Nemec zabodoval a zdolal Slafkovského. Pospíšil zavesil pred zrakom McDavida

Hokejisti New Jersey Devils zdolali v domácom sobotňajšom súboji NHL Montreal Canadiens 4:3.

24.02.2024 22:33 , aktualizované: 25.02.2024 08:04
Šimon Nemec Foto:
Joel Armia (40) z Montrealu v súboji s obrancom New Jersey Devils Šimonom Nemcom.

Špecifický duel medzi sebou odohrali spoluhráči z národného tímu Juraj Slafkovský a Šimon Nemec.

Obranca Jersey Nemec si pripísa lasistenciu pri druhom góle Devils. V závere druhej tretiny jeho strelu vyrazil brankár Jake Allen len pred Ondřeja Paláta. Český útočník sa nemýlil a vyrovnal na priebežných 2:2.

Ešte predtým si plusový bod pripísal Slafkovský pri góle kapitána Nicka Suzukiho na 2:1.

Po nezáživnej a bezgólovej prvej tretine padli v druhej dovedna štyri, po dva na oboch stranách.

V treťom dejstve padli tri, dva do siete Canadiens. Slafkovský bol na ľade aj pri poslednom presnom zásahu hostí, ale na body nakoniec prehral so svojim kamarátom 0:1.

Nemec má po 36 zápasoch na konte 16 kanadských bodov za 2 góly a 14 asistencií. Nemec hral v sobotu druhej obrannej dvojici s Kevinom Bahlom a na ľade strávil 16:37 minúty. Ako jediní v zápase si pripísali po tri plusové body, Nemec mal aj dve strely.

Slafkovský sa do kanadského bodovania nezapísal v treťom zápase po sebe, predtým mal sériu ôsmich zápasov s minimálne jedným bodom. Po 58 odohratých dueloch má bilanciu 12 gólov a 18 asistencií.

Adam Ružička Čítajte viac Po suspendácii prišiel očakávaný krok. Ružička si môže hľadať nový klub

Hokejisti Detroitu Red Wings zvíťazili v sobotňajšom zápase zámorskej NHL nad St. Louis Blues 6:1.

Najvýraznejšou mierou sa na presvedčivom víťazstve „červených krídel“ podieľal útočník Alex DeBrincat, ktorý mal bilanciu dva góly a jedna asistencia.

Pre Detroit to bolo štvrté víťazstvo za sebou a upevnil si ním pozíciu v najlepšej osmičke Východnej konferencie. Aj v druhom vzájomnom zápase sezóny uštedril „bluesmanom“ šesť gólov, v predošlom meraní síl triumfoval u súpera 6:4.

Hráči St. Louis prehrali tretí z uplynulých štyroch zápasov a sú o skóre za najlepšou osmičkou Západnej konferencie.

Gólovo sa presadil aj útočník Calgary Martin Pospíšil. Parádnou strelou zvýšil v druhej tretine na 2:0. Flames zdolali Edmonton s Connorom McDavidom 6:3.

Pre Pospíšila to bol 16. bod v sezóne a siedmy gól. Je štvrtým najproduktívnejším Slovákom v NHL po Slafkovskom, Tomášovi Tatarovi (7+13) a Nemcovi.

Dnes večer o 19.00 nastúpi Nemcovo New Jersey opäť doma. Devils budú čeliť Tampe Bay aj s Erikom Černákom.

NHL – výsledky:
Los Angeles – Anaheim 3:2 pp a sn, Edmonton – Calgary 3:6 /M. POSPÍŠIL 1+0/, San Jose – Nashville 2:4, Seattle – Minnesota 2:5, Carolina – Dallas 1:2, Colorado – Toronto 3:4, Ottawa – Vegas 4:3 pp a sn, Vancouver – Boston 3:2 pp, Florida – Washington 3:2 pp, Detroit – St. Louis 6:1, New Jersey – Montreal 4:3 (za domácich Nemec 0+1), New York Islanders – Tampa Bay 2:4