Hľadať
Denný / nočný režim
Sledujte nás
Pravda Pravda EURO 2024 EURO 2024 Výsledky výsledky

Najhodnotnejší voľní hráči. V zámorí riešia, prečo sú Tatar a Halák stále bez práce

Slovenský hokejový útočník Tomáš Tatar aj brankár Jaroslav Halák sú stále bez angažmánu na sezónu 2023/2024.

09.09.2023 15:23
Tomáš Tatar Foto: ,
Tomáš Tatar v drese New Jersey.
debata

Zámorský expert Harman Dayal z portálu The Athletic ich zaradil medzi najhodnotnejších voľných hráčov, ktorí sú stále k dispozícii klubom NHL.

Vysvetlil tiež, prečo podľa neho stále nepodpísali nové zmluvy. Tatar hral v ročníku 2022/2023 za tím New Jersey Devils a Halák chytal za New York Rangers.

Juraj Slafkovský Čítajte aj Prestížna stanica predpovedá Slafkovskému 55-bodovú sezónu. Zámorský expert smelý odhad schladil

"Prečo je v septembri ešte voľný 20-gólový strelec s dobrou obojsmernou hrou a skúsenosťami? Jeho najväčší problém je, že v play-off sa vždy vytratí.

Potvrdil to aj v minulej sezóne. Celkovo v ostatných 35 zápasoch play-off nazbieral len šesť bodov.

V základnej časti však bol produktívny, ťahal tím a s ním na ľade strelili Devils o 33 gólov viac ako súperi pri hre piatich proti piatim," napísal Dayal o 32-ročnom Tatarovi, ktorý sa podľa neho hodí tímu New York Islanders:

„Majú len dvoch etablovaných ľavých krídelníkov pre prvé tri útoky. Tatar by však musel znížiť platové požiadavky, lebo klub má takmer naplnený rozpočet.“

ovečkin Čítajte aj Rusom dochádza s izoláciou trpezlivosť. Oslovili NHL so zaujímavou ponukou. Čo takto súboj hlavných miest?

Pri Halákovi podľa odborníka nejde o mzdu, ale o iné zmluvné požiadavky brankára.

"Halák je talentovaný, stabilný a skúsený. V minulej sezóne nemal oslnivé štatistiky, ale chytil v priemere o štyri góly viac oproti očakávaniam.

Jeho podpis je riskantný, lebo záujemca by s ním musel počítať ako s jedinou dvojkou v tíme. V predošlých dvoch zmluvách mal plnú klauzulu o nemožnosti transakcií bez jeho súhlasu, takže ho klub nemohol vymeniť ani poslať do nižšej súťaže.

Navyše, má už 38 rokov a hrozí mu prepad výkonnosti, čo by klubu skomplikovalo situáciu. Jednotka by musela chytať častejšie. Preto je Halák bez zmluvy, aj keď má všetko, čo od náhradníka môžete chcieť," vysvetlil Dayal.

Najslávnejšie bratské zoskupenia v NHL Fotogaléria - 17 fotiek Všetky fotky
Väčšinou zo súrodencov jeden vyčnieval, no...
debata chyba
Viac na túto tému: #Tomáš Tatar #Jaroslav Halák