Podopierali ho spoluhráči, Toronto vyrukovalo so svojou verziou. Černák nenastúpi, Bunting dostal poriadny trest

Slovenský hokejový obranca Erik Černák bude chýbať Tampe Bay v druhom zápase 1. kola play off NHL na ľade Toronta.

19.04.2023 23:00 , aktualizované: 20.04.2023 08:25
Erik Černák Foto: ,
Erik Černák mieri na striedačku s pomocou spoluhráčov.
debata (2)

Úvodný duel nedohral, v ktorom zvíťazili Lightning 7:3.keď v druhej tretine ho zasiahol domáci útočník Michael Bunting lakťom do hlavy.

Tampa sa v druhom súboji, ktorý je na programe v noci na piatok, musí zaobísť aj bez zraneného útočníka Michaela Eyssimonta.

Černák zostal po tvrdom zákroku ležať na ľade. Napokon zamieril do šatne za pomoci spoluhráčov a do hry sa už nevrátil.

Bunting dostal za nedovolený zákrok od rozhodcov trest na 5 minút plus DKZ, ktorý v následnej dlhej presilovke potrestali dvoma gólmi na priebežný stav 6:2 Corey Perry a Brayden Point.

„Verím, že sa liga na ten zákrok pozrie,“ vyjadril sa tréner „bleskov“ Jon Cooper, ktorý prišiel v zápase aj o ďalšieho obrancu Victora Hedmana a útočníka Michaela Eyssimonta.

Erik Černák Čítajte viac Černák po tvrdom faule nedohral, kouč poslal lige odkaz. Tatar a spol. začali play off hrozne

Ten utrpel v druhej tretine zranenie po „hite“ Jakea McCabea, Hedman odstúpil z hry pre nešpecifikované zranenie už po prvej dvadsaťminútovke. Cooperovi sa nepáčil tvrdý spôsob hry Toronta: „Celé mi to zapadá do mozaiky.“

Na situáciu si posvieti aj ligová disciplinárka, ktorá klasifikovala Buntingov zákrok ako nedovolený úder do oblasti hlavy, respektíve nedovolené bránenie. Tréner Toronta Sheldon Keefe sa svojho zverenca zastal.

„Podľa mňa sa ‚Bunts‘ snažil vyhrať súboj, urobil si priestor, aby bol skôr pri puku. Protihráč to nečakal. Som si istý, že ‚Bunts‘ očakával v tej situácii súboj telo na telo, ktorého sa nedočkal,“ citoval Keefea web The Hockey News.

Bunting si nakoniec nezahrá tri stretnutia za faul na Černáka, informovala NHL.

Slovák je vysoko. Najrýchlejší hokejisti v NHL Fotogaléria - 18 fotiek Všetky fotky
10. Nathan MacKinnon. Začíname hviezdnym...