Tréner posadil Slafkovského expert sa čuduje. Černák posadil Bedarda na zadok, ten sa revanšoval

Hokejisti Montrealu zdolali v nočnom zápase NHL Detroit 3:2 po predĺžení.

10.11.2023 06:41 , aktualizované: 08:10
Juraj Slafkovský Foto:
Útočník Montrealu Canadiens Juraj Slafkovský (20) v súboji s Joeom Velenom (90) z Detroitu Red Wings.

Canadiens viedli 1:0 aj 2:1, ale domáci sa zakaždým vrátili do zápasu a nakoniec si vynútili predĺženie.

V ňom nakoniec rozhodol 34 sekúnd pred koncom Cole Caufield v presilovej hre. a zariadil triumf 3:2 pp.

Víťazný gól si z lavičky pozrel Juraj Slafkovský. Slovenského hokejistu posadil tréner Martin St. Louis v tretej tretine.

Jednotka minuloročného draftu nastúpila v druhom útoku s Dvorakom a Caufieldom. Slafkovský odohral viac ako 13 minút. Pripísal si jednu strelu, tri zblokované pokusy a jeden hit.

Priaznivci Montrealu a aj experti toto rozhodnutie veľmi nepochopili, ale v konečnom dôsledku prinieslo Montrealu šieste víťazstvo z trinástich zápasov.

Dach Slafkovský NHL Čítajte viac Slafkovský skončil po hite na mantineli, spoluhráč to nenechal len tak. Zhodil rukavice a išiel sa pomstiť, súperovi vyrazil prilbu z hlavy

"Spolupráca s Dvorakom a Caufieldom slovenskému hokejistovi poriadne sedela. Hral výborne 5 proti 5 a tiež v presilovej hre.

Robil správne rozhodnutia, hoci stále v istých momentoch drží puk na hokejke dlhšie, ako by bolo vhodné.

Tréner St. Louis však zrejme nebol úplne spokojný s jeho výkonom a nechal ho na lavičke v závere duelu.

Výhra je výhra, ale predsa – posadiť svoju draftovú jednotku, ktorá má za sebou solídny duel, nie je dobrý nápad a bodka," napísal Franck Bedard z Montreal Hockey Now.

Bodovo naprázdno vyšiel aj obranca Erik Černák, ktorého Tampa Bay prehrala s Chicagom 3:5. Connor Bedard prispel k triumfu Blackhawks štyrmi bodmi.

Colorado s Tomášom Tatarom nestačilo na Seattle 3:4. V 11 dueloch sa zrodili dva hetriky – trojgólové zápasy zaznamenali Charlie Coyle z Bostonu a Kyle Connor z Winnipegu.

NHL – výsledky:
Boston – New York Islanders 5:2, Detroit – Montreal 2:3 pp, New York Rangers – Minnesota 4:1, Ottawa – Vancouver 2:5, Tampa Bay – Chicago 3:5, Columbus – Dallas 2:5, St. Louis – Arizona 2:1, Winnipeg – Nashville 6:3, Colorado – Seattle 3:4, Los Angeles – Pittsburgh 3:3 v 3. tretine, San Jose – Edmonton 3:1 v 3. tretine

Najlepšie zarábajúci hokejisti NHL + Slováci Fotogaléria - 27 fotiek Všetky fotky
Kto ovládol rebríček najlepšie platených hráčov...

Viac na túto tému: #Montreal Canadiens #Juraj Slafkovský