Pospíšil asistoval pri jedinom góle Calgary, Slafkovskému s Tatarom sa nedarilo. Černák odohral iba dve tretiny

Slovenský hokejista Martin Pospíšil zaznamenal asistenciu, no jeho tím Calgary v noci na nedeľu prehral na ľade Ottawy 1:4.

12.11.2023 07:16
821491287 Foto:
Martin Pospíšil zaknihoval ďalší kanadský bod.

Pospíšil si pripísal asistenciu pri góle, o ktorý sa v 36. minúte postaral Blake Coleman a znížil na 1:2. Flames majú na konte 10 bodov a patrí im 14. miesto v Západnej konferencii.

Pospíšil nastúpil v tretej útočnej formácii na 11:22 min a zapísal si aj dve strely na bránu a šesť „hitov.“

821218118 Čítajte viac Pospíšil gólom zachraňoval bod pre Calgary, Feherváry sa po asistencii musel porúčať z ľadu

V NHL zaknihoval prvú asistenciu, na konte už má dva góly. Jeho krajan Adam Ružička sa v štvrtom útoku postaral taktiež o dve strely a hral 13:51 min.

Zo Slovákov sa v nedeľu objavil na ľade aj Juraj Slafkovský, no do kanadského bodovania sa nezapísal, Montreal však zvíťazil nad lídrom Západnej konferencie Bostonom 3:2 po predĺžení. O víťazný gól sa postaral v 63. minúte Kaiden Guhle.

Tampa Bay prehrala doma s Carolinou 0:4 a Erik Černák sa už v tretej tretine na ľade neobjavil.

Z úspechu sa netešil ani Tomáš Tatar, Colorado podľahlo doma St. Louis 2:8.

NHL – výsledky:
Detroit – Columbus 5:4, Winnipeg – Dallas 2:3, Toronto – Vancouver 5:2, Tampa Bay – Carolina 0:4, Ottawa – Calgary 4:1, Montreal – Boston 3:2 pp, Pittsburgh – Buffalo 4:0, New York Islanders – Washington 1:4, Nashville – Arizona 5:7, Colorado – St. Louis 2:8, Seattle – Edmonton 1:4, Los Angeles – Philadelphia 2:4

Viac na túto tému: #NHL #Ottawa Senators #Calgary Flames #Martin Pospíšil