Pospíšil prispel k obratu Calgary skvelou akciou, bodoval aj Feherváry. Tatarov Seattle nemal šancu proti Rangers

Calgary Flames v nočnej porcii zápasov NHL predviedli skvelý obrat proti Arizone Coyotes, prispel k tomu aj slovenský hokejista Martin Pospíšil.

17.01.2024 07:11 , aktualizované: 10:11
837851553 Foto:
Martin Feherváry v súboji s Masonom McTavishom (23).

Domáci prehrávala už 0:2, no dokázali sa vrátiť do zápasu a v predĺžení napokon vybojovali výhru nad Arizonou.

Martin Pospíšil ukázal perfektnú prácu pri vyrovnávajúcom góle na 2:2, kedy potiahol puk po pravom krídle a pripísal si asistenciu.

Pospíšil nastúpil na krídle tretieho útoku a odohral 14:39 min. Calgary prehrávalo doma s Arizonou po góloch Seana Durziho a Logana Cooleyho ešte na začiatku 49. minúty o dva góly 0:2.

Flames však potom v priebehu 63 sekúnd dokázali vyrovnať a poslať duel do predĺženia. Najskôr sa presadil americký útočník Blake Coleman a následne sa blysol Pospíšil.

Cutter Gauthier Čítajte viac Jeden z najväčších hokejových talentov čelí vyhrážkam smrťou: Fanúšikovia vedia byť krutí

Dvadsaťštyriročný Slovák nabral v strednom pásme rýchlosť, po pravej strane prekorčuľoval obrancu Troya Stechera a efektnou prihrávkou jednou rukou pripravil gól Nazemovi Kadrimu.

Coyotes urobili v predĺžení zlé striedanie, za ktoré prišiel trest, keď v početnej výhode nekompromisným švihom rozhodol bieloruský útočník Jegor Šarangovič.

Za Calgary hral aj ďalší Slovák Adam Ružička, ktorý v pozícii štvrtého centra nebodoval v ôsmom stretnutí za sebou a odohral 9:19 min. Flames vyhrali prvýkrát v sezóne štyri zápasy za sebou, Pospíšil má po 32 dueloch bilanciu 4+7.

„Predviedol skvelú akciu,“ pochválil Kadri Pospíšila. "Rýchlosť je jeden z jeho najsilnejších atribútov. Bol schopný mi to naservírovať rovno predo mňa.

Urobil to výborne. Samozrejme, bol to dôležitý gól, veľmi emotívny a pre nás veľmi cenný, vďaka nemu sme sa vrátili do hry." Pospíšil má po 32 dueloch bilanciu 4+7.

Martin Fehérváry prispel asistenciou k víťazstvu Washingtonu, ktorý zdolal v zámorskej NHL Anaheim 2:0. Fehérváry zaznamenal tiež jeden plusový bod, na ľade strávil 21:57 min a bol druhý najvyťažovanejší obranca Capitals.

V zostave Washingtonu chýbal v treťom zápase za sebou kapitán Alexander Ovečkin, ktorý s tímom absolvoval ranné rozkorčuľovanie, napokon však pre zranenie nenastúpil.

Capitals sa ujali vedenia 38 sekúnd pred koncom prvej tretiny, keď sa puk odrazil k obrancovi Ethanovi Bearovi a ten prekonal Johna Gibsona.

Washington poistil svoj triumf 58 sekúnd pred záverečnou sirénou – Fehérváry v obrannom pásme priťukol puk Tomovi Wilsonovi, ktorý ho poslal cez celé klzisko do opustenej bránky.

Pre slovenského zadáka to bol ôsmy bod (2+6) v 36 dueloch v sezóne. Brankár Darcy Kuemper zneškodnil všetkých 24 striel súpera a zaznamenal prvé čisté konto v sezóne.

Silná jazda Seattlu zo začiatku roka 2024 sa skončila, na ľade New York Rangers prehrali druhý zápas po sebe. V drese Krakenov nastúpil aj Tomáš Tatar, ktorý si pripísal dve strely na bránu, no bodovo sa odmlčal.

