Pekný príbeh v extralige. Do Michaloviec prišiel z Popradu a zostrelil bývalých spoluhráčov

Hokejisti HK Dukla Ingema Michalovce zvíťazili v nedeľňajšom zápase 47. kola Tipos extraligy nad HK Poprad 3:2 po predĺžení .

25.02.2024 18:57 , aktualizované: 20:35
michalovce Foto: ,
Na snímke radosť hokejistov Michaloviec.

Víťazný gól strelil v presilovke v predĺžení obranca Adam Drgoň. Pre Popradčanov, ktorí sú naďalej lídri tabuľky, to bola druhá prehra za sebou. Michalovčania stiahli náskok na tohto súpera na päť bodov.

Popradčania si mohli v prípade triumfu v riadnom hracom čase v predstihu zabezpečiť premiérové víťazstvo v základnej časti. Lepší vstup do zápasu však mali Michalovčania, ktorých poslal do vedenia v presilovke Newton.

V 15. minúte však tvrdou strelou vyrovnal Suchý a v polovici riadneho hracieho času išli „kamzíci“ do vedenia gólom Kukuču v početnej výhode. V úvode tretej časti domáci potvrdili, že presilovky sú ich silná zbraň a Santos 20. gólom v sezóne vyrovnal – 2:2.

Michalovčania sa v predĺžení dostali k presilovke a v jej závere Drgoň prestrelil brankára Vaya – 4:3. Pre Drgoňa to bol zároveň prvý gól po tom, čo prišiel do Michaloviec práve z Popradu.

HK Dukla Ingema Michalovce – HK Poprad 3:2 po predĺžení (1:1, 0:1, 1:0 – 1:0)
Góly: 10. Newton (Drgoň), 41. Santos (Buc, Drgoň), 65. Drgoň (Daugavinš) – 15. Suchý (Kundrik), 31. Kukuča (Svitana, Betker). Rozhodovali:Novák, Štefik – Bogdaň, Hercog, vylúčení: 6:8 na 2 min., navyše Newton (Mich.) 10 min + DKZ za nešp. správanie, presilovky: 3:1, oslabenia: 0:0, 3597 divákov
Michalovce: Škorvánek – Bodák, Bindulis, Drgoň, Cibák, Michalčin, Stripai – Daugavinš, Newton, Santos – Wilkins, Heard, Valach – Varga, Suja, Paločko – Vašaš, Buc, Kabáč
Poprad: Vay – Turan, Betker, Brincko, Svedberg, J. Brejčák, D. Brejčák, Česánek – Svitana, Coulter, Dmowski – Calof, Bates, Záborský – Kukuča, Mlynarovič, Jendek – Šotek, Suchý, Kundrik – Bodnár

Prvá výhra od januára

Hokejisti HK Dukla Trenčín zvíťazili v nedeľňajšom zápase 47. kola Tipos extraligy na ľade HK Spišská Nová Ves 3:2. „Vojaci“ dokázali zdolať Spišiakov prvýkrát v sezóne a prvýkrát od januára 2022. Pre Spišiakov to bola šiesta domáca prehra z uplynulých ôsmich zápasov.

Adam Ružička Čítajte viac SZĽH kritizuje Ružičku, na MS do Česka ho nevezme. Životná chyba, môže si za to sám, vraví komentátor.

Trenčania vykročili za cenným víťazstvom už v úvodnej minúte, keď Ahl v presilovke otvoril skóre – 0:1. Spišiaci vyslali na trenčianskeho brankára LaCouveea celkovo 47 striel, no ten viackrát podržal svoj tím.

V 28. minúte ho strelou spomedzi kruhov prekonal kapitán domácich Rapáč – 1:1. Kľúčové momenty priniesol záver druhej tretiny.

V 36. minúte Škvarek tretím gólom v sezóne vrátil hosťom tesný náskok a Spišiaci v následnej presilovke nielenže nevyrovnali, ale od Charbonenaua inkasovali tretí gól – 1:3. Do zápasu ich síce v úvode tretej časti vrátil Drábek, no Trenčania dokázali udržať tesný náskok.

HK Spišská Nová Ves – HK Dukla Trenčín 2:3 (0:1, 1:2, 1:0)
Góly: 28. Rapáč (Merežko), 41. Drábek (Kerbashian) – 1. Ahl (Immo, Pietroniro), 36. Škvarek (Krajčovič, Pietroniro), 37. Charbonneau (Conway). Rozhodovali: Goga, Klejna – Kacej, Stanzel, vylúčení: 5:6 na 2 min., presilovky: 0:1, oslabenia: 0:1, 2965 divákov.
Spišská Nová Ves: Surák – Merežko, Romaňák, Žiak, Ališauskas, Valach, Groch, Vaverčák – Burgess, Nellis, Archambault – Bakoš, Kerbashain, Drábek – Rapáč, Bortňák, Majdan – Džugan, Zöld, Vandas – Danielčák
Trenčín: LaCouvee – Pietroniro, Kielb, Starosta, Petrovický, M. Hudec, Hlaváč, Kupec – Immo, Baláž, Petráš – Charbonneau, Conway, Ahl – Giľák, Sojčík, Sloboda – Škvarek, Mikúš, Krajčovič

Nitra bližšie k istote elitnej šestky

Hokejisti HK Nitra zvíťazili v nedeľňajšom zápase 47. kola Tipos extraligy nad HC 19 Humenné 5:2.

