Súboj Slafkovský vs. Fehérváry rozuzlilo predĺženie. Fanúšikovia Montrealu hodnotili Slováka a v jednej veci sa zhodli

Hokejisti Montrealu zvíťazili v zápase NHL nad Washingtonom 3:2 po predĺžení. Na ľade Canadiens proti sebe nastúpili dvaja Slováci, útočník domácich Juraj Slafkovský ani obranca Capitals Martin Fehérváry si však bodové štatistiky nerozšírili.

22.10.2023 06:40 , aktualizované: 10:55
Juraj Slafkovský, Martin Fehérváry Foto:
Slovenský súboj v Montreale. Domáci útočník Juraj Slafkovský naháňa Martina Fehérváryho z Washingtonu.
debata (7)

Jednotka draftu z roku 2022 vyšla v treťom zápase za sebou bodovo naprázdno. Zaznamenala dva hity, na ľade strávila 13:50 min, čo bolo jej sezónne minimum, fanúšikovia však Slafkovského výkon na sociálnej sieti X vyzdvihli.

„Hrá veľmi solídny zápas, jeho progres oproti minulej sezóne je očividný,“ napísal jeden z nich počas duelu.

„Zabudnime už na reči, že sa nezlepšuje. Je dobrý a bude skvelý. Na presilovkách by ho mal Montreal využívať viac,“ doplnil ďalší.

601532019 Čítajte aj Spor o dúhu. NHL ju zakazuje, hráči chcú rebelovať. Futbalisti to pred MS v Katare skúsili, neuspeli

„S pukom na hokejke pôsobí istejším dojmom v porovnaní s minulým ročníkom a aj keď nezískava body, hrá nepochybne lepšie. Takisto si zaslúži pochvalu za čítanie hry,“ pokračoval v chválach priaznivec kanadského tímu.

Fehérváry hral rovných 17 minút, čo pre neho bolo takisto najmenej v tomto ročníku a okrem plusového bodu mal aj tri hity a dve strely na bránku.

Canadiens viedli 2:0 po zásahoch Sena Monahana a Brendana Gallaghera, ale Dylan Strome dvoma gólmi v tretej tretine poslal duel do predĺženia. V ňom rozhodol po 47 sekundách presnou strelou Cole Caufield.

Montreal si pripísal druhé víťazstvo v štvrtom zápase sezóny. Washington je po tretej prehre na chvoste Východnej konferencie.

Na prvý gól v sezóne stále čaká Alexander Ovečkin, kapitán Washingtonu mal asistenciu a päť striel.

Naposledy vyšiel v prvých štyroch zápasoch naprázdno v sezóne 2012–2013. Celkovo neskóroval Ovečkin v deviatich zápasoch základnej časti za sebou.

Hokejisti Colorada si vyhrali aj piaty zápas novej sezóny, keď zvíťazili doma nad Carolinou 6:4. V ich drese nebodoval slovenský útočník Tomáš Tatar.

Erik Černák nechýbal v obrane Tampy Bay, no Lightning doma podľahli Torontu 3:4 po predĺžení.

O dvoch bodoch pre Toronto na ľade Tampy Bay rozhodol v čase 64:05 John Tavares, domáci pritom po druhej tretine viedli 3:1. O dva góly a asistenciu sa pre Maple Leafs postaral Matthew Knies.

Maple Leafs vyslali na brankára Jonasa Johanssona až 54 striel.

“Treba uznať, že Toronto hralo naozaj dobre a napokon vyhralo zaslúžene,” uznal tréner Tampy Jon Cooper. Dva góly a asistenciu zaznamenal Nikita Kučerov, Černák bol na ľade 21 a pol minúty, zaznamenal štyri hity a na trestnej lavici si odsedel dve minúty.

V bránke Toronta začal Iľja Samsonov, ale po necelých 14 minútach ho po treťom góle Lightning tréner Sheldon Keefe vystriedal a nový muž medzi žrďami Joseph Woll chytil všetkých 29 striel.

Najlepšiu bilanciu v súťaži má úradujúci šampión Vegas, ktorý uspel aj v Chicagu 5:3. Zaznamenal tak triumf vo všetkých šiestich dueloch sezóny, čo sa ešte žiadnemu obhajcovi titulu nepodarilo.

Skóre duelu v Chicagu otvoril už po 90 sekundách v presilovke prvý muž draftu 2023 Connor Bedard a skvele sa tak predviedol fanúšikom v prvom zápase Blackhawks na domácom ľade.

