Slovan delí od vypadnutia sedem bodov, Spišiaci v trháku. Košice nepotešili Steel Arenu

Hokejisti Spišskej Novej Vsi si upevnili pozíciu lídra extraligy. V nedeľu zdolali na domácom ľade Slovan Bratislava 5:2. Belasí síce vyhrali prvú tretinu 1:0, následne však nedokázali so Spišiakmi držať krok. Spišiaci zvýšili náskok na čele tabuľky na druhú Košice na päť bodov. Obhajca titulu doma nečakane prehral s Novými Zámkami 1:4.

10.12.2023 18:31 , aktualizované: 19:57
SR Bratislava šport hokej TEL15. kolo Spišská... Foto: ,
Spišiaci (na snímke Olexií Myklukha) pripravili Slovanu štvrtú prehru z posledných šiestich zápasov.
debata (7)

V priebežnej tabuľke klesol Slovan na predposledné 11. miesto a už len sedem bodov ho delí od posledného Humenného. Spišiaci rozhodli o svojom triumfe v druhej tretine, ktorú vyhrali 4:0.

Slovanisti začali nádejne a v 13. minúte sa ujali vedenia zásluhou Liama Pecarara, no prostredná časť sa im absolútne nevydarila, keď umožnili „rysom“ streliť štyri góly.

Dylan Larkin Čítajte viac Hrozivé scény v NHL, aréna stíchla. Tvrdý útok na hviezdu, kapitán Detroitu zostal v bezvedomí

V polovici stretnutia za stavu 2:1 pre domácich nevyužili päťminútovú presilovku pri vylúčení Kerbashiana, ktorý nešetrne narazil obrancu Daniela Gachulinca na mantinel a putoval predčasne pod sprchy. Gachulinec opustil hraciu plochu na nosidlách.

Navyše hostia v dlhej početnej výhode inkasovali, keď z rýchleho prečíslenia skóroval Michael Drábek. Spišiaci si už v tretej tretine náskok kontrolovali a nakoniec vybojovali tretie víťazstvo z uplynulých štyroch zápasov. Slovan sa naďalej trápi, utrpel štvrtú prehru z piatich duelov a zostáva naďalej na predposlednom 11. mieste tabuľky.

Tipos extraliga – 26. kolo:
HK Spišská Nová Ves – HC Slovan Bratislava 5:2 (0:1, 4:0, 1:1)
Góly: 23. Merežko (Bakoš, Archambault), 29. Nellis (Archambault), 31. Drábek, 37. Myklucha (Merežko), 45. Bakoš (Nellis, Burgess) – 13. Pecararo (Gachulinec), 44. Takáč (Findlay, Lalonde). Rozhodovali: Krajčík, Stano – Tichý, Frimmel, vylúčení: 4:6 na 2 min, navyše Kerbashian (S.N.Ves) 5+DKZ za vrazenie na mantinel, presilovky: 2:0, oslabenia: 1:1.
HK Spišská Nová Ves: Surák – Merežko, Ališauskas, Valach, Groch, Žiak, Romaňák, Vaverčák – Archambault, Nellis, Bakoš – Burgess, Kerbashian, Majdan – Vandas, Myklucha, Džugan – Drábek, Bortňák, Hamráček – Zöld
HC Slovan Bratislava: Godla – Korenčík, Lalonde, Demo, Gachulinec, Beňo, Golian, Marcinko – Takáč, Findlay, Brown – Ranford, Poirier, Pecararo – Žitný, Preisinger, Lukošík – Jasenec, Šille, Jendek – Masnica

Nové Zámky ukončili sériu prehier na ľade majstra

Hokejisti HC MIKRON Nové Zámky zvíťazili na ľade HC Košice 4:1. Ukončili tak sériu šiestich prehier a pred druhou reprezentačnom prestávkou si posunom na 10. miesto vylepšili postavenie v tabuľke. Pre „oceliarov“ to bola piata prehra za sebou, po ktorej sú naďalej na 2. mieste tabuľky.

V bezgólovej prvej tretine mali viac z hry Novozámčania, no brankár Janus podržal svoj tím. Skóre otvoril v 28. minúte Michnáč, na ktorého gól síce o štyri minúty odpovedal domáci kapitán Chovan, no hostia krátko na to získali svoj náskok späť.

Roy a Tomáš Mikúš ešte do druhej prestávky naklonili skóre na stranu hostí (1:3), ktorí si v tretej tretine postrážili dvojgólový náskok. Mikúš sa v 50. minúte presadil aj druhýkrát, keď využil presilovku.

