Bratislavský šláger pred krásnou návštevou bol jasnou záležitosťou, Spišiaci prišli o domácu neporaziteľnosť

Hokejisti Slovana Bratislava pretrhli v Tipos extralige sériu šiestich víťazstiev. V piatkovom domácom zápase 35. kola prehrali s HC Košice 1:4.

12.01.2024 20:27 , aktualizované: 20:48
SR hokej extraliga TEL 35. kolo Slovan Košice BAX Foto:
Brett David Pollock (Košice) a vpravo Samuel Takáč bojujú o puk.
debata (4)

Duel sledovalo 8165 divákov, čo je druhá najvyššia návšteva v tejto sezóne. Najviac divákov bolo na novembrovom súboji týchto súperov v Košiciach – 8347.

Najväčšiu zásluhu na triumfe „oceliarov“ mal obranca Alex Breton, ku dvom gólom pridal aj asistenciu.

svk - swi Čítajte viac Súboj odvekých rivalov. Duel Slovana s Košicami sme sledovali ONLINE

Presadil sa aj Marek Slovák, ktorý strelil svoj prvý gól v košickom drese po tom, ako v stredu zamieril do tímu na mesačné hosťovanie z Nitry.

Tipos extraliga – 35. kolo:
HC Slovan Bratislava – HC Košice 1:4 (0:0, 1:2, 0:2)
Góly: 40. Ranford (Golian, Findlay) – 26. Breton (Lunter, Šedivý), 39. Rogoň (Zech, Slovák), 45. Breton (Riečický), 48. Slovák (Breton, Pollock). Rozhodovali: Novák, Adamec – Valo, Tichý, vylúčení: 7:7 na 2 min, presilovky: 0:2, oslabenia: 0:0, 8165 divákov.
Slovan: Godla – Korenčík, Ahnelöv, Romančík, Golian, Beňo, Sersen, Maier – Pecararo, Findlay, Ranford – Mahbod, Poirier, Takáč – Fominych, Šille, Lukošik – Török, Preisinger, Masnica
Košice: Riečický – Olsson, Breton, Ferenc, Zech, Šedivý, Bartoš – Lunter, Pollock, Fejes – Jääskeläinen, Berger, Chovan – Rogoň, Slovák, Lamper – Šimun, Havrila, Jokeľ

HK Nitra zvíťazila na ľade HK Spišská Nová Ves 4:2. Spišiaci prišli o domácu nezdolanosť, keď nedokázali pridať sedemnásty triumf za sebou, čím prišli o možnosť vytvoriť nový rekord najvyššej slovenskej súťaže.

Domáci sa ujali vedenia v 6. minúte zásluhou Michaela Vandasa. Hostia dokázali ihneď zareagovať presným zásahom Sebastiána Čederleho, no v 11. minúte v oslabení vrátil vedenie lídrovi tabuľky v oslabení Róbert Džugan.

Nitrania vyrovnali aj druhýkrát v zápase, keď sa 27. minúte presadil Miloš Bubela. Na začiatku tretieho dejstva hostí podržal v dvoch tutovkách brankár Libor Kašík, ktorý dal svojim spoluhráčom šancu na úspech.

Nitrania to aj využili a v 51. minúte sa stal hrdinom „corgoňov“ kanonier Samuel Buček, pre ktorého to bol už 21. gólový zápis v sezóne. Odpor zaskočených „rysov“ definitívne zlomil v 55. minúte Jakub Lacka.

HK Spišská Nová Ves – HK Nitra 2:4 (2:1, 0:1, 0:2)
Góly: 6. Vandas (Myklucha, Džugan), 11. Džugan (Merežko) – 8. Čederle, 27. Bubela (Cotton, Gill), 51. Buček (Bača, Gill), 55. Lacka (Pobežal, Okoličány). Rozhodovali: Žák, Snášel – Bogdaň, Gegáň, vylúčení: 5:5 na 2 min, presilovky: 0:0, oslabenia: 1:0, 4118 divákov
Spišská N. Ves: Melicherčík – Ališauskas, Merežko, Romaňák, J. Valach, Groch, Björkung, Žiak – Burgess, Kerbashian, Bakoš – Archambault, Nellis, Majdan – Džugan, Myklucha, Vandas – Drábek, Zöld, Rapáč – Frankovič
Nitra: Kašík – Mezei, Cotton, Gajdoš, Bača, Stacha, Vitáloš, Valent – Buček, Gill, Bubela – Jackson, Pobežal, Newell – Okoličány, Čederle, Lacka – Bajtek, Chrenko, Hrnka – A. Nemec

HK Dukla Ingema Michalovce zdolala HC '05 Banskú Bystricú 6:4. Domáci dokázali v stretnutí otočiť nepriaznivý stav z 2:4, pričom autorom rozhodujúceho gólu bol v 57. minúte obranca Martin Bodák.

Hostia dokázali v zápase viesť až trikrát, no súper sa vždy dotiahol. Michalovčania strelili v 38. minúte dôležitý kontaktný gól na 3:4 z hokejky Senu Acolatseho.

SR Hokej Extraliga Muži 34. kolo Michalovce Kočice KEX Čítajte viac Veľký obrat Slovana, Košice ovládli východniarske derby. Poprad dostal lekciu pred vlastnými divákmi

Domácich tento presný zásah nakopol a hneď po tridsiatich sekundách hry tretieho dejstva vyrovnal Dávid Buc.

