Líder zo Spiša uspel na ľade obhajcu. Štvrté víťazstvo Slovana za sebou a bláznivá kuriozita v Humennom

Hokejisti Popradu uspeli v 32. kole Tipos extraligy na ľade Banskej Bystrice 4:1 a zvíťazili už v 11 z posledných 13 zápasov. Spišská Nová Ves potvrdila pozíciu lídra tabuľky po triumfe na ľade obhajcu titulu z Košíc 3:2. V súboji Humenného s Michalovcami padol v predĺžení jediný gól zápasu. A patril k najkurióznejším v sezóne.

03.01.2024 19:45 , aktualizované: 20:45
HC Košice vs HK Spišská Nová Ves Foto: ,
Radosť hráčov HK Spiššská Nová Ves po vstrelení gólu do bránky Košíc v stredajšom stretnutí Tipos extraligy.
debata (2)

Pre Spišskú Novú Ves to bolo proti Košiciam štvrté víťazstvo po sebe a na prvom mieste tabuľky má naďalej sedembodový náskok na Poprad. Víťazný vstup Spišiakov do roku 2024 zároveň znamenal prehĺbenie výsledkovej krízy „oceliarov,“ ktorí prehrali desiaty z uplynulých jedenástich zápasov. Doma neuspeli v piatom stretnutí po sebe.

Spišiaci mali ideálny vstup do zápasu, keď sa už po 28 sekundách presadil Kerbashian. Domáci vyrovnali v 6. minúte po tom, čo v oslabení unikol Olsson – 1:1. Druhá tretina priniesla viacero šancí na oboch stranách a spokojnejší boli po nej hostia, ktorí v 31. minúte získali späť tesný náskok.

Juraj Slafkovský Čítajte viac Slafkovský je motor elitného útoku Canadiens: Vďaka nemu to funguje, znie zo zámoria

Obranca Björkung predviedol individuálnu akciu, ktorú nezastavil ani brankár Riečický – 1:2. Košičania sa snažili o vyrovnanie, ale defenzívu súpera na čele s brankárom Surákom dlho nedokázali prekonať.

Počas hry so šiestimi hráčmi Džugan do prázdnej bránky zvýšil na 1:3. Košičania ešte dokázali znížiť, keď sa 10 sekúnd pred koncom zápasu presadil Chovan.

TEL – 32. kolo:
HC Košice – HK Spišská Nová Ves 2:3 (1:1, 0:1, 1:1)
Góly: 6. Olsson (Jääskeläinen), 60. Chovan (Zech, Berger) – 1. Kerbashian (Merežko, Majdan), 31. Björkung (Drábek, Zöld), 59. Džugan (Vandas). Rozhodovali: Snášel, Hronský – Gegáň, Šoltés, vylúčení: 4:4 na 2 min., presilovky: 0:0, oslabenia: 1:0, 5967 divákov.
Košice: Riečický – Olsson, Breton, Ferenc, Zech, Šedivý, Deyl, Mihalik – Lamper, Pollock, Fejes – Jääskeläinen, Berger, Chovan – Rogoň, Šimun, Jokeľ – A. Bartoš, Havrila, Bačo
Spišská Nová Ves: Surák – Merežko, Romaňák, Ališauskas, Vaverčák, Björkung, Groch – Archambault, Nellis, Bakoš – Burgess, Kerbashian, Majdan – Vandas, Myklucha, Džugan – Drábek, Zöld, Šuty – Björkung

Poprad potiahol k triumfu dvojgólový Calof

Domáci hokejisti Banskej Bystrice nenadviazali na posledné víťazstvo doma s L. Mikulášom, keď prehrali s Popradom 1:4. Tím spod Tatier potvrdil dobrú formu, vyhral jedenásty duel z posledných trinástich.

V prvej tretine sa hostia ujali vedenia, keď v piatej minúte sa pekne uvoľnil Calof a na dvakrát bekhendovým blafákom pokoril Krošelja. Domáci nevyužili dve presilovky a pykali v oslabení. Spoza kruhov sa presadil Peresunko.

Na začiatku druhej tretiny znížil z dorážky po prečíslení Wilkins, avšak Podtatranci boli úspešní aj v ďalšej početnej výhode, na 1:3 zvýšil po dobrej práci s pukom z ľavej strany Dmowski. V tretej tretine siahli Bystričania v presilovke po hre bez brankára v šestici, ale do opustenej svätyne ‚baranov‘ skóroval Calof.

