Povedal som to správne? Uf, veľmi ťažké slovo! Slafkovský hodnotil duel a bavil kanadských novinárov

Slovenský hokejista Juraj Slafkovský mal aj napriek prehre 3:4 po predĺžení s Minnesotou dobrú náladu.

22.12.2023 07:55
Juraj Slafkovský Foto:
Gólová radosť Juraja Slafkovského do siete Minnesoty.

Slovenský útočník prispel gólom a asistenciou k zisku aspoň jedného bodu.

"Vyleteli na nás, ale v druhej a tretej tretine sme hrali lepšie. Bolo tam veľa vylúčení a hra nebola taká plynulá. Nakoniec to bolo o jednom góle. Mohli sme ho dať my, nakoniec sa to podarilo súperovi.

Najdôležitejšie je, aby sme sa každý večer ukázali v dobrom svetle. Nielen hráči individuálne, ale aj ako tím. Niekedy to vyjde a vyhráte, inokedy sa to nepodarí," zhodnotil duel Slafkovský.

Svoju odpoveď zakončil slovným spojením „level of competitiveness“ (úroveň konkurencieschop­nosti). Naznačil, že Montreal musí mať konštantnejšie výkony. Poriadne sa však pri vysvetlení zapotil.

„Uf, veľmi ťažké slová,“ povzdychol si slovenský útočník a pobavil tým prítomných novinárov.

Juraj Slafkovský Čítajte viac Dal gól s nohami vo vzduchu! Slafkovský opäť zažiaril, Nemec nespanikáril a nabil parťákovi z obrany

Pripomenuli mu aj gól a asistenciu, ktorými ukončil 13-zápasové čakanie na presný zásah a taktiež druhýkrát v kariére zažil multibodový duel.

"Tímy nás skautujú. Vedia, čo od nás čakať. Dôležité je, aby sme boli silnejší a tlačili sa pred bránkou. Nie je to ľahké, ale dejú sa tam dobré veci.

Najskôr som ani nevedel, ako sa puk dostal do bránky. Nezaujíma ma to. Gól je vždy gól a tento vyrovnal na 3:3.

Čo môžeme robiť lepšie? Ideálne dať o gól viac ako súper," rozosmial Slafkovský novinárov ešte raz.

„Hráme tvrdo, potrebujeme zlepšiť detaily. Keď sa to podarí, bude sa konkurentom proti nám hrať ťažšie.“

Top hviezdy slovenskej dvadsiatky na MSJ 2024 Fotogaléria - 27 fotiek Všetky fotky
Slovenská dvadsiatka má najlepší tím za...

Viac na túto tému: #Montreal Canadiens #Juraj Slafkovský