Slovan po ultraťažkom týždni opäť prehral. Nad jeho sily bola pred domácim publikom aj Nitra

Hokejisti HK Nitra zvíťazili v stredajšom zápase 27. kola Tipos extraligy nad Slovanom Bratislava 5:3.

20.12.2023 20:40
Peter Oremus Foto: ,
Peter Oremus pri premiére na lavičke Slovana.
debata (4)

„Corgoni“ uspeli na ľade „belasých“ druhýkrát v sezóne a upravili stav vzájomných stretnutí na 2:1. Slovan už pod vedením nového trénera Petra Oremusa zaznamenal piatu prehru z uplynulých šiestich duelov a naďalej mu v tabuľke patrí predposledné 11. miesto.

Skóre zápasu otvoril v 14. minúte švédsky obranca Slovana Ahnelöv, ktorý si v prvom stretnutí v Tipos extralige otvoril strelecký účet. Slovan síce na začiatku prostrednej časti hry odskočil súperovi na rozdiel dvoch gólov, zvyšok druhého dejstva bol však jasne v réžii hostí.

Tí využili nedisciplinovanosť domácich a tromi presilovkovými gólmi Gajdoša, Cottona a Bučeka otočili nepriaznivý stav. Dôležitý presný zásah strelil na začiatku tretej tretiny Bubela, ktorého gól mal napokon prívlastok víťazný.

Domáci Poirier o 32 sekúnd znížil na rozdiel gólu, no víťazstvo Nitry spečatil do prázdnej bránky Jackson.

Oba tímy sa stretnú v závere kalendárneho roka ešte dvakrát v regionálnych kolách (28. decembra v Bratislave a 30. decembra v Nitre).

HC Slovan Bratislava – HK Nitra 3:5 (1:0, 1:3, 1:2)

• Góly: 14. Ahnelöv (Korenčík, Fominych), 23. Ranford (Poirier), 45. Poirier (Ranford, Takáč) – 29. Gajdoš (Gates, Čederle), 34. Cotton (Bajtek, Gill), 38. Buček (Gill, Harper), 44. Bubela (Jackson, Gates), 59. Jackson (Vitáloš). Rozhodovali: Žák, Štefik – M. Orolin, Valo, vylúčení: 7:5, presilovky: 1:3, oslabenia: 0:0, 4244 divákov
  • Slovan: Coreau – Korenčík, Ahnelöv, Romančík, Golian, Maier, Beňo, Demo – Takáč, Poirier, Ranford – Pecararo, Findlay, Fominych – Žitný, Šille, Lukošík – S. Petráš, Preisinger, Török – Jasenec
  • Nitra: Kašík – Mezei, Cotton, Gajdoš, Bača, Stacha, Vitáloš, Fatul – Buček, Gill, Jackson – Harper, Gat==== Nadpis ide sem… ====es, Bubela – Okoličány, Čederle, Lacka – Hrnka, Slovák, Bajtek – Ridzoň
Stanislav Škorvánek Čítajte viac Hrať proti Čechom a Švédom? Nereálne, Slovensko je pre nich na vedľajšej koľaji, vraví najlepší brankár extraligy

Košice padli na Liptove

Hokejisti Liptovského Mikuláša zvíťazili nad Košicami 4:1. Väčšina gólov do siete úradujúceho majstra padla v záverečnom dejstve. Hostia zotrvali na druhom mieste, Mikuláš je ôsmy.

Skóre otvoril už v tretej minúte Marland Everson Quince a ďalší gól padol až v záverečnom dejstve. Michal Uhrík využil presilovku a strelil víťazný gól na 2:0, o chvíľu znižoval Róbert Bačo, no domáci si v závere triumf poistili.

HK 32 Liptovský Mikuláš – HC Košice 4:1 (1:0, 0:0, 3:1)

• Góly: 3. Quince (Lahtinen, Sukeľ), 41. Uhrík (Egle, Vasiljev), 59. Vasiljev (Žilka), 60. Nauš (Berry) – 46. Bačo (Jokeľ, Havrila). Rozhodovali: Výleta, Goga – Frimmel, Stanzel, vylúčení 3:3 na 2 min, presilovky: 1:0, oslabenia: 0:0, 783 divákov
  • Liptovský Mikuláš: Krasikov – Lalík, Mezovský, Vasiljev, Žilka, Fekiač, Hraško, Vojtech, Jendroľ – Lahtinen, Quince, Réway – Berry, Egle, Nauš – J. Sukeľ, Uhrík, Avtsin – Tkáč, Vankúš, Valigura
  • Košice: Janus – Ferenc, Breton, Olsson, Šedivý, Bartoš, Deyl, Mihalik – Lunter, Berger, Chovan – Jääskeläinen, Pollock, Fejes – Lamper, Šimun, Rogoň – Bačo, Havrila, Jokeľ