„Corgoni“ si upevnili piatu priečku a priblížili sa k spečateniu účasti vo štvrťfinále play off. Humenné, ktoré už s určitosťou opustí najvyššiu súťaž, zaznamenalo ôsmu prehru v sérii.

Martin Fehérváry Čítajte viac Martin, budeme musieť viac pomáhať, mama má rakovinu. Fehérváry spomína na najťažšie chvíle

Nitrania sa naštartovali za ziskom „povinných“ troch bodov dvoma gólmi v úvodnej časti. V prostrednej časti domáci výrazne prestrieľali súpera (20:3) a hernú dominanciu potvrdili ďalším presným zásahom.

Na začiatku tretieho dejstva ešte v oslabení znížil Sergijenko, no triumf „corgoňov“ poistili Čederle a hetrik skompletizoval Lac­ka.

HK Nitra – HC 19 Humenné 5:2 (2:0, 1:0, 2:2)
Góly: 5. Lacka (Bajtek), 6. Gates (Newell, Jackson), 36. Lacka (Bajtek, Valent), 45. Čederle (Lacka, Gajdoš), 53. Lacka (Kousa) – 43. Sergijenko (Borov), 60. Šoltés (Foss, Borov). Rozhodovali: Krajčík, Výleta – Orolin, Valo, vylúčení: 4:2 na 2 min, presilovky: 1:0, oslabenia: 1:1, 2495 divákov
Nitra: Aittokallio – Mezei, Valent, Gajdoš, Kousa, Stacha, Cotton, Bača – Bajtek, Gill, Bubela – Jackson, Gates, Newell – Okoličány, Čederle, Lacka – Pobežal, Hrnka, Bačo
HC 19 Humenné: Kozel – Meliško, Sredl, Pacalaj, Sergijenko, Novota, Ťavoda, Šimon – Paršin, Kuru, Pereskokov – Lapšanský, Foss, Šoltés – Ragan, Linet, Vaško – Horvát, Thomka, Borov

Dôležitý triumf pre Slovan

Hokejisti Slovana Bratislava zvíťazili v 47. kole Tipos extraligy nad Banskou Bystricou 4:3 po predĺžení. Rozhodujúci gól strelil v 62. minúte kanadský útočník Emile Poirier.

„Belasí“ zostali na 8. mieste, no znížili manko na svojho nedeľnajšieho súpera len na dva body. Slovan zdolal Banskú Bystricu aj štvrtýkrát v sezóne a v prípade rovnosti bodov po základnej časti bude v tabuľke pred ňou.

Šimon Nemec Čítajte viac Nemec zabodoval a zdolal Slafkovského. Pospíšil zavesil pred zrakom McDavida

V 12. minúte hostia otvorili skóre duelu, keď sa presadil Petriska. Slovanisti však ešte v prvej tretine odpovedali dvoma gólmi. Počas 55 sekúnd sa tešili z presných zásahov Takáč a Findlay.

V polovici stretnutia mohol Poirier z trestného strieľania zvýšiť náskok domácich, ale neprekonal Krošelja. V 35. minúte však Török v oslabení zaistil Slovanu dvojgólový náskok.

Hostia však o 46 sekúnd počas tej istej presilovky znížili zásluhou Turnbulla. Bystričania v závere odvolali brankára a v početnej výhode 6 na 4 vyrovnal Wilkins. V predĺžení rozhodol Poirier o extra bode pre domácich.

HC Slovan Bratislava – HC '05 Banská Bystrica 4:3 pp (2:1, 1:1, 0:1 – 1:0)
Góly: 15. Takáč (Maier, Mahbod), 16. Findlay (Pecararo), 35. Török (Šille), 62. Poirier – 12. Petriska (Macek, Štrauch), 36. Turnbull (Hora, Wilkins), 59. Wilkins (Hora, Turnbull). Rozhodovali: Stano, Žák – Junek, Jurčiak, vylúčení: 3:1 na 2 min, presilovky: 0:2, oslabenia: 1:0, 5190 divákov.
Slovan: Godla – Holway, Golian, Kubka, Maier, Bergman, Sersen, Beňo – Pecararo, Findlay, Poirier – Fominych, Mahbod, Takáč – Šille, Preisinger, Lukošik – Žitný, Kukumberg, Dudáš – Török
Banská Bystrica: Krošelj – Luža, Bačik, D. Stránský, Hora, Nielsen, Ďatelinka, Žabka – Turnbull, Vela, Wilkins – Výhonský, Bíreš, Matoušek – Gašpar, Langkow, Faith – Macek, Petriska, Štrauch

Dráma pod Pustým hradom

Hokejisti HKM Zvolen zvíťazili nad HC Košice 5:4 v nedeľňajšom zápase 47. kola Tipos extraligy. V tabuľke im patrí priebežné 6. miesto, Košičania sú naďalej na štvrtej priečke.

