Hokejový Ježiško rozdával darčeky. Slovanistom ušil v Trenčíne z hanby poriadne hrubý kabát

Hokejisti posledného HC 19 Humenné sa postarali o prekvapenie v piatkovom zápase 28. kola Tipos extraligy, keď na svojom štadióne zdolali lídra súťaže HK Spišská Nová Ves 6:3. Nad Spišiakmi uspeli aj v druhom domácom stretnutí sezóny, v októbri vyhrali 5:4 po nájazdoch. Hostia zaznamenali druhú prehru za sebou po reprezentačnej prestávke.

22.12.2023 20:20
Košice, Michalovce Foto: ,
Šarvátka v zápase Košice - Michalovce.
debata (3)

Extraligový nováčik poznačený virózou v mužstve sa dostal do vedenia na začiatku druhej polovice prvej tretiny zásluhou Handlovského, ktorý sa najlepšie zorientoval v predbránkovom priestore. Vyrovnané však bolo už po troch minútach, keď Galimov vyrazil puk pred seba a do prázdnej bránky ho dorazil Archambault.

Prostrednú tretinu na Zemplíne poznačilo množstvo vylúčení, Spišiaci v nej odohrali polovicu v oslabení. Po ďalších štyroch presných zásahoch, dvoch na oboch stranách, odchádzali aj po druhom klaksóne tímy do šatní za nerozhodného stavu.

Domáci o svojom triumfe rozhodli v tretej tretine dvoma využitými presilovkami. Najskôr v 50. minúte rozjasal domáce hľadisko Linet, na ktorého už o dve minúty nadviazal Glazkov svojím prvým gólom v sezóne. V poslednej minúte kozmeticky upravil skóre gólom do opustenej bránky hostí Novický.

Humenné tak aj druhýkrát dokázalo zdolať Spišiakov v domácom prostredí. V tabuľke však zostalo na poslednom mieste so ziskom 28 bodov. Líder extraligového pelotónu zo Spišskej Novej Vsi je naďalej prvý na konte s 53 bodmi.

15. SKA Arena Čítajte viac Rusi si splnili cieľ, majú najväčšiu halu na svete. Niet však toho, kto by do nej chodil

HC 19 Humenné – HK Spišská Nová Ves 6:3 (1:1, 2:2, 3:0)

• Góly: 12. Handlovský (Linet, Glazkov), 26. Horvát (Horvát, Linet), 32. Šoltés (Handlovský, Linet), 50. Linet (Handlovský, Horvát), 52. Glazkov (Krajňák), 60. Novický – 15. Archambault (Merezhko), 31. Burgess (Merezhko), 38. Nellis (Myklukha, Archambault). Rozhodovali: Krajčík, Štefik – Tichý, Stanzel, vylúčení: 4:9 na 2 min., presilovky: 4:1, oslabenia: 0:1, 2140 divákov.
  • Humenné: Galimov – Glazkov, Novický, Meliško, Sergienko, Novota, Diakov, Jacko – Lapšanský, Linet, Šoltés – Faith, Krajňák, Handlovský – Horvát, Lačný, Thomka – Borov, Havadej, Ragan
  • Spišská Nová Ves: Melicherčík – Ališauskas, Merezhko, Žiak, Valach, Romaňák, Björkung, Groch, Šuty – Bakoš, Nellis, Archambault – Majdan, Kerbashian, Burgess – Džugan, Myklukha, Vandas – Zöld, Bortňák, Drábek

Škorvánek opäť čaroval

Hokejisti HK Dukla Ingema Michalovce zvíťazili na ľade HC Košice triumfovali 2:1. Po výhre v šlágri 28. kola Tipos extraligy sa dostali už na 2. miesto tabuľky práve pred „oceliarov,“ ktorí prehrali v siedmom stretnutí po sebe a v tabuľke spadli na tretie miesto.

Od úvodných minút sa hral pútavý hokej, ktorému nechýbali bojovnosť a zaujímavé situácie. Hostia sa dostali na koňa vďaka dvom presilovkám, keď v 5. minúte Solenský využil strieľanú prihrávku Valacha, ktorý o sedem minút prestrelil brankára Riečického – 0:2.

Toho následne v bránke vystriedal Janus. Domáci odpovedali dorážkou Pollocka v 21. minúte, ktorá ich povzbudila k ofenzívnej hre v druhej tretine, no vyrovnať v nej nedokázali. Duel priniesol aj viacero šarvátok i väčších trestov, no hosťom sa darilo držať tesný náskok.

Brankár Škorvánek viackrát podržal svoj tím a v 47. minúte ho neprekonal ani Jääskeläinen z trestného strieľania.