HC Košice – HC Nové Zámky 1:4 (0:0, 1:3, 0:1)
Góly: 32. Chovan (Ferenc, Breton) – 28. Michnáč (Stupka), 33. Roy (Michnáč), 38. T. Mikúš (J. Mikúš), 50. T. Mikúš (J. Mikúš). Rozhodovali: Žák, Rojík – Durmis, Hajnik, vylúčení: 4:2 na 2 min., presilovky: 0:0, oslabenia: 0:1, 3494 divákov.
Košice: Janus – Ferenc, Breton, Olsson, Deyl, A. Bartoš, Mihalik, Dravecký – Lamper, Berger, Chovan – Jääskeläinen, Pollock, Fejes – Rogoň, Šimun, Lunter – Bačo, Havrila, Jokeľ
Nové Zámky: Kantor – Lee, Laurenčík, Ligas, Mamčics, Novajovský, Kozák, Barto – Michnáč, Roy, Stupka – J. Mikúš, Johnson, T. Mikúš – Števuliak, Prokeš, Šišovský – Kováč, Ondrušek, Ružek

Michalovce rozhodli v Nitre až po nájazdoch

Hokejisti HK Dukla Ingema Michalovce triumfovali na ľade Nitry 3:2 po nájazdoch a predĺžili víťaznú sériu už na deväť zápasov. Autorom víťazného gólu v nájazdoch bol útočník Samuel Solenský. „Corgoni“ zaznamenali piatu prehru z uplynulých šiestich duelov.

Domáci boli v úvodnom dejstve aktívnejší, keď prestrieľali súpera v pomere 17:5, no súperovi odskočili iba o gól. Michalovčania dokázali streliť v závere prostrednej časti vyrovnávajúci gól do šatne.

Spolu s druhou sirénou sa zdalo, že Nitrania sa ujali vedenia, no presný zásah Bubelu prišiel tesne po uplynutí času. Tretie dejstvo gól neprinieslo a duel dospel až do samostatných nájazdov, v ktorých sa ako jediný presadil Solenský, ktorý v minulej sezóne obliekal práve dres Nitry. Hrdinom hostí však bol najmä brankár Glosár, ktorý zneškodnil 43 zo 45 pokusov Nitry.

HK Nitra – HK Dukla Ingema Michalovce 2:3 po predĺžení a samostatných nájazdoch (2:1, 0:1, 0:0 – 0:0, 0:1)
Góly: 2. Čederle (Vitáloš, Okoličány), 6. Gill (Fatul, Buček) – 2. Valach (Puliš), 40. Solenský (Acolatse), rozhodujúci sam. nájazd: Solenský. Rozhodovali: Výleta, Fridrich – Vyšný, Jurčiak, vylúčení: 9:11, presilovky a oslabenia: 0:0, 2734 divákov
Nitra: Kašík – Cotton, Bača, Fatul, Gajdoš, Vitáloš, Stacha – Jackson, Gill, Buček – Bubela, Gates, Harper – Lacka, Čederle, Okoličány – Vybiral, Slovák, Bajtek
Michalovce: Glosár – Macejko, Cibák, Bindulis, Michalčin, Bodák, Acolatse – Zabusovs, Daugaviņš, Santos – Puliš, Heard, M. Valach – Bjalončík, Suja, Paločko – Vašaš, Solenský, Kabáč

Banská Bystria s piatym víťazstvom za sebou

Hokejisti HC '05 Banská Bystrica vyhrali nad HK Poprad 3:2 a pripísali si na svoje konto piaty triumf v rade. Tím spod Tatier nenadviazal na sériu šiestich víťazstiev. O výsledku rozhodla druhá tretina, v ktorej dali hokejisti spod Urpína všetky góly v stretnutí.

V prvej tretine oba tímy nevyužili presilovku, domáci 44 sekundovú o dvoch hráčov. Skóre zmenili hostia v osemnástej minúte po pohotovej strele Kotvana z ľavého kruhu. V prostrednej časti Bystričania otočili duel tromi gólmi.

Najprv sa v presilovke od modrej presadil Šenkeřík, neskôr Petriska dotlačil puk zblízka do bránky a na 3:1 zvýšil Wilkins pri žrdi po krížnej prihrávke Šenkeříka.

Na začiatku tretej tretiny nevyužil Poprad presilovku piatich proti trom, počas ktorej išiel sám na bránku domáci Vela, no Vaya nepokoril. Na opačnej strane však vyrobil už vyrovnanom počte síl na ľade chybu gólman Krošelj a potrestal ju agilný Dmowski.