„Oceliarom“ k triumfu nepomohol ani hetrik útočníka Tomáša Mikúša, ktorý skóroval v každom z piatich zápasov po príchode z Nových Zámkov. V košickom drese už strelil deväť gólov.

Mikúš začal cestu za druhým hetrikom v sezóne už v 42. sekunde. Keď v 14. minúte Slovák strelou spomedzi kruhov prekonal Kupského, viedli hostia už 2:0. Hecl v 16. minúte unikol obrane „oceliarov“ a znížil na 1:2.

Druhá tretina patrila domácim, ktorí aj vďaka presilovkám otočili skóre. Legionári Lukosevicius, C. Hults a M. Hults upravili na 4:2.

V 52. minúte M. Hults pridal svoj druhý gól v zápase, no hostia sa za stavu 5:2 dokázali vrátiť do zápasu. Mikúš gólmi v 56. a 57. minúte znížil na 5:4, no „oceliarom“ sa už nepodarilo vyrovnať.

HKM Zvolen – HC Košice 5:4 (1:2, 3:0, 1:2)
Góly: 16. Hecl (Lukosevicius), 22. Fortin (C. Hults), 26. Lukosevicius (M. Hults, Bondra), 30. C. Hults (M. Hults, Hecl), 52. M. Hults (Hecl, Mudrák) – 1. Mikúš (Breton), 14. Slovák (Rogoň), 56. Mikúš (Slovák, Breton), 57. Mikúš (Jääskeläinen, Pollock). Rozhodovali: T. Orolin, Baluška – Hajnik, Knižka, vylúčení: 4:5 na 2 min., presilovky: 2:0, oslabenia: 0:0, 2084 divákov.
Zvolen: Kupsky – Mudrák, C. Hults, Gachulinec, Rauhauser, Hain, Andersson, Sládok – Lukosevicius, M. Hults, Hecl – Kolenič, Fortin, Kašlík – Bondra, Šiška, Zuzin – Marcinek, Csányi
Košice: Riečický – Breton, Olsson, Lalonde, Šedivý, Ferenc, Deyl, Dravecký – Lamper, Pollock, Bartánus – Jääskeläinen, Mikúš, Lunter – Šimun, Slovák, Rogoň – A. Bartoš, Havrila, Jokeľ

Liptáci odrazili útok

Hokejisti HK 32 Liptovský Mikuláš zvíťazili v nedeľňajšom zápase 47. kola Tipos extraligy nad HC MIKRON Nové Zámky 2:1. Dosiahli tým tretí triumf za sebou a upevnili si pozíciu na priebežnej 10. priečke zaručujúcej účasť v predkole play off.

Nové Zámky, ktoré v predošlom kole získali istotu záchrany v extralige, strácajú na Liptákov tri kolá pred koncom 9 bodov. Pre Novozámčanov sa s veľkou pravdepodobnosťou po základnej časti skončí sezóna.

Pospíšil hokej Čítajte viac Nech mi niekto povie, prečo nie som v reprezentácii. Slováci z KHL v národnom tíme? Hanbil by som sa

Aby sa tak nestalo, potrebujú vo všetkých troch zostávajúcich zápasoch bodovať naplno a súčasne Liptáci nemôžu získať ani bod.

Novozámčania cestovali na Liptov povzbudení cenným víťazstvom z Humenného. V súboji tabuľkových susedov videli diváci bojovný hokej, ktorému dominovali defenzívy a pozorní brankári. Domáci išli do vedenia v 14. minúte, keď si Nespala poradil s obrancom Mamčicsom a prestrelil Kantora – 1:0.

V 24. minúte Novozámčania vyrovnali, keď sa po závare pred bránkou domácich presadil Johnson. Liptáci strelili víťazný gól v 28. minúte po tom, čo Quince v úniku dvoch proti jednému zužitkoval prihrávku Réwaya – 2:1.

TEL – 47. kolo:
HK 32 Liptovský Mikuláš – HC MIKRON Nové Zámky 2:1 (1:0, 1:1, 0:0)
Góly: 14. Nespala, 28. Quince (Réway) – 24. Johnson (Prokeš, Michnáč). Rozhodovali: Snášel, Jobbágy – Gegáň, Frimmel, vylúčení: 2:3 na 2 min., presilovky a oslabenia: 0:0, 1275 divákov
Liptovský Mikuláš: Krasikov – Thompson, Žilka, Mezovský, Lalík, F. Fekiač, Hraško – Réway, Quince, Avcin – Berry, Egle, A. Nauš – Sukeľ, Kriška, Lahtinen – Nespala, Vankúš, Tkáč – Vojtech
Nové Zámky: Kantor – Hatala, Lee, Ligas, Mamčics, Novajovský, Kozák – Michnáč, Prokeš, Johnson – Loggins, Roy, Stupka – Števuliak, Ondrušek, Ružek – Kováč, Barto, Fafrák – Múčka