Slovan potiahli Kanaďania, suverénne Košice. Líder vyhral ôsmy zápas za sebou

Hokejisti Slovana Bratislava si pripísali iba druhé víťazstvo z uplynulých šiestich duelov v Tipos extralige. V nedeľňajšom stretnutí 21. kola zdolali doma HC MIKRON Nové Zámky 5:2. Prvé miesto v tabuľke si upevnili Košice, ktoré zvíťazili na ľade Nitry 4:0.

26.11.2023 17:40 , aktualizované: 21:19
HC Slovan Nové Zámky hokej Foto: ,
Na snímke zľava Ethan Werek (Slovan), brankár Pavel Kantor, Mike Lee (obaja Nové Zámky) a Miroslav Preisinger (Slovan) pri jednom z piatich gólov bratislavského tímu.

V tabuľke sa k svojmu súperovi priblížil Slovan na rozdiel dvoch bodov. Gólom a asistenciou k tomu prispel kanadský útočník Émile Poirier, tri asistencie mali jeho krajania Shawn Lalonde a Brendan Ranford.

Slovan najskôr neudržal dvojgólový náskok, o ktorý sa v prvej perióde postarali gólmi Američania Chris Brown a Liam Pecararo. Ešte pred prvou prestávkou však znížil Roberts Mamčics a v 37. minúte vyrovnal na 2:2 vo vlastnom oslabení Radek Prokeš, keď strelou spoza bránkovej čiary „nachytal“ brankára Denisa Godlu.

Juraj Slafkovský Čítajte viac Slafkovský pri historickej prehre. Pospíšil a Ružička v jednom útoku, tešil sa Tatar

Už o tridsať sekúnd neskôr v rovnakej presilovke však vrátil „belasým“ vedenie Samuel Takáč po perfektnej prihrávke od Miroslava Preisingera.

Slovan ešte pridal v tretej časti hry poistky zásluhou Poiriera a Ethana Wereka. Novozámčania tak vyšli bodovo naprázdno v druhom dueli za sebou. Slovan prerušil štvorzápasovú šnúru prehier s týmto súperom, naposledy ho predtým zdolal ešte v decembri 2022.

Tipos extraliga – 21. kolo:
HC Slovan Bratislava – HC MIKRON Nové Zámky 5:2 (2:1, 1:1, 2:0)
Góly: 8. Brown (Lalonde, Ranford), 16. Pecararo (Lalonde, Poirier), 37. Takáč (Preisinger, Žitný), 45. Poirier (Lalonde, Ranford), 54. Werek (Korenčík, Ranford) – 17. Mamčics (Škvarek, Ondrušek), 37. Prokeš. Rozhodovali: Stano, Krajčík – Tichý, Jedlička, vylúčení: 3:6 na 2 min, presilovky: 3:0, oslabenia: 0:1, 4107 divákov.
Slovan: Godla – Korenčík, Lalonde, Demo, Romančík, Golian, Beňo, Maier, Kráľovič – Takáč, Findlay, Brown – Žitný, Poirier, Pecararo – Ranford, Šille, Werek – Török, Preisinger, Jendek
Nové Zámky: Kantor – Lee, Laurenčík, Ligas, Mamčics, Roman, Kozák, Mészáros, Géci – Loggins, Roy, Mikúš – Michnáč, Johnson, Stupka – Števuliak, Prokeš, Fafrák – Škvarek, Ondrušek, Ružek

Rozbehnuté Košice ukončili sériu Nitry

Hokejisti Košíc triumfovali na ľade Nitry 4:0. „Oceliari“ tak predĺžili víťaznú sériu už na osem duelov a udržali sa na čele tabuľky. „Corgoni“ zaznamenali prvú prehru po šiestich víťazstvách za sebou.

Hostia položili základ úspechu v prvej tretine dvoma dôležitými gólmi, keď sa presadili Bartánus a Fejes. Domáci v závere úvodného dejstva premrhali dve presilové hry o dvoch hráčov, čo v konečnom výsledku rozhodlo.

Košičania následne v prostrednej časti odolali tlaku Nitranov, keď tím viackrát podržal brankár Janus, ku ktorému sa v 38. minúte naklonila šťastena a dorážku Bučeka zastavili hneď dve žŕdky. V záverečnej dvadsaťminútovke ešte pridali ďalšie dva presné zásahy v presilovkách Berger a Olsson, pričom „oceliari“ v stretnutí premenili tri z piatich početných výhod.

