Montrealu došiel dych, Slafkovskému tiež. Kuriózne zranenie Newhooka, debut Studeniča

Tím NHL Montreal Canadiens, v zostave so slovenským útočníkom Jurajom Slafkovským, prehral na domácom ľade s Floridou Panthers vysoko 1:5.

01.12.2023 06:17 , aktualizované: 12:01
Juraj Slafkovský Foto:
Jurajovi Slafkovskému to v noci proti brankárovi Floridy Sergejovi Bobrovskému nevyšlo.
debata (2)

Montreal hral pritom proti panterom po väčšinu zápasu vyrovnanú partiu. Po dvoch tretinách bol ešte nerozhodný stav 1:1, no v záverečnej akoby domáci stratili dych. Canadiens inkasovali v poslednej tretine štyrikrát, akoby ich dostihol včerajší duel, keď zvíťazili na ľade Columbusu (4:2).

Slafkovskému sa ani raz nepodarilo strelecky ohroziť jednotku Floridy Sergeja Bobrovského. Počas 13:33 min na ľade zaznamenal len mínusový bod a jednu zblokovanú strelu. V zápase si privodil nepríjemné zranenie Slafkovského spoluhráč Alex Newhook.

93764234 Čítajte viac Slivovica párty a tma, minúty pod hladinou, spomínajú hviezdy NHL. Demitra by oslávil 49 rokov

Bývalý kolega Slováka z jedného útoku utrpel na začiatku tretej tretiny zranenie po náraze do brány. Newhook si privodil zranenie v dolnej časti tela, keď do konštrukcie narazil nohami. Nemohol poriadne dostúpiť na ľavú nohu a z ľadu mu museli pomáhať. Montreal poskytne informácie o rozsahu Newhookovho zranenie až po ďalších vyšetreniach.

Debut v novej sezóne NHL absolvoval útočník Marián Studenič, ktorý si ako prvý Slovák v histórii obliekol dres Seattlu Kraken v zámorskej súťaži.

Na ľade bol 9:53 minúty a jedenkrát vystrelil na bránku. Za domácich sa blysol hetrikom Mitchell Marner, ktorý premenil aj svoj nájazd v rozstrele. O víťazný sa postaral Auston Matthews.

Za Maple Leafs odviedol penzum práce i brankár Joseph Woll, ktorý vykryl 37 striel. V rozstrele prekonaný nebol a v samotnom dueli nestačil dvakrát na Jareda McCanna.

819308880 Čítajte viac Exceloval, chvália ho v zámorí. Média si všimli, v čom je Slafkovský iný ako spoluhráči z útoku

Pozornosť v noci na piatok, keď sa v NHL predstavilo až šesť Slovákov, upútal brankár Tristan Jarry z Pittsburghu, ktorý strelil gól na konečných 4:2 ľade Tampy Bay. V jej zostave bol aj Slovák Erik Černák.

Jarrymu sa podarilo skórovať v power play do prázdnej bránky a zvýšil na konečných 4:2 pre hostí. Stal sa tak prvým brankárom v histórii klubu a štrnástym v histórii ligy, ktorému sa podarilo vsietiť gól. Takýto kúsok sa podaril naposledy Linusovi Ullmarkovi za Boston vo februári proti Vancouveru (3:1). Pozrite si jeho gól:

Okrem prvého presného zásahu v kariére prispel k triumfu svojho tímu aj 39 zákrokmi. Za domácich mal dve asistencie Nikita Kučerov, ktorého tím prehral tretíkrát za sebou. Černák bol na ľade 18:24 min a dostal dvojminútový trest za podrazenie.

Adam Sýkora Čítajte viac Slovensku sa na decembrových MS rysuje silný tím. Účasť potvrdila ďalšia opora zo zámoria. Budú mladíci bojovať o medaily?