Zvolen zdolal lídra

Hokejisti Zvolena zdolali lídra zo Spišskej Novej Vsi 3:2 a pripísali si tak pod vedením dočasného trénera Norberta Javorčíka prvú výhru. Hostia i napriek strate bodov zostávajú na čele tabuľky.

V prvej bezgólovej tretine boli najbližšie ku gólu domáci. Bondra nepremenil trestné strieľanie a Hecl mieril pred odkrytou bránkou do žŕdky.

Skóre sa menilo až na samom konci druhej tretiny, keď 50 sekúnd pred prestávkou Langkow v presilovke poslal Zvolen do vedenia, lenže 12 sekúnd pred klaksónom sa na opačnej strane presadil z kruhu Myklucha a bolo 1:1.

Z tretej tretiny uplynulo iba 38 sekúnd a po strele C. Hultsa prinavrátil Zvolenčanom vedenie tečom R. Bondra. Spišiaci sa potom snažili vyrovnať, ale necelé dve a pol minúty pred koncom pridal tretí gól Langkow z kruhu spoza protihráča.

Napokon v šestici bez brankára deväť sekúnd pred koncom znížil ešte po buly Drábek na 2:3, no čas na tretí zásah už hosťom nezostal.

HKM Zvolen – HK Spišská Nová Ves 3:2 (0:0, 1:1, 2:1)

• Góly: 40. Langkow (C. Hults), 41. R. Bondra (C. Hults, Mudrák), 58. Langkow (Zuzin) – 40. Myklucha (Ališauskas, Merežko), 60. Drábek (Myklucha). Rozhodovali: M. Korba, Krajčík – Tichý, Gegáň. Vylúčení na 2 min.: 2:3, presilovky: 1:0, oslabenia: 0:0, 1793 divákov.
  • Zvolen: Kupsky – Mudrák, C. Hults, Kubka, Rauhauser, Hain, Sládok, Čulík – Kašlík, M. Hults, R. Bondra – Mucha, Viedenský, Zuzin – Marcinek, Langkow, M. Hecl – Csányi, Šiška, Kolenič
  • **Sp. N. Ves: Surák – Merežko, Ališauskas, J. Valach, Žiak, Björkung, Romaňák, Groch – Archambault, Nellis, Bakoš – Burgess, Kerbashian, Majdan – Vandas, Myklucha, Džugan – Hamráček, Bortňák, Drábek
01. Michal Čajkovský Čítajte viac V Rusku mám viac priateľov ako doma, vraví pre tamojšie médiá slovenský reprezentant. Podľa Čajkovského sa na Moskvu nechytá ani L.A.

Jednoznačné derby na východe

Hokejisti HK Poprad zvíťazili nad HC 19 Humenné 6:0. Brankár domácich Adam Vay dosiahol prvé čisté konto v tejto sezóne. „Kamzíci“ uspeli prvýkrát proti nováčikovi a potvrdili 5. miesto v tabuľke. Humenné zostalo na poslednej 12. priečke.

Už v 21. sekunde sa po individuálnej akcii presadil Coulter. Poprad v druhej tretine pokračoval vo výkone z prvej časti a strelil tri góly. Postupne skórovali Kukuča, Urbánek počas presilovej hry a aj Mlynarovič.

V úvode tretej časti Dmowski zvýšil počas oslabenia už na 5:0. V bránke Humenného bol už Galimov, ktorý nahradil Kozla. V 57. minúte Kukuča počas početnej výhody upravil výsledok na konečných 6:0.