HC '05 Banská Bystrica – HK Poprad 1:4 (0:2, 1:1, 0:1)
Góly: 21. Wilkins (Vela, Turnbull) – 5. Calof (Belluš, Svitana), 17. Peresunko (Cardwell, Dmowski), 34. Dmowski (Peresunko, Cardwell), 60. Calof. Rozhodovali: M. Novák, Rojík – Valo, Tichý, vylúčení na 2 min.: 4:5, presilovky: 0:2, oslabenia: 0:0, 2322 divákov.
Banská Bystrica: Krošelj – Bačík, Šenkeřík, Hora, D. Stránský, Luža, Ďatelinka, Pavúk – Turnbull, Vela, Wilkins – Petriska, R. Faith, Výhonský – Gašpar, Bíreš, Gašpar – Štrauch, A. Stránský, Matoušek
Poprad: Vay – O. Turan, Kotvan, Cardwell, Brincko, D. Brejčák, Betker, Drgoň – Kukuča, Coulter, Dmowski – P. Svitana, Matej Paločko, Calof – Peresunko, Belluš, Melcher – Stanček, Bodnár, Przygodzki

Humenčania to pretaktizovali, proti Michalovciam pykali

Hokejisti HK Dukla Ingema Michalovce zvíťazili na ľade HC 19 Humenné 1:0 po predĺžení. Jediný gól duelu strelil v 47. sekunde predĺženia obranca Sena Acolatse paradoxne pri power play domácich. Tí totiž mali presilovú hru a na začiatku predĺženia tak chceli využiť výhodu hry 5 na 3. No to sa im vypomstilo.

Humenné je naďalej na poslednom 12. mieste tabuľky, Michalovce sú priebežne na treťom mieste. Brankár Michaloviec Stanislav Škorvánek si pripísal druhé čisté konto v sezóne a aj asistenciu na jedinom góle zápasu.

V drese domácich premiérovo nastúpil český útočník Michal Kvasnica. Trénerovi hostí Petrovi Kúdelkovi chýbalo pre zdravotné problémy až 11 hráčov. V stretnutí dominovali defenzívy a brankári, ktorí si po 60 minútach udržali čisté kontá aj napriek viacerým presilovkám.

Domáci si do predĺženia preniesli presilovku, ktorú sa rozhodli podporiť stiahnutím brankára Galimova a nasadením piateho hráča. Tento zámer im však nevyšiel a Acolatse strelou do prázdnej bránky rozhodol o víťazstve hostí. Tí tak rozhodli jedným z najkurióznejších gólov v tejto extraligovej sezóne.

HC 19 Humenné – HK Dukla Ingema Michalovce 0:1 pp (0:0, 0:0, 0:0 – 0:1)
Gól: 61. Acolatse (Škorvánek). Rozhodovali: T. Orolin, Kalina – Stanzel, Pribula, vylúčení: 3:5 na 2 min., presilovky: 0:0, oslabenia: 0:0
Humenné: Galimov – Novický, Glazkov, Meliško, Sergijenko, Djakov, Novota, Jacko – Šoltés, Kuru, Lapšanský – Handlovský, Linet, Kvasnica – Vaško, Krajňák, Borov – Ragan, Lačný, Thomka
Michalovce: Škorvánek – Michalčin, Cibák, Marcinko, Bindulis, Acolatse, Stripai, Jasečko – Zabusovs, Fedor, Valach – Puliš, Suja, Matta – Varga, Bjalončík, Kurila – Vašaš, Prokopovič, Kabáč

Štvrté víťazstvo Slovana za sebou

Hokejisti Slovana Bratislava natiahli sériu víťazstiev na štyri zápasy. V stredajšom 32. kole zvíťazili v Nových Zámkoch 3:2 po predĺžení. O ich triumfe rozhodol Samuel Takáč, presadila sa aj nová posila Slovana Samson Mahbod.

