Gáboríkovi pripomenuli americký kúpeľ. Je na čase, aby Ramsay bol na hráčov zlý, hneval sa Valábik po Kazachoch

Slovenskí hokejisti prehrali s Kazachstanom 3:4 po samostatných nájazdoch a výrazne si skomplikovali cestu do štvrťfinále.

19.05.2023 22:17
Lotyšsko MS2023 Hokej B Slovensko Kazachstan Foto: ,
Kazašský útočník Jevgenij Rymarev strieľa gól na 3:1 a šokuje Slovákov.
debata (7)

Najhorší výkon na turnaji poriadne rozladil aj expertov. Pritom po prvej tretine zverenci Craiga Ramsayho viedli 1:0 po góle obrancu Patrika Kocha.

"Tlak je iba na okrajoch, potrebujeme sa tlačiť viac k stredu. Niekedy vyzeráme profesorsky, musíme si na to dať pozor. Boli tam brejky na 2:1,“ povedal Marián Gáborík.

"Vieme, čo tím má robiť, čo chce robiť, čo mu káže tréner Ramsay. Bolo toho však málo,“ pridal sa Boris Valábik.

"Prehrávame vhadzovania vpredu či vzadu. Ak hra plynie, je súper pod tlakom.

Korčuliarsky nebudeme mať v druhej tretine problémy, ale pri prerušeniach sú Kazaši nepríjemní,“ doplnil Rastislav Konečný.

Video

Lenže v druhej tretine prišiel katastrofálny výkon. V priebehu štyroch minút Kazaši otočili z 0:1 na 3:1, čo expertov RTVS poriadne rozladilo.

"Nevyzerá to ružovo, ale treba veriť. Máme dvadsať minút. Nemyslím si, že na nich tréner Craig Ramsay bude zlý,“ povedal Gáborík.

Valábik svojmu kolegovi okamžite oponoval.

"Ja si myslím, že naopak. A už by bolo aj na čase,“ kontroval Valábik.

"Celý turnaj sa bavíme o tom, že nemáme čistokrvného strelca. Mám obavu, či dokážeme pretlačiť puky dnu. Nepôjde to krásou, ale silou.

Proti outsiderom sa nevieme tak namotivovať ako proti Kanade či Švédom. Proti nim vieme, že musíme hraťnáš najlepší hokej. To dnes neplatí.“

Lotyšsko MS2023 Hokej B Slovensko Kazachstan Čítajte viac Kazachovia šokovali Slovákov. V nájazdoch ukázali šikovné ruky, štvrťfinále sa Ramsayho družine vzďaľuje

Priamo v Rige druhú tretinu hodnotil Konečný. Chcel vidieť, ako sa mužstvo zomkne.

"Celý čas hovoríme o tom, že máme tím. Teraz je čas, kedy sa musí ukázať snaha, čo v nich je. Práve teraz by sa mali postaviť.

Bude to bolieť. Dať dole umelecký dojem a ak máme byť vo štvrťfinále, musíme to ukázať a byť špinavý,“ burcoval Konečný.

Ramsay hokej Čítajte viac Ramsay sa zapísal do histórie, na slovenskej lavičke dosiahol významný míľnik. Jeho rekord bude ťažké prekonať

V tretej tretine dokázal po peknom blafáku znížiť Richard Pánik a neskôr vyrovnal Pavol Regenda.

Predĺženie gól neprinieslo a nájazdy ukázali, že v aktuálnom výbere je viac robotníkov ako hokejových umelcov.

"Boli tam fázy, kedy sme hrali dobre, ale to nestačí. Nájazdy mi pripomenuli MS 2004, kedy nás Američania vykúpali. Dúfam, že nás ten bod zachráni. Môžeme byť radi, že ho máme,“ dúfal Gáborík.

Lotyšsko - Slovinsko Čítajte viac Výhra s odretými ušami. Lotyši zdolali trpaslíka a ušli Slovákom

"Kazachovia nie sú céčkoví hokejisti. Dôvod straty bodov je v prvej tretine. Tú sme vyhrali, ale predviedli sme zlý výkon. Hráči si povedali, že hrali fajn a nič netreba meniť. Nebolo to tak.

Mentálne nastavenie po prvej tretine nám prehralo zápas,“ tvrdil Valábik.

Niekdajší reprezentanti si všimli aj ďalšie problémy.

„Keď nám horí pod zadkom a sme pod tlakom, nevieme to skĺbiť do jedného výkonu. Aj v minulosti sme mali problém hrať proti papierovo slabším súperom,“ skonštatoval Gáborík.

„Musia si vstúpiť do svedomia. Ak sa z tohto nepoučíme, nemáme šancu a veriť, že sa súper porazí sám,“ uzavrel Valábik.