česko, slovensko Čítajte viac Cesta za vysnívanou medailou sa začína veľkým derby. Kedy a s kým hrajú Slováci na MS?

HC Košice – HK Dukla Ingema Michalovce 1:2 (0:2, 1:0, 0:0)

• Góly: 21. Pollock (Fejes, Jääskeläinen) – 5. Solenský (Valach, Bindulis), 12. Valach (Bindulis, Heard). Rozhodovali: T. Orolin, Novák – Šoltés, Ordzovenský, vylúčení: 8:14 na 2 min., navyše Pollock (Koš.) 5 min. + DKZ za vrazenie na mantinel – Kabáč (Mich.) DKZ za napadnutie hlavy alebo krku, presilovky: 1:2, oslabenia: 0:0, 5195 divákov. Zmeny: 12. Janus (Koš.) namiesto Riečického
  • Košice: Riečický (12. Janus) – Olsson, Breton, Ferenc, Šedivý, Mihalik, Deyl – Lunter, Berger, Fejes – Jääskeläinen, Chovan, Pollock – Bačo, Šimun, Rogoň – A. Bartoš, Havrila, Jokeľ
  • Michalovce: Škorvánek – Michalčin, Bindulis, Bodák, Cibák, Macejko, Stripai, Jasečko, Zabusovs – Daugavinš, Pearson, Santos – Valach, Heard, Puliš – Paločko, Suja, Buc – Vašaš, Solenský, Kabáč

V tatranskom derby idú body do Popradu

Hokejisti Popradu zvíťazili na ľade Liptovského Mikuláša 2:1. O víťazný gól sa postaral v 39. minúte Jakub Urbánek.

Popradčania potvrdili v podtatranskom derby dobrú fazónu. Z uplynulých deviatich duelov zabodovali naplno vo ôsmom.

HK 32 Liptovský Mikuláš – HK Poprad 1:2 (1:1, 0:1, 0:0)

• Góly: 6. Valigura (Fekiač) – 12. Kotvan, 39. Urbánek (Peresunko, Brejčák). Rozhodovali: Fridrich, Výleta – M. Orolin, Durmis, vylúčení 3:5 na 2 min, presilovky a oslabenia: 0:0, 1172 divákov
  • Liptovský Mikuláš: Krasikov – Lalík, Mezovský, Vasiliev, Žilka, Fekiač, Hraško, Jendroľ – Lahtinen, Quince, Réway – Berry, Egle, Nauš – J. Sukeľ, Uhrík, Avcin – Nespala, Vankúš, Valigura – Vojtech
  • Poprad: Valluš – Turan, McFadden, Brincko, Kotvan, D. Brejčák, Betker, Česánek – Kukuča, Coulter, Dmowski – Calof, Urbánek, Peresunko – Svitana, Mlynarovič, Oško – Melcher, Halama, Przygodzki

Slovan je blízko zostupu

Hokejisti Dukly Trenčín zvíťazili na domácom ľade nad Slovanom Bratislava 5:1. Pre Bratislavčanov to bola štvrtá prehra po sebe.

Trenčín sa odpútal od svojho piatkového súpera na rozdiel šesť bodov, Dukle patrí v tabuľke s 38 bodmi 9. miesto. Slovan je predposledný so ziskom 32 bodov, na posledné Humenné má náskok štyri body.

HK Dukla Trenčín – HC Slovan Bratislava 5:1 (2:0, 2:0, 1:1)

• Góly: 9. Ahl (Charbonneau), 15. Petráš (Pietroniro, Ahl), 23. Sojčík (Starosta), 28. Hudec (Conway, Pietroniro), 51. Ahl (Immo, Baláž) – 60. Šille (Fominych). Rozhodovali: Snášel ml., J. Konc ml. – Pribula, Bogdaň, vylúčení: 8:6 na 2 min., navyše S. Petráš 5+DKZ za podkopnutie, presilovky: 1:1, oslabenia: 1:0, 5055 divákov.
  • HK Dukla Trenčín: Borák – Nemčík, Pietroniro, Starosta, Petrovický, Ekberg, Kupec, Hlaváč – Ahl, Baláž, Immo – Hudec, Conway, Charbonneau – Giľák, Vaňo, Š. Petráš – Krajčovič, Sojčík, Škvarek – Lichanec
  • HC Slovan Bratislava: Godla – Ahnelöv, Korenčík, Golian, Romančík, Demo, Maier, Marcinko – Ranford, Poirier, Takáč – Fominych, Preisinger, Pecararo – Lukošík, Šille, Žitný – Török, S. Petráš, Jasenec
Juraj Slafkovský Čítajte viac Povedal som to správne? Uf, veľmi ťažké slovo! Slafkovský hodnotil duel a bavil kanadských novinárov

Nitra padla po predĺžení

Hokejisti Nových Zámkov zdolali Nitru 3:2 po predĺžení. O rozhodujúci presný zásah sa postaral v čase 64:24 Albert Michnáč.

