Premiérový gól Kelemena, bodoval aj Tatar. Historická noc Bostonu a Pastrňáka

Slovenský hokejista Miloš Kelemen zaznamenal svoj prvý gól v NHL. Arizona však v súboji tímov, ktoré sa nepredstavia v play off, podľahla doma San Jose 2:7.

02.04.2023 06:44 , aktualizované: 10:57
Oilers Coyotes Hockey Foto: ,
Miloš Kelemen.

Kelemen sa presadil vo svojom deviatom vystúpení v zámorskej súťaži. V 56. min uzavrel skóre duelu, keď potiahol akciu po ľavom krídle, natlačil sa pred bránku a pretlačil puk za chrbát brankára San Jose Kaapa Kahkonena. Pozrite si premiérový gól Slováka:

Kelemen zaznaenal svoj prvý kanadský bod vo svojom deviatom vystúpení v zámorskej súťaži. Dvadsaťtriročný krídelník bol na ľade necelých deväť minút, ale počas 14 striedaní bol mimoriadne aktívny. Na bránku súpera vyslal až šesť striel, najviac zo všetkých hráčov Coyotes a pridal aj štyri hity.

Hviezdou duelu bol center “žralokov” Noah Gregor, ktorý zaznamenal prvý hetrik v kariére. Štyri asistencie zaznamenal najproduktívnejší obranca NHL Erik Karlsson, Sharks vyhrali tretí zápas za sebou. Prvé góly v profilige strelili za San Jose aj Kyle Criscuolo a Danil Guščin. Domáci útočník Clayton Keller ukončil svoju bodovú sériu, ktorá trvala 14 zápasov, čo je klubový rekord.

Aj asistencia Tatara bola na posledný gól v zápase, v 58. min sa podieľal na góle Dawsona Mercera do prázdnej bránky. Tatar zaznamenal 25. asistenciu a 42. bod v sezóne. Na ľade strávil 14 minút a 17 sekúnd, zaznamenal jednu strelu.

SR Košice šport hokej TEL play off 1. Michalovce KEX Čítajte viac Kuriózny moment brankára Košíc. Puk som našiel v gatiach, smial sa po zápase

Devils už majú istotu play off, ale bojujú o prvé miesto v Metropoitnej divízii. Na jej čele je stále o bod pred “diablami” Carolina, ktorá vyhrala v Montreale 3:0. “Bojujeme o výhodu domáceho prostredia a to je v play off veľká vec. V prvej tretine sme strácali veľa pukov, robili sme chyby, ale potom sa to zlepšilo a odohrali sme dobrý zápas,” povedal podľa nhl.com útočníl Devils Timo Meier, ktorý mal rovnako ako Dougie Hamilton, Erik Haula a Jesper Boqvist bilanciu 1+1.

Prvýkrát od 28. januára nastúpil v NHL Jonathan Toews, kapitán Chicaga oslávil svoj návrat na ľad asistenciou. “Chvíľu som sa hľadal, bol to rýchly zápas. V druhej a tretej tretine som sa už cítil lepšie,” povedal trojnásobný víťaz Stanley Cupu.

Zo Slovákov sa v noci na sobotu predstavil aj Erik Černák v drese Tampy Bay. „Blesky“ zdolali doma New York Islanders 5:0 a majú ako piaty tím Východnej konferencie istý postup do vyraďovacej časti. Do play off postúpila Tampa šiesty rok za sebou, v 1. kole narazia Lightning na Toronto.

Marko Daňo Čítajte viac Daňo z Třinca v tom má jasno: Sme outsideri, ale poznáme recept na titul

Andrej Vasilevskij kryl 38 striel a zaznamenal druhý shutout v posledných troch zápasoch. Počas tejto série dostal len jeden gól zo 100 striel. “Postup do play off nám dodá sebavedomie. Hráme dobre v posledných zápasoch, musíme v tom pokračovať a preniesť si to aj do bojov o Stanley Cup,” povedal brankár Lightning. Brayden Point prispel k triumfu “bleskov” gólom a dvoma asistenciami, Nikita Kučerov mal bilanciu 1+1.

