Hľadať
Denný / nočný režim
Sledujte nás
Pravda Pravda EURO 2024 EURO 2024 Výsledky výsledky

Slovák sa vzoprel osudu a udivuje. Útočník Pospíšil sa ocitol v unikátnej zostave NHL

Martin Pospíšil bol za svoj prínos do tímu Calgary Flames v nováčikovskej sezóne nedávno odmenený vedením kanadského účastníka NHL dvojročnou zmluvou.

10.02.2024 11:33
Martin Pospíšil Foto:
Martin Pospíšil si vďaka výkonom v tejto sezóne vybojoval pevné miesto v NHL.
debata

Výkony slovenského krídelníka (12 bodov v 35 zápasoch) si však pozorne všímajú aj zámorskí experti. John Matisz z webu theScore.com vytvoril výber all-star z hráčov všetkých 32 tímov profiligy, ktorí boli pred časom prakticky neznámi a dnes sa už stávajú známejšími.

Podmienky pre výber boli také, že hráči museli byť draftovaní až po druhom kole alebo neboli draftovaní vôbec a do sezóny vstupovali s menej ako 500 odohranými minútami v NHL.

Juraj Slafkovský Čítajte viac Čo je smrteľná kombinácia u Slafkovského? Tréner mu radí, spoluhráči ho chvália: Začína si veriť, reagujú na Slováka

Brankárom v tomto špeciálnom all-star tíme je Samuel Ersson z Philadelphie, obrancami Michael Kesselring z Arizony a Sam Malinski z Colorada, útočníkmi Dmitrij Voronkov z Columbusu, Alex Laferriere z Los Angeles a Martin Pospíšil z Calgary.

"Nie je lepší dôkaz vzostupu Pospíšila z nikoho na niekoho, ako dokument, ktorý podpísal počas tohto týždňa – dvojročnú zmluva za 2 milióny dolárov,“ skonštatoval Matisz, upozornil na to web slovaknhl.sk.

Igor Šesťorkin Čítajte viac Bitkár Šesťorkin. Ruský brankár si upratal v bránkovisku, vyrážačkou rozdával údery

Kanaďan z Ontária sa pristavil aj pri aspekte, ktorý až dosiaľ veľmi negatívne ovplyvňoval kariéru M. Pospíšila v zámorí – zranenia. No tie Slováka nezastavili.

„Počas štyroch sezón v AHL často urobil pokrok, zranil sa, urobil pokrok a znova sa zranil. Otras mozgu skrátil jeho sezónu 2022/2023 a na jeseň ledva prišiel do tréningového kempu. V januári? Opäť bol zranený. Zdravý Pospíšil má rýchlosť, strelecký cit v okolí bránky, guráž a fyzické schopnosti rozdávať tvrdé bodyčeky,“ napísal Matisz.

Krásna manželka Alexandra Ovečkina Anastasia Fotogaléria - 17 fotiek Všetky fotky
Spoznajte Anastasiu Ovečkinovú, za slobodna...
debata chyba
Viac na túto tému: #NHL #Calgary Flames #Martin Pospíšil