Nitrania boli blízko k zisku troch bodov, no sedem sekúnd pred vypršaním riadnej hracej doby vyrovnal na 2:2 Mike Lee a poslal duel do predĺženia.

V ňom rozhodol Michnáč svojím druhým gólom v zápase taktiež v poslednej minúte.

HC MIKRON Nové Zámky – HK Nitra 3:2 pp (0:0, 0:2, 2:0 – 1:0)

• Góly: 44. Michnáč (T. Mikúš, Kozák), 60. Lee (J. Mikúš, Johnson), 65. Michnáč (Prokeš, Mamčics) – 33. Cotton (Gill, Harper), 37. Harper (Gill, Cotton). Rozhodovali: Goga, Klejna – Kacej, D. Konc ml., vylúčení: 6:7, presilovky: 0:1, oslabenia: 0:0.
  • Nové Zámky: Kantor – Lee, Roman, Chatrnúch, Mamčics, Novajovský, Kozák, Mészárosk – J. Mikúš, Johnson, T. Mikúš – Michnáč, Roy, Stupka – Števuliak, Prokeš, Šišovský – Kováč, Ondrušek, Ružek – Fafrák
  • Nitra: Aittokalio – Cotton, Mezei, Valent, Gajdoš, Vitáloš, Stacha, Bač – Jackson, Gill, Buček – Bubela, Gates, Harper – Lacka, Čederle, Okoličány – Bajtek, Slovák, Hrnka – Ridzoň

Derby pre Bystričanov

Hokejisti Banskej Bystrice vyhrali nad Zvolenom 3:2 po samostatných nájazdoch a pripísali si na konto siedmu výhru v sérii. Hostia spod Pustého hradu pod taktovkou trénera Javorčíka bodovali v druhom zápase za sebou, ale rivala v tabuľke nepreskočili.

V prvej tretine boli o niečo aktívnejší hostia a napokon išli do vedenia v jej závere, keď Hecl zobral Výhonskému puk a z kruhu vymietol horný roh Krošeljovej svätyne. V strednom dejstve už bolo 0:2, pretože Sládok šikovne zakončil v čase, keď prebehli pred domácim gólmánom dvaja hráči a nič tak nevidel.

Lenže prešlo 80 sekúnd a Adam sa krásne preštrikoval popri mantineli až pred bránku a pokoril Kupského – 1:2. Bystričania mali viac šancí na vyrovnanie, ale v tretej tretine hral Zvolen umne a hrozil z kontier.

V samom závere sa tím spod Urpína odhodlal k hre bez brankára a Šenkeřík vyrovnal strelou od modrej. V predĺžení domáci nevyužili presilovku a tak rozhodli samostatné nájazdy. V nich zaznamenal víťazný gól Rastislav Gašpar, keď bystrickí hokejisti premenili tri nájazdy v rade a hostia zo štyroch len jeden.

HC '05 Banská Bystrica – HKM Zvolen 3:2 pp a sn (0:1, 1:1, 1:0 – 0:0, 1:0)

• Góly: 26. Adam (Petriska), 59. Šenkeřík, 65. Gašpar (rozh. sam. nájazd)– 19. M. Hecl, 25. Sládok (Mudrák, Zuzin) Rozhodovali: Baluška, Crman – Gegáň, Valo. Vylúčení na dve min.: 3:7, presilovky a oslabenia: 0:0. Diváci: 3016.
  • HC '05 Banská Bystrica: Krošelj – Šenkeřík, Bačík, D. Stránský, Hora, Luža, Ďatelinka – Turnbull, Vela, Wilkins – Petriska, Adam, R. Faith – Gašpar, Bíreš, Macek – Výhonský, A. Stránský, Štrauch
  • Zvolen: Kupsky – Mudrák, C. Hults, Kubka, Rauhauser, Hain, Sládok, Čulík – Kašlík, M. Hults, R. Bondra – Mucha, Viedenský, Zuzin – M. Hecl. Langkow, Marcinek – Csányi, Šiška, Kolenič
Top hviezdy slovenskej dvadsiatky na MSJ 2024 Fotogaléria - 27 fotiek Všetky fotky
Slovenská dvadsiatka má najlepší tím za...