HK Nitra – HC Košice 0:4 (0:2, 0:0, 0:2)
Góly: 9. Bartánus (Berger, Lunter), 13. Fejes (Jääskeläinen, Pollock), 50. Berger (Olsson), 51. Olsson (Chovan). Rozhodovali: Crman, Snášel, vylúčení: 5:6, presilovky: 0:3, oslabenia: 0:0, 3495 divákov
Nitra: Kašík – Gajdoš, Cotton, Bača, Kousa, Stacha, Vitáloš – Buček, Gill, Bajtek – Harper, Gates, Jackson – Čederle, Slovák, Vybíral – Okoličány, Bubela, Lacka
Košice: Janus – Breton, Olsson, Šedivý, Ferenc, Deyl, Bartoš – Fejes, Pollock, Jääskeläinen – Lunter, Chovan, Krivošík – Bartánus, Berger, Lamper – Rogoň, Šimun, Havrila

Zvolen v kríze, prehral už šiesty duel za sebou

Hokejisti Zvolena neuspeli na domácom ľade s Popradom. Podľahli mu 1:5 a zaknihovali už šiestu prehru v sérii. Podtatranci potvrdili dobrú formu, o troch bodoch rozhodli troma gólmi v druhej tretine.

V prvej mali navrch domáci, ale nevyužili šance, pričom Zuzin opečiatkoval žŕdku. A tak prišiel trest v 16. minúte po individuálnej akcii Peresunka, keď mu traja Zvolenčania nedokázali vziať puk a z kruhu prestrelil Kupského.

Na začiatku druhej tretiny strelil dva góly hosťujúci útočník Záborský. Najprv využil trestné strieľanie po faule na neho a následne po koncovke z kruhu vyhnal z bránky Kupského. Putoval do nej Trenčan. Veľkú šancu potom nevyužil Zuzin a Poprad znovu trestal.

Po strele Turana od modrej tečoval puk Kukuča – 0:4. V tretej tretine hostia prikrášlili výsledok presilovkovým gólom Dmowského. Za domácich znížil 16 sekúnd pred koncom Bondra a prekazil tak čisté konto Vayovi.

HKM Zvolen – HK Poprad 1:5 (0:1, 0:3, 1:1)
Góly: 60. R. Bondra (Kubka, Mucha) – 16. Peresunko (Mlynarovič , D. Brejčák), 22. Záborský (z trest. strieľania), 24. Záborský (D. Brejčák), 31. Kukuča (O. Turan, Coulter), 54. Dmowski (Drgoň). Rozhodcovia: Žák, Fridrich – Frimmel, Jurčiak, vylúčení: 6:4 na 2 min, vyššie tresty: 37. Csányi 5+DKZ za bitku a Mudrák 5+DKZ za vrazenie na mantinel – 37. Mlynarovič 5+DKZ za bitku, presilovky: 0:1, oslabenia: 0:0, 1514 divákov.
Zvolen: Kupsky (24. Trenčan) – Hain, Sládok, Mudrák, C. Hults, Kubka, Rauhauser, Čulík – Csányi, Šiška, Kolenič – Marcinek, Viedenský, Zuzin – Kašlík, M. Hults, M. Hecl – Mucha, Langkow, R. Bondra
Poprad: Vay – O. Turan, McFadden, Drgoň, Brincko, J. Brejčák, D. Brejčák, Mešár – P. Svitana, Coulter, Dmowski – Calof, Urbánek, Záborský – Kukuča, Mlynarovič, Peresunko – Sokoli, Matej Paločko, Šote

Neporaziteľní Spišiaci. Doma zdolali všetkých

Hokejisti HK Spišská Nová Ves zvíťazili nad HC '05 Banská Bystrica 4:2. Ziskom troch bodov si upevnili druhú priečku v tabuľke. Spišiaci zároveň potvrdili pozíciu najlepšieho tímu na domácom ľade, na ktorom triumfovali vo všetkých 11 doterajších dueloch a zdolali tak všetky mužstvá v lige.

Domáci viedli po prvej tretine 2:0, keď sa presadili útočníci Anthony Nellis a Róbert Džugan. Hostia však v úvode druhej časti zlepšili svoj výkon a vyrovnali. V 25. minúte znížil Patrik Bačik a o necelé tri minúty využil presilovú hru Carter Turnbull.

Spišiaci sa však pred prestávkou dostali opäť do vedenia, Kerbashian skóroval v početnej výhode. Dve sekundy pred koncom tretej časti potvrdili víťazstvo, keď Džugan strelou do prázdnej brány upravil na 4:2.