Prvé dva kanadské body v NHL za dve asistencie zaznamenal Darren Raddysh, brat Tylera Raddysha z Chicaga. Černák bol na ľade 18 minút a 28 sekúnd, mal jeden plusový bod, na súperovú bránku vyslal jednu strelu, na trestnej lavici si odsedel dve trestné minúty a rozdal až päť hitov.

Islanders sú napriek prehre na postupovej pozícii, aktuálne vlastnia prvú z dvoch voľných kariet do play off, keď na Floridu majú dvojbodový náskok a pred Pittsburghom sú o tri body.

Igor Liba Čítajte viac Bez Rusov to nie sú MS, vraví Liba. Do hrobu pôjde s pochvalou od hokejového „diktátora". Hašek mu odpovedá

Hetrikom sa blysol aj David Pastrňák, český útočník rozhodol 2 minúty a 26 sekúnd pred koncom o víťazstve Bostonu na ľade Pittsburghu 4:3. Pastrňák zaznamenal štrnásty hetrik v kariére, na konte má už 56 gólov a prvýkrát v kariére sa dostal na métu 100 bodov (pozn,: na konte má 102).

“Je to skvelé, viackrát som hovoril, že by som chcel dať 50 gólov a nazbierať 100 bodov. Veľká vďaka patrí mojim spoluhráčom. Cítim sa tu výborne,” povedal Pastrňák. Stal sa iba piatym hráčom v histórii Bostonu, ktorý prekonal túto hranicu.

Bruins sú už istými držiteľmi Prezidentskej trofeje pre víťaza základnej časti, na konte majú 123 bodov, čo je najviac v klubovej histórii. Dva góly za Pittsburgh strelil Bryan Rust, Jake Guentzel skóroval v štvrtom zápase za sebou.

NHL – sumáre:
Nashville Predators – St. Louis Blues 6:1 (2:0, 2:0, 2:1)
Góly: 5. Novak (Evangelista), 8. Glass (Novak, Evangelista), 28. Sissons, 34. Evangelista (Sherwood, Novak), 52. Trenin, 59. Tomasino (Barrie, Novak) – 49. Rosén (Toropčenko). Brankári: Saros – Greiss, strely na bránku: 35:22.

Pittsburgh Penguins – Boston Bruins 3:4 (1:1, 0:1, 2:2)
Góly: 8. Rust (Crosby, Friedman), 45. Rust, 53. Guentzel (Dumoulin, Rust) – 7. McAvoy (Zacha, Bertuzzi), 22. Pastrňák (Orlov), 48. Pastrňák (Zacha, Grzelcyk), 58. Pastrňák (Krejčí, Zacha). Brankári: Jarry – Swayman, strely na bránku: 24:35.

Columbus Blue Jackets – Florida Panthers 0:7 (0:2, 0:2, 0:3)
Góly: 13. Reinhart (Tkachuk, Barkov), 18. Verhaeghe (Forsling, Barkov), 21. Verhaeghe (Ekblad, Duclair), 27. Verhaeghe (Montour, Duclair), 49. Cousins (Staal, Reinhart), 52. Verhaeghe (Duclair, Barkov), 55. Staal (Reinhart, Lomberg). Brankári: Hutchinson – Lyon, strely na bránku: 21:49.

Montreal Canadiens – Carolina Hurricanes 0:3 (0:1, 0:2, 0:0)
Góly: 6. Skjei (Šťastný, Pesce), 31. Šťastný (Burns, Jarvis), 37. Aho (Noesen, Drury). Brankári: Montembeault – Raanta, strely na bránku: 14:50.

Ottawa Senators – Toronto Maple Leafs 0:3 (0:0, 0:3, 0:0)
Góly: 22. Bunting, 33. Nylander (Kerfoot), 39. Zohorna (McCabe, Brodie). Brankári: Sogaard (41. Talbot) – Samsonov, strely na bránku: 31:20.

Philadelphia Flyers – Buffalo Sabres 3:6 (1:1, 1:4, 1:1)
Góly: 17. Frost (Lemieux, Allison), 37. Frost (Farabee, Sanheim), 46. Konecny (Cates) – 20. Okposo (Krebs, Samuelsson), 22. Tuch (Mittelstadt), 23. Greenway (Jost, Dahlin), 24. Skinner (Mittelstadt, Power), 37. Tuch (Mittelstadt, Skinner), 57. Tuch (Quinn). Brankári: Sandström – Luukkonen, strely na bránku: 42:29.

