke domácich nastúpil prvýkrát od novembra Cal Petersen. Víťazný gól strelil v 56. minúte Sean Couturier, Tatar vyrovnal na 1:1 ešte v záverečnom dejstve. Hráči Philadelphie ho nechali osamoteného medzi kruhmi, čo Slovák perfektne využil. Pozrite si jeho gól:

Bola to Tatarova jediná strela na bránku, okrem toho mal aj jeden hit. Na ľade bolo 12:41 minúty. V tejto sezóne tak nazbieral už 20 bodov (7+13), z toho 11 ako hráč Kraken (6+5).

O víťazstve Caroliny nad New Jersey rozhodol jediný gól Sebastiana Aha, ktorý padol v extračase. Domáci brankár Pjotr Kočetkov chytil 34 striel, mal druhý shutout v tomto ročníku a pomohol svojmu tímu k piatemu víťazstvu v šiestich predošlých stretnutiach.

Jeho náprotivok Vítek Vaněček vykryl o dve strely menej a mal 96,9-percentnú úspešnosť. Nemec nastúpil v prvej obrannej dvojici s Kevinom Bahlom. Slovenský obranca vyslal tri strely na bránku, mal hit a na ľade bol 22:27 minúty.

Ako by mohla vyzerať zostava Slovákov na ZOH 2026? Fotogaléria - 26 fotiek Všetky fotky
Takto o dva roky to vypukne - olympijský turnaj...

Washington s Martinom Fehérvárym zaznamenal triumf na ľade Bostonu, vedúci tím Východnej konferencie prehral 0:3. K tomuto výsledku prispel aj hviezdny Alexander Ovečkin, ktorý spečatil triumf svojho tímu gólom do prázdnej bránky.

Skóroval tak v štvrtom dueli za sebou a jeho tím ukončil šesťzápasovú série prehier. Rus prekonal v historických tabuľkách Waynea Gretzkého za najviac gólov do prázdnej bránky (57).

Brankár hostí Charlie Lindgren vykryl 18 striel a dosiahol tretí shutout v sezóne a celkovo piaty v kariére. Fehérváry nastúpil v prvej obrannej dvojici spolu s Johnom Carlsonom, rozdal štyri hity a na ľade strávil 20:10 minúty.

Martin Pospíšil Čítajte viac Slovák sa vzoprel osudu a udivuje. Útočník Pospíšil sa ocitol v unikátnej zostave NHL

Tampa Bay s Černákom vyhrala na ľade Columbusu 4:2. Brandon Hagel mal tri body za gól a dve asistencie a jeho tím vyhral deväť z predošlých dvanástich zápasov. Za domácich sa blysli Nikita Kučerov (0+2) a Boone Jenner (2+0).

Černák bol v druhej obrannej dvojici s Haydnom Fleurym, mal dve plusky, tri strely na bránku a dve trestné minúty – dostal ich za hru vysokou hokejkou v 26. minúte. Na ľade strávil 22:27 minúty.

NHL – sumáre:
Florida Panthers – Colorado Avalanche 4:0 (2:0, 1:0, 1:0)
Góly: 11. Verhaeghe (Barkov, M. Tkachuk), 17. Reinhart (M. Tkachuk, Barkov), 38. Luostarinen (Kulikov, Rodrigues), 50. Barkov. Brankári: Bobrovskij – Georgijev, strely na bránku: 43:35

Carolina Hurricanes – New Jersey Devils 1:0 po predĺžení (0:0, 0:0, 0:0 – 1:0)
Gól: 64. Aho (Nečas, Slavin). Brankári: Kočetkov – Vaněček, strely na bránku: 32:34

Columbus Blue Jackets – Tampa Bay Lightning 2:4 (0:1, 0:1, 2:2)
Góly: 53. Jenner (J. Gaudreau, Werenski), 56. Jenner (J. Gaudreau, Marčenko) – 16. Paul (Hagel, D. Raddysh), 21. Cirelli (Hagel, Paul), 41. Stamkos (Hedman, Kučerov), 60. Hagel (Kučerov, Cirelli). Brankári: Merzlikinš – Vasilevskij, strely na bránku: 34:37

