Dal gól s nohami vo vzduchu! Slafkovský opäť zažiaril, Nemec nespanikáril a nabil parťákovi z obrany

Slovenský hokejista Juraj Slafkovský bol jednou z ústredných postáv Montrealu.

22.12.2023 05:20 , aktualizované: 07:12
Juraj Slafkovský Foto:
Juraj Slafkovský v súboji proti Minnesote.

Canadiens v nočnom zápase prehrali na ľade Minnesoty Wild 3:4 po predĺžení.

Avšak nebyť 19-ročného útočníka, zrejme by kanadský tím na body nedosiahol.

V úvode druhej tretiny vypálil v presilovej hre na bránku a puk nakoniec upratal do siete dorážajúci Nick Suzuki.

Tri minúty pred koncom poslednej tretiny mal prsty v ďalšom vyrovnávajúcom góle, tento raz na 3:3.

Vo výskoku a neortodoxnej streleckej pozícii dokázal puk tečovať a zaistiť Montrealu remízu v riadnom hracom čase. Päť sekúnd pred koncom predĺženia rozhodol o výhre domácich Kiril Kaprizov.

Slafkovský odohral takmer 18 minút, okrem gólu a asistencie si štatistiky rozšíril o jednu strelu a jednu stratu puku.

Bol to jeho druhý dvojbodový zápas v kariére, v aktuálnej sezóne má na konte 3 góly a 7 asistencií v 32 zápasoch.

Bodovo sa presadil aj Šimon Nemec. Obranca New Jersey Devils však nakoniec odchádzal z ľadu sklamaný po prehre 3:6 s Edmontonom.

Nemec v úvode druhej tretine nespanikáril na modrej čiare a posunul puk Jonasovi Siegenthalerovi. Švajčiarsky bek prepálil všetko čo mu stálo v ceste.

Devätnásťročný Nemec bol s minutážou 20:38 tretím najvyťažovanejším hráčom Devils. Podobne ako Slafkovský si vyslúžil pochvalu od expertov i dátových analytikov.

Okrem asistencie si pripísal desiaty štart v NHL, čím sa mu automaticky aktivoval nováčikovský kontrakt a začala plynúť prvá sezóna z troch.

Okrem toho mal bývalý obranca Nitry na konte aj prvý dvojminútový trest v najprestížnejšej lige sveta, jednu strelu i stratu puku a dva hity.

V akcii boli aj ďalší dvaja slovenskí obrancovia. Nebodovali, ale tešili sa z výhry – Erik Černák (Tampa Bay) nad Vegas 5:4 a Martin Fehérváry (Washington) proti Columbusu 3:2 po predĺžení.

Calgary v zostave s Martinom Pospíšilom a Adamom Ružičkom vyhrali na pôde Anaheimu 3:0, slovenskí útočníci nebodovali.

NHL – výsledky:
Buffalo – Toronto 9:3, Columbus – Washington 2:3 pp, Florida – St. Louis 1:4, Philadelphia – Nashville 2:4, Pittsburgh – Carolina 2:1 pp a sn, Tampa Bay – Vegas 5:4, New Jersey – Edmonton 3:6, Dallas – Vancouver 4:3 pp, Minnesota – Montreal 4:3 pp, Colorado – Ottawa 6:4, Anaheim – Calgary 0:3