Bol to druhý Bedardov gól v NHL. Nerozhodný stav 2:2 však v druhej tretine zlomil Nicolas Roy a o víťazný zásah sa postaral kapitán Mark Stone. “Zlatí rytieri” prekonali rekord Ottawy Senators zo sezóne 1920–21 a Edmontonu Oilers 1985–86.

“Dve tretiny sme nehrali dobre, niečo našej hre chýbalo. Potrebovali sme lepšiu tretiu časť a určite nám pomohlo, že sme sa dostali do vedenia 3:2,” povedal pre nhl.com tréner Vegas Bruce Cassidy.

Bedard v predchádzajúcich dvoch zápasoch nebodoval, ale v prvom zápase doma sa rýchlo zapísal medzi strelcov.

“Z gólu mám vždy radosť, nech je to kdekoľvek. Prvý zápas doma som si užil, atmosféra bola elektrizujúca,” dodal Bedard, ktorý sa vo veku 18 rokov a 96 dní stal druhým najmladším strelcom Blackhawks v domácej premiére.

Samuel Hlavaj Čítajte aj Slovenský reprezentant zaujal v českej extralige 45 zákrokmi, no aj kuriozitou, za ktorú prišiel trest. Reakciou pobavil

Mladší bol len Eddie Olczyk, ten 11. októbra 1984 skóroval vo veku 18 rokov a 56 dní. V tínedžerskom veku to dokázali už len Stan Mikita (19 rokov, 140 dní) a John Harms (19 rokov, 187 dní)

Winnipeg vyhral v Edmontone 3:2, keď v predĺžení rozhodol Mark Scheifele. Kapitán Oilers Connor McDavid zaznamenal v riadnom čase dve asistencie, ale pre nešpecifikované zranenie sa na ľade neobjavil v záverečnej päťminútovke a nehral ani v predĺžení.

Hviezdny kanadský útočník zostal na striedačke, ale do hry nezasiahol.

NHL – sumáre:

Ottawa Senators – Detroit Red Wings 2:5 (1:1, 0:2, 1:2)
Góly: 17. Sanderson (Tkachuk, Norris), 49. Greig (Joseph, Chychrun) – 19. Gostisbehere (Larkin, Perron), 25. Veleno (Fischer), 35. Perron (Larkin, Seider), 41. Larkin (Gostisbehere, Seider), 48. Veleno (Sprong). Brankári: Korpisalo – Husso, strely na bránku: 37:23.

Arizona Coyotes – Anaheim Ducks 2:1 (1:0, 1:0, 0:1)
Góly: 18. Zucker (Välimäki, Maccelli), 35. Keller (Schmaltz, Durzi) – 48. Vatrano (Silfverberg, Henrique). Brankári: Vejmelka – Dostál, strely na bránku: 28:33.

Buffalo Sabres – New York Islanders 3:1 (0:0, 2:0, 1:1)
Góly: 37. Skinner (Mittelstadt), 40. Samuelsson (Mittelstadt, Skinner), 43. Cozens (Dahlin, Greenway) – 59. Dobson (Barzal, Horvat). Brankári: Comrie – Varlamov, strely na bránku: 43:25.

Florida Panthers – Vancouver Canucks 3:5 (1:1, 0:2, 2:2)
Góly: 12. Barkov, 47. Reinhart (Rodrigues, Barkov), 55. Reinhart (Rodrigues, Mahura) – 12. Hughes (Miller, Pettersson), 31. Soucy (Garland), 32. Pettersson (Kuzmenko, Michejev), 56. Kuzmenko (Di Giuseppe, Miller), 58. Boeser. Brankári: Bobrovskij – DeSmith, strely na bránku: 36:31.

Montreal Canadiens – Washington Capitals 3:2 pp (1:0, 1:0, 0:2 – 1:0)
Góly: 19. Monahan (Suzuki, Caufield), 30. Gallagher (Monahan, Pearson), 61. Caufield (Suzuki, Matheson) – 52. Strome (Ovečkin, Phillips), 58. Strome (Kuznecov, Carlson). Brankári: Allen – Kuemper, strely na bránku: 28:33.

Tampa Bay Lightning – Toronto Maple Leafs 3:4 pp (3:1, 0:0, 0:2 – 0:1)
Góly: 7. Kučerov (Point, Hedman), 11. Barré-Boulet (Kučerov, Point), 14. Kučerov (Sergačov, Stamkos) – 5. Nylander (Knies, Tavares), 53. Knies (Domi), 55. Knies (Domi, Kämpf), 65. Tavares (Nylander, Klingberg). Brankári: Johansson – Samsonov (14. Woll), strely na bránku: 33:54.