HK Spišská Nová Ves – HC '05 Banská Bystrica 4:2 (2:0, 1:2, 1:0)
Góly: 7. Nellis (Majdan), 19. Džugan (Groch, Ališauskas), 38. Kerbashian (Archambault, Nellis), 60. Džugan (Bakoš) – 25. Bačik (Turnbull, Vela), 28. Turnbull (Wilkins, Adam). Rozhodovali: Hronský, Goga – Orolin, Kacej, vylúčení: 1:2 na 2 min, presilovky: 1:1, oslabenia: 0:0, 3039 divákov.
Spišská Nová Ves: Melicherčík – Merežko, Ališauskas, Valach, Groch, Žiak, Romaňák – Archambault, Kerbashian, Bakoš – Drábek, Nellis, Majdan – Vandas, Myklucha, Džugan – Hamráček, Bortňák, Vartovník
Banská Bystrica: Krošelj – Hora, Bačik, Luža, Šenkeřík, Pavúk, Ďatelinka, Žabka – Turnbull, Vela, Wilkins – Faith, Adam, Petriska – Macek, Bíreš, Výhonský – Štrauch, Stránský, Plančár

Michalovce deklasovali Liptákov. Hetrik Pearsona

Hokejisti HK Dukla Ingema Michalovce zvíťazili nad HK 32 Liptovský Mikuláš 6:1. Prvým hetrikom v slovenskej extralige sa na výsledku podieľal útočník Chase Pearson, tri asistencie nazbieral obranca Sena Acolatse.

Pre Michalovce to bolo štvrté víťazstvo po sebe, po ktorom poskočili do prvej šestky tabuľky. Liptáci prehrali uplynulé štyri zápasy.

HK Dukla Ingema Michalovce – HK 32 Liptovský Mikuláš 6:1 (1:0, 4:1, 1:0)
Góly: 3. Pearson (Acolatse, Daugavinš), 28. Valach (Acolatse), 29. Pearson (Santos, Paločko), 38. Heard (Puliš, Valach), 39. Suja (Paločko, Acolatse), 46. Pearson (Heard, Daugavinš) – 32. Berry (Uhrík, Egle). Rozhodovali: Jobbágy, Korba – Šoltés, Bogdaň, vylúčení: 9:7 na 2 min., presilovky: 3:1, 2653 divákov.
Michalovce: Glosár – Pišoja, Acolatse, Bindulis, Michalčin, Bodák, Cibák, Stripai – Daugavinš, Pearson, Santos – Puliš, Heard, Valach – Paločko, Suja, Bjalončík – Vašaš, Solenský, Kabáč
Liptovský Mikuláš: Rychlík – Lalík, Mezovský, Vasiljev, D. Jendroľ, F. Fekiač, Hraško, Nátny – Lahtinen, Quince, Réway – Berry, Egle, A. Nauš – Sukeľ, Uhrík, Avcin – Žilka, Šmida, Vankúš

Trenčín deklasoval nováčika a odpútal sa

Hokejisti HK Dukla Trenčín triumfovali nad HC 19 Humenné 4:1. Vďaka zisku troch bodov potvrdili 11. miesto v tabuľke a vzdialili sa nováčikovi súťaže na rozdiel deviatich bodov. Filip Ahl zaznamenal v drese domácich dva góly a asistenciu. Tri body dosiahol aj Scott Conway (1+2).

Trečania vstúpili do zápasu lepšie a Conway už v 4. minúte využil presilovú hru. Domáci do prestávky zvýšili na 2:0, presadil sa Jonathan Charbonneau.

V úvode druhej upravil Ahl na trojgólový rozdiel a Patrik Kozel nahradil v bránke hostí Stanislava Galimova. Humennému to pomohlo a v 28. minúte znížil Filip Vaško. V tretej časti upravil Ahl svojím druhým presným zásahom na konečných 4:1.

HK Dukla Trenčín – HC 19 Humenné 4:1 (2:0, 1:1, 1:0)
Góly: 4. Conway (Ahl, Immo), 16. Charbonneau (Nemčík, M. Hudec), 22. Ahl (Conway, Pietroniro), 43. Ahl (Conway, Charbonneau) – 28. Vaško (Kuru, Novický). Rozhodovali: Novák, Štefík – Ordzovenský, Valo, vylúčení: 7:5 na 2 min, presilovky: 1:0, oslabenia: 0:0, 1559 divákov.
Trenčín: Borák – Pietroniro, Starosta, Hlaváč, Ekberg, M. Hudec, Nemčík, Kupec – Giľák, Baláž, D. Hudec – Charbonneau, Conway, Ahl – Sloboda, J. Mikúš, Krajčovič – Petráš, Sojčík, Immo
Humenné: Galimov (22. Kozel) – Diakov, Novota, Sergienko, Fereta, Novický, Meliško, Novák – Pereskokov, Kuru, Vaško – Handlovský, Lucenius, Šoltés – Chalupa, Linet, Horvát – Borov, Krajňák, Lačný – Thomka