Tatar opäť figuroval v elitnom útoku svojho tímu, odohral 14:14 min, no do štatistík sa nezapísal.

Na 60-bodovú métu sa dostal v 43. zápase sezóny ruský útočník Artemij Panarin, ktorý asistenciou prispel k triumfu Rangers.

Rýchlejšie v histórii organizácie nazbieral 60 bodov iba český útočník Jaromír Jágr v ročníku 2005/06 (za 39 stretnutí).

Kanadský útočník Nathan MacKinnon si pripísal na konto dve asistencie pri víťazstve Colorada nad Ottawou 7:4.

Center prvého útoku Avalanche predĺžil svoju bodovú sériu na deväť duelov, v ktorých nazbieral 16 bodov (4+12).

„Lavíny“ v polovici zápasu prehrávali o dva góly, no za obratom nepriaznivého stavu ich naštartoval v 37. minúte kontaktným gólom fínsky útočník Mikko Rantanen.

Colorado presný zásah do šatne nakopol a v tretej časti rozhodli hostia štyrmi gólmi. Pri svojom úspešnom sezónnom debute predviedol 36 zákrokov brankár Justus Annunen.

Edmonton prehrával s Torontom 0:2, ale dokázal duel otočiť a zdolať súpera 4:2. Pripísal si 11. víťazstvo v sérii, čím zlepšil klubový rekord.

Obrat naštartoval v 36. minúte Leon Draisaitl, dvojica Ryan McLeod a Evan Bouchard sa pod výhru podpísala zhodne gólom a asistenciou.

V drese Maple Leafs sa gólom a asistenciou prezentoval najlepší ligový strelec Auston Matthews.

S celkovo 333 gólmi sa osamostatnil na štvrtom mieste historického poradia klubu pred Ronom Ellisom. Viac gólov v drese „javorových listov“ strelili len Mats Sundin (420), Darryl Sittler (389) a Dave Keon (365).

„Králi“ z Los Angeles sa naďalej trápia, v noci podľahli domácemu Dallasu 1:5 a zapísali si štvrtú prehru z piatich stretnutí.

Roope Hintz, Jevgenij Dadonov a Wyatt Johnston prispeli k úspechu Stars zhodne gólom a asistenciou. Oporou texaského tímu bol brankár Jake Oettinger, ktorý predviedol 31 úspešných zákrokov.

Nedarí sa ani hráčom New Yorku Islanders, ktorí nestačili na domáci Winnipeg (2:4). Prehrali tretí zápas za sebou a piaty z uplynulých šiestich.

Po návrate po zranení kolena sa strelecky presadil útočník Kyle Connor, ktorý gólom do prázdnej bránky spečatil triumf Jets.

Brankár Connor Hellebuyck pomohol k deviatej výhre z desiatich duelov 35 úspešnými zákrokmi. Winnipeg inkasoval dva či menej gólov v 13. zápase v rade.

Český brankár Petr Mrázek mal výrazný podiel na víťazstve Chicaga nad San Jose 2:1 po nájazdoch.

V riadnom hracom čase a predĺžení sa blysol 37 úspešnými zákrokmi a v rozstrele vykryl osem nájazdov súpera.

O triumfe Blackhawks rozhodla až deviata séria, v ktorej uspel Boris Katchouk. Obom tímom sa zranili hráči – domácim obranca Nikita Zajcev, hosťom útočník Mikael Granlund.

NHL – výsledky:
NY Rangers – Seattle 5:2, Ottawa – Colorado 4:7, Washington – Anaheim 2:0 /M. FEHÉRVÁRY (Washington) 0+1/, Dallas – Los Angeles 5:1, Winnipeg – NY Islanders 4:2, Chicago – San Jose 2:1 pp a sn, Calgary – Arizona 3:2 pp /M. POSPÍŠIL (Calgary) 0+1/, Edmonton – Toronto 4:2