Slovan sa domácej výhry nedočkal ani pod Růžičkom. Košičania padli v derby, Zvolen potupil Nitru

Hokejisti Zvolena si aj po 6. kole Tipos extraligy udržali prvú priečku. Na ľade poslednej Nitry vyhrali vysoko 9:3 a v tejto sezóne sú tak naďalej bez prehry v riadnom hracom čase. V uplynulom kole okrem toho zvýšili náskok pred druhou Spišskou Novou Vsou, ktorá prehrala 4:5 pp a sn v Humennom. Nováčikovi patrí predposledné jedenáste miesto.

01.10.2023 17:49 , aktualizované: 21:22
SR hokej TEL 6. kolo Košice Michalovce KEX Foto: ,
Brankár Košíc Jaroslav Janus inkasuje úvodný gól v zápase proti Michalovciam.

Nové Zámky zvíťazili na ľade desiateho Popradu 6:3 a na Spišiakov strácajú bod. Štvrtá Banská Bystrica zdolala 3:1 Liptovský Mikuláš. Skalp úradujúcich majstrov získali piate Michalovce, ktoré vyhrali 5:4 v Košiciach.

Štvrtú prehru v sezóne utrpel Slovan Bratislava, ktorý podľahol Trenčínu 2:3 pp a sn. Dukla tak poskočila na ôsme miesto, „belasí“ sú na deviatej priečke.

HC Slovan hokej Čítajte aj Príchod Růžičku do Slovana je ako z komédie. Česi tvrdia, že taký klub potrebuje trénera so zlatistým životopisom

Slovan stále bez výhry doma

Hokejisti Slovana Bratislava prehrali s Duklou Trenčín 2:3 po nájazdoch. Stále tak čakajú na svoje prvé domáce víťazstvo v sezóne.

Predtým prehrali na svojom klzisku s Michalovcami 2:8 a so Zvolenom 2:5. Trenčím týmto triumfom ukončil sériu troch prehier.

HC Slovan Bratislava – HK Dukla Trenčín 2:3 pp a sn (1:0, 0:0, 1:2 – 0:0)
Góly: 20. Brown (Scheid, Pecararo), 60. Brown (Takáč, Pecararo) – 52. Immo (Charbonneau), 56. Baláž (Petráš, Ekberg), rozh. nájazd Baláž. Rozhodovali: Snášel, Žák – Tichý, Durmis, vylúčení: 5:5, presilovky: 1:2, oslabenia: 0:0, 3957 divákov.
Slovan: Coreau – Lalonde, Sersen, Romančík, Beňo, Scheid, Golian, Gachulinec – O'Brien, Minárik, Brown – Takáč, Findlay, Pecararo – Fominych, Masnica, Lukošík – Výhonský, Petráš, Török
Trenčín: LaCouvee – Starosta, Pietroniro, Hlaváč, Ekberg, Bokroš, Nemčík, Kupec – Immo, Baláž, Charbonneau – Petráš, Sojčík, Sloboda – Krajčovič, Lichanec, Hudec – Svitač, Vaňo, Drábek

Michalovce uspeli v Steel aréne

Hokejisti HK Dukla Ingema Michalovce zvíťazili na ľade HC Košice 5:4.

Nadviazali tým na piatkový triumf nad Trenčínom 6:1 a na konte majú po 6 zápasoch 10 bodov. Košičania prehrali tri z uplynulých štyroch zápasov a naďalej majú 9 bodov. Bola to pre nich prvá domáca prehra v tejto sezóne.

Hostia išli do vedenia v 4. minúte, keď Suja využil nepozornosť košickej obrany a zblízka prekonal Janusa – 0:1. O osem minút vyrovnal Krivošík, ktorý potvrdil pozíciu najproduktívnej­šieho hráča Košíc. V 23. minúte hostia využili presilovku a po rýchlej kombinačnej akcii sa presadil Santos.

Andrej Sekera, Ladislav Nagy, Michal Čajkovský Čítajte aj Hrdý Košičan Nagy: Slovanu sa bude dariť, trénera nemal vyhadzovať. Slovenské talenty? V extralige ich zabíjame, preto utekajú

Dôležitý gól na 1:3 strelil o štyri minúty Daugavinš, ktorého strela zo strednej vzdialenosti prekvapila brankára Janusa. Domáci sa vrátili do zápasu po strele Krivošíka v 32. minúte, ktorú tečoval Ferenc – 2:3.

Góly Hearda a Santosa v 3. tretine znamenali už trojgólový náskok hostí (2:5). Ani za tohto stavu sa domáci nevzdali a gólmi Pollocka a Fejesa v presilovkách znížili na 4:5. Vyrovnať už nedokázali, nepomohla im k tomu ani hra bez brankára počas krátkej presilovky.