HK Poprad – HC 19 Humenné 6:0 (1:0, 3:0, 2:0)

• Góly: 1. Coulter (McFadden, Turan), 24. Kukuča (Brincko), 26. Urbánek (Kukuča, McFadden), 36. Mlynarovič (Turan, Peresunko), 42. Dmowski, 57. Kukuča (McFadden). Rozhodovali: Novák, Crman – Ordzovenský, Jurčiak, vylúčení: 2:3 na 2 min, presilovky: 2:0, oslabenia: 1:0, 1631 divákov.
  • Poprad: Vay – Turan, McFadden, Brincko, Kotvan, D. Brejčák, Česánek, Betker – Kukuča, Coulter, Dmowski – Calof, Urbánek, Záborský – Svitana, Mlynarovič, Peresunko – Melcher, Halama, Przygodzki – Oško
  • Humenné: Kozel (41. Galimov) – Novický, Glazkov, Sergienko, Meliško, Diakov, Novota, Jacko – Šoltés, Linet, Lapšanský – Handlovský, Krajňák, Borov – Horvát, Lačný, Ragan – Thomka
Pardubice Čítajte viac Schválené. V Česku vyrastie najmodernejšia hokejová aréna v Európe. Nebude to však v Prahe ani v Brne

Michalovce nemali problém

Hokejisti Michaloviec zvíťazili nad Duklou Trenčín 5:2. Víťazný gól strelil v 40. minúte Samuel Solenský. Domáci tak udržali tretie miesto v tabuľke, ich súper je deviaty.

Michalovce viedli ešte v úvode záverečného dejstva 3:0. Priebeh zdramatizovali Phil Pietroniro a Matej Giľák, ktorí skórovali v rozmedzí 17 sekúnd v presilovke 5 na 3 a znížili manko na jednogólové.

Necelé štyri minúty pred koncom však prišiel druhý gól Mathew Lee Santosa a triumf poistil Marek Valach.

HK Dukla Ingema Michalovce – HK Dukla Trenčín 5:2 (1:0, 2:0, 2:2)

• Góly: 14. Santos (Daugavinš, Pearson), 37. Santos (Pearson, Jasečko), 40. Solenský (Vašaš), 57. Santos (Daugavinš), 58. Valach (Puliš) – 50. Pietroniro (Baláž, Petráš), 50. Giľák (Hudec). Rozhodovali: Jobbágy, Orolin – Pribula, Šoltés, vylúčení: 4:2 na 2 min, presilovky: 0:2, oslabenia: 0:0
  • Michalovce: Glosár – Macejko, Bindulis, Jasečko, Cibák, Stripai, Michalčin, Fedor, Varga – Daugavinš, Pearson, Santos – Puliš, Heard, Valach – Bjalončík, Suja, Paločko – Vašaš, Solenský, Kabáč
  • Trenčín: Borák – Pietroniro, Nemčík, Petrovický, Starosta, Kupec, Ekberg, Lichanec, Hlaváč – Charbonneau, Conway, Hudec – Petráš, Vaňo, Giľák – Škvarek, Sojčík, Krajčovič
125. Erik Černák Čítajte viac Černák sa podieľal na demontáži St. Louis. Poriadnu porciu minút dostal aj mladý Nemec

Bystričania zabrali

Hokejisti Banskej Bystrice vyhrali na ľade Nových Zámkov 5:2. V tabuľke tak zotrvali na piatom mieste, domáci sú naďalej desiati.

Hostia mali zápas celý čas pod kontrolou a po druhom dejstve odchádzali do šatne so štvorgólovým náskokom. Domáci následne znížili zásluhou Alberta Michnáča a Huga Kováča, no triumf „baranov“ potvrdil v poslednej minúte Carter Christopher Turnbull.

HC MIKRON Nové Zámky – HC '05 Banská Bystrica 2:5 (0:1, 0:3, 2:1)

• Góly: 42. Michnáč (Roy, Mamčics), 51. Kováč (Ružek, Ondrušek) – 13. Gašpar (Bíreš, Macek), 22. Adam (Faith), 28. Bačik (Wilkins, Hora), 38. Faith (Stránský, Hora), 60. Turnbull (Vela). Rozhodovali: Baluška, Snášel – Jedlička, Kacej, vylúčení: 4:3, presilovky a oslabenia: 0:0, 1347 divákov
  • Nové Zámky: Kantor – Novajovský, Kozák, Laurenčík, Mamčics, Ligas, Roman, Mészáros, Ružek – Michnáč, Roy, Stupka – J. Mikúš, Johnson, T. Mikúš – Števuliak, Prokeš, Šišovský – Fafrák, Ondrušek, Kováč
  • Banská Bystrica: Belányi – Šenkeřík, Bačik, D. Stránsky, Hora, Luža, Ďatelinka – Turnbull, Vela, Wilkins – Faith, Adam, Petriska – Macek, Bíreš, Gašpar – Štrauch, A. Stránsky, Výhonský