HC' 05 Banská Bystrica – HK Poprad 3:2 (0:1, 3:0, 0:1)
Góly: 22. Šenkeřík (Wilkins, Adam), 35. Petriska (Adam, D. Stránsky), 38. Wilkins (Šenkeřík, Vela) – 18. Kotvan (D. Brejčák, Calof), 48. Dmowski (McFadden) Rozhodcovia: M. Korba, Honský – Ordzovenský, D. Konc ml., vylúčení na 2. min: 5:4, presilovky: 1:0, oslabenia: 0:0, diváci: 1994.
Banská Bystrica: Krošelj – Bačík, Šenkeřík, Hora, D. Stránsky, Luža, Ďatelinka, Žabka – Turnbull, Vela, Wilkins – Petriska, Adam, Výhonský – Gašpar, Bíreš, Macek – Štrauch, A. Stránsky, Plančár
Poprad: Vay – O. Turan, Mcfadden, Brincko, Kotvan, J. Brejčák, D. Brejčák – Svitana, Coulter, Dmowski – Záborský, Urbánek, Calof – Kukuča, M. Suchý, Šotek – Matej Paločko, Mlynarovič, Bodnár

Humenné s prvou výhrou na nulu. Odniesol si to Zvolen

Hokejisti Hokejisti HC 19 Humenné vyhrali nad HKM Zvolen 3:0 a pripísali si vôbec prvé víťazstvo v najvyššej súťaži bez inkasovaného gólu. Humenné je naďalej posledné s mankom sedem bodov na predposledný Slovan. Zvolen sa prepadol v tabuľke na 6. miesto.

Zvolenčania začali v úvodných minútach lepšie ako domáci a platilo to aj do prvého gólu v stretnutí. Ten ale padol na začiatku druhej polovice prvej tretiny do Trenčanovej siete po individuálnej akcii Lapšanského, na ktorej konci bol najproduktívnejší Humenčan Kuru.

Do prvého klaksónu sa skóre menilo ešte raz. V 18. minúte sa presadil Krajňák a obranca Sergienko potom spečatil triumf domácich.

HC 19 Humenné – HKM Zvolen 3:0 (2:0, 1:0, 0:0)
Góly: 12. Kuru (Lapšanský, Šoltés), 18. Krajňák (Thomka, Horvát), 40. Sergienko (Krajňák). Rozhodovali: Snášel, Konc – Bogdaň, Pribula, vylúčení: 3:2 na 2 min., presilovky: 0:0, oslabenia: 0:0, 1978 divákov.
Humenné: Kozel – Glazkov, Novický, Meliško, Sergienko, Novota, Diakov, Fereta – Lapšanský, Kuru, Šoltés – Borov, Linet, Handlovský – Horvát, Krajňák, Thomka – Ragan, Toma, Chalupa
Zvolen: Trenčan – Sládok, Hain, Hults, Mudrák, Rauhauser, Kubka, Čulík – Bondra, Langkow, Šiška – Mucha, Hults, Kašlík – Zuzin, Viedenský, Marcinek – Csányi, Fekiač, Kolenič

Trenčín sa víťazstvom priblížil k Liptákom

Hokejisti Dukly Trenčín si poradili doma s HK 32 Liptovský Mikuláš 3:1 a po druhom víťazstve za sebou poskočili v tabuľke na deviate miesto. Na ôsmych Liptákov strácajú už iba bod.

Domáci si vybudovali rozhodujúci náskok na začiatku druhej dvadsaťminútovky, keď dvakrát využili presilovku zásluhou Scotta Conwaya a Šimona Petráša.

Brankár „vojakov“ Dávid Borák siahal na prvé čisté konto v najvyššej súťaži, pripravil ho oň necelé štyri minúty pred koncom Markus Lahtinen, ktorý rovnako skóroval v početnej výhode. Záverečné slovo mal domáci Jozef Baláž, ktorý v 58. minúte dal konečnú podobu výsledku.

HK Dukla Trenčín – HK 32 Liptovský Mikuláš 3:1 (0:0, 2:0, 1:1)
Góly: 22. Conway (Charbonneau, D. Hudec), 25. Š. Petráš (Pietroniro, Immo), 58. Baláž (Charbonneau, Ahl) – 57. Lahtinen (Avcin, Réway). Rozhodovali: Goga, Crman – Kacej, Orolin, vylúčení: 4:5 na 2 min, presilovky: 2:1, oslabenia: 0:0, 1321 divákov.
HK Dukla Trenčín: Borák – Nemčík, Pietroniro, Starosta, Švec, Ekberg, Kupec, Hrenák – Ahl, Baláž, Immo – D. Hudec, Conway, Charbonneau – Lichanec, Vaňo, Š. Petráš – Krajčovič, Sojčík, Giľák
HK 32 Liptovský Mikuláš: Krasikov – Mezovský, Lalík, Žilka, Vasiljev, Hraško, Fekiač, Nátny, Vojtech – Réway, Quince, Lahtinen – Nauš, Egle, Berry – Avcin, Uhrík, J. Sukeľ – Valigura, Vankúš, Tkáč