Alexander Ovečkin má od štvrtka nový rekord. Stal sa hokejistom s najväčším počtom striel v histórii NHL.

23.12.2022 06:34
Alexander Ovečkin Foto: ,
Alexander Ovečkin v drese Washingtonu.

Ruská hviezda prekonala rekord legendárneho obrancu Raya Bourqua. Pozrite si desať hráčom s najväčším počtom striel:

Alexander Ovečkin (6211 striel), Ray Bourque (6209), Jaromír Jágr (5637), Marcel Dionne (5363), Phil Esposito (5166), Al MacInnis (5157), Mike Gartner (5090), Wayne Gretzky (5088), Brendan Shanahan (5086), Brett Hull (4876)

Ovečkin sa dostal na čelo rebríčka v zápase proti Ottawe, ktorý Washington vyhral 3:2 po predĺžení. Kapitán Capitals prispel k výhre dvomi asistenciami, jeho slovenský spoluhráč Martin Fehérváry nehral pre zranenie.

Hokejisti New Yorku Rangers zvíťazili v nočnom zápase NHL nad mestskými rivalmi Islanders 5:3. Slovenský brankár „jazdcov“ Jaroslav Halák bol tretíkrát po sebe v pozícii náhradníka tímovej jednotky Igora Šesťorkina.

Hráči Toronta zdolali na domácom ľade Philadelphiu 4:3. Séria útočníka Maple Leafs Mitcha Marnera s minimálne jedným bodom v zápase sa síce nedávno skončila po 23 dueloch, no naďalej trvá jeho bodová séria na domácom ľade.

Proti Flyers bilanciou 1+1 predĺžil na 14 duelov. V klubovej histórii boli úspešnejší iba Darryl Sittler (18 a 15 zápasov) a Mats Sundin (16). Toronto je v tabuľke Východnej konferencie naďalej na treťom mieste o skóre za Carolinou.

Hurricanes zvíťazili v siedmom zápase v sérii, keď na ľade Pittsburghu triumfovali 4:3 po predĺžení. Víťazný gól strelil v 23 sekunde predĺženia obranca Jacob Slavin. Útočník Pittsburghu Jeff Carter nastúpil na 1200. zápas v základnej časti, obranca Caroliny Brent Burns dosiahol 800. bod.

Juraj Slafkovský Čítajte viac Prečo odstavil z ľadu Slafkovského? Tréner Montrealu vysvetľoval

Boston je naďalej líder nielen Východnej konferencie, ale celej NHL. Bruins víťazstvom nad Winnipegom 3:2 predĺžili domácu sériu minimálne s jedným bodom na 20 zápasov, keď v domácej TD Garden bodovali v každom stretnutí prebiehajúcej sezóny.

S Winnipegom prehrávali 0:2, no ešte v riadnom hracom čase stihli otočiť skóre na 3:2. Bilanciou 1+1 sa na 26. víťazstve „medveďov“ podieľal český útočník David Pastrňák, ktorý zaokrúhlil svoj bodový súčet v kalendárnom roku 2022 na 100 bodov.

Slovenský hokejový útočník Adam Ružička z Calgary Flames zaznamenal asistenciu na ľade Los Angeles Kings. V zápase odohral vyše 8 minút, nastúpil vo štvrtej formácii, no dostal sa aj na presilovku, v ktorej dosiahol svoj 18. bod v sezóne. Flames prehrali 3:4 po predĺžení.

NHL

Toronto Maple Leafs – Philadelphia Flyers 4:3 (0:1, 2:0, 2:2)
Góly: 37. Järnkrok (Marner, Engvall), 40. Marner (Tavares, Nylander), 41. Bunting (Matthews, Nylander), 52. Nylander (Giordano, Holl) – 5. DeAngelo (Hayes, Van Riemsdyk), 53. Frost (DeAngelo, Konecny), 54. Farabee (Konecny). Brankári: Samsonov – Hart, strely na bránku: 34:19

Boston Bruins – Winnipeg Jets 3:2 (0:2, 2:0, 1:0)
Góly: 33. Pastrňák (Foligno, Grzelczyk), 36. DeBrusk (Pastrňák, Lindholm), 52. Foligno (Coyle, Frederic) – 2. Scheifele (Perfetti, Kuhlman), 8. Harkins (Morrissey, Lowry). Brankári: Swayman – Hellebuyck, strely na bránku: 39:27

New York Rangers – New York Islanders 5:3 (1:1, 1:2, 3:0)
Góly: 18. Panarin (Zibanejad, Fox), 26. Gauthier (Goodrow), 44. Goodrow (Gauthier, Harpur), 58. Kakko (Miller, Lafreniere), 59. Trocheck (Goodrow, Lindgren) – 13. Lee (Romanov, Dobson), 23. Barzal (Bailey), 29. Romanov (Barzal). Brankári: Šesťorkin – Sorokin, strely na bránku: 34:18

Ottawa Senators – Washington Capitals 2:3 pp (1:1, 0:1, 1:0 – 0:1)
Góly: 5. DeBrincat (Holden, Pinto), 44. Batherson (Tkachuk, Stützle) – 8. Kuznecov (Ovečkin, Carlsson), 26. Milano (Ovečkin, Orlov), 63. Johansson (Gustafsson, Kuznecov). Brankári: Talbot – Kuemper, strely na bránku: 25:40

Pittsburgh Penguins – Carolina Hurricanes 3:4 pp (1:2, 1:0, 1:1 – 0:1)
Góly: 18. Crosby (Letang, Guentzel), 40. McGinn (Blueger, Dumoulin), 53. Rust (Pettersson) – 18. Nečas (De Haan, Coghlan), 19. Chatfield (Kotkaniemi), 56. J. Staal (Coghlan, Fast), 61. Slavin (Jarvis, Burns). Brankári: Jarry – Raanta, strely na bránku: 27:36

Vancouver Canucks – Seattle Kraken 6:5 pp a sn (1:1, 1:3, 3:1 – 0:0, 1:0)
Góly: 18. Pederson (Pettersson, Kuzmenko), 29. Pettersson (Schenn, Kuzmenko), 46. Kuzmenko (Pederson, Pettersson), 49. Boeser (Pettersson, Hughes), 59. Pettersson (Miller), rozh. sam. nájazd Pettersson – 8. McCann (Beniers, Soucy), 24. Bjorkstrand (Schwartz), 24. Sprong (Larsson, Geekie), 34. Wennberg (Bjorkstrand, Borgen), 47. Sprong (Tanev). Brankári: Martin – Jones, strely na bránku: 37:36

Los Angeles Kings – Calgary Flames 4:3 pp (1:1, 0:0, 2:2 – 1:0)
Góly: 18. Vilardi (Walker, Lizotte), 42. Danault (Iafallo), 32. Lizotte (Vilardi, Arvidsson), 64. Kempe (Arvidsson) – 4. Huberdeau (Lucic), 47. Toffoli (Andersson, RUŽIČKA), 54. Dube (Hanifin, Lindholm). Brankári: Copley – Vladař, strely na bránku: 32:30

San Jose Sharks – Minnesota Wild 4:2 (2:1, 2:1, 1:0)
Góly: 1. Karlsson (Megna, Barabaonov), 12. Gregor (Karlsson, Benning), 33. Meier (Karlsson, Bonino), 38. Lindblom (Karlsson, Meier), 60. Labanc – 3. Eriksson Ek (Merill), 60. Zuccarello (Kaprizov, Boldy). Brankári: Reimer – Gustavsson, strely na bránku: 25:26

Viac na túto tému: #hokej #NHL #Alexander Ovečkin #Adam Ružička