HC Košice – HK Dukla Ingema Michalovce 4:5 (1:1, 1:2, 2:2)
Góly: 12. Krivošík (Pollock, Zech), 32. Ferenc (Krivošík, Pollock), 56. Pollock (Zech, Krivošík), 58. Fejes (Berger, Pollock) – 4. Suja (Kabáč), 23. Santos (Buc, Heard), 27. Daugavinš (Newton), 43. Heard, 54. Santos (Suja, Acolatse). Rozhodovali: Novák, Crman – Gegáň, Vyšný, vylúčení: 6:12 na 2 min., presilovky: 3:1, oslabenia: 0:0, 3253 divákov.
Košice: Janus – Olsson, Breton, Ferenc, Zech, Šedivý, Deyl, Dravecký ml. – Krivošík, Pollock, Fejes – Rogoň, Chovan, Šimun – Jääskeläinen, Berger, Lunter – Bačo, Havrila, Jokeľ
Michalovce: Škorvánek – Bodák, Macejko, Acolatse, Cibák, Michalčin, Mihalik – Daugavinš, Newton, Paločko – Santos, Pearson, Heard – Bjalončík, Buc, Valach – Solenský, Suja, Kabáč

Dráma na ľade nováčika

Hokejisti HC 19 Humenné zdolali Spišskú Novú Ves 5:4 po samostatných nájazdoch a zaznamenali tak prvé domáce víťazstvo v najvyššej hokejovej súťaži.

Spišiaci v zápase viedli ako prví, Humenné však dvomi gólmi z presilových hier v prostrednej tretine dokázalo nakloniť misky váh na svoju stranu zásluhou Lineta a Pereskokova.

Juraj Valach Čítajte aj Odchod Réwaya ma mrzí, Spišská hrá srdcom. Liga potrebuje, aby hral Slovan tak, ako sa patrí

V tretej tretine to dlho vyzeralo na víťazstvo domácich po riadnom hracom čase, všetko však zmenili dva góly Nellisa v priebehu 70 sekúnd tesne pred koncom. O osude duelu rozhodli vôbec prvýkrát v tejto sezóne extraligy samostatné nájazdy. V nich sa presadil iba Pereskokov, ktorý rozhodol o výhre Humenčanov.

HC 19 Humenné – HK Spišská Nová Ves 5:4 pp a sn (0:1, 2:0, 2:3 – 0:0, 1:0)
Góly: 22. Linet (Handlovský, Diakov), 26. Pereskokov (Glazkov, Sergienko), 47. Kuru (Pereskokov), 54. Borov (Vaško), rozh. nájazd: Pereskokov – 10. Marosz (Ališauskas, Vandas), 43. Nellis (Myklukha, Archambault), 56. Nellis (Archambault), 57. Nellis (Archambault)
Humenné: Galimov (Kozel) – Glazkov, Novický, Meliško, Sergienko, Fereta, Diakov – Pereskokov, Pavlovs, Kuru – Handlovský, Linet, Kriška – Borov, Vrábeľ, Lapšanský – Lačný, Krajňák, Vaško
Spišská Nová Ves: Melicherčík (Surák) – Ališauskas, Merezhko, Žiak, Valach, Romaňak, Ouellet-Beaudry – Burgess, Nellis, Archambault – Majdan, Marosz, Vandas – Džugan, Myklukha, Giľák – Vartovník, Bortňák, Hamráček

Novozámčania dali Popradu šesť gólov

Hokejisti HC MIKRON Nové Zámky triumfovali na ľade HK Poprad 6:3. Hostia rozhodli o víťazstve na začiatku tretej tretiny, keď počas päťminútovej presilovej hry strelili tri góly. Nové Zámky potvrdili tretie miesto v tabuľke, „kamzíci“ prehrali tretí zápas za sebou.

Mužstvo Erika Čaládiho malo lepší vstup do stretnutia, v 11. minúte sa presadil Albert Michnáč. O dve minúty na neho nadviazal Troy Loggins, ktorý skóroval po samostatnom úniku. Popradčania v prostrednej časti zvýšili aktivitu a Samuel Mlynarovič znížil na 1:2.

Tomas Pobezal Čítajte aj Vyrastá v Nitre nástupca Hossu, o ktorého sa pobije NHL? Radí mu český tréner aj elitný strelec

Center druhej formácie však pred prestávkou dostal trest do konca duel a Nové Zámky to využili počas početnej výhody na tri góly. „Kamzíci“ ešte skorigovali zápas vďaka Oldichovi Kotvanovi a Andrejovi Kukučovi, no v závere ešte Patrik Števuliak upravil výsledok strelou do prázdnej bránky.

