Trápenie Slovana trvá, jasný triumf Košíc. Senzačné víťazstvo vybojoval Trenčín u lídra

Hokejisti úradujúceho slovenského majstra, HC Košice, zvíťazili v zápase 7. kola extraligy nad trápiacim sa Slovanom 4:1. Belasí zaznamenali už piatu prehru v siedmom zápase novej sezóny.

06.10.2023 19:47 , aktualizované: 20:29
SR hokej TEL Košice Slovan 7. kolo KEX Foto: ,
Na snímke tretí zľava Hunter Fejes (Košice) strieľa prvý gól Košíc vo víťaznom zápase proti Slovanu.

V drese oceliarov sa dvakrát strelecky presadil Hunter Fejes, čestný úspech pre Slovan zaznamenal tri minúty pred koncom Chris Brown v presilovej hre. Košičania dosiahli štvrté víťazstvo v tomto ročníku. po ktorom majú na konte 12 bodov.

Tímy si spočiatku dávali pozor na defenzívu a gólové príležitosti boli k videniu až v presilovkách. Košičania využili svoju druhú, keď Fejes zblízka otvoril skóre – 1:0. Hostia z následných dvoch presiloviek vyťažili viacero šancí, no brankára Janusa nedokázali prekonať.

SR Hokej TEL play off 1/2 7. Zvolen Spišská BBX Čítajte viac Réway má neskutočnú kvalitu. Musíte si na neho dávať extra pozor, vraví najlepší brankár ligy. Pred piatimi rokmi u neho nastala zmena

„Oceliari“ sa v úvode druhej časti dostali k ďalšej presilovke, v ktorej sa dostali do tlaku a v pokračujúcej ofenzívnej aktivite Lamper backhendom prekvapil Coreaua – 2:0.

Slovanistom sa nedarilo prekvapiť defenzívu domácich, ktorí v 37. minúte vyťažili z chyby Browna, potrestal ju Fejes – 3:0. Janus prišiel o čisté konto v 57. minúte, v ktorej sa hostia dostali do presilovky o dvoch hráčov.

V nej Brown zakončil ofenzívnu akciu, no hostia sa následne odhodlali k hre bez brankára, v ktorej Berger uzavrel skóre – 4:1.

Tipos extraliga – 7. kolo:
HC Košice – HC Slovan Bratislava 4:1 (1:0, 2:0, 1:1)
Góly: 14. Fejes (Pollock, Zech), 27. Lamper (Bartoš, Havrila), 37. Fejes, 59. Berger – 57. Brown (O'Brien, Lalonde). Rozhodovali: Snášel, Krajčík – Tichý, Ordzovenský, vylúčení: 5:5 na 2 min., presilovky: 1:1, oslabenia: 1:0, 5894 divákov.
Košice: Janus – Olsson, Breton, Ferenc, Zech, Bartoš, Deyl, Hudec – Krivošík, Pollock, Fejes – Rogoň, Chovan, Lamper – Jääskeläinen, Berger, Lunter – Bartánus, Šimun, Havrila
Slovan Bratislava: Coreau – Romančík, Sersen, Lalonde, Beňo, Scheid, Golian, Maier- O'Brien, Minárik, Brown – Takáč, Findlay, Pecararo – Fominych, Masnica, Lukošík – Výhonský, Petráš

Trenčín nečakane umlčal vedúci Zvolen

Hokejisti Zvolena vôbec prvýkrát v sezóne stratili všetky body. Na domácom ľade prehrali s Trenčínom 0:2. Prišli tak zároveň aj domácu neporaziteľnosť. Hostia spod hradu Matúša Čáka zaknihovali druhú výhru za sebou a súperovi pretrhli šesťzápasovú víťaznú sériu.

Líder zo Zvolena po žŕdke Zuzina inkasoval prvý gól v dvanástej minúte. Krajčovič využil zaváhanie domácej defenzívy a z pravého kruhu vystrelil nad lapačku Kupskyho – 0:1. Následne Zvolenčania nevyťažili z tlaku a po ubránenej presilovke súpera inkasovali v druhej tretine druhýkrát.

Immo ušiel obrane HKM a samostatný nájazd premenil – 0:2. Následne sa Trenčania spoliehali na prečíslenia, z ktorých mohli pridať tretí gól. Vedúci celok tabuľky nedokázal nájsť recept na dobrú defenzívu hostí a brankára Lacouveeho, nevyšla mu ani hra v šestici a tak prvýkrát v sezóne nezískal ani bod.

