Slováci s prevahou na trestnej lavici. Bezzubý Slafkovský, Černák s asistenciou

Hokejisti Montrealu Canadiens v zostave so slovenským útočníkom Jurajom Slafkovským prehrali na domácom ľade s obhajcami Stanleyho pohára Vegas Golden Knights 5:6.

17.11.2023 06:12 , aktualizované: 07:12
Juraj Slafkovský Foto:
Juraj Slafkovský (na snímke v súboji s Nicolasom Royom) prehre proti Vegas Golden Knights nezabránil.

Montreal pritom v stretnutí dvakrát vyhrával, 2:0 aj 4:3 krátko pred koncom druhej tretiny. Vegas však tromi gólmi v početnej výhode za sebou zápas otočilo a doviedlo do víťazného konca.

Slafkovský tentokrát v stretnutí nebodoval. Na ľade strávil necelých 14 minút, zaznamenal dvojminútový trest za držanie, bodyček a jednu strelu zblokoval. Postavil sa aj na tri vhadzovania, jedno vyhral.

Peter Šťastný, Anton Šťastný, Marián Šťastný Čítajte viac Výmena, ktorá by otriasla celou NHL. Québec bol ochotný vzdať sa troch Šťastných kvôli jednému Kanaďanovi

Viac dôvodov na radosť mal v noci na piatok obranca Erik Černák. Tampe Bay Lightning pomohol asistenciou, svojou štvrtou v sezóne, k víťazstve na ľade Chicaga Blackhawks 4:2.

Slovenský obranca sa do zápasového diania vrátil po jednozápasovej absencii a odohral vyše 20 minút, do štatistík si pripísal aj tri plusové body, strelu, blok a dva bodyčeky.

821817196 Čítajte viac Našli ho vo vani, množili sa teórie o samovražde. Čo ukázala pitva utrápeného šampióna Čechmánka?

Davaja Slováci, Adam Ružička a Martin Pospíšil, pri prehre ich Calgary Flames s Vancouverom Canucks 2:5 nebodovali.

Zaujímavosťou je, že sa prevahu mali v negatívnej štatistike. Z piatich vylúčení Falems boli totiž Slováci trikrát na trestnej lavici: Pospíšil za hrubosť a nedovolené bránenie, Ružička za sekanie.

NHL – sumáre:
Ottawa Senators – Detroit Red Wings 5:4 pp (3:0, 1:4, 0:0 – 1:0) – hralo sa v Štokholme
Góly: 6. Tkachuk (Batherson, Stützle), 10. Tkachuk (Stützle, Giroux), 14. Sanderson (Tarasenko, Norris), 22. Norris (Joseph, Tarasenko), 65. Stützle (Batherson, Sanderson) – 30. Raymond, 34. Perron (Määttä, Gostisbehere), 37. DeBrincat (Gostisbehere, Compher), 38. Gostisbehere (Compher, Määttä). Brankári: Korpisalo – Reimer, strely na bránku: 34:41.

Columbus Blue Jackets – Arizona Coyotes 2:3 (0:0, 1:1, 1:2)
Góly: 22. Severson (Voronkov, Provorov), 59. Severson (Werenski, Texier) – 27. Hayton (Kesselring, Dumba), 50. Cooley (Durzi, Keller), 51. Crouse (Bjugstad). Brankári: Merzlikins – Ingram, strely na bránku: 41:32.

Montreal Canadiens – Vegas Golden Knights 5:6 (2:0, 2:4, 1:2)
Góly: 7. Newhook (Suzuki, Matheson), 11. Kovacevic (Newhook, Suzuki), 29. Ylönen, 32. Ylönen (Pezzetta, Lindström), 60. Barron (Caufield, Matheson) – 23. Howden (Kolesar), 29. McNabb (Theodore, Eichel), 32. Marchessault (Barbašev, Amadio), 37. Theodore (Eichel, Stone), 59. Eichel (Theodore, Stone), 59. Stone (Karlsson, Theodore). Brankári: Primeau – Hill, strely na bránku: 28:42.

Pittsburgh Penguins – New Jersey Devils 2:5 (1:1, 1:1, 0:3)
Góly: 7. Rust (Guentzel), 24. Rust (Karlsson, Crosby) – 14. Lazar (Haula), 24. Bastian (Haula, Hamilton), 43. Bratt (L. Hughes, Lazar), 52. Holtz (Mercer, Palát), 52. Toffoli (Bratt, L. Hughes). Brankári: Jarry – Vaněček, strely na bránku: 23:31.

Chicago Blackhawks – Tampa Bay Lightning 2:4 (1:0, 0:2, 1:2)
Góly: 13. Reichel (Kurashev, Korchinski), 43. Perry (Dickinson, Katchouk) – 25. Point (Hedman, Kučerov), 30. Sergačov (Point, Stamkos), 52. Hedman (ČERNÁK, Point), 60. Hagel (Sergačov). Brankári: Mrázek – Johansson, strely na bránku: 15:30.

Calgary Flames – Vancouver Canucks 5:2 (1:1, 2:0, 2:1)
Góly: 18. Weegar (Greer, Lindholm), 31. Dubé (Mangiapane, Andersson), 40. Hanifin (Coleman, Lindholm), 46. Huberdeau (Backlund, Coleman), 59. Lindholm (Huberdeau) – 10. Pettersson (Miller, Hughes), 51. Höglander (Myers, Lafferty). Brankári: Markström – DeSmith, strely na bránku: 39:22.

Seattle Kraken – New York Islanders 4:3 pp a sn (2:1, 0:1, 1:1 – 0:0, 1:0)
Góly: 10. Beniers (Dunn, Yamamoto), 19. Wennberg (Bjorkstrand, Eberle), 45. Yamamoto (Schwartz, Tolvanen), rozh. náj. Yamamoto – 4. Lee (Horvat, Nelson), 35. Cizikas (Barzal, Pulock), 42. Dobson (Barzal, Palmieri). Brankári: Grubauer – Varlamov, strely na bránku: 32:23.

Los Angeles Kings – Florida Panthers 2:1 (1:0, 1:0, 0:1)
Góly: 2. Fiala (Danault, Moore), 34. Kopitar (Fiala, Doughty) – 52. Reinhart (Verhaeghe, Barkov). Brankári: Talbot – Bobrovskij, strely na bránku: 27:31.

San Jose Sharks – St. Louis Blues 5:1 (1:0, 4:0, 0:1)
Góly: 3. Hoffman (Sturm, Zadina), 21. Eklund (Ochoťuk), 23. Smith (Kunin, Carpenter), 24. Kunin (Smith, Carpenter), 34. Hoffman (Zadina, Ochoťuk) – 54. Bučnevič (Faulk, Thomas). Brankári: Kahkonen – Hofer (24. Binnington), strely na bránku: 35:45.

Slováci v akcii:
Erik Černák (Tampa Bay) 20:08 0 1 1 +3 1 0
Adam Ružička (Calgary) 10:14 0 0 0 –1 3 0
Martin Pospíšil (Calgary) 12:26 0 0 0 0 0 0
Juraj Slafkovský (Montreal) 13:39 0 0 0 0 0 0

/pozn.: počet odohratých minút, góly, asistencie, body, +/-, strely na bránku, trestné minúty/