Dallas Stars – Philadelphia Flyers 5:4 pp (2:2, 1:0, 1:2 – 1:0)
Góly: 5. Johnston (Benn), 8. Seguin (Suter, Heiskanen), 21. Hintz (Robertson, Pavelski), 51. Benn (Johnston), 63. Pavelski (Johnston) – 11. Farabee (Brink, Cates), 17. Konecny (Cates), 52. Konecny (Sanheim, Laughton), 53. Walker (Zamula). Brankári: Wedgeewood – Ersson, strely na bránku: 25:40.

Chicago Blackhawks – Vegas Golden Knights 3:5 (1:1, 1:1, 1:3)
Góly: 2. Bedard (Hall), 29. Johnson (Murphy, Donato), 60. Perry (Foligno, Korchinski) – 5. Karlsson (Cotter, Korczak), 28. Marchessault (Eichel, Theodore), 41. Roy (Kolesar, McNabb), 54. Stone (Amadio, Stephenson), 57. Cotter (Amadio, Martinez). Brankári: Söderblom – Hill, strely na bránku: 24:24.

Minnesota Wild – Columbus Blue Jackets 4:5 pp (0:1, 2:1, 2:2 – 0:1)
Góly: 28. Mermis (Johansson, Eriksson Ek), 29. Zuccarello (Hartman), 45. Brodin (Eriksson Ek, Maroon), 58. Johansson (Maroon, Mermis) – 9. Danforth (Jiříček, Olivier), 27. Johnson (Sillinger), 48. Jenner (Werenski, Severson), 55. Fantilli (Provorov, Severson), 64. Roslovic (Gaudreau). Brankári: Gustavsson – Merzlikins, strely na bránku: 28:54.

Nashville Predators – San Jose Sharks 5:1 (1:0, 2:0, 2:1)
Góly: 18. Fagemo (Nyquist, Carrier), 23. Novak (Sherwood, Josi), 23. Sherwood (Evangelista, Barrie), 43. Novak (Nyquist, Pärssinen), 54. Evangelista (Fabbro) – 51. Hertl (Ferraro, Knyžov). Brankári: Saros – Blackwood, strely na bránku: 34:32.

St. Louis Blues – Pittsburgh Penguins 4:2 (1:1, 2:0, 1:1)
Góly: 10. Saad (Thomas, Kyrou), 26. Neighbours (Kapanen, Faulk), 28. Parayko (Toropčenko, Sundqvist), 56. Saad (Kapanen, Thomas) – 20. Malkin (Letang), 57. Zohorna (Eller, O'Connor). Brankári: Binnington – Jarry, strely na bránku: 21:33.

Colorado Avalanche – Carolina Hurricanes 6:4 (1:1, 5:2, 0:1)
Góly: 20. Johansen (MacKinnon, Lehkonen), 22. O'Connor (Cogliano), 33. Olofsson (O'Connor, Byram), 35. Lehkonen (Johansen, Makar), 36. MacKinnon (Lehkonen, Ničuškin), 40. Rantanen (Makar, Lehkonen) – 17. Kotkaniemi (Noesen, Drury), 30. Burns (Orlov, Noesen), 31. Bunting (Nečas, Slavin), 53. Slavin (Kotkaniemi, Jarvis). Brankári: Georgijev – Kočetkov, strely na bránku: 28:27.

Edmonton Oilers – Winnipeg Jets 2:3 pp (2:1, 0:1, 0:0 – 0:1)
Góly: 2. Nurse (McDavid, Draisaitl), 7. Bouchard (Draisaitl, McDavid) – 11. Morrissey (DeMelo, Barron), 39. Namestnikov (Iafallo), 64. Scheifele (Morrissey, Connor). Brankári: Skinner – Hellebuyck, strely na bránku: 40:27.

Seattle Kraken – New York Rangers 1:4 (1:1, 0:2, 0:1)
Góly: 9. Schultz (Dumoulin, Tolvanen) – 13. Panarin (Chytil), 34. Kakko (Trouba, Miller), 38. Lafreniere (Chytil), 46. Panarin (Chytil, Miller). Brankári: Grubauer – Quick, strely na bránku: 19:27.

Los Angeles Kings – Boston Bruins 2:4 (0:1, 1:2, 1:1)
Góly: 27. Laferriere (Dubois, Fiala), 59. Grundström (Roy, Lewis) – 14. Pastrňák (Marchand, van Riemsdyk), 35. Geekie (Lucic, Forbort), 36. Marchand (Pastrňák, Forbort), 58. Marchand (Pastrňák, Zacha). Brankári: Talbot – Swayman, strely na bránku: 34:25.

Najlepšie zarábajúci hokejisti NHL + Slováci Fotogaléria - 27 fotiek Všetky fotky
Kto ovládol rebríček najlepšie platených hráčov...