HKM Zvolen –HK Dukla Trenčín 0:2 (0:1, 0:1, 0:0)
Góly: 13. Krajčovič (Lichanec, Ekberg), 36. Immo (Conway, Hlaváč). Rozhodovali: Výleta, M. Novák – Synek, Kacej, vylúčení na 2. min: 4:4, presilovky a oslabenia: 0:0, 2192 divákov.
Zvolen: Kupsky – Hain, Sládok, Mudrák, C. Hults, Kubka, Rauhauser – Šiška, Langkow, R. Bondra – Kašlík, M. Hults, M. Hecl – Marcinek, Viedenský, Zuzin – Csányi, V. Fekiač, Kolenič
Trenčín: Lacouvee – Pietroniro, Starosta, Ekberg, Hlaváč, Nemčík, Bokroš – Charbonneau, Baláž, Š. Petráš – Hertzberg, Conway, Immo – D. Hudec, Sojčík, Giľák – M. Sloboda, Lichanec, Krajčovič

Kanadské duo Bystričanov úradovalo v Michalovciach

Hokejisti Banskej Bystrice natiahli víťaznú šnúru v Tipos extralige už na päť zápasov. V piatkovom dueli triumfovali na ľade Michaloviec 4:0 a po siedmich stretnutiach majú na konte 15 bodov.

Výraznú rolu v drese hostí zohralo kanadské duo Carter Turnbull (2+2) a Matt Wilkins (0+3). Turnbull poslal Bystričanov do vedenia v 5. minúte a oba góly prvej tretiny vsietil za asistencie Wilkinsa.

V záverečnom dejstve sa presadil Marcus Vela, ktorý je s piatimi zásahmi momentálne najlepší strelec Bystrice. Na konečných 4:0 upravil v 52. minúte Adam Stránský, asistovali mu Turnbull s Wilkinsom.

HK Dukla Ingema Michalovce – HC '05 Banská Bystrica 0:4 (0:2, 0:0, 0:2)
Góly: 5. Turnbull (Wilkins), 17. Turnbull (Wilkins), 43. Vela (Hora, Turnbull), 52. Stránsky (Turnbull, Wilkins). Rozhodovali: Rojík, Orolin – Šoltés, Bogdaň, vylúčení: 1:6 na 2 min, presilovky: 0:0, oslabenia: 0:0
Michalovce: Škorvánek – Cibák, Acolatse – Korenčík, Macejko – Mihalik, Michalčin – Pišoja, Fedor; – Paločko, Newton, Daugavinš – Heard, Pearson, Santos – Bjalončík, Buc, Valach – Kabáč, Suja, Solenský
Banská Bystrica: Krošelj – Bačík, Hora – Ďatelinka, Wilde – Dame-Malka – Pavúk – Žabka; – Wilkins, Vela, Turnbull – Žitný, Bíreš, Matoušek – Macek, Stránsky, Faith – Plančár, Sojka, Štrauch

Senzačný obrat Spišiakov v závere

Hokejisti HK Spišská Nová Ves zvíťazili nad HK Nitra 3:2. Rozhodujúci gól strelil 96 sekúnd pred koncom tretej tretiny útočník Michael Drábek, ktorý nastúpil v prvom stretnutí po prestupe z Trenčína. Hostia zaznamenali už šiestu prehru v sezóne a patrí im posledné 12. miesto v tabuľke s dvoma bodmi.

Nitrania začali lepšie a už po necelých troch minútach viedli, keď premiérový gól strelil Stephen Harper. O desať minút neskôr hostia zvýšili po zakončení Brenta Gatesa. Ďalšia posila Robby Jackson si pripísal dve asistencie.

Spišiaci však v tretej časti dokázali obrátiť výsledok. Podarilo sa im využiť dve presilové hry vďaka Róbertovi Džuganovi a Jurajovi Majdanovi. V závere rozhodol Drábek, keď prešiel stredným pásmom až do útočného a zaskočil brankára Libora Kašíka.

HK Spišská Nová Ves – HK Nitra 3:2 (0:2, 0:0, 3:0)
Góly: 50. Džugan (Majdan, Kerbashian), 57. Majdan (Marosz, Kerbashian), 59. Drábek – 3. Harper (Jackson, Kubeš), 12. Gates (Bubela, Jackson). Rozhodovali: Žák, Jobbágy – Pribula, Jurčiak, vylúčení: 4:5 na 2 min, presilovky: 2:1, oslabenia: 0:0, 2534 divákov.
Spišská Nová Ves: Melicherčík – Merežko, Ališauskas, Valach, Groch, Žiak, Romaňák – Archambault, Nellis, Burgess – Kerbashian, Marosz, Majdan – Drábek, Myklucha, Džugan – Rapáč, Bortňák, Vartovník
Nitra: Kašík – Kubeš, Mezei, Fatul, Gajdoš, Vitaloš, Bača, Valent – Harper, Gill, Buček – Jackson, Gates, Bubela – Slovák, Hrnka, Bajtek – Lacka, Pobežal, Okoličány – Griffin

Nové Zámky potvrdili úlohu favorita

Hokejisti Nových Zámkov nadviazali na nedeľné víťazstvo v Poprade a v 7. kole zdolali na domácom ľade Humenné 5:2. Po piatich zápasoch majú na konte 15 bodov, nováčik súťaže ich má len päť a figuruje na predposlednom mieste tabuľky.