Tampa Bay Lightning – New York Islanders 5:0 (1:0, 3:0, 1:0)
Góly: 18. Sergačov (Colton, Raddysh), 24. Jeannot (Bellemare, Cole), 30. Kučerov (Point, Sergačov), 32. Stamkos (Raddysh, Point), 54. Point (Kučerov, Killorn). Brankári: Vasilevskij – Sorokin (32. Varlamov), strely na bránku: 32:38.

Chicago Blackhawks – New Jersey Devils 3:6 (0:0, 2:3, 1:3)
Góly: 28. Johnson (Raddysh, Dickinson), 34. Reichel (Athanasiou, Raddysh), 50. Athanasiou (Toews, Zajcev) – 27. Hamilton (Palát, Hughes), 36. Haula (Meier, Hamilton), 39. Boqvist (Hughes, Bratt), 46. Graves (Haula, Boqvist), 57. Meier (Severson), 58. Mercer (Hischier, TATAR). Brankári: Stalock – Blackwood, strely na bránku: 17:40.

Colorado Avalanche – Dallas Stars 5:2 (1:0, 2:1, 2:1)
Góly: 9. MacKinnon (Rantanen), 27. O'Connor (Cogliano), 40. MacKinnon (Rantanen, Compher), 57. Ničuškin (Rantanen), 60. Rantanen – 32. Seguin (Dadonov, Robertson), 59. Pavelski (Robertson, Heiskanen). Brankári: Georgijev – Oettinger, strely na bránku: 32:28.

Arizona Coyotes – San Jose Sharks 2:7 (1:3, 0:1, 1:3)
Góly: 18. Moser (Maccelli, Söderström), 56. KELEMEN (McBain, Ritchie) – 2. Gregor (Sturm), 9. Peterson (Couture, Karlsson), 14. Criscuolo, 22. Guščin (Karlsson, MacDonald), 48. Gregor (Sturm), 51. Couture (Hertl, Karlsson), 55. Gregor (Labanc, Karlsson). Brankári: Prosvetov – Kahkonen, strely na bránku: 31:31.

Edmonton Oilers – Anaheim Ducks 6:0 (1:0, 3:0, 2:0)
Góly: 18. Hyman (Ekholm), 23. Draisaitl (Kane), 26. Nurse, 32. Draisaitl (Hyman, McDavid), 45. McDavid (Bouchard, Nugent-Hopkins), 56. Draisaitl (Ekholm). Brankári: Campbell – Gibson (47. Dostál), strely na bránku: 45:36.

Seattle Kraken – Los Angeles Kings 1:3 (0:0, 0:1, 1:2)
Góly: 49. Bjorkstrand – 32. Durzi (Iafallo, Fiala), 46. Grundström, 60. Fiala (Iafallo, Lizotte). Brankári: Jones – Copley, strely na bránku: 26:19.

Vegas Golden Knights – Minnesota Wild 4:1 (2:1, 1:0, 1:0)
Góly: 10. Hutton (Eichel, Pietrangelo), 17. Whitecloud (Stephenson), 23. Howden (Barbašov, Eichel), 59. Stephenson (Roy) – 5. Boldy (Klingberg, Eriksson Ek). Brankári: Brossoit – Fleury, strely na bránku: 43:30.

Slováci v akcii:
Miloš Kelemen (Arizona) 8:54 1 0 1 +1 6 0
Tomáš Tatar (New Jersey) 14:17 0 1 1 0 1 0
Erik Černák (Tampa Bay) 18:28 0 0 0 +1 1 0

/pozn.: počet odohratých minút, góly, asistencie, body, +/-, strely na bránku, trestné minúty/

Istý postup do play off:
Východná konferencia: Boston, Carolina, New Jersey, Toronto, NY Rangers, Tampa Bay
Západná konferencia: Vegas, Edmonton

Viac na túto tému: #NHL #Tomáš Tatar #Tampa Bay Lightning #Boston Bruins #New Jersey Devils #Erik Černák