Ottawa Senators – Toronto Maple Leafs 5:3 (1:1, 3:1, 1:1)
Góly: 18. Giroux (Joseph), 23. Tarasenko (Pinto, Chychrun), 32. Pinto (Kelly, Zub), 36. Norris (Batherson), 60. Greig (Pinto) – 4. Matthews (Marner, Knies), 30. Knies (Marner, Matthews), 46. Domi (Rielly, N. Robertson). Brankári: Korpisalo – Jones, strely na bránku: 32:34

Philadelphia Flyers – Seattle Kraken 3:2 (2:1, 0:0, 1:1)
Góly: 5. Laughton (York, Frost), 19. Poehling (Hathaway, Seeler), 46. Couturier (Sanheim, Konecny) – 18. TATAR (Dunn, Larsson), 41. McCann (Wennberg, Dunn). Brankári: Petersen – Daccord, strely na bránku: 38:19

Winnipeg Jets – Pittsburgh Penguins 2:1 (2:0, 0:1, 0:0)
Góly: 11. Scheifele (Ehlers), 16. Niederreiter (Schmidt, Stanley) – 35. Rust (Karlsson, Graves). Brankári: Hellebuyck – Jarry, strely na bránku: 31:36

Nashville Predators – Arizona Coyotes 5:4 po predĺžení (1:1, 1:1, 2:2 – 1:0)
Góly: 13. O'Reilly (Forsberg, Nyquist), 32. Josi (Barrie), 46. Novak (McDonagh, Evangelista), 50. F. Forsberg (O'Reilly, Josi), 62. McDonagh (Novak, Nyquist) – 14. Dermott (Zucker, Kerfoot), 39. Guenther (Keller, Zucker), 42. Välimäki (Guenther, Hayton), 45. Schmaltz (Zucker, Keller). Brankári: Saros – Ingram, strely na bránku: 37:31

Los Angeles Kings – Edmonton Oilers 4:0 (0:0, 2:0, 2:0)
Góly: 23. Dubois (Spence, Moore), 24. Lewis (Byfield), 48. Byfield (Gavrikov, Roy), 58. Byfield (Kopitar, Kempe). Brankári: Rittich, Skinner, strely na bránku: 26:26

Buffalo Sabres – St. Louis Blues 1:3 (0:1, 1:1, 0:1)
Góly: 21. Okposo (Thompson) – 13. Neighbours, 25. Kyrou, 59. Neighbours (Schenn, Kapanen). Brankári: Luukkonen – Hofer, strely na bránku: 34:26

Detroit Red Wings – Vancouver Canucks 4:3 po predĺžení (1:0, 0:3, 2:0 – 1:0)
Góly: 1. Raymond (Perron, Petry), 43. Sprong (Kane, Veleno), 48. Rasmussen (Walman, Fischer), 61. Walman (tr. strieľanie) – 22. Höglander (Hronek, Pettersson), 32. Hronek (Michejev, Pettersson), 34. Pettersson (Suter, Hronek). Brankári: Lyon – DeSmith

Montreal Canadiens – Dallas Stars 2:3 (0:0, 2:3, 0:0)
Góly: 21. Suzuki (Caufield, Matheson), 39. SLAFKOVSKÝ (Suzuki, Matheson) – 24. Harley (Hintz, Robertson), 25. Seguin (Duchene, Marchment), 38. Seguin (Duchene, Marchment). Brankári: Montembeault – Oettinger, strely na bránku: 28:31

New York Islanders – Calgary Flames 2:5 (0:1, 0:2, 2:2)
Góly: 44. Nelson (Dobson, Palmieri), 58. Pageau – 4. Weegar (Markström, Coleman), 29. Huberdeau (Šarangovič, Hanifin), 36. Weegar (Duehr, Pelletier), 56. Coleman, 60. Weegar (Huberdeau, Kadri). Brankári: Varlamov – Markström, strely na bránku: 37:24

Boston Bruins – Washington Capitals 0:3 (0:0, 0:1, 0:2)
Góly: 22. Oshie (Pacioretty, McMichael), 44. D. Strome (Ovečkin, Oshie), 60. Ovečkin (Malenstyn). Brankári: Swayman – Lindgren, strely na bránku: 18:28

Martin Pospíšil (Calgary) 12:08 0 0 0 –1 1 0

/pozn.: počet odohratých minút, góly, asistencie, body, +/-, strely na bránku, trestné minúty/