V úvodnej tretine hviezdil v drese Nových Zámkov Tomáš Mikúš, ktorý zaznamenal hetrik. Najprv poslal domácich do vedenia v 9. minúte, potom sa presadil po nahodení Andreja Hatalu a v 20. minúte využil prihrávku Radeka Prokeša.

Na 1:3 znížil v druhom dejstve Adam Lapšanský a o necelé dve minúty vsietil kontaktný gól Jakub Linet. Na konci druhej tretiny však domáci opäť viedli o dva góly vďaka zásahu Troya Logginsa. Na konečných 5:2 upravil v záverečnom dejstve opäť Loggins, ktorý využil početnú prevahu svojho tímu.

HC MIKRON Nové Zámky – HC 19 Humenné 5:2 (3:0, 1:2, 1:0)
Góly: 9. Mikúš (Šišovský, Mamčics), 12. Mikúš (Hatala), 20. Mikúš (Prokeš, Mamčics), 38. Loggins, 49. Loggins (Roy, Števuliak) – 36. Lapšanský (Pereskokov, Glazkov), 38. Linet (Handlovský, Sergienko). Rozhodovali: Štefik, Goga – Frimmel, Valo, vylúčení: 5:6 na 2 min, presilovky: 2:0, oslabenia: 0:0
Nové Zámky: Kantor – Lee, Laurenčík, Ligas, Mamčics, Hatala, Novajovský – Loggins, Roy, Stupka – Mikúš, Prokeš, Michnáč – Števuliak, Ondrušek, Šišovský – Fafrák, Barto, Kováč
Humenné: Galimov (od 19. min Kozel) – Novický, Glazkov, Sergienko, Meliško, Diakov, Fereta, Novota – Vaško, Kuru, Pereskokov – Kriška, Linet, Handlovský – Lapšanský, Pavlovs, Borov – Thomka, Krajňák, Lačný

Štvrtá prehra Popradu, tentokrát na Liptove

Hokejisti HK 32 Liptovský Mikuláš triumfovali nad HK Poprad 4:2. V drese domácich sa blysol hetrikom ruský útočník Alexander Avcin. „Kamzíci“ prehrali štvrtý zápas za sebou.

V 6. minúte obranca Mitchell Miller predviedol úspešnú individuálnu akciu a prekonal brankára Adama Vaya. Popradčania však v priebehu prvej tretine dokázali streliť dva góly a dostať sa do vedenia.

Ryan Dmowski nastúpil na prvý duel v extralige a hneď sa presadil. Americký útočník si pripísal asistenciu aj pri druhom góle hostí, keď dosiahol svoj prvý gól v sezóne Max Gerlach. V druhej a tretej tretine však skórovali už len domáci. Avcin dosiahol druhý hetrik v sezóne.

HK 32 Liptovský Mikuláš – HK Poprad 4:2 (1:2, 1:0, 2:0)
Góly: 6. Miller (Vojtech), 24. Avcin (Miller, Sukeľ), 49. Avcin (Réway), 60. Avcin (Réway, Hraško) – 9. Dmowski (Coulter), 18. Gerlach (Dmowski, Coulter). Rozhodovali: Baluška, Crman – Jedlička, Orolin, vylúčení: 1:5 na 2 min, presilovky: 3:0, oslabenia: 0:0, 1329 divákov.
Liptovský Mikuláš: Krasikov – Wardley, Nátny, Miller, Mezovský, Fekiač, Hraško, Jendroľ – Réway, Quince, Avcin – Egle, Berry, Sukeľ – Valigura, Uhrík, Vojtech – Žilka, Šmída, Vankúš – Nespala
Poprad: Vay – Drgoň, McFadden, Brejčák, Kotvan, Česánek, Betker, Turan – Gerlach, Coulter, Dmowski – Kukuča, Beaudoin, Záborský – Svitana, Mlynarovič, Urbánek – Jendek, Suchý, Šotek – Kundrik