HK Poprad – HC MIKRON Nové Zámky 3:6 (0:2, 1:0, 2:4)
Góly: 26. Mlynarovič (Kundrik, Drgoň), 46. Kotvan (Záborský), 55. Kukuča (Záborský, McFadden) – 11. Michnáč (Prokeš, Hatala), 13. Loggins (Ligas), 42. Stupka (Števuliak, Loggins), 43. Prokeš (T. Mikúš, Mamčics), 44. Loggins (Roy, Lee), 60. Števuliak (Mamčics). Rozhodovali: Korba, Krajčík – Valo, Frimmel, vylúčení: 5:4 na 2 min, navyše: Mlynarovič 5+DKZ za napadnutie hlavy alebo krku, Urbánek (obaja Poprad) 10 min za nešportové správanie sa, presilovky: 1:3, oslabenia: 0:0, 1517 divákov.
Poprad: Rabčan (od 20. Vay) – Drgoň, McFadden, Brejčák, Kotvan, Česánek, Betker, Turan, Brincko – Kukuča, Coulter, Záborský – Svitana, Mlynarovič, Peresunko – Urbánek, Beaudoin, Kundrik – Jendek, Suchý, Šotek
Nové Zámky: Kantor – Lee, Laurenčík, Ligas, Mamčics, Hatala, Roman – Loggins, Roy, Stupka – T. Mikúš, Prokeš, Michnáč – Števuliak, Ondrušek, Šišovský – Fafrák, Barto, Kováč

Súboj tabuľkových susedov pre Bystricu

Hokejisti Banskej Bystrice zvíťazili nad Liptovským Mikulášom 3:1 a pripísali si štvrtý triumf za sebou. V boji tabuľkových susedov sa tak odpútali od súpera na rozdiel štyroch bodov. Liptáci prehrali tretíkrát v sezóne.

Do zápasu lepšie vstúpili hostia, mali o niečo viac vyložených šancí a po strele Réwaya sa napokon z dorážky presadil pred bránkou číhajúci Berry.

Domáci otočili vývoj v strednom dejstve. Najprv uspel na dorážke pred odkrytou bránkou Bíreš a pred druhou prestávkou sa ujala v presilovke i strela Gašpara spoza kruhu. V tretej tretine Liptáci nevyužili štyri presilovky v rade a napokon inkasovali tretí gól pri hre bez brankára z hokejky Wilkinsa.

HC ’05 Banská Bystrica – HK 32 Liptovský Mikuláš 3:1 (0:1, 2:0, 1:0)
Góly: 22. Bíreš (Gašpar, Matoušek), 40. Gašpar (Žitný, Bačík), 59. Wilkins – 15. Berry (Réway, J. Sukeľ). Rozhodovali: Výleta, Fridrich – Stanzel, D. Konc ml., vylúčení na dve min.: 7:3, presilovky: 1:0, oslabenia: 0:0, 1968 divákov.
Banská Bystrica: Belányi – Hora, Bačík, Wilde, Ďatelinka, Holenda, Dame-Malka, Žabka – Turnbull, Vela, Wilkins – Gašpar, Bíreš, Matoušek – Štrauch, Sojka, Žitný – R. Faith, Stránsky, Macek
Liptovský Mikuláš: Krasikov –Miller, Mezovský, D. Jendroľ, Wardley, Hraško, F. Fekiač – J. Sukeľ, Berry, Réway – Egle, Quince, Avtsin – Valigura, Uhrík, Nauš – Tkáč, T. Klíma, Vankúš

Zvolen zahanbil Nitru

Hokejisti HKM Zvolen natiahli víťaznú sériu už na päť duelov. V nedeľňajšom stretnutí deklasovali Nitru na jej ľade 9:3. Zvolenčania položili základ úspechu v prostrednej časti hry, v ktorej strelili päť gólov.

„Corgoni“ prehrali v piatom z uplynulých šiestich zápasov a s dvoma bodmi sú v tabuľke poslední. Zvolen nazbieral si ziskom 16 bodov upevnil pozíciu lídra.

HK Nitra – HKM Zvolen 3:9 (0:2, 2:5, 1:2)
Góly: 24. Slovák (Bajtek, Gates), 34. Pobežal, 55. Hrnka (Okoličány) – 7. Šiška, 11. R. Bondra (Kubka), 26. Zuzin (Rauhauser, Kašlík), 27. Bondra (Langkow), 30. Kašlík (Langkow, Sládok), 33. Langkow (Kašlík), 38. Šiška (Kubka, Zuzin), 54. Zuzin (Marcinek), 60. Marcinek (Šiška). Rozhodovali: Orolin, Baluška – Synek, Kacej, vylúčení: 5:4 na 2 min, navyše: Slovák (Nitra) 5+DKZ za vrazenie na mantinel, presilovky: 1:2, oslabenia: 1:0, 1795 divákov
Nitra: Kašík (30. Beržinec) – Kubeš, Mezei, Green, Gajdoš, Vitaloš, Bača, Fatul – Hrnka, Bubela, Buček – Slovák, Gates, Griffin – Lacka, Pobežal, Bajtek – Bajkov, Šramaty, Okoličány
Zvolen: Kupsky – Hain, Sládok, Mudrák, C. Hults, Kubka, Rauhauser, Čulík – Kolenič, Langkow, R. Bondra – Kašlík, M. Hults, Hecl – P. Marcinek, Šiška, Zuzin – Csányi, V. Fekiač, Jakúbek