HC Mikron Nové Zámky – HC Slovan Bratislava 2:3 po predĺžení (1:1, 1:0, 0:1 – 0:1)
Góly: 20. Roman (Mamčics), 22. Šišovský (Novajovský, Michnáč) – 19. Šille (Takáč, Golian), 55. Mahbod (Pecararo, Ranford), 65. Takáč (Poirier). Rozhodovali: J. Konc ml., Adamec – Jedlička, Hercog, vylúčení: 7:6, presilovky: 0:2, oslabenia: 0:0, 1935 divákov.
Nové Zámky: Kantor – Hatala, Lee, Roman, Mamčics, Novajovský, Kozák, Fafrák, Laurenčík – Loggins, Johnson, T. Mikúš – Števuliak, Prokeš, Stupka – Michnáč, Ondrušek, Šišovský – Kováč, Barto, Ružek
Slovan: Godla – Ahnelöv, Korenčík, Golian, Romančík, Sersen, Maier, Gachulinec – Ranford, Findlay, Pecararo – Takáč, Poirer, Mahbod – Fominych, Šille, Žitný – Lukošik, Preisinger, Török – Masnica

Nitra potvrdila, že na Trenčanov to vie

Hokejisti HK Nitra zvíťazili na ľade HK Dukla Trenčín 5:3 a v prebiehajúcom ročníku vyhrali aj štvrtý vzájomný duel s týmto súperom.

„Corgoni“ sa vďaka triumfu v súboji tabuľkových susedov udržali na siedmom mieste a pred Trenčanmi zvýšili náskok na štyri body. Dukla nenadviazala na dve predchádzajúce víťazstvá.

Nitrania položili základ úspechu v úvodnej polovici zápasu. Po prvej tretine viedli 2:0 a v 29. minúte už 5:1, domáci dokázali z manka ukrojiť len dva góly.

HK Dukla Trenčín – HK Nitra 3:5 (0:2, 2:3, 1:0)
Góly: 22. Petráš (Hlaváč, Immo), 30. Baláž (Ahl, Pietroniro), 59. Immo (Ahl, Hlaváč) – 6. Cotton (Čederle), 7. Gates (Harper, Mezei), 22. Jackson (Harper), 23. Hrnka (Mezei), 29. Buček (Gill). Rozhodovali: Crman, Baluška – Junek, Frimmel, vylúčení: 5:6, presilovky: 1:0, oslabenia: 0:0, 2342 divákov.
Trenčín: Lacouvée (23. Borák) – Pietroniro, Starosta, M. Hudec, Nemčík, Bokroš, Ekberg – Immo, Baláž, Ahl – Charbonneau, Škvarek, D. Hudec – Petráš, Vaňo, Sloboda – Giľák, Hlaváč, Krajčovič
Nitra: Kašík – Cotton, Mezei, P. Valent, Gajdoš, Vitáloš, Stacha, Bača – Bubela, Gill, Buček – Harper, Gates, Jackson – Lacka, Čederle, Okoličány – Bajtek, Slovák, Hrnka – Pobežal

Liptáci trikrát prehrávali, nakoniec oslavovali

Hokejisti HK 32 Liptovský Mikuláš zvíťazili nad HKM Zvolen 4:3 po predĺžení a samostatných nájazdoch. Domáci hráči v stretnutí trikrát prehrávali, no vždy sa dokázali dotiahnuť a v piatej sérii nájazdov rozhodol Marly Quince.

Liptáci sa vďaka triumfu dostali na ôsmu priečku tabuľky o skóre pred Trenčín. Zvolen prehral tretí zápas v sérii a patrí mu šieste miesto, keď nazbieral o päť bodov viac ako jeho stredajší súper.

HK 32 Liptovský Mikuláš – HKM Zvolen 4:3 pp a sn (0:1, 2:2, 1:0 – 0:0, 1:0)
Góly: 25. Uhrík (Egle, Nauš), 38. Avcin (Quince), 51. Lahtinen (Kriška, Lalík), rozh. nájazd: Quince – 4. M. Hults (Bondra, C. Hults), 26. P. Zuzin (Šiška), 39. Marcinek (Rauhauser, Šiška). Rozhodovali: Štefik, Goga – Bogdan, Kacej, vylúčení: 4:4, presilovky a oslabenia: 0:0, 1187 divákov.
Mikuláš: Krasikov – Lalík, Mezovský, Vasiljev, Žilka, F. Fekiač, Hraško, Jendroľ – Berry, Quince, Réway – Lahtinen, Egle, Nauš – Kriška, Uhrík, Avcin – J. Sukeľ, Vankúš, Tkáč – Nespala
Zvolen: Kupsky – Hain, C. Hults, Kubka, Rauhauser, Čulík, Sládok, Haborák – Hecl, M. Hults, Bondra – Marcinek, Šiška, P. Zuzin – Mucha, Langkow, Jakúbek – Kolenič, V. Fekiač, Csányi