Poď sem! Z nebojácneho Slafkovského sa stal Zorro pomstiteľ

Slovenský hokejista Juraj Slafkovský nebodoval v šiestom zápase za sebou.

27.10.2023 09:57
Juraj Slafkovský Foto:
Hráči Montrealu Cole Caufield (22), Juraj Slafkovský (20) a brankár Sam Montembeault (35) oslavujú výhru nad Columbusom.

V drese Montrealu odohral v nočnom dueli proti Columbusu 13:48 minúty a predviedol dve strely na bránku.

O triumfe Canadiens nad Blue Jackets 4:3 pp rozhodol 43 sekúnd pred koncom predĺženia Cole Caufield, ktorý pridal aj dve asistencie. Rovnakú bilanciu mal aj Nick Suzuki.

Domáci prehrávali 0:2 aj 1:3, ale nakoniec získali cenné body a zažívajú vydarený štart do sezóny.

Juraj Slafkovský Čítajte viac Traja Slováci, žiadny bod. Slafkovský s Tatarom sa bodovo ďalej trápia

Slafkovský po gólovej prihrávke v prvom dueli bodovo mlčí. Po siedmich zápasoch má na konte stále iba 0+1.

Proti Columbusu však zaujal nehokejovým momentom. Útočník Columbusu Cole Sillinger, syn niekdajšieho kanadského reprezentanta a hviezdy NHL Mika Sillingera, v druhej tretine tvrdo narazil Alexa Newhooka.

Do útočníka súpera sa okamžite pustil Tanner Pearson a zapojil sa aj Slafkovský. Pozrite si video.

Viac na túto tému: #Montreal Canadiens #Juraj Slafkovský