Hrdinom bol napokon obranca Bodák, ktorý štvrtým gólom v sezóne rozhodol o víťazstve domáceho mužstva.

Trojbodový zisk Michalovčanov ešte poistil 61 sekúnd pred záverečnou sirénou premiérovým gólom v najvyššej slovenskej súťaži 20-ročný obranca Sebastián Jasečko.

HK Dukla Ingema Michalovce – HC'05 Banská Bystrica 6:4 (1:1, 2:3, 3:0)
Góly: 7. Heard (Valach, Puliš), 33. Paločko (Daugavinš), 38. Acolatse (Daugavinš), 41. Buc (Daugavinš), 57. Bodák (Buc, Puliš), 59. Jasečko – 4. Gašpar (Šenkeřík, Výhonský), 29. Turnbull (Wilkins, Hora), 34. Bíreš (Gašpar), 36. Výhonský (Petriska). Rozhodovali: Orolin, Jobbágy – Pribula, Šoltés, vylúčení: 7:7 na 2 min, presilovky: 2:2, oslabenia: 0:0.
Michalovce: Škorvánek – Macejko, Acolatse, Cibák, Bodák, Drgoň, Jasečko – Paločko, Buc, Daugavinš – M. Valach, Heard, Puliš – Zabusovs, Suja, Newton – Vašaš, Solenský, Kabáč
B. Bystrica: Belányi – Bačík, Šenkeřík, Hora, D. Stránský, Ďatelinka, Luža, Čunderlík, Žabka – Wilkins, Vela, Turnbull – Gašpar, Bíreš, Matoušek – Petriska, Faith, Výhonský – Macek, A. Stránský, Plančár

Hokejisti Dukly Trenčín si poradili na ľade HKM Zvolen 2:1. Ukončili sériu troch prehier a posunuli sa v tabuľke na ôsme miesto.

Dotiahli sa na rozdiel štyroch bodov na svojho piatkového súpera, ktorý figuruje na siedmej priečke.

O triumfe Trenčína rozhodol gól Lukáša Švareka zo 43. minúty. Zvolen sa tak naďalej trápi, utrpel piatu prehru z uplynulých šiestich súbojov.

HKM Zvolen – HK Dukla Trenčín 1:2 (0:0, 1:1, 0:1)
Góly: 37. Sládok (Hecl, Marcinek) – 33. Charbonneau (Š. Petráš), 43. Škvarek (J. Mikúš, Krajčovič). Rozhodovali: Goga, Klejna – Hercog, Junek, vylúčení: 1:2 na 2 min, presilovky a oslabenia: 0:0, 1483 divákov.
Zvolen: Kupsky – C. Hults, Mudrák, Rauhauser, Kubka, Sládok, Čulík, Haborák – Bondra, M. Hults, Jelisejevs – Zuzin, Fekiač, Hecl – Kašlík, Marcinek, Kolenič – Csányi, Gábor, Mucha
Trenčín: Lacouvee – Kupec, Pietroniro, Petrovický, Starosta, Hlaváč, Mar. Hudec, Bokroš – Ahl, Baláž, Eriksson Immo – D. Hudec, Conway, Charbonneau – M. Sloboda, Sojčík, Š. Petráš – Krajčovič, J. Mikúš, Škvarek

HK Poprad triumfovaliuspel ľade MHk 32 Liptovský Mikuláš 4:1. V drese „kamzíkov“ sa blysol hetrikom americký útočník Ryan Dmowski.

Popradčania sa dostali do vedenia v 11. minúte, keď početnú výhodu o dvoch hráčov využil Dmowski.

Hostia v prostrednej časti hry upravili zásluhou Jána Brejčáka na rozdiel dvoch gólov a komfortný trojgólový náskok zabezpečil „kamzíkom“ Dmowski.

Liptáci ešte zareagovali v 48. minúte kontaktným gólom Jakuba Žilku, no 82 sekúnd pred záverečnou sirénou spečatil svoj druhý hetrik v sezóne Dmowski.

MHk 32 Liptovský Mikuláš – HK Poprad 1:4 (0:1, 0:1, 1:2)
Góly: 48. Žilka (Avcin) – 11. Dmowski (Calof), 27. Brejčák (Bjalončík), 41. Dmowski (Betker, Svitana), 59. Dmowski (Coulter, Kotvan). Rozhodovali: Kalina, Baluška – Jurčiak, Frimmel, vylúčení: 3:5 na 2 min, presilovky: 0:1, oslabenia: 0:0, 1182 divákov.
L. Mikuláš: Krasikov – Mezovský, Lalík, Žilka, Vasiljev, Hraško, Fekiač, Nátny – Avcin, Quince, Lahtinen – A. Nauš, Egle, Berry – Sukeľ, Uhrík, Kriška – T. Nauš, Vankúš, Nespala
Poprad: Vay – Betker, Cardwell, Kotvan, Brincko, D. Brejčák, Turan, J. Brejčák – Dmowski, Coulter, Svitana – Calof, Bjalončík, Kukuča – Peresunko, Suchý, Belluš – Melcher, Bodnár, Paločko