Chladnokrvné zakončenie Slováka. V príprave NHL bodovali Slafkovský aj Nemec

Slovenský hokejista Adam Ružička strelil svoj prvý gól v príprave na novú sezónu NHL. V noci na utorok sa presným zásahom podieľal na domácom víťazstve Calgary nad Winnipegom 5:4.

03.10.2023 06:55 , aktualizované: 07:07
Adam Ružička Foto:
Adam Ružička (vpravo) po strelení prvého gólu v príprave NHL.

Bodovali aj ďalší dvaja Slováci, ktorí zasiahli do hry, Juraj Slafkovský v drese Montrealu a Šimon Nemec z New Jersey si pripísali zhodne asistenciu.

Ružička znížil v druhej tretine na 2:3 z pohľadu Flames. Dvadsaťštyriročný útočník dostal prihrávku pred bránku, namiesto strely zvolil kľučku a bekhendom chladnokrvne zasunul puk za súperovho brankára. Pozrite si gól Slováka:

Domácim sa napokon podarilo otočiť skóre stretnutia, v ktorom prehrávali 0:2 i 1:3, víťazný gól strelil Matt Coronato, ktorý pridal aj dve asistencie. Ružička zaznamenal počas 13:45 min. okrem gólu aj dve plusky a tri strely. Po štyroch prípravných stretnutiach má na konte štyri kanadské body.

Slafkovský prispel k výhre Montrealu na ľade Toronta 5:4 po predĺžení, keď v tretej tretine asistoval pri góle obrancu Johnnyho Kovacevica.

Bol to jeho druhý bod vo štvrtom prípravnom zápase. Proti Maple Leafs odohral 13:39 min., pričom si pripísal aj plusový bod. V predĺžení rozhodol o víťazstve Canadiens kapitán Nick Suzuki.

Jendek Kapuš Růžička Čítajte viac Hostia si chodia na Nepelov štadión po výhry. Frustrovaný Růžička pomenoval hlavný problém

Bodoval aj Nemec, ktorý pomohol asistenciou k triumfu New Jersey nad New Yorkom Islanders 6:5. Slovenský obranca sa v druhej tretine zapojil do ukážkovej kombinácie, ktorá vyvrcholila gólom Jacka Hughesa.

Počas 18:18 min. sa prezentoval aj dvoma strelami, duel dokončil s mínuskou. Nemec bodoval v každom z troch prípravných zápasov (1+2). Jeho spoluhráč Jesper Bratt sa blysol hetrikom, ku ktorému pridal asistenciu.

Chris Snow Čítajte viac V jeho organizácii pôsobí trio Slovákov. Klub NHL smúti za viceprezidentom, mal 42 rokov

Slovenskí hokejisti Patrik Koch a Miloš Kelemen skončili v prípravnom kempe tímu NHL Arizona Coyotes. Vedenie „kojotov“ ich poslalo do farmárskeho mužstva Tucson Roadrunners a obaja tak zrejme začnú sezónu v nižšej zámorskej súťaži AHL. Informoval o tom web sportsforecas­ter.com.

Coyotes vyškrtli v pondelok z kempovej súpisky 18 mien, medzi nimi aj oboch slovenských zástupcov. Kelemen odohral počas prípravy tri stretnutia, v ktorých strelil jeden gól. Koch v dvoch zápasoch v drese Arizony nebodoval.

prípravné zápasy NHL:
Pittsburgh – Ottawa 0:3, Columbus – St. Louis 5:3, New Jersey – New York Islanders 6:5 /NEMEC za domácich 0+1/, Philadelphia – Boston 3:1, Toronto – Montreal 4:5 pp /SLAFKOVSKÝ za hostí 0+1/, Calgary – Winnipeg 5:4 /RUŽIČKA za domácich 1+0/, Seattle – Edmonton 1:4

Výnosy klubov hokejovej extraligy v minulom roku Fotogaléria - 13 fotiek Všetky fotky
Údaje pochádzajú z účtovných závierok...
Viac na túto tému: #NHL #Adam Ružička #Šimon Nemec #Juraj Slafkovský