V akcii boli aj jeho krajania Martin Pospíšil a Adam Ružička, ktorých Calgary vyhralo nad Dallasom 4:3 pp. O víťazstve Flames rozhodol Nazem Kadri po 61 sekundách predĺženia. To zariadil pre domácich jeho spoluhráč MacKenzie Weegar.

Pospíšil nastúpil v tretej útočnej formácii, strávil na ľade 12:05 minúty a jedenkrát vystrelil na bránku, Ružička bol vo štvrtom útoku na ľade 7:57 minúty a mal tak isto jednu strelu.

NHL – sumáre:
Boston Bruins – San Jose Sharks 3:0 (0:0, 2:0, 1:0)
Góly: 22. Heinen (Poitras), 29. DeBrusk (Zacha, Pastrňák), 47. Zacha (Pastrňák, McAvoy). Brankári: Swayman – Blackwood, strely na bránku: 37:26.

Detroit Red Wings – Chicago Blackhawks 5:1 (2:1, 2:0, 1:0)
Góly: 3. Compher (Copp, Walman), 9. Fabbri (Walman), 26. Chiarot (DeBrincat, Raymond), 26. Compher (Perron, Raymond), 51. Fabbri (Sprong, Seider) – 4. Reichel (Bedard, Korchinski). Brankári: Lyon – Mrázek, strely na bránku: 29:35.

Montreal Canadiens – Florida Panthers 1:5 (0:0, 0:1, 1:4)
Góly: 50. Kovacevic (Caufield, Evans) – 28. Barkov, 41. Bennett (Verhaeghe), 44. Rodrigues (Reinhart, Barkov), 46. Verhaeghe (Lundell, Rodrigues), 60. Ekman-Larsson (Kulikov, Cousins). Brankári: Primeau – Bobrovskij, strely na bránku: 22:29.

Philadelphia Flyers – New Jersey Devils 3:4 pp (0:2, 1:0, 2:1 – 0:1)
Góly: 32. Frost (Konecny, York), 55. Walker (Couturier, Konecny), 60. Foerster (Laughton, Brink) – 4. Holtz (McLeod, Miller), 16. J. Hughes (Toffoli, Mercer), 45. Toffoli (Hischier, J. Hughes), 61. L. Hughes (J. Hughes, Hischier). Brankári: Hart – Schmid, strely na bránku: 48:35.

Tampa Bay Lightning – Pittsburgh Penguins 2:4 (2:0, 0:2, 0:2)
Góly: 10. Stamkos (Hedman, Kučerov), 13. Jeannot (Sergačov, Kučerov) – 29. Crosby (Guentzel), 40. O'Connor (Malkin, Letang), 43. Carter (Nieto, Pettersson), 59. Jarry. Brankári: Vasilevskij – Jarry, strely na bránku: 41:29.

Toronto Maple Leafs – Seattle Kraken 4:3 pp a sn (1:0, 2:1, 0:2 – 0:0, 1:0)
Góly: 7. Marner (Nylander, Matthews), 21. Marner (Matthews, Timmins), 37. Marner (McCabe), rozh. náj. Matthews – 24. McCann (Bjorkstrand, Eberle), 47. Tolvanen (Kartye, Larsson), 54. McCann (Wennberg, Schultz). Brankári: Woll – Grubauer, strely na bránku: 28:40.

Carolina Hurricanes – New York Islanders 4:5 pp (1:1, 1:2, 2:1 – 0:1)
Góly: 9. Chatfield (Bunting, Orlov), 23. Staal (Martinook, Slavin), 41. Drury (Noesen, Nečas), 60. Aho (Staal, Burns) – 18. Horvat (Barzal, Lee), 36. Holmström (Pageau), 39. Engvall (Barzal, Dobson), 47. Palmieri (Dobson, Barzal), 63. Barzal (Dobson). Brankári: Kočetkov – Varlamov, strely na bránku: 43:16.

Nashville Predators – Minnesota Wild 1:6 (0:3, 0:2, 1:1)
Góly: 43. Pärssinen (McDonagh, Evangelista) – 7. Dewar (Duhaime, Rossi), 15. Middleton (Foligno, Dewar), 15. Kaprizov (Zuccarello, Spurgeon), 22. Maroon (Goligoski, Gaudreau), 32. Dewar (Kaprizov), 50. Dewar (Lettieri, Bogosian). Brankári: Saros (22. Lankinen) – Gustavsson, strely na bránku: 27:31.

St. Louis Blues – Buffalo Sabres 6:4 (3:1, 2:2, 1:1)
Góly: 2. Saad (Sundqvist), 6. Schenn (Krug, Thomas), 11. Neighbours (Leddy, Bučnevič), 34. Hayes (Kyrou, Schenn), 34. Schenn (Kyrou, Hayes), 45. Neighbours (Bučnevič, Faulk) – 14. Dahlin (Okposo, Krebs), 27. Benson (Cozens), 31. Krebs (Dahlin, Greenway), 57. Peterka (Cozens, Benson). Brankári: Binnington – Luukkonen, strely na bránku: 20:46.

Winnipeg Jets – Edmonton Oilers 1:3 (1:0, 0:0, 0:3)
Góly: 19. Perfetti (Scheifele, Connor) – 54. Nurse (McLeod, Jänmark), 58. Draisaitl (McDavid, Bouchard), 60. McLeod (Hyman, Ceci). Brankári: Hellebuyck – Skinner, strely na bránku: 26:39.

Arizona Coyotes – Colorado Avalanche 4:3 pp (0:1, 2:1, 1:1 – 1:0)
Góly: 24. Boyd (O'Brien, Moser), 37. Schmaltz (Kerfoot, Keller), 42. Carcone (Stecher, Kesselring), 65. Bjugstad – 20. Makar (Rantanen, Ničuškin), 25. Wood (Jones, Colton), 52. MacKinnon (Makar, Rantanen). Brankári: Ingram – Georgijev, strely na bránku: 32:31.

Calgary Flames – Dallas Stars 4:3 pp (2:2, 0:0, 1:1 – 1:0)
Góly: 9. Tanev (Mangiapane, Gilbert), 16. Hanifin (Coleman, Backlund), 58. Weegar (Huberdeau), 62. Kadri (Huberdeau, Markström) – 5. Harley (Pavelski, Robertson), 19. Marchment (Heiskanen, Seguin), 42. Marchment z tr. str.. Brankári: Markström – Wedgewood, strely na bránku: 36:16.

Anaheim Ducks – Washington Capitals 4:5 (2:4, 0:0, 2:1)
Góly: 2. Luneau, 8. Leason (Carlsson), 52. McGinn (Leason, Luneau), 60. Vatrano (Killorn) – 2. Mantha, 16. Wilson, 19. Wilson (Ovečkin, Carlson), 19. Dowd (Sandin, Aube-Kubel), 55. Wilson (Ovečkin, Carlson). Brankári: Gibson – Kuemper, strely na bránku: 32:26.

Vancouver Canucks – Vegas Golden Knights 1:4 (0:2, 0:1, 1:1)
Góly: 45. Kuzmenko (Miller, Boeser) – 5. Barbašov (Eichel, Stone), 17. Eichel (Barbašov, Hague), 32. Karlsson (Eichel, Pietrangelo), 41. Howden (Pietrangelo, Amadio). Brankári: Demko – Hill (41. Thompson), strely na bránku: 22:44.

Martin Fehérváry (Washington) 20:43 0 0 0 0 2 0

/pozn.: počet odohratých minút, góly, asistencie, body, +/-, strely na bránku, trestné minúty/

Draftové jednotky a ich vstup do zámorskej NHL Fotogaléria - 21 fotiek Všetky fotky
V rebríčku nájdete najproduktívnejšie draftové...
2 debata chyba
Viac na túto tému: #NHL #Montreal Canadiens #Marián Studenič #Juraj